آموزش تولید جوراب بچگانه با دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

همانطور که اطلاع دارید جوراب بچگانه سایز کوچیک‌تری دارد در نتیجه مواد اولیه کمتری مصرفی می‌کند و قاعدتا سرعت تولید هم بیشتر خواهد بود.
ما قانون نانوشته‌ای داریم، شاید برای خودمون خرج اضافی نکنیم اما برای بچه‌هامون کم و کسری نمی‌گذاریم و بهترین چیزهارو براشون می‌خریم. تولید کننده-های جوراب هم نهایت استفاده را از این موضوع کرده‌اند و با حاشیه سود خوبی جوراب بچگانه‌شان می¬فروشند.

تولید جوراب بچگانه

تولید جوراب بچگانه کار سختی نیست
شاید باورتون نشه اما تصویری که در زیر می‌بینید برای یکی از کارآموزهامون هست که دو دستگاه ویلت گرفتند و در کل یک هفته آموزش دیدند پس شما هم اگر آموزش درست دیده باشید براحتی می‌توانید بهترین جوراب بچگانه را تولید نمایید.

تفاوت دستگاه بچگانه باف با مردانه باف چیست؟
دستگاه‌های جوراب‌بافی کامپیوتری از لحاظ تولید جوراب یعنی ساق بلند، ساق کوتاه بودن هیچ محدودیتی ندارد و همان چیزی که شما دستور می‌دهید و در برنامه تعریف میکند را تولید می‌کند مثلا در برنامه دستگاه تعریف می‌کنید ساق جوراب ۵ سانت باشه که بشه جوراب نیم ساق و می‌توانید تعریف کنید ۱۵ سانت باشه که بشه جوراب مردانه و یا اصلا تعریف می‌کنید ساق جوراب ۲ متر باشد و طول کف جوراب ۱۰ سانت باشد. خلاصه دستگاه می‌بافد.
اما محدودیت اصلی شما در عرض جوراب است. شما اگر عرض جوراب مردانه را ۱ سانت کوچیک‌تر کنید و ساق آن را حذف کنید و طرح گل بندازید تبدیل می‌شود به جوراب زنانه.
یک دستگاه می‌تواند عرض جوراب را یک الی ۱.۵ سانت کوچک کنید و در نتیجه همزمان می‌توانید جوراب مردانه و زنانه را باهم تولید کنید اما نمی‌تواند عرض را ۳ سانت کوچک کند که جوراب مردانه تبدیل شود به بچگانه. پس باید چه کار کنیم؟ ادامه مقاله را بخوانید؟ 🙂
برای تولید جوراب بچگانه باید سیلندر دستگاه را تعویض کنید دستگاه همان دستگاه است و فقط کافیه سیلندر سایز بچگانه به دستگاه نصب کنید.(سیلندر قطعه‌ای از دستگاه است که بافت جوراب در داخل آن انجام می‌شود.
هزینه تعویض سیلندر ۵۰۰ هزار تومان می‌باشد و قیمت سیلندر یدکی حدود ۵ الی ۷ میلیون تومان است.
تعویض کردن سیلندر حدودا ۳ ساعت زمان می¬برد اما در نظر باشید این کار را فرد مبتدی نمی‌تواند انجام دهد و فنی کار نیاز دارد.

چرا جوراب بچگانه تولید کنیم؟
۱. بخاطر سایز کوچک‌اش سرعت تولیدش زیاد است.
۲. مواد اولیه خیلی کمتری مصرف می‌کند اما هم قیمت و یا گران‌تر از جوراب‌های بزرگسالان فروخته می‌شود.
۳. بدلیل نیاز داشتن به سرمایه بیشتر عملا رقیب کمتری دارید.
نکاتی در مورد سیلندر بچگانه
از سیلندر‌های زیر برای تولید انواع جوراب بچگانه استفاده می‌شود (موارد زیر دیگه خیلی دقیق هستند).
جوراب نوزادی —– سیلندر ۹۶
جوراب سایز ۲ —– سیلندر ۱۲۰
جوراب سایز ۳ —– سیلندر ۱۳۲
جوراب سایز ۴ —– سیلندر ۱۴۴
جوراب سایز ۵ و ۶ – سیلندر ۱۵۶

جوراب بچگانه نوزادی

چرا هر کسی جوراب بچگانه تولید نمی‌کند؟ (۳ دلیل)
۱. کم بودن تعداد دستگاه جوراب‌بافی
جوراب بچگانه سایز بندی داره مثلا از سایز نوزادی تا ۱۳ سال ! برای رعایت این سایز و شماره‌بندی حداقل نیاز به ۳ دستگاه دارید. با یکی نوزادی ، با دیگری سایز ۱ و ۲ و با دیگری ۳ و ۴ و گاهی هم با یه دستگاه دیگه ۵ و ۶ !!
حالا مشکل اینجاست که سرعت تولید جوراب نوزادی خیلی بیشتر از سایز ۵ و ۶ است بخاطر همین از دستگاهی که سایز ۵و۶ تولید می‌کنه نیاز به دو تا دارید که جبران سرعت کم‌اش رو بکنه و این دوتا سایزو کم نیارید.

۲. نیاز به سرمایه درگردش بیشتر:

این محتوا فقط برای اعضای طلایی سایت است

با استفاده از فرم زیر عضویت خود را تهیه فرمایید!

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.