تولید اسکاچ با دستگاه جوراب بافی

قبلا دستگاه های اسکاچ بافی را با دستگاه های جوراب بافی که  بدرد تولید جوراب نمیخورد می ساختند . برای اینکار کل ابزارها و چرخ دنده های گیربکس دستگاه را باز میکردند و میگذاشتند کنار بعد یک زنبیل و یک کشش زیر دستگاه نصب می کردند تا اسکاچ بافت شده داخل زنبیل جمع شود و هر نیم ساعت یکبار تخلیه زنبیل را تخلیه میکردند . ولی در چند سال اخیر دستگاه های نو مخصوص اسکاج میسازند تا محصول نهایی شکیل تر و قشنگتر باشد و البته روی دستگاههای جدید به جای سیستم مکانیکی که چرخ دنده سیلندر دستگاه را میچرخواند  یک دینام مستقیم سیلندر را به حرکت درمی‌آورد همچنین برای تغیرر سرعت بافت یک اینورتور هم به دستگاه اسکاج بافی نصب میشود. 

دستگاههای اسکاج بافی مدل های مختلفی دارد از جمله زربافت . زربافت حوله ای . زربافت شطرنجی . زربافت حصیری و کبریتی و سیم بافت.

البته اسکاج های زربافت را به صورت اسکاج گرد یا خورشیدی هم میدوزند که با یک چرخ اینکار انجام میشود. برای تکمیل اسکاج بافت شده یا همان روده اسکاج به اسکاج مورد استفاده نیاز به یه دستگاه جانبی به اسم پرس حرارتی هم دارید . پرس حرارتی برای چسباندن لبه های اسکاج به هم مورد استفاده قرار میگیرد.

تولید اسکاچ

سادگی در استفاده :

طرز استفاده از این دستگاه ها به شدت آسانه و تمام افراد با کمی دقت، توانایی کار کردن با این دستگاه ها را فرا می گیرند! تولید کنندگان این ماشین آلات برای پیچیده ترین انواع آن نیز آموزش دارند. پس نگران کار کردن با ماشین آلات تولید اسکاچ نباشید.

آموزش تولید اسکاچ

امکان تولید متنوع

بسته به ماشین آلاتی که شما تهیه می کنید، محصولات شما نیز متنوع خواهد بود. دستگاه اسکاج بافی شما می تواند در گوشه ی پارکینگ شما مستقر شود و یا گوشه ی حیاط، حتی با کمی ریسک و برنامه ریزی میشه یک کارگاه ۳۰ الی ۴۰ متری را برای چیدن چند دستگاه و تولید اسکاچ مهیا کرد. ریش و قیچی دست خودتان خواهد بود.

تولید اسکاچ

بعضی از سایت های فروش دستگاه، صحبت از سودهای تضمینی و آنچنانی می کنند، تا چه اندازه می توانیم به آن ها اعتماد کنیم؟

تا این اندازه که مطمئن شوید ماشین بافت اسکاج مورد نظر سالم است و با قیمت مناسب خریداری شده.

من نمی دانم چه دردیه که توی کشور ما مردم معتاد به تضمین شده اند. تو را به خدا جستجویی کنید و به ۴ تا سایت خارجی که در زمینه های اشتغال فعالیت می کنند، سر بزنید. برای ایده های معرفی شده کسی به شما تضمین نمیدهد. 

زیاد دنبال تضمین نباشید ، اکثر افرادی که مال شان را باخته اند به همین تضیمن ها اعتماد کرده اند.

تضمین شما ، فعالیت شماست نوع بازیابی شماست . در صورتی که بازار فروش خودتانه مهیا کنید و محصولات خودتانه با قیمت مناسب، عمده فروشی کنید، بدون شک قدم بعدی شما حرکت به سمت برند سازی برای خودتانه! 

شاید یک سوال اساسی ذهن شما را درگیر کرده باشد، چرا این عرصه کمتر شناخته شده است؟

خود شما تا قبل از امروز آیا اطلاع چندانی ازین قضیه داشتید؟ جوانان و خانواده های ایرانی، تا چه اندازه برای راه اندازی یک کسب و کار خلاقیت دارند؟ چشم همه دنبال درآمدهای چند میلیونی افتاده و تولیدی های خانگی، در دیده ی خیل عظیم فرهیختگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی ما اُفت کلاس محسوب میشه.

اسکاچ

لغت اسکاج درست است یا اسکاچ ؟

اسکاچ درست است و اکثرا به اشتباه اسکاج هم می گویند ، لغات اسکاچ از برند اکاچ برایت Scotch-Brite که در سال ۱۹۵۰ معرفی شد گرفته شده است که یکی از زیرمجموعه های شرکت آمریکایی ۳M است.

شرکت اسکاچ برایت

برق مصرفی دستگاه تولید اسکاج چقدر است ؟

برق تکفاز خانگی – بطور متوسط ۱۰ هزار تومان در ماه.

میزان صدای دستگاه و آلودگی آن چقدر است؟

صدای زیادی ندارد و هیچ آلودگی هم ایجاد نمی کند در نتیجه در خانه براحی میتوانید تولید خود را شروع نمایید.

چند نفر نیروی کار نیاز دارد ؟

اگر بخواهید صنعنی و با راندمان بالا کار کنید به دو نفر نیروی کار نیاز است. یکی برای بافت و دیگری برای پرس و بسته بندی.

برای تولید اسکاچ به تخصص خاصی نیاز است ؟

خیر – اصلا

روزانه چه مقدار اسکاچ میتوان تولید کرد ؟

بستگی به کیفیت و نوع محصول شما دارد چیزی حدود ۸۰۰ الی ۱۸۰۰ عدد در یک شیفت ۸ ساعته.

چه مواد اولیه ای مورد نیاز است ؟

برای تولید اسکاچ نیاز به نخ، ابر، زری و سلیفون برای بسته بندی است.

هزینه اولیه تولید اسکاچ و میزان سود به چه صورت است ؟

تولید اسکاچ سود بالایی دارد به این صورت که هزینه هر اسکاچ برای تولید کننده تقریبا ۱۷۰ تا ۲۰۰ تومان می­شود که تولید کننده می­تواند به صورت عمده با توجه به منطقه جغرافیایی محل زندگی خود تقریبا ۳۵۰ تا ۴۵۰ تومان به فروش برساند. البته این مبالغ به صورت حداقل قیمت در بازار می باشد. در بسیاری از مناطق قیمت فروش به بیش از ۵۰۰-۶۰۰ تومان هم می­رسد. فروش سوپر مارکت ها به مصرف کننده نهایی باز هم بسته به منطقه جغرافیایی از ۱۰۰۰تا ۲۵۰۰ تومان بسته به نوع محصول و کیفیت آن متغیر است.

آیا برای تولید اسکاج نیاز به مجوز خاصی است؟

خیر –  اسکاچ بافی جزو مشاغل خانگی است و به مجوز نیاز ندارد.

آموزش تولید اسکاج

اسکاج گرد از آن اسکاچ های خوشنام و خوش آوازه است که توانسته سالیان سال اعتماد مصرف کنندگان را به خود جلب کند و همچنین جزو اسکاج های پر فروش و محبوب بین مردم شناخته می شود. جالب است بدانید به اسکاج گرد اسکاج خورشیدی هم میگویند و موقعی که در بسته بندی  قرار میگیرد شبیه خورشید یا آفتابگردان می شود. مسلما نام اسکاج خورشیدی صرفا بدلیل بسته بندی محصول نیست بلکه این نام نشان از درخشندگی اسکاج است. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.