معرفی کامل دستگاه جوراب بافی مکانیکی ایرانی + قیمت + بافت جوراب

دوستان دستگاه جوراب بافی و یا بافت جوراب مکانیکی- ایرانی  تقرببا 100 سال پیش در امریکا استفاده می شده است و تا 70 سال پیش در ژاپن کاربرد داشته و هم اکنون هم در میهن ما به عنوان یک دستگاه صنعتی مصرف دارد . لازم بذکر است که تقریبا 20 سال است این دستگاه در کشور ما تولید نمیشود در نتیجه همه دستگاه های بافت جوراب موجود در بازار کارکرده و استوک میباشند. و جای جالب این داسته اونجاست که این دستگاه در بازار کنونی ایران سود خوبی هم عاید تولید کننده ها کرده و می کند و خواهد کرد.

پس وقتی شما قصد خرید دستگاه مکانیکی را دارید یقیقا دستگاه مورد نظر دست دوم میباشد و در بهترین حالات تعمیر و سرویس شده است و مثل بنز برای شما کار خواهد.
موقع خرید ماشین جوراب باف فقط سه تا نکته رو در نظر بگیرید :
1. دستگاه رو به شما گرون نفروشند
2. مواد اولیه را به شما گرون نفروشند
3. بعد از خرید دستگاه شما را راهنمایی کنند و رهایتان نکنند چون همه مشکلات این دستگاه بعد از خرید نمایان خواهد شد  و اگر فروشنده آدم مومنی نباشد جوری دستگاه را تنظیم میکند که در جلوی شما مثل بنز کار میکند اما بعد چند روز وا خواهد رفت. ( در ضمن نترسید که اینقد دارم منفی بافی میکنم ، سیستم این مدل دستگاه جوراب بافی همین طوریه اذیتش بالاست اما قلق که اومد دستتون رگ کارتون راحت میشه).

بدلیل پیر بودن سیستم این مدل دستگاه ها انتظار نداشته باشید که انعطالف پذیریی که دستگاه های کاپیوتری دارند را این دستگاه هم داشته باشد.

از نکات بسیار مهم برای معرفی دستگاه جوراب بافی مکانیکی (تصویر در زیر) می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. قیمت بسیار پایین آن
 2. کم جا بودن آن
 3. کار کردن با برق خانگی (تک فاز)
 4. بر خلاف دستگاه کامپیوتری به پمپ باد نیاز ندارید.

بعضی از دوستان از این شغل در زمینه ی درآمد زایی برداشت و یا اطلاعات اشتباهی دریافت کردند.
این حرفه و تولیدی یه شغل زود بازده نیست، بعضی اینجور فکر میکنند امروز که دستگاه رو راه اندازی کردند از روز بعد شروع به درآمدزابی خواهند داشت …. نه ، اینطور نیست دوستان.
این کار نیاز به صبر و حوصله و زمان داره تا به درآمدزایی برسید و اگر این پِروسه کاری رو طی کنید مسلماً به درآمد دلخواه خواهید رسید..

 

میشه با این دستگاه های مکانیکی جورابی زد که کف آن یک رنگ پاشنه وپنجه یک رنگ وساق یه رنگ دیگر باشد ؟
بله میشه زد ، اقا این دستگاه میکانیکی ایرانی مثل خمیره همه جوره حالت پذیره اما چون شما مبتدی هستید این کار را نکنید.

آیا می توان با دستگاه های جوراب بافی مکانیکی – مکانیکال جوراب های طرح دار تولید کرد؟؟

جواب سوال بالا مثبت است ، ما در مملکت نشد نداریم ( :دی ) وقتی میشود دکل نفتی گم کرد چرا نتوان جوراب طرح دار با دستگاه های مکانیکی تولید کرد. اما دوستان از من به شما نصیحت ، سعی نکنید با این دستگاه های مکانیکی جوراب طرح دار بزنید ، این مدل دستگاه ها باب تولید جوراب با طرح ساده هستند و می توان گفت دستگاه را ساختن تا فقط طرح ساده بزنید. اگر خلاف گفته عمل کنید مطمئن باشید در بازاریابی محصولات خود شکست خواهید خورد.

اگر قصد تولید جوراب طرح دار را دارید حتما از دستگاه های جوراب بافی کامپیوتری استفاده کنید. طریقه کار با دستگاه کامپیوتری فوق العاده ساده می باشد و باز دن یک دکمه می توان طرح روی جوراب را تغییر دهید. اما در دستگاه های مکانیکی برای تغییر طرح و ایجاد طرح جدید باید کلی زحمت بکشید و در نهایت هم طرح جالبی از آب در نمی آید.

دستگاه جوراب بافی مکانیکی
دستگاه جوراب بافی مکانیکی

از معایب آن:
1. محدودیت در طرح زنی
2. قیافه ترسناک آن
3. قدیمی بودن سیستم بافندگی آن
4. اعصاب خورد کنی در هنگاه ایراد پیدا کردن بگونه ای که اپراتور دستگاه همیشه باید آچار بدست باشد. ولی تعمیرات ساده ای دارد.
5. ضایعات آن مقداری از دستگاه کامپیوتری بیشتر است.
6. به دستگاه سردوز و پسدوز نیاز دارد.

این دستگاه ها در سیلندر های۹۶ ۱۰۸ ۱۲۰ ۱۳۲ ۱۴۴ ۱۵۶ ۱۶۰ ۱۷۲ ۱۸۰ ۲۰۰ در بازار موجود است.

نحوه خرید صحیح دستگاه مکانیکی:
1⃣از هر جایی که دستگاه خرید میکنید از فروشنده بخواهید که مهلت تست به شما بدهد.
2⃣اگر حرفه ای هستید با یک لنگه بافت هم میتوانید بفهمید دستگاه خوب است یا بد .
3⃣اگر تازه کار هستید دو روز تمام انرژی تان را روی بافت با دستگاه بذارید اگر اذیتتان نکرد و کارش خوب بود گزینه ی خوبی برای خرید است.
4⃣دستگاهی که خوابیده را نخرید.
5⃣دستگاه را هر چند هم حرفه ای باشید ندیده نخرید.
6⃣دستگاهی را بخرید که مارکش بهتر باشد.
7⃣دستگاهی را انتخاب کنید که جوش و ضخم نداشته باشد.
8⃣زیبا بودن ظاهر دستگاه همیشه دلیل خوب بودن دستگاه نیست.
9⃣در بعضی موارد دوستانی تماس میگیرن برای تهیه دستگاه و ما سعی میکنیم که منصرفشون کنیم. علت اینه که بعضی از شهرها واقعا اشباع شدن و راه اندازی یک واحد تولیدی دیگه عاقلانه به نظر نمیاد. چون فضا رقابتی شده تو این شهرها و طبیعتا کسی که تجربه ی بیشتری داره پیروز میشه. پس سعی کنید اولا فضای شهر خودتون رو بسنجید و بعد به شروع کار اقدام کنید.

جوراب بافی

آموزش دستگاه جوراب بافی :
آموزش كار با دستگاه جوراب بافی بسيار مهم بوده و بايد مورد توجه قرار گيرد. خيلي از فروشندگان دستگاه جوراب بافی آموزش را رايگان براي خريدار برگزار ميكنند اما متاسفانه در دوره آموزشي فقط كار با دستگاه را به كارآموز آموزش ميدهند كه بايد گفت اين كار خيانت به اعتماد مشتري است و بعضی دیگر از فروشندگان آموزش کار با دستگاه جوراب بافی مکانیکی را با دریافت هزینه انجام میدهند (بین 300 الی 500 هزار تومان) و با شعار هایی از جمله ارائه جزوه تئوری که باز هم مشاهده شده در این حالت هم شرکت فروشنده (دلال) آموزش خاصی ارائه نمیدهد و با دادن شعار های قلمبه سلمبه و اعتماد سازی مشتری را بدام خود می اندازد و بعد از فروش دستگاه آن هم با چند برابر قیمت واقعی ، فرد مبتدی را رها میکند.

بايد توجه داشته باشيد كه دستگاه جوراب بافی اتومکانیک (مکانیکی – ایرانی) از لحاظ قطعات معمولا خرابي ندارند و به ندرت دچار نقص ميشوند اما پس از هر جابجايی ياحتي خاموش و روشن كردن دستگاه ، ممكن است تنظيمات دستگاه به هم بخورد ، البته جاي نگراني نيست زيرا اگر به درستي آموزش( 6 ماه باید خودتان شخصا با دستگاه کارکنید تا قلق دستتان بیاید و لازم است بدانید این 6 ماه برای شما بسیار سخت خواهد گذشت و اعصاب خوردی زیادی را مجبورید تحمل نمایید) ديده باشيد مي توانيد در ظرف چند دقيقه مجددا دستگاه جوراب بافی اتومکانیک را تنظيم و راه اندازي نماييد.( هر شرکتی ادعا کرد با دریافت 300 – 500 هزار تومان 100% تعمیرات را به شما آموزش خواهد داد مطمعن باشید این بحث صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و واقعی نیست.

 

اگر هم قصد دارید تعمیرات دستگاه را یاد بگیری این نکته قابل ذکر است که تعمیرات جزئی ساده است و میتوانید یاد بگیرید ولی تعمیر قطعه و قطعه سازی کار تراشکار است و من و شما نمی توانیم این نوع تعمیرات را انجام دهیم. پس یجورایی میشه گفت میزان کاری و تنظیمات را میتوانید یاد بگیرید اما قطعه سازی را هرگز در ضمن تعمیرات را میتوانید در تبریز بصورت رایگان آموزش ببینید. برای خرید دستگاه هم اگر حضوری اقدام کنید خیلی بهتر است و دستگاه را ببینید و بعد پول واریز نمایید و در حمل و نقل دستگاه بشدت مواظب باشید که تکان های شدید و ضربه ای اعمال نشود. دستگاه¬ها همه نوع مشکل واسشون پیش میاد.مخصوصا تو جابجایی.اجلشون جابجاییه. در ضمن اگه کسی بخواد با دستگاه میکانیکی کار کنه باید یه فرد فنی باهوش با حوصله باشه و الا شکست میخورید.

– یه اصل تو جوراب بافی هست ک میگه با دستگاه مکانیکی طرح پیچیده و سخت نزنید ، چون نه قابل رقابت با کامپیوتری هستش ونه راضی کننده و نهایت اینکه دردسرش زیاده

قیمت دستگاه های جوراب بافی مکانیکی – ایرانی – اتومکانیک ( در ضمن این سه اسم متعلق به یک نوع دستگاه است ):

✔دوستان توجه داشته باشید . در چند تا شهر و وبسایت یک سری دلال و کلاهبردار هستند که با تبلیغات فریبنده و دروغین دستگاههای مکانیکی جوراب بافی رو به چند برابر قیمت می فروشند عزیزان توجه داشته باشید قیمت دستگاه های مکانیکی یک توپ از ۵۰۰ تا یک میلیون و دویست بیشتر نداریم البته یک و دویست هزار تومانی بهترین و سرحالترین دستگاه باید باشه و دوتوپ خیلی سالم از یک و پونصد گرونتر نداریم . موقع خرید دستگاه حواستون باشه سرتون کلاه نره .

 

وسایل مورد نیاز برای بسته بندی جوراب های تولید شده توسط این دستگاه ها هم بصورت کیلیویی در تهران بفروش میرسد. (سلفون،مارک)

دستگاه جوراب بافی

توضیحات بیشتر از ماشین جوراب بافی مکانیکی:

در این سیستم چون طرح بوسیله توپ طرح بر روی جوراب پیاده میشود شما بشدت محدودیت طرح دارید  و فقط میتوانید همان طرحی را روی جورابتان پیاده کنید که بر روی دستگاه تنظیم شده است و برای اینکه بتوانید طرح را تغییر دهید تا جوراب مختلفی تولید نمایید باید پلاتین ها و طرح نقشه را دوباره بپچینید که اینکار بسیار وقت گیر است و توجیه زمانی و اقتصادی ندارد که شما مدام طرح را تغییر دهید و خلاصه وار میتوان گفت که شما با هر دستگاه مکانیکی میتوانید یک مدل جوراب با یک طرح تولید نمایید مثلا جوراب مردانه با طرح لوزی.  در نهایت اگر بخواهید 5 طرح تولید نمایید باید 5 عدد دستگاه داشته باشید.

دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

شهر هایی که میتوانید خرید کنید: 
تهران – تبریز – مشهد – همدان – یزد – ارومیه – خوزستان – کرج – قم .
برای خرید میتوانید در سایت دیوار جنستجو نمایید divar.ir

اگر از مراکز فروش و تعمیرات دستگاه بدور هستید شروع نکنید بهتر است مگر آنکه پشتکار و حوصله بسیار بالایی داشته باشید:

چون سکونت شما از تهران ، تبریز و مشهد که قطب های جوراب بافی ایران هستند فاصله زیادی دارد، دسترسی شما عملا به تکنسین و سرویس کار دستگاه وجود نخواهد داشت ولی اگر در تهران و یا یکی از این قطب ها بودید میتوانستید از تجربه اساتید بهره ببرید و در نهایت تسلط شما به دستگاه جوراب بافی سریع تر خواهد می شد

و احیانا دستگاه شما دچار مشکلی میشد  (خراب شود) با  هزینه خیلی خیلی پایین می توانستید  دستگاهتان را سرویس و راه اندازی نمایید ، ولی چون شهر شما از این مراکز بدور است قاعدتا تعمیرکار و سرویس کار در منطقه شما حضور ندارد در نتیجه هرباری که دستگاه شما  خراب و یا دچار مشکل شود و از تبریز یا تهران بخواهد تکنسین در کارگاه شما حضور یابد تا دستگاهایتان را تعمیر نماید حداقل یک میلیون تومان برای شما آب خواهد خورد، و تا بخواهید رو دور کار بیافتید مجبور هستید کلی باید از جیب مبارکتان خرج کنید.

پس مزیت شهر های بزرگ حضور تعمیرکاران است و در هنگام بروز مشکل ،نیم ساعته مشکلتان رفع خواهد شد اما اگر در شهر دور افتاده ای باشید کافیست ماشین های جوراب بافیتان عیب پیدا کند ، کارگاهتان حداقل یک هفته تعطیل میشود تا سرویسکار حوصله کند به شهر شما بیاید و با هزینه چند برابری نسبت به تهران ماشین ها را تعمیر نماید. و بزرگ ترین چالش شما در امر تولید همین مورد است.

 

اگه بخوام با دستگاه مکانیکی کارگاه بزنم به غیر از ماشین جوراب بافی باید چیا بخرم؟

اولین وسیله ای که نیاز دارید دستگاه جوراب بافی است که نوع تک توپ آن بین 800 الی 1200 هزار تومان قیمت دارد. (تصویر را در بالای صفحه گذاشتیم.

دومین دستگاهی که نیاز دارید اتو یا همان دستگاه فینیش است که در انواع سایز بفروش می رسد که یک جفت آن قیمت آن بین 120 تا 180 هزار تومان می باشد. تصویر اتو را در پایین مشاهده می کنید

تصویری از اتوی المنتی

سومین وسیله سردوز (زیگزال) است که برای بستن سر جوراب یا همان پنجه جوراب کار برد دارد. قیمت تقریبی آن 1 میلیون الی 1.5 میلیون تومان است. درضمن این دستگاه را دست دوم بخرید . بیخواد پول اضافه برای نو ندهید. نو با کارکرده فرقی ندارند. تصویر زیر سردوز را نشان می دهد.

سردوز جوراب بافی

چهارمین دستگاه ، دستگاه پس دوز است که کش جوراب را تنظیم و منظم میکند. قیمت آن تقریبا 1 الی 1.5 م میباشد. تضویر زیر پس دوز را نشان میدهد.

پسدوز جوراب بافی

دوستان همین چهار مورد هسته کارگاه شما هستند که قیمت بالایی دارند به چند وسیله دیگر از جمله میله برگردون ، تنفگ برچسب زن ، قیچی ، میز، نیاز دارید که قیمت هر کدام بین 10 الی 50 هزار تومان میباشد.

خلاصه کلام: برای شروع این کار اول کسب تجربه بعد تحقیق در مورد بازار فروش محصول و نوع جنس تولیدی و گزینه اخر خرید دستگاه جوراب بافی مکانیکی خوب و سرحال.

 

احتمالا کنجکاو هستید ببینید با این دستگاه جوراب بافی چه جورابایی میشه بافت ، در زیر تصویر نمونه کارارو گذاشتیم:

توصیه دوستانه: سعی کنید جورابی با دستگاه های مکانیکی تولید نمایید که ساده ترین طرح را داشته باشد. شیک و ساده…

آیامیشه این کار رو توخونه انجام داد از نظر برق و سروصدای دستگاه ؟

از نظر برق که مشکلی نخواهید داشت و اتفاقا مصرف برق پایینی دارد.  اما از نظر سر و صدا کمی دچار مشکل خواهید شد،صدای دستگاه جوراب بافی مکانیکی نسبتا زیاد است اما اگر عایق کاری کنید اصلا اذیت نخواهید شد. این دستگاه ها هنگام کار لرزش دارند در نتیجه برای ساختمان های آپارتمانی مناسب نیستند. بدلیل سکوتی که در شب حاکم است در مناطق مسکونی اصلا دستگاه را روشن نکنید ، مطمئن باشید همسایه ها حمله خواهند کرد.

چند ساعت میشه با این دستگاه ها کار کرد؟
هر چقدر بیشتر کار کنید دستگاه روانتر خواهد شد . پس در طول روز 24 ساعت هم میتوانید کار کنید.

سود این دستگاه ها چقدر است؟
جواب این سوالا کاملا به کیفیت محصول شما همچنین نحوه فروش  و استعداد شما در بازار یابی بستگی دارد. اگر کیفیت مناسب باشید از جینی 12 هزار تومان تا 18 هزار تومان معامله میشود.

تولید جوراب کف دوبل: 

اگر دقت کرده باشید جورابهایی که در بازار وجود دارد که کف دوبل میباشند ، این نوع جوراب را هم میتوان با دستگاههای مکانیکی بافت فقط یک قطعه جانبی به دستگاه اضافه می¬گردد تا وقتی که دستگاه جوراب بافی به ناحیه کف بافی رسید به جای یک نخ ، دو نخ تغذیه کند ( به همین سادگی) .

نکته : موقع خرید دستگاه حتما امتحان کنید که دستگاه مورد نظر جوراب رنگ تیره و روشن رو تمیز دربیاره و رنگ های روشن رو روغنی نکنه.

تهیه و تنظیم : دوران راهبی

ادامه دارد…

 

19 دیدگاهها

 1. بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون
  متشکرم

 2. عالی بود ممنون و سپاس فراوان

 3. سلام دوست عزیز ممنون از صداقتی که تو نوشتتون موج میزد
  من خیلی بی تجربه هستم و میخوام یه کسب و کار با مادرم راه بندازم چون احتیاج داریم ولی هیچ تجربه ای ندارم خواستم اگه براتون مقدوره کمکم کنید و بتونم باهاتون صحبت کنم ممنونم

  • دوست عزیز سلام :
   هر چند دستگاه های جوراب بافی مکانیکی قیمت فوق العاده پایینی دارند و با 800 هزار تومان هم میشود دستگاه خرید ، اما کار کردن با این نوع دستگاه برای یک فرد مبتدی که سابقه کار کردن با این چنین ذستگاه هایی را ندارند به همت و سعی زیادی نیاز دارد . و برای یک خانم خانه دارد مناسب نخواهد بود. و این نکته را در نظر بگیرید که فرضا بشود تولید کرد ، آیا ار پس فروش جوراب های تولیدیتان بر خواهید آمد؟ پس پیشنهاد میکنم در ابتدا کار پخش و بازاریابی را انجام دهید بعد از اینکه بازاری را ساختید حال به فکر تولید بیوفید . تولیدهیچ کاری ندارد بلکه بازاریابی و فروش حرف اول را در این صنعت میزند.
   موفق باشید – دوران راهبی – سیزدهم دی ماه یکهزار سیصد و نود شش

 4. سلام من و خواهرم تصمیم داریم جوراب بافی راه بیندازیم البته اول با یکی دوتا دستگاه کار کنیم مشکل ما اینجاست که از شهرهایی که ذکر کردین دور هستیم و تجربه ای نداریم در این زمینه و مطمئنم که باپشت کارمون یاد می گیریم به خواست خدا…
  میخواستم بدونم مواد رو از شهرهایی دیگه بجز اونهایی که گفتین میشه خریداری کرد و به دلیل دور بودن از شهرهای مورد نظر با چه مشکلاتی مواجه می شیم و ایا مصرف برقش بالا هست یا نه و در روز با هفت هشت ساعت کار چقدر می شه تولید کرد؟
  پیشاپیش از پاسخ شما ممنونم.

  • دوست عزیز سلام
   اگر همت کنید کار رو به سادگی میتونید یاد بگیرید اما این نکته را در نظر بگیرید ” تولید دریایی است که بدون مهارت فروش به باتلاق تبدیل می شود” پس بزرگ ترین مشکل شما بحث فروش و بازاریابی میباشد. اگر احساس می کنید در فروش به مشکل نخواهید خورد همین امروز شروع کنید.
   مسئله دوم پیش روی شما بحث تعمیرات است . اگر شما در تهران و یا یک شهر صنعتی حضور می داشتید میتوانستید در صورت بروز مشکل دستگاهتان را نیم ساعته با تنظیم کار بسپارید و رفع عیب نمایید . اما چون شما از مراکز صنعتی دورید با بروز کوچک ترین ایرادی در بافت و دستگاه ، کارگاه شما حداقل بمدت 3 – 4 روز تعطیل خواهد شد تا بتوانید این عیب را رفع نمایید.
   در ضمن دوست عزیز کاشکی میفرمودید از کدام اتان و شهرتان هستید.
   موفق باشید – دوران راهبی – پانزدهم دی ماه یکهزار و سیصد و نود و شش

 5. سلام ممنون از سایتتون
  در گرگان این کار جواب می دهد؟
  هزینه تعمیر و نصب و انتقال به اینجا بالا نیست ؟

  • سلام شب بخیر: من هم از گنبدم. این کار همه جا جواب میده ، مهم قدرت بازاریابی شماست و تسلط و یادگرفتن تعمیرات .
   در مورد سوال : هزینه تعمیر و نصب و انتقال به اینجا بالا نیست ؟
   باید بگم بالاست اما چاره ای نیست . هزینه نصب و انتقال رو هم یه بار میدید . زیاد نمیشه!!!
   در ضمن حتما در گروه تلکرامی عضو بشید . فک کنم دو سه تا تولید کننده از گرگان حضور دارن.
   موفق باشید – دوران راهبی – هجدهم دی ماه یکهزار و سیصد و نود و شش

 6. سلام قیمت الان جوراب بافی مکانیکی چقدره وازکجا تهیه کنیم ممنون میشم ازشما که راهنمایم کنیم

  • دوست عزیز سلام . لطفا مطالب سایت را کامل مطالعه نمایید قیمت را گفتیم. قیمت دستگاه مکانیکی تقریبا بین 800 هزار الی یک میلیون و دویست هزار تومان است . برای خرید دستگاه مکانیکی بهترین مکان فعلا تبریزه، چون آموزش رایگانه و یه دستگاه میدن بهتون ، سه چهار روز باهاش کار میکنید بعدش کارکردن باهاشو یاد گرفتید دستگاتونو میخرید و با خودتون میارید شهرتون.
   برای دریافت آدرس لطفا به لینک زیر مراجعه کنید:
   http://tehrangerdbaf.ir/آدرس-خرید-دستگاه-جوراب-بافی
   موفق باشید – دوران راهبی – هجدهم دی ماه یکهزار و سیصد و نود و شش

 7. سلام میشه تو یک لینک قطعا دستگاه های مکانیکی و کامپیوتری و کاربرد اونها را توضیح بدید

  • سلام دوست عزیز ، فعلا همچین چیزی نداریم ، اگه دوستان همکاری کنن قصد همچین کاری را داریم . سپاس از پیگیری شما.
   در ضمن حتما در کانال حضور داشته باشید تا در آینده به این مطلب دسترسی داشته باشید.
   https://t.me/sockscenter

 8. سلام و خسته نباشید. بنده از شمال کشور هستم و میخواستم یه کارگاه جوراب بافی راه بندازم.مطالب شما رو خوندم و چند تا سوال داشتم. در مورد تعمیرات و مشکلاتش که اگه در شهرهای صنعتی نباشیم برامون مشکلساز هست بند در جای دیگه ای خونده بودم که اگه خودمون تعمیرات یاد بگیریم خوب هست میخواستم بدونم یاد گرفتن تعمیراتش کار راحتی هست یا باید حتما آدم فنی کاری باشیم و سوال بعد اینکه کجا میتونم هم کار با دستگاه یاد بگیرم و هم تعمیراتش و دوره آموزش چقدر طول میکشه در ضمن من هیچ تجربه ای در این کار ندارم ولی در زمینه بازار یابی خودم فکر میکنم که از پسش بر میام

 9. بسیار عالی بود پاینده باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *