معرفی کامل دستگاه های مکانیکی + اتومکانیکی + ایرانی

دستگاه جوراب بافی مکانیکی ایرانی معروف به اتومکانیکی در زیر تصویر آنرا میبینید  قریب به ۱۰۰ سال پیش در امریکا برای تولید جوراب استفاده می‌شد، تا ۷۰ سال قبل در ژاپن کاربرد داشت و اکنون در میهن ما به عنوان یک دستگاه صنعتیاستفاده میشود و از سال ۱۳۷۳ به بعد این دستگاه در ایران هم تولید نمی‌شود در نتیجه همه دستگاه بافی جوراب مکانیکی موجود در بازار کارکرده و استوک میباشند پس اگر شما قصد خرید این نوع دستگاه را دارید قطعا دستگاه مورد نظر دست دوم است و در بهترین حالات تعمیر و سرویس شده (اورهال) و مثل بنز برای شما کار خواهد.

اینکه میگوییم دست دوم ، منظور این نیست که  دستگاه ها خراب هستند ، بلکه همین ها اگر درست سرویس شوند تا ۴۰ سال دیگر هم در بازار باقی خواهند ماند.

جای جالب داستان آنجاست، تولید کننده هایی که از این دستگاه در واحد تولیدی خود استفاده میکنند به دلیل قیمت پایین آن و عدم نیاز به سرمایه آنچنانی سود خوبی عایدشان می‌شود و بعد از گذشت ۱۰۰ سال استفاده از این ماشین جوراب بافی هنوز هم توجیه اقتصادی دارد. فقط باید بدانید باشید چه جورابی تولید کنید تا راحت فروخته شود.

دستگاه جوراب بافی مکانیکی

۱.‌ آیا با دستگاه جوراب بافی مکانیکی می‌توان جوراب با کیفیت تولید کرد؟
اگر طرح جوراب را کنار بگذاریم و بر کیفیت دخیلش نکنیم کیفیت جوراب ربطی به نوع دستگاه ندارد. و با دستگااه مکانیکی میتوان جوراب با کیفیت تولید کرد. اما سعی کنید جوراب های با کیفیت را با دستگاه های کامپیوتری تولید نمایید تا بتوان اندک طرحی روی آن پیاده کرد. اما اگر قصد تولید جوراب حراجی دارید ماشین مکانیکی بهترین گزینه است.

الان جوری شده که هر بلایی سر دستگاه میارنذ که وزن جوراب پایینتر بیاد و در واقع نخ مصرفی کمتر شود  تا بتوان جوراب را ارزان تر فروخت. 
یا اینکه با سیلندر ۱۳۲  جوراب مردانه میبافند !!! و یه چیزی تولید میکنن که فقط شبیه جوراب هست .
اما در این بین هستند کسانی که فارغ از نوع دستگاه‌شان محصولات عالی تولید میکنند و سود بیشتر و مشتری دائمی دارند.

دستگاه جوراب بافی مکانیکی

۲. هنگام خرید ماشین جوراب باف  سه نکته را در نظر بگیرید :
۱. دستگاه را به شما گران نفروشند.
۲. مواد اولیه را گران نفروشند.
۳. بعد از خرید دستگاه شما را راهنمایی کنند و رهایتان نکنند چون همه مشکلات این دستگاه بعد از خرید نمایان خواهد شد  و اگر فروشنده آدم مومنی نباشد جوری دستگاه را تنظیم می‌کند که در جلوی شما مثل بنز کار میکند اما بعد چند روز وا خواهد رفت. ( در ضمن نترسید که اینقد دارم منفی بافی میکنم ، سیستم این دستگاه جوراب بافی همین طوریه، اذیتش بالاست اما قلق که اومد دستتون کارتون راحت میشه).

بدلیل قدیمی بودن سیستم این مدل دستگاه ها انتظار نداشته باشید که انعطالف پذیریی که دستگاه های کامپیوتری دارند را این دستگاه هم داشته باشد.

دستگاه جوراب بافی مکانیکی

۳. ویژگی های دستگاه های جوراب بافی مکانیکی :

 1. قیمت بسیار پایین آن
 2. کم جا بودن آن
 3. کار کردن با برق خانگی (تک فاز) – دستگاه های کامپیوتری را با پرداخت ۲۰۰ هزار تومان میتوان تک فاز کرد.
 4. بر خلاف دستگاه کامپیوتری به پمپ باد نیاز ندارید.

بعضی از دوستان از این شغل در زمینه ی درآمد زایی برداشت و یا اطلاعات اشتباهی دارند.
این حرفه و تولیدی شغل زود بازده‌ای نیست، بعضی اینجور فکر میکنند امروز دستگاه را راه اندازی کردند از روز بعد درآمد زایی شروع خواهد شد. اما بدانید د : این کار نیاز به صبر و حوصله و زمان دارد تا به درآمدزایی برسید و اگر این پِروسه کاری را طی کنید مسلماً به درآمد دلخواه خواهید رسید.

۴. آیا با دستگاه های مکانیکی می‌توان جورابی تولید کرد که کف آن یک رنگ ، پاشنه وپنجه یک رنگ دیگر باشد؟
بله میشه زد ، اقا این دستگاه میکانیکی ایرانی مثل خمیره همه جوره حالت پذیره اما چون شما مبتدی هستید این کار را نکنید پشیمان خواهید شد.

۵. تولید جوراب طرح دار

ما در مملکت نشد نداریم ( :دی ) وقتی میشود دکل نفتی گم کرد چرا نتوان با دستگاه های مکانیکی  جوراب طرح دار تولید کرد. اما دوستان از من به شما نصیحت ، سعی نکنید با این دستگاه های مکانیکی جوراب طرح دار نزنید ، این مدل دستگاه ها باب تولید جوراب با طرح ساده هستند و می توان گفت دستگاه را ساختند تا فقط طرح ساده بزنید. اگر خلاف گفته عمل کنید مطمئن باشید در بازاریابی محصولات خود شکست خواهید خورد.

اگر قصد تولید جوراب طرح دار را دارید حتما از دستگاه های جوراب بافی کامپیوتری استفاده کنید. طریقه کار با دستگاه کامپیوتری فوق العاده ساده می باشد و با زدن یک دکمه می توان طرح روی جوراب را تغییر دهید. اما در دستگاه های مکانیکی برای تغییر طرح و ایجاد طرح جدید باید کلی زحمت بکشید و در نهایت هم طرح جالبی از آب در نمی آید.

دستگاه جوراب بافی مکانیکی

دستگاه جوراب بافی مکانیکی

۶. از معایب دستگاه مکانیکی 
۱. محدودیت در طرح زنی
۲. قیافه ترسناک آن
۳. قدیمی بودن سیستم بافندگی آن
۴. اعصاب خورد کنی در هنگاه ایراد پیدا کردن بگونه ای که اپراتور دستگاه همیشه باید آچار بدست باشد. ولی تعمیرات ساده ای دارد.
۵. ضایعات آن مقداری از دستگاه کامپیوتری بیشتر است.
۶. به دستگاه سردوز و پسدوز نیاز دارد.

این دستگاه ها در سیلندر های۹۶ ۱۰۸ ۱۲۰ ۱۳۲ ۱۴۴ ۱۵۶ ۱۶۰ ۱۷۲ ۱۸۰ ۲۰۰ در بازار موجود است.

۷. تولید جوراب بچگانه با دستگاه مکانیکی

میشود با آن جوراب بچگانه تولید کرد اما چون جوراب های کودکانه نیاز به طرح و نقشه فانتزی دارند و دستگاه مکانیکی توانایی اعمال طرح فانتزی را ندارد بیخیال تولید این محصول شوید ، در فروش به مشکل بر خواهید خورد.

۸. نحوه خرید صحیح دستگاه مکانیکی 
۱. از هر جایی که دستگاه خرید میکنید از فروشنده بخواهید که مهلت تست به شما بدهد.
۲. اگر حرفه ای هستید با یک لنگه بافت هم میتوانید بفهمید دستگاه خوب است یا بد .
۳. اگر تازه کار هستید دو روز تمام انرژی تان را روی بافت با دستگاه بذارید اگر اذیتتان نکرد و کارش خوب بود گزینه ی خوبی برای خرید است.
۴. دستگاهی که خوابیده را نخرید.
۵. دستگاه را هر چند هم حرفه ای باشید ندیده نخرید.
۶. دستگاهی را بخرید که مارکش بهتر باشد.
۷. دستگاهی را انتخاب کنید که جوش و ضخم نداشته باشد.
۸. زیبا بودن ظاهر دستگاه همیشه دلیل خوب بودن دستگاه نیست.
۹. در بعضی موارد دوستانی تماس میگیرند برای تهیه دستگاه و ما سعی میکنیم که منصرفشون کنیم. علت اینه که بعضی از شهرها واقعا اشباع شدند و راه اندازی یک واحد تولیدی دیگه عاقلانه به نظر نمیاد. چون فضا رقابتی شده تو این شهرها و طبیعتا کسی که تجربه ی بیشتری داره پیروز میشه. پس سعی کنید اولا فضای شهر خودتون رو بسنجید و بعد به شروع کار اقدام کنید.

۹. آموزش دستگاه جوراب بافی مکانیکی
آموزش کار با دستگاه جوراب بافی بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد. خیلی از فروشندگان دستگاه جوراب بافی آموزش را رایگان برای خریدار برگزار میکنند اما متاسفانه در دوره آموزشی فقط کار با دستگاه را به کارآموز آموزش میدهند. باید گفت این کار خیانت به اعتماد مشتری است و بعضی دیگر از فروشندگان آموزش کار با دستگاه جوراب بافی مکانیکی را با دریافت هزینه انجام میدهند (بین ۳۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان) و با شعار هایی از جمله ارائه جزوه تئوری که باز هم مشاهده شده در این حالت هم شرکت فروشنده (دلال) آموزش خاصی ارائه نمیدهد و با دادن شعار های قلمبه سلمبه و با اعتماد سازی مشتری را به دام خود می اندازد و بعد از فروش دستگاه آن هم با چند برابر قیمت واقعی ، فرد مبتدی را رها میکند.

باید توجه داشته باشید که دستگاه جوراب بافی اتومکانیک (مکانیکی – ایرانی) از لحاظ قطعات معمولا خرابی ندارند و به ندرت دچار نقص میشوند اما پس از هر جابجایی یاحتی خاموش و روشن کردن دستگاه ، ممکن است تنظیمات دستگاه به هم بخورد (مثل عکس زیر) ، البته جای نگرانی نیست زیرا اگر به درستی آموزش( ۶ ماه باید خودتان شخصا با دستگاه کارکنید تا قلق دستتان بیاید و لازم است بدانید این ۶ ماه برای شما بسیار سخت خواهد گذشت و اعصاب خوردی زیادی را مجبورید تحمل نمایید) دیده باشید می توانید در ظرف چند دقیقه مجددا دستگاه جوراب بافی اتومکانیک را تنظیم و راه اندازی نمایید.

دستگاه جوراب بافی مکانیکی

اگر هم قصد دارید تعمیرات دستگاه را یاد بگیرید این نکته قابل ذکر است که تعمیرات جزئی ساده است و میتوانید یاد بگیرید ولی تعمیر قطعه و قطعه سازی کار تراشکار است و من و شما نمی توانیم این نوع تعمیرات را انجام دهیم. پس یجورایی میشه گفت میزان کاری و تنظیمات را میتوانید یاد بگیرید اما قطعه سازی را هرگز.

برای خرید دستگاه هم اگر حضوری اقدام کنید خیلی بهتر است و دستگاه را ببینید و بعد پول واریز نمایید و در حمل و نقل دستگاه بشدت مواظب باشید که تکان های شدید و ضربه ای اعمال نشود. دستگاه ها همه نوع مشکل واسشون پیش میاد.مخصوصا در جابجایی.اجلشون جابجاییه. در ضمن اگه کسی بخواد با دستگاه مکانیکی کار کنه باید یه فرد فنی باهوش با حوصله باشه و الا شکست میخورید.

– قانون نانوشته ای درجوراب بافی وجود دارد که مواکدا تاکید دارد با دستگاه مکانیکی طرح پیچیده و سخت نزنید ، چون نه قابل رقابت با کامپیوتری هستش ونه راضی کننده است و در نهایت در فروش به مشکل خواهید خورد. تا میتوانید جوراب با طرح ساده تولید کنید.

۱۰. قیمت دستگاه های جوراب بافی مکانیکی – ایرانی – اتومکانیک ( در ضمن این سه اسم متعلق به یک نوع دستگاه است ):

✔دوستان توجه داشته باشید . در چند تا شهر و وبسایت یک سری دلال و کلاهبردار هستند که با تبلیغات فریبنده و دروغین دستگاههای مکانیکی جوراب بافی رو به چند برابر قیمت می فروشند عزیزان  قیمت دستگاه های مکانیکی یک توپ حدود ۲ الی ۳.۵ میلیون قیمت دارد . یکی از شهر ها مشهد است که شرکتی اقدام به گران فروشی میکند و دیگری شیراز میباشد که دستگاه ۳ میلیونی را ۱۲ میلیون میفروشد.

۱۱. وسایل مورد نیاز برای بسته بندی جوراب های تولید شده توسط این دستگاه ها هم بصورت کیلیویی در تهران بفروش میرسد. (سلفون،مارک)

دستگاه جوراب بافی

۱۲. توضیحات بیشتر از ماشین جوراب بافی مکانیکی:

در این سیستم چون طرح بوسیله توپ طرح بر روی جوراب پیاده میشود شما بشدت محدودیت طرح دارید  و فقط میتوانید همان طرحی را روی جورابتان پیاده کنید که بر روی دستگاه تنظیم شده است و برای اینکه بتوانید طرح را تغییر دهید تا جوراب مختلفی تولید نمایید باید پلاتین ها و طرح نقشه را دوباره بپچینید که اینکار بسیار وقت گیر است و توجیه زمانی و اقتصادی ندارد که شما مدام طرح را تغییر دهید و خلاصه وار میتوان گفت که شما با هر دستگاه مکانیکی میتوانید یک مدل جوراب با یک طرح تولید نمایید مثلا جوراب مردانه با طرح لوزی.  در نهایت اگر بخواهید ۵ طرح تولید نمایید باید ۵ عدد دستگاه داشته باشید.

۱۳. شهر هایی که میتوانید خرید کنید: 
تهران – تبریز – مشهد – همدان – یزد – ارومیه – خوزستان – کرج – قم .
برای خرید میتوانید در سایت دیوار جنستجو نمایید divar.ir

۱۴. اگر از مراکز فروش و تعمیرات دستگاه بدور هستید شروع نکنید  مگر آنکه پشتکار و حوصله بسیار بالایی داشته باشید

چون محل سکونت شما از تهران ، تبریز و مشهد که قطب های جوراب بافی ایران هستند فاصله زیادی دارد، دسترسی شما عملا به تکنسین و سرویس کار دستگاه وجود نخواهد داشت ولی اگر در تهران و یا یکی از این قطب ها بودید میتوانستید از تجربه اساتید بهره ببرید و در نهایت تسلط شما به دستگاه جوراب بافی سریع تر می شد

و احیانا دستگاه شما دچار مشکلی میشد  (خراب شود) با  هزینه خیلی خیلی پایین می توانستید  دستگاهتان را سرویس و راه اندازی نمایید ، ولی چون شهر شما از این مراکز بدور است قاعدتا تعمیرکار و سرویس کار در منطقه شما حضور ندارد در نتیجه هرباری که دستگاه شما  خراب و یا دچار مشکل شود و از تبریز یا تهران بخواهد تکنسین در کارگاه شما حضور یابد تا دستگاهایتان را تعمیر نماید حداقل یک میلیون تومان برای شما آب خواهد خورد، و تا بخواهید رو دور کار بیافتید مجبور هستید کلی باید از جیب مبارکتان خرج کنید.

پس مزیت شهر های بزرگ حضور تعمیرکاران است و در هنگام بروز مشکل ،نیم ساعته مشکلتان رفع خواهد شد اما اگر در شهر دور افتاده ای باشید کافیست ماشین های جوراب بافیتان عیب پیدا کند ، کارگاهتان حداقل یک هفته تعطیل میشود تا سرویسکار حوصله کند به شهر شما بیاید و با هزینه چند برابری نسبت به تهران ماشین ها را تعمیر نماید. و بزرگ ترین چالش شما در امر تولید همین مورد است.

دستگاه جوراب بافی مکانیکی

۱۵. لوازم جانبی مورد نیاز برای تولید 

اولین وسیله ای که نیاز دارید دستگاه جوراب بافی است که نوع تک توپ آن حدود ۲ الی ۴ میلیون قیمت دارد.

دومین دستگاهی که نیاز دارید اتو یا همان دستگاه فینیش است که در انواع سایز بفروش می رسد که یک جفت آن قیمت آن حدود ۳۸۰ هزار تومان می باشد. تصویر اتو را در پایین مشاهده می کنید

تصویری از اتوی المنتی

سومین وسیله سردوز (زیگزال) است که برای بستن سر جوراب یا همان پنجه جوراب کار برد دارد. قیمت تقریبی آن حدود ۲.۵ میلیون تومان است. درضمن این دستگاه را دست دوم بخرید . بیخواد پول اضافه برای نو ندهید. نو با کارکرده فرقی ندارند. تصویر زیر سردوز را نشان می دهد.

سردوز جوراب بافی

چهارمین دستگاه ، دستگاه پس دوز است که کش جوراب را تنظیم و منظم میکند. قیمت آن تقریبا ۲ میلیون میباشد. تصویر زیر پس دوز را نشان میدهد.

پسدوز جوراب بافی

دوستان همین چهار مورد هسته کارگاه شما هستند که قیمت بالایی دارند به چند وسیله دیگر از جمله میله برگردون ، تنفگ برچسب زن ، قیچی ، میز، نیاز دارید که قیمت هر کدام بین ۳۰ الی ۱۰۰ هزار تومان میباشد.

خلاصه کلام: برای شروع این کار اول کسب تجربه بعد تحقیق در مورد بازار فروش محصول و نوع جنس تولیدی و گزینه اخر خرید دستگاه جوراب بافی مکانیکی خوب و سرحال.

۱۶. احتمالا کنجکاو هستید ببینید با این دستگاه جوراب بافی چه جورابایی میشه بافت ، در زیر تصویر نمونه کارارو گذاشتیم:

توصیه دوستانه: سعی کنید جورابی با دستگاه های مکانیکی تولید نمایید که ساده ترین طرح را داشته باشد. شیک و ساده…

۱۷. کار در خانه –  برق و سروصدای دستگاه ؟

از نظر برق که مشکلی نخواهید داشت و اتفاقا مصرف برق پایینی دارد.  اما از نظر سر و صدا کمی دچار مشکل خواهید شد،صدای دستگاه جوراب بافی مکانیکی نسبتا زیاد است اما اگر عایق کاری کنید اصلا اذیت نخواهید شد. این دستگاه ها هنگام کار لرزش دارند در نتیجه برای ساختمان های آپارتمانی مناسب نیستند. بدلیل سکوتی که در شب حاکم است در مناطق مسکونی اصلا دستگاه را روشن نکنید ، مطمئن باشید همسایه ها حمله خواهند کرد.

۱۸. سرعت تولید این دستگاه های چقدر است؟
بطور میانگین در هر یک ساعت و نیم  قادر به تولید یک جین است. (۲۴ لنگه).

۱۹. چند ساعت میشه با این دستگاه ها کار کرد؟
هر چقدر بیشتر کار کنید دستگاه روانتر خواهد شد . پس در طول روز ۲۴ ساعت هم میتوانید کار کنید.

نخ لمه

۲۰. سود این دستگاه ها چقدر است؟
جواب این سوالا کاملا به کیفیت محصول شما همچنین نحوه فروش  و استعداد شما در بازار یابی بستگی دارد.هر جین جوراب حدود ۴۰۰۰ هزار تومان سود خالص دارد

۲۱. تولید جوراب کف دوبل: 

اگر دقت کرده باشید جورابهایی که در بازار وجود دارد که کف دوبل میباشند ، این نوع جوراب را هم میتوان با دستگاههای مکانیکی بافت فقط یک قطعه جانبی به دستگاه اضافه میگردد تا وقتی که دستگاه جوراب بافی به ناحیه کف بافی رسید به جای یک نخ ، دو نخ تغذیه کند ( به همین سادگی) .

نکته : موقع خرید دستگاه حتما امتحان کنید که دستگاه مورد نظر جوراب رنگ تیره و روشن رو تمیز دربیاره و رنگ های روشن رو روغنی نکنه.

۲۲. متوسط وزن هر جین جوراب تولید شده با دستگاه جوراب بافی مکانیکی با توجه به سیلندر دستگاه: (با نخ های ترویرا ۱۵۰ و اسپاندکس ۴۰/۷۰ و نخ چینی )

۱۳۲ ——–۳۷۰گرم
۱۴۴——-۴۰۰ گرم
۱۵۶——-۴۸۰ گرم
۱۶۰——-۴۹۰گرم
۱۷۲——۵۲۰گرم
۱۸۰—–۵۸۰گرم
۲۰۰—–۶۷۰ گرم

تناسب مصرف نخ در جوراب با هم برابر نیستند در اکثر کانالها به این شکل حساب میکنند که تمام نخها با هم بابر مصرف میشه یعنی در جورابی که نخ چینی ۳۰ و ترویرا ۱۵۰ و اسپاندکس ۴۰/۷۰ استفاده میشه مقدار مصرف این نخها برابر هستند در صورتی که اصلا اینطور نیست !!
مقدار مصرف دقیق بصورت مساوی نیست بلکه بستگی به ضخامت و جرم نخ داره مثلا اسپاندکس ۴۰/۷۰ تشکیل شده از ترویرا ۷۵ و کش مغزی ۴۰ که مثلا یک متر اسپاندکس مذکور دو سوم ترویرا ۱۵۰ وزن داره (با احتساب وزن مغزی )ـ
اگر شما در هنگام شروع بافت نخها رو وزن کنید و یک جین تولید کنید متوجه میشید در یک جین جوراب ۵۰۰ گرمی اسپاندکس بالاترین نرخ رو داره فقط۱۴۰ گرم مصرف شده و ترویرا ۲۰۰ گرم و باقی چینی و کش نیز در هر جین ۳۰ گرم ضمنا اگر از اسپاندکس ۲۰/۷۰ استفاده میکنید وزن ان به ۱۳۰ گرم کاهش می یابد

قیمت دستگاه جوراب بافی خانگی

قیمت دستگاه جوراب بافی مکانیکی

قیمت دستگاه جوراب بافی اتومکانیک

آموزش جوراب بافی با دستگاه مکانیکی

سی دی اموزش جوراب بافی

آموزش جوراب بافی در تهران

ادرس فروش دستگاه جوراب بافی

قیمت نخ جوراب بافی

آموزش جوراب بافی

۲۳. وزن و اندازه ماشین مکانیکی

دستگاه ها ۴۵ سانت در ۴۵ سانت هستند و حدودا ۲۵۰ کیلو وزن دارند

تهیه و تنظیم : دوران راهبی

دستگاه جوراب بافی مکانیکی

بیشتر بخوانید:

۱۷۹ پاسخ
 1. حسینی
  حسینی گفته:

  با سلام و تشکر از مطالب واقعا مفیدتون. نوشته بودید در برخی شهرها این کار اشباع شده من در گرمدره ساکن هستم به شهری هست بین تهران و کرج و طبعا من باید تو این منطقه محصولم رو بفروشم. ولیکن به فروش اینترنتی هم فکرمیکنم. خواستم ازتون بپرسم هزینه ی خرید و لوازم و … برای یک دستگاه جوراب بافی کامپیوتری که بشه باهاش طرحهای خوب زد، چقدر هست. به غیر از اجاره ی کارگاه، شما بفرمایید من چقدر سرمایه لازم دارم برای شروع. خیلی ممنون میشوم.

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود بر شما ، لطف دارید.
   دوست عزیز دستگاه جوراب بافی که گرفتید بازار شما کل ایران است تفاوتی هم نمیکنید در سیستان بلوچستان شروع کنید یا تهران ، باید به کل بازار ایران فکر کنید.
   برای شروع به یک دستگاه جوراب بافی حدود ۶۰ م
   به سردوز پمپ باد اتو نیاز دارید حدودا ۸-۱۰ میلیون
   نخ حدودا ۵ الی ۱۰ میلیون
   کار کردن با دستگاه خیلی ساده است.
   سود اصلی شما هم در دستگاه دوم به بعد است. در نتیجه اگر توان خرید دو دستگاه ندارید نیایید توو این کار. در نظر داشته باشید استارت کار را با یک دستگاه میزنید

   پاسخ
 2. داریوش
  داریوش گفته:

  ضمن عرض ادب و ارادت خدمت مهندس راهبی عزیز
  جناب بنده تو ی شهر با جمعیت۵ هزار نفر زندگی میکنم
  خواسم اول راهنماییم کنین که ایا تو این موقعیت مکانی میشه اینکار رو انجام داد؟
  کتاب یا نرم افزاری هست که اموزش بده یا حتما باید متخصص باشه برا اموزش؟
  قیمت تقریبی دستگاه اتوماتیک چنده؟
  الان که فرضا جوراب تو بازار عادی ۵تمن هست ایا واقعا با هزینه برق و مواد اولیه و وقتی ک میذاری ، سوددهی داره؟
  خیلی ممنون از راهنمایی و زحمات شما دوست محترم

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود دوست عزیز ، اولا یا دستگاه کامیوتری بگیر یا هیچی نگیر
   دوما توان خرید دو دستگاه را داشته باش اما یدونه استارت بزن ، اگه میبینی نمیتونی دوتا کامپیوتری بخری نیایید توو کار کم میارید (قیمت هر دستگاه حدودا ۶۰ میلیونه)
   سوما وقتی کارو شروع کردی کل کشور بازار شماست نه اون ۵ هزار نفری که در شهر شما هستند.
   حتما باید عملی با دستگاه ها کار کنید ، کار کتاب و جزوه و فیلم نیست . کلاس هاشم در تهران بعد از عید برگزار خواهد شد.
   جورابی که جینی در بازار ۴۰ هزار فروخته میشه اگه خیلی برای تولید کننده در بیاد ۲۸ هزار تومان هزینه داره (هر جین ۱۲ جفت بعبارتی ۲۴ لنگه است)
   بازم سوالی بود در خدمتیم

   پاسخ
 3. واعظی
  واعظی گفته:

  سلام/
  منزل من نزدیک کرج هست. با توجه به موقعیت منطقه کشش تولید جوراب هست؟
  منزل من یک اتاق ۳*۴خالی دارم که آپارتمانی هم نیست.چند دستگاه میشه مستقر کرد؟
  با کمک افراد(همسروفرزندان)منزلم خرج کارگر هم نخواهم داشت.آیا فقط هزینه برق و مواد اولیه دارم؟
  بیشتر نگرانی من از فروش محصول است. باید از چه روشهایی برای بازاریابی تضمین در فروش مطمئن شوم.م مارگزیده ام و تا از فروش مطمئن نشوم وارد میدان نخواهم شد
  آیا دستگاه جوراب بافی مکانیکی فقط قابلیت تولید یک سایز را دارد و برای تغییر سایز باید دستگاه دیگر خرید یا قابلیت تغییر سایز جوراب تولیدی را هم دارد/تشکر از پاسخ و راهنمایی شما

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود

   شما موقعی که وارد تولید میشوید کشوری به موضوع نگاه کنید، کل ایران مشتری بالقوه شما خواهند بود و این هنر شماست که چطور بالفعلش کنید.
   مورد دوم جوراب مثل نان می ماند، همه به آن احتیاج دارند و تفاوت نمیکند، پیر باشید یا نوزاد.
   در مقابل جوراب مزیت هایی نسبت به دیگر محصولات دارد.
   ۱. تاریخ انقضا ندارد ، الان نفروختید ، فردا میفروشید.
   ۲. جوراب بعد از یک ماه یا گم میشود یا سوراخ در نتیجه مشتری مجبور است دوباره برای خرید اقدام کند.
   ۳. همه ما هیچی نباشد حداقل سه جفت جوراب برای هر فرد از خونواده مان آماده داریم، عملا حدود ۲۴۰ میلیون جفت جوراب در هر ماه برای ایران نیاز است.
   بازم تصمیم نهایی را باید خودتان بسته به توانایی هاییتان اتخاذ نمایید.
   توصیه شخصی من این است بیایی توو این کار ، اما با برنامه ، بدون که میخوای چیگار کنی، هر کمکی هم از دست بنده بر بیاد دریق نخواهم کرد.
   من الله توفیق

   پاسخ
 4. رضا جلیل زاده
  رضا جلیل زاده گفته:

  سلام اقای راهبی شرمنده خواستم بدونم نظرتون چیه ی تولیدی تو اورمیه بزنم؟ و اگه مثبت بود ادم مطمان و قابل اطمینان دارید واس خرید دستگاه اتوماتیک؟با تشکر

  پاسخ
 5. عنایت فرد
  عنایت فرد گفته:

  باسلام من در شیراز زندگی میکنم کدام شهر را برای سرمایه گزاری در استان فارس رامناسب میدانید با توجه به تعداد تولید کننده ها وبازار فروش

  پاسخ
 6. علی
  علی گفته:

  سلام و احترامات!
  لطفا پاسخ سوالات زیر را شریک ساخته ممنون سازید.
  ۱. مصرف برق هر پایه ماشین میکانیکی/اتوماتیک در فی ساعت چند کلووات است؟
  ۲. آیا ماشین آلات تولیدی شما در افغانستان/ کابل قابل دسترس است یا خیر؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود بر شما .
   ۱. دوست عزیز این دستگاه ها مصرف برق آن چنانی ندارد و در حد یک عدد پمپ آب خانگی مصرف برق دارد.
   ۲. خیر ، شاید بتوانید دستگاه در افغانستان پیدا کنید اما تا جایی که من اطلاع دارم فوق العاده گران است.

   پاسخ
 7. شمس الدینی هستم
  شمس الدینی هستم گفته:

  سلام آقای راهبی شمس الدینی هستم بندرعباس میخواستم دستگاه جوراب بافی یاسیم ظرفشویی ساز بخرم بنظر شما بزرگوار سودی برایم دارد یا نه حداقل مشاوره بدهید چه کاری انجام بدهم که صرفه اقتصادی داشته باشد بازنشسته آموزش وپرورش هستم الحمدلله دوتا دانشجو دارم لطفا راهنمایی نمایید حاضرم بیام خدمتتان آموزش لازم ببینم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود برادر ، خوب هستید انشالله ؟
   دور دستگاه اسکاج و سیم را بکلی خط بکش ، بازار فوق العاده محدودی دارد. در ضمن در بخش دانلود های رایگان سایت هم یه نوشته در مورد اسکاج گذاشتم حتما دانلود و مطالعه نمایید.
   دستگاه جوراب بافی دو مدل هستند : ۱. مکانیکی ۲. کامپیوتری
   سعی کنید یا با کامپیوتری شروع کنید یا اصلا شروع نکنید ، گول ارزان بودن مکانیکی را هم نخورید ، دیگه منسوخ شده این دستگاه ها.
   توضیحی هم بخواهم در مورد دستگاه های کامپوتری بخوام بدم:
   با این دستگاه هر جورابی دلتان خواست میتوانید تولید کنید و هیج محدودیت طرح و رنگ و… ندارد. کار کردن با آن هم فوق العاده ساده و بدرد سن شما هم میخورد. اسمش گامپیوتری هست و الا هیج ربطی به کامپیوتر ندارد و نگران این نباشید که من سنم بالاست و از کامپیوتر سر در نمیارم 🙂
   خوشبختانه همانطور که اطلاع دارید جوراب فوق العاده کالای مصرفی میباشد و هر فرد هیچی نباشه هر دو سه ماه یه بار یه جفت میخره ، یا سوراخ میشه یا گم میشه یا کشش وا میره 🙂 در نتیجه اگه در بخش بازاریابی زحمت بکشی همانقدر هم آش میخوری و جوری نیست که ترس اینو داشته باشی که جنست باد کنه و فروش نکنه !!!!
   – عادت دارم همیشه بد ترین حالت ممکن مسائل را در نظر بگیرم تا با اعتماد به نفس پیش برم . بد ترین اتفاقی هم که براتون میتونه بیوفته اینه تنبلی بخرج بدی و در کار شکست بخورید ، بد ترین اتفاقی که میتونه برانون بیوفته مجبور میشید دستگاهاتون رو بفروشید و کارو جمع کنید ، دستگاه های چوراب بافی هم مثل پراید میمونه ، اگه بخوای بفروشی سریع فروخته میشه و شاید محبور باشی یکی دو میلیون زیر قیمت بدی اما با تورمی که الان داریم بخوای بفروشی گرون تر از قیمت خریدت میخرن از شما.
   – اگر از هزینه ها هم بخوام بگم ، قیمت دستگاه حدود ۵۰ میلیونه البته دست دوم تمیز ،،، آکبندش ۵۵ الی ۶۵ میلیونه اما از عید تاحالا دستگاه آکبند وارد نشده .
   دستگاه دست دوم هم من بالاترین قیمت را گفتم، با ۳۵ الی ۴۰ هم دستگاه پیدا میشه. نگران نباشید . در ضمن برای سود آوری هم حد اقل دو دستگاه نیاز دارید تا ارزش وقت گذاشتن داشته باشه .
   برای دوتا دستگاه ۱۰ میلیون تومانی لوازم جانبی مثل پمپ باد سردوز و اتو نیازدارید. ۱۰ میلیون هم نخ برای یک ماه اولتون.
   در مورد سود آوری هم باید بگم : سرعت تولید دستگاه جوراب بافی کامپیوتری هر ۱ ساعت یک جین ۱۲ جفتی است (۲۴ لنگه)
   هر نفر میتواند ۸ دتسگاه را اداره کند. سود خالص هر جین جوراب هم بعد از کم کردن حقوق کارگر ، برق و اجاره ۵ الی ۸ هزار تومانه.
   دستگاه هم خریدی باس دو شیف ۱۲ ساعته باهاشون کار کنید خراب نمیشن.
   ۳۰ روز ماه را هم کار کنید تا کارتون پا بگیره .
   امیدوارم توضیحات کامل بوده باشه
   من الله توفیق

   پاسخ
 8. زهرا
  زهرا گفته:

  سلام من از کرمان مزاحمتون میشم خانه دار هستم ومیخواهم ش غلی داشته باشم که کمکی باشه ایا میتونم باتهیه دستگاه ازشرکت که در مشهد است شروع به جرواب بافی کنم اخه گفتن اموزش میدن والا به نظرتون میگین چه کارکنم چه دستگاهی باچه قیمتی بخرم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سسلام و درود بر شما ، دوست عزیز دستگاه های مکانیکی دیگر منسوخ شده اند و در بحث تعمیرات به مشکل خواهید خورد .
   با با کامپیوتری شروع کنید یا اصلا شروع نکنید.
   حالا اگر شیطون گولتان زد و نخواستید به حرف ما هم گوش بدید لطفا از شرکتی که در مشهد فعالیت دارد دستگاه نگیرید به شدت متضرر خواهید شد. (همان شرکتی که در اینترت براحتی میتوانید پیدا کنید)
   در ضمن قطب دستگاه های مکانیکی ارومیه و تبریز است.
   و نکته بعدی برای هر دستگاه مکانیکی بیشتر از ۳.۵ -۴ میلیون هزینه نکنید. دوستان کلاه بردار هزاران نوع وعده وعید میدهند از جمله خرید تضمینی ، تامین مواد اولیه و…
   امیدوارم توضحات کافی بوده باشه
   من الله توفیق

   پاسخ
 9. مریم
  مریم گفته:

  سلام ممنون از راهنمایی خوبتون من ساکن اهواز هستم خاستم بدونم چجور میشه دستگاه جوراب بافی رو تهیه کرد از کجا؟ و طرز استفاده دستگاه رو چجور میتونم یاد بگیرم؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین…

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، چون شما خارح از دو شهر تبریز و ارومیه هستید ، کلا بیخیال دستگاه های مکانیکی شوید بهتره ، همون یه مقدار سرمایتان را هم از دست خواهید داد ، دستگاه مکانیکی دیگه منسوخ شده. در تعمرات به مشکلات اساسی خواهید خورد

   پاسخ
 10. غلامرضا
  غلامرضا گفته:

  سلام و خسته نباشید از شیراز مزاهم میشم تو سایت دیوار با یه فروشنده دستگاه جوراب اشنا شدم ک قیمت رو میگن چهار میلیون ب بالا هس و اینکه خودشون اموزش و خریدار هم هستن خواستم ببینم بنظر شما قیمت دستکاه مناسب هس و اینکه با خرید یه دستگاه میتونم کارمو شروع کنم و مکانش رو هم دارم .و اینکه تمام وقت بخام کار کنم میانگین در امدم در ماه چقد میشه و بنظر شما برا استارت کارم حداقل چقد هزینه بر میداره برام .ممنونم از بزرگواری شما و راهنماییتون

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، شرکت کاملا کلاه بردارد است و دستگاه هارو فوق العاده گرون میگه حدود ۸ الی ۱۲ میلیون براتون آب میخوره هر دستگاه در حالی که همون دستگاه در بازار حد اکثر ۳.۵ میلیونه ، نخ رو باهاتون گرون حساب میکنه و در آخر جوری باهاتون قرار داد میبنده که بعد از یک ماه قرار داد از طرف شما یک جانبه لغو میشه و سرمایتون رو از دست میدید.
   اما در حالت عادی بخوایید خودتون شروع کنید قیمت هر دستگاه تقریبا ۳.۵ میلیونه ، یه سر دوز و یه پس دوز نیاز دارید که حداکثر ۵ میلیون میشه ، یه جفت اتو تقریبا ۴۰۰ هزار .
   سرعت تولید دستگاه هر ۱.۵ ساعت یک جین ۱۲ جفتی است . سود هر جین جوراب ۲ الی ۵ هزار تومان متغییره (سود خالص شما این عدد است هزینه برق و اجارو کارگر کسر شده).
   هر نفر حدود ۶ دستگاه را میتواند اداره کند

   پاسخ
 11. مریم
  مریم گفته:

  درود و سپاس
  ببخشید منم از یاسوج مزاحمتون میشم اینجا اصلا تولید جوراب نیست..تو برنامه دیوار با شیرازی آشنا شدم طرح جوراب داشت گفت شما فقط هزینه دستگاه رو بدید ۴میلیون شروع میشه تا به بالا خودمون تو خونه براتون نصب میکنیم و آموزش میدیم و مواد اولیه جوراب با خودمون و تضمین خرید ۳سال با خودمون قرارداد میبندیم..ولی مردد هستم..دوست دارم کارگاه واسه خودم بزنم..ولی میگم یک دستگاه بخرم اگه دیدم سود داره بعد دنبال کارگاه باشم.به شدت دنبال کارم بنظر شما چیکار کنپ؟؟؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، اون شرکتی که شما میفرمایید اگر اون چیزی باشه که ما میشناسیم و در زمینه کار آفرینی فعالیت دارد کلاه بردار است و به صورت کاملا قانونی کلاهتان را بر میدارد تا نتوانید هیچ اعتراضی انجام دهید.
   قیمت دستگاه مکانیکی اکه خیلی بخوان گرون بفروشن حداکثر ۳.۵ میلیون تومان میباشد بیشتر از اون اصلا ارزش نداره.
   در ضمن یه خانمی هم از بوشهر از این شرکت دستگاه خریده اوشون فکر کنم ۱۲ گرفتن . و یه آقای دیگر ۸ میلیون !!!
   حواستان را جمع کنید گیر این شرکت نیوفتید. برای توضیحات بیشتر بیایید تلگرام ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰

   پاسخ
 12. نیازی
  نیازی گفته:

  از سرپل ذهاب هستم ومتاسفانه اینجا هیچ تولیدی از هیچ کالایی نیست خواستم تولیدی جوراب بزنم اما باتوضیحات شما فهمیدم که سرمایه ی من دراین حد نیست ونا امید شدم اگه شما طرحی دارید ممنون میشم در این شهر هم کسب وکاری ایجاد بشه

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود آقا نیازی ، وشاید هم خانم.
   اگر سرمایه شما کمتر از ۳۰ الی ۳۵ میلیون تومان است به هیچ وجه وارد مقوله تولید نشوید. با ۱۵ میلیون استارت میزنید و برای بزرگ کردن کارگاه حدود ۲۰ میلیون دیگر سرمایه گذاری میکنید.
   متاسفانه طرح دیگری هم نداریم به شما پیشنهاد بدیم اما به هیچ وجه سمت تولید اسکاج و لیوان یک بار مصرف نرید .
   .
   درضمن کمیته امداد و بهزیستی هم به اعضای خودشان وام ۵۰ میلیونی میدهند با بازپرداخت طولانی مدت . اگر آشنا دارید که عضو کمیته امداد هست پیگیر این وام باشید.
   من الله توفیق

   پاسخ
 13. محمدحسن بهرامی
  محمدحسن بهرامی گفته:

  سلام.خسته نباشین.من تویکی ازشهرستان های شیراز زندگی میکنم.میتونم بادستگاه کسب وکارراه بندازم؟بایدونه دستگاه میتونم شروع کنم؟لطفاراهنمایی کنین.ممنون

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، برای شروع کار باید حداقل هایی را رعایت کنید ، و یکی از آن حداقل ها داشتن سرمایه حدود ۳۰ الی ۳۵ میلیون است.
   با ۱۵ میلیون میتوان شروع کرد اما وسط راه کم میارید.
   به جای یک دستگاه دو تا بگیرید تا اگر احیانا یکی خراب شد از روی اون سالمه الگو بگیری و درست کنی

   پاسخ
 14. رضا دوستی
  رضا دوستی گفته:

  آقای راهبی بزرگوار از توضیحات کامل شما ی دنیا ممنونم.من الان سربازم چند ماه دیگ تموم میکنم قصد دارم تولیدی جوراب تو یکی از شهرستان های کرمانشاه(هرسین) بزنم سرمایه ندارم میخوام وام بگیرم در حد ۶۰میلیون که حداقل ۸دستگاه مکانیکی با وسایلش بگیرم.نظر شما در این مورد چیه ؟ایا کرمانشاه مناسب برای این کار ؟ با هشت دستگاه ماهیانه چقدر سود گیرم میاد که هم قسط بدم هم دخل و خرج زندگیم در بیاد ؟ ممنون میشم جواب بدی در ضمن شماره شما رو برداشتم ب امید خدا برا مشاوره مزاحمتون میشم تا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود آقای دوستی عزیز ، انشالله سربازیتون به سلامتی تموم بشه . دوست عزیز اولا استان شما کشش تولید را دارد . دوما اگر تولید را شروع کردید به بازار کل ایران فکر کنید حالا بازار عراق و افغانستان جای خود دارد.
   ۴ الی ۶ ماه خاک خوری خواهید داشت تا بازار شما را به عنوان تولید کننده بشناسد.
   هر دستگاه هر ۱.۵ ساعت یک جین (۱۲ جفت ) تولی میکند و سود خالص شما برای هر جین ۲ الی ۵۰۰۰ تومان میباشد. و سعی کنید ۲۴ ساعته یعنی دوشیفت ۱۲ ساعته با دستگاه ها کار کنید هیچ اشکالی برای دستگاه پیش نخواهد آمد.
   داداش با ۶۰ میلیون هم میخوای قسط بدی ، هم خرج زندگیتو در بیاری ، میخوای یه ماشین هم بگیر ، خرج عروسیتون رو هم میده و یه خونه هم میتونی بخری :))
   سود شما رابطه مستقیمی با توانایی و قدرت و حوصله شما امر باازاریابی دارد و با یک حساب کتاب ساده متوجه خواهی شد اگر زحمت بکشی و هر چی تولید کردی رو بفروشی خیلی بیشتر از اینها برات میمونه .
   من الله توفیق

   پاسخ
   • رضا دوستی
    رضا دوستی گفته:

    ممنونم آقای راهبی عزیز از توضیحات کاملتون.واقعا روحیه مو برا این کار چندبرابر کردی.فقط ی سوال اگه من ۱۰میلیون نخ بخرم این مقدار نخ برا ۸دستگاه با ۲۴ ساعت کاری برا چه مدت این مقدار نخ کافیه ؟یک ماه میبره؟ هر جین جوراب چقدر نخ مصرف میشه؟با ۱۰میلیون چند کیلو نخ میشه خرید؟ اگه جواب بدی ممنون میشم یکم چهارچوب ذهنم منظم تر میشه

    پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     سلام و درود ، نظر لطف شماست .
     این ارقامی که ارائه میدهم تقریبی هستند تا دید کلی از هزینه ها داشته باشید.
     هر جین جوراب ۴۰۰ گرم الی ۶۵۰ گرم وزن دارد شما میانگین بگیرید ۵۰۰ گرم
     سرعت تولید دستکاه کامپیوتری هر ۱ ساعت یم جین و مکانیکی هر ۱.۵ ساعت یک حین است.
     در جوراب ۴ مدل نخ استفاده میشود که قیمت های متفاوتی دارند و درصد استفاده آن ها بر روی جوراب برابر نیست اما شما بطور میانگین نخ را کیلویی ۵۰ هزار تومان در نظر بگیرید.
     حالا یه ضرب و تقسیم ساده بکنید ببینید برای ۸ دستگاه برای هر ماه چقدر نخ نیاز است.
     من الله توفیق

     پاسخ
 15. سید ابراهیم
  سید ابراهیم گفته:

  سلام
  اهواز بخوام دستگاه کامپیوتری بخرم ظرفیت کار هست یا نه، چقدر سرمایه لازم هست، ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، اتفاقا جنوب کشور یکی از بهترین جاها برای تولید است چون تعداد واحد های تولیدی کم و است و رقابت خاصی وجود ندارد و کمی همت و پشتکار بخرج دهید میتوانید بازار را تصاحب نمایید.
   قیمت هر دستگاه کامپیوتری از ۵۰ میلیون شروع و تا تقریبا ۹۰ میلیون ادامه دارد و حد اقل ۲ دستگاه نیاز دارید . حدود ۱۰ میلیون لوازم جانبی نیاز دارید و تقریبا ۱۰ الی ۲۰ میلیون نخ .

   پاسخ
 16. اسدالله محبت
  اسدالله محبت گفته:

  باعرض سلام و ادب .
  میخواستم ازصفر شروع کنم آیا بنظرت باراه اندازی چند دستگاه میشه که شروع کرد؟
  وچقدر هزینه دارد؟
  آیا با این نوع دستگاه میشه که جوراب شیشه ای مردانه و جوراب پارازین زنانه هم تولید کرد یانه؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود
   با دو دستگاه شروع کنید ، کار را یاد گرفتید تعداد دستگاه ها را هم حداقل به ۴ عدد برسانید . هر نفر ۶ دستگاه را میتواند اداره کند و دستگاه ها ۲۴ ساعته روشن باشند هیچ اتفاقی براشون نمیوفته.
   قیمت هر دستگاه ۲ الی ۳.۵ میلیون قیمت دارد.
   جوراب شیشه ای مردانه و پارازین زنانه داستان و دنیای جدایی دارد. و نمیتوان با این دستگاه ها تولید کرد.

   پاسخ
 17. جواد
  جواد گفته:

  سلام ممنون از توضیحات خوبتون چند وقتی میشه که به فکر راه اندازی این کار هستم به نظر شما در شیراز با شش دستگاه میشه روی این کار حساب کرد؟و قیمتش حدودا چند میشه؟
  ممنون

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، اگر با مکانیکی میخوایید شروع کنید حدود ۳۰ الی ۳۵ میلیون نیازه . اگر سرمایه شما کمتر از این است اصلا وارد مقوله تولید نشوید.
   استارت کار را حتما با دو دستگاه بزنید و بیشتر از آن نخرید . بعد که کار را یاد گرفتید دستگاه اضافه میکنید.
   نکته : عمده سرمایه شما صرف خرید نخ خواهد شد . هر کیلو نخ تقریبا ۵۰ هزار تومانه و هر جین جوراب تقریبا نیم کیلو وزن داره ، حالا شما ۵۰۰ جین جوراب بخوای تولدی کنید ۲۵۰ کیلو نخ نیازه که سرمایه برای خرید این مقدار نخ حدود ۱۲ میلیون میشه. راسی نگرون نباشید برای شروع اینقدر نخ نیاز ندارید
   قیمت دستگاه خیلی گرون بفروشن ۳.۵ میلیونه . بیشتز از سه و نیم میلیون دیگه خیلی گرونه و به عبارتی در پاچه کردن میشه 🙂 در ضمن در شیراز شرکتی بسم کارآفرینان فعالیت میکنه . حواست باشه گیر اونا نیوفتی . دستگاه رو داره ۱۲ میفروشه با هزار جور دوز و کلک.
   من الله توفیق

   پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود، مکانیکی و کامپیوتری اطلا وابستگی به هم ندارند و اصلا نمیشه گفت الان با مکانیکی شروع کنم اگه کار خوب رفت کامپیوری میگیرم/
   خیلی ها هستن سرمایه خرید کامپیوتری را ندارند ، این نوع دستگاه بسته به کیفیت آن ۵۰ الی ۸۰ میلیون قیمت دارند.و ناچار هستید مکانیکی بگرید.
   مثل لین میمونه شما بخوایی برید مسافرت و بگید فعلا با اتوبوس میرم اگه جاده خوب بود دفه بعد با هواپیما میرم .
   اینقدر بی ربطه 🙂
   من الله توفیق

   پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، متوجه سوالتان نمیشم.
   دستگاه مکانیکی را ساختند تا بجوراب با طرح ساده تولید کنید مثلا تک رنگ سیاه که کنارش کوچیک نوشته nike
   بخوای طرح رو شلوغ بزنید زیاد جالب نمیشه.

   پاسخ
   • ناشناس
    ناشناس گفته:

    منظورم بافت طرحدار مثل طرح لوزی توری وایناس.واینکه حداکثر ضخامت نخ چقدرمیتونه باشه و امکان بافت جوراب شلواری هم داره؟
    ممنون

    پاسخ
 18. سعید
  سعید گفته:

  سلام آقای راهبی.من میخوام بیام توکار تولیدجوراب به نظرشما باشرایت اقتصادیی که هست میشه وارد بازارتولید شد.
  وخوشبختانه تو شهرستان ما هیچ تولیدی جوابی نیست.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، همانطور که اطلاع دارید اوضاع کشور و همچنین صنایع نا بسامان است و سایه جنگ را هم بالا سرمان میبینیم در نتیجه تولید در این زیمان خطر ناک است. اما خوشبختانه شما که نمیخواهید کارخانه بزنید و در قالب یک تولیدی میخواهید اقدام به فعالیت نمایید در نتیجه مشکل آنچنانی نخواهید داشت.
   اگر دنبال یک کار بی دردسر وکم ریسک هستید رانندگی اسنپ بهتری گزینه است و سمت تولید نیایید. اما اگر علاقمند به کارآفرینی هستید و دوست دارید کسب و کاری برای خودتان ایجاد کنید جوراب بافی یکی از بهترین گزینه هاست چون هم جوراب کالای مصرفی است و بر خلاف دیگر صنایع با سرمایه کم میتوان بیشترین راندمان را داشت.
   مقوله دومی که با آن اشاره کردید و نبود تولیدی دیگر هم یک امتیاز است و هم یک عیب . امتیاز است چون به تنهایی میتوانید بازار را بدست بگیرید ، عیب است چون تعمیرکاری در شهر شما نخواهد بود و تیاز است خودتان همت به خرج دهید و تعمیرات را یاد بگیرید تا در این زمینه به خودکفایی برسید.
   من الله توفیق – ۱.۳.۹۸

   پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   خیر دستگاه های مکانیکی جوراب های مردانه رو خوب میزنه + زنونه ساق کوتاه . البته با طرح ساده . جوراب بگونه را هم میتوان با این نوع دستگاه ها تولید کرد اما در فروش محصولات به مشکل بر میخورید.
   اگر قصد دیدن نمونه کار ها را دارید در تلگرام به بنده پیام بدید تا عکس هارو براتون ارسال کنم ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰

   پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، قیمت دستگاه های مکانیکی بین ۲ الی ۳.۵ میلیون متغیر است.
   یک سردوز نیاز دارید ۱.۵ م
   یک پس دوز نیاز دارید ۱.۵ م
   دو جفت اتو ۱.۲ م
   مداری نخ و لوازم بسته بندی حدود ۴ میلیون .
   برای اینکه در آینده حجم تولید را بالا ببرید تعدا دستگاه های جوراب بافی حداقل ۴ تا باید باشه . سردوز و پس دوز و اتو هم همون یکی کافیه

   پاسخ
 19. nazi
  nazi گفته:

  سلام خدمت شما آقای راهبی.
  ممنونم از مطالب و راهنماییهای شما.
  ما به تازگی یک کارگاه تولیدی جوراب با دستگاه های مکانیکی در شرق گیلان راه انداختیم.دستگاه ها کمی اذیت میکنند و نیاز به یک تعمیر کار و اموزش دهنده خوب داریم.اگر امکانش هست کمک و راهنماییمان کنید.ممنونم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود بر شما ، دوست عزیز دوره آموزش تعمیرات دسنگاه مکانیکی و کامپیوتری آخر همین ما در تهران برگزار خواهد شد ، سعی کنید شرکت کنید اگر خودتان فنی کار دستگاه ها نباشید هزینه تولید شما بسیار افزایش پیدا خواهد کرد
   برای جزئیات بیشتر لطفا در تلگرام به بنده پیام بدید ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰ تا شما رو در گروه ها و کانال ها اد کنم

   پاسخ
 20. رضا
  رضا گفته:

  سلام آقای راهبی واقعا از توضیحات کامل و خالصانتون متشکرم
  الان بنظر شما در شهر های نزدیک تهران مثل کرج راه اندازی کارگاه جوراب بافی تو جیه اقتصادی نداره؟؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود رضای عزیز…
   اتفاقا تهران و نزدیکی های تهران بهترین منطقه برای تولید هستند چون مواد اولیه ، فنی کار و همه چیز دم دستتان است و اگر به مشکلی خوردید در عرض نیم ساعت میتوانید حل کنید . در ضمن کسی که در تهران ، البرز ، قم و.. تولید داره میتواند کار را گشترش دهد و به بازار کل ایران فکر کند.

   پاسخ
  • لطف الله
   لطف الله گفته:

   سلام جناب اقای راهبی عزیز بنده ویکی ازدوستان میخواهیم یه کارگاه کوچیک جوراب بافی راه بندازیم البته سرمایه ای حدو۳۰الی ۴۰م داریم بقول شمادستگاه مکانیکی منسوخ شده قدرت خریدکامپیوتری رونداریم شمامیفرمایید چکارکنیم بامکانیکی شروع کنیم یانه راهنمایی بفرمایید

   پاسخ
   • دوران راهبی 09120279821
    دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

    سلام و درود بدلیل استفاده از قطعات درجه یک در دستگاه ویلت عمر آن زیاد است و دیر به دیر خراب میشود و هزینه تعمیر و نگهداری آن پایین است. از لحاظ کیفیت جوراب و سرعت تولید این دو دستگاه تفاوتی باهم ندارند. سریع جدید دستگاه جوراب بافی ویلت کلی تغییر کرده و شاهکار شده ، و حتی جوراب پنج انگشتی دیابتی و جوراب نانو را میتواند خیلی راحت ببافد

    پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     سلام و درود دوست عزیز
     . مکانیکی : حداکثر قیمتش ۲ میلیون ، هر نفر ۶ تاشو همزمان میونه اداره کنه . علاوه بر دستگاه بافندگی (به هر تعداد) یک عدد سردوز ۱.۵ م یک عدد پس دوز ۱.۵ م دو جفت اتو ۱ م نیاز دارید ، سود خالص هر جین جوراب بعد از کسر هزینه کارگر و برق و… ۲ الی ۵ هزار تومان است . هر جین ۱۲ جفت میباشد . سرعت تولیدش هم هر ۱.۵ ساعت یک جین میباشد.
     دستگاه مکانیکی مناسب برای تولید جوراب با طرح ساده است یعنی یکسره سیاه کنارش کوچیک نوشته nike این دستگاه ۲۴ ساعت روشن باشه هیچ اتفاقی برای نمیوفته
     ۲. دستگاه کامپیوتری ، بهترین برندش ویلت است . همه دستگاه های چینی میباشد و ایتالیایی و کره ای آن فوق العاده گرون است .
     سرعت تولیدش هر یک ساعت یک جین است . هر طرحی میتوانید روی جوراب پیاده کنید . سود خالص اش ۵ الی ۸ هزار تومان در هر جین است. ۲۴ ساعته با دستگاه میتوانید کار کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد . علا.ه بر دستگاه جوراب بافی . یه یک کمپرسور باد تقریبا ۷ میلیونی + سردوز ۱.۵ م ، دو جفت اتو ۱ م نیاز دارید.
     حالا خودتون حساب کنید چقدر میمونه براتون

     پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر – دوست عزیز در مقوله استفاده از دستگاه مکانیکی ، اولین گزینه آموزش است اگر اموزش نبینید بهترین دستگاه رو هم بگیرید نمیتونید باهاش کار کنید. دومین گزینه ، پشتیبانی است ، اگر آموزش ببینید و پشتیبانی نشوید ، باز هم نمیتوانید موفق شوید این دستگاه ها رو تا حدودی میشه آموزش داد ، بقیه اش رو باس خودتون پای دستگاه وایسید و تجربه کنید و اگر پشتیبان داشته باشید مقوله یادگیری تعمیرات برای شما ساده خواهد بود و ره صد ساله را دو ساله خواهید رفت. انشالله برای آموزش هم خرداد ماه دوره آموزشی در تهران خواهیم داشت .
   درضمن در دو گروه تلگرامی ما هم عضو شوید که یکی برای تبادل نظر است و دیگری برای تعمیرات دستگاه
   لینک هم در سایت گذاشته شده است . حیانا نتوانستید عضو شوید در تلگرام به بنده پیام دهید تا دستی اد کنم ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰
   موفق باشید

   پاسخ
 21. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام آقای راهبی به خداحتمااین کارشماباعث خیرشمادردنیاوآخرت هست.ممنونم ممنونم وممنونم که این همه خوب همه چی روگفتی به خدابهترازاین مطالب کسی پیدانخواهدکرد.

  پاسخ
 22. حسن اخگری
  حسن اخگری گفته:

  سلام من دنبال یک دستگاه گردباف کوچک با قطر سیلندر ۵-۱۰ میلی متر با ۱-۲ سوزن می گردم درصورت امکان راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 23. Emad
  Emad گفته:

  سلام دوران راهبی من در شهر تهران هستم و تا دستگاه نبینم اعتماد نمیکنم پول بریزم و میخواستم یاد بگیرم کار دستگاه رو

  پاسخ
 24. حامد
  حامد گفته:

  و اینکه با نوسانات بازار هنوز هم قیمت دستگاه ها دوروبر ۱/۵ تا ۲ تومنه یا تغییر کرده؟؟ چون تو بعضی سایتا دوروبر ۵ ملیون قیمت میزنن.

  پاسخ
 25. حامد
  حامد گفته:

  سلام آقای راهبی، خدا قوت واقعا خسته نباشید مطالب سایت رو خوندم عالی بود. من تقریبا ۲ سالی میشه از بازار تهران جوراب می خریدم و می بردم شهرستان خوی توی آذربایجان غربی و بصورت دستی میفروختم الان هم تقریبا کارم به این شکله اما بخاطر شرایط اقتصادی نه با سوداوری قبلی اما بازم خوبه شکر خدا. بعد دوسال خرده فروشی و دست فروشی تصمیم گرفتم یه دستگاه بخرم و تو شهر خودم یه کارگاه کوچیک بزنم و مشغول بشم. تو شهر من بازارش بد نیست خوبه یا حداقل اینطور بگم فروش من خوبه. حالا بنظرت این کارو بکنم یا نه چون واقعیتش من از نظر سرمایه مالی واقعا ضعیفم چون با این خرده فروشی دارم خرج دوخانواده رو تامین میکنم و اگر بخوام یه کارگاه کوچیک بزنم قطعا باید برم زیر وام قرض حالا به نظر شما انجام بدم یا نه؟؟
  ۰۹۰۳۱۱۱۰۶۶۴ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام بر حامد عزیز !!
   داداش شما که دستت تنگه با مکانیکی شروع کن دو تا دستگاه بگیر و بسم الله ، تا شیش ما کار با دستگاه رو فول میشی !!!
   در کنار تولید خودت برو از تهران جورابای کامپیوتری و شیک بیار و در کنار محصولات تهران جورابای خودتم بفروش!!
   با ۱۰ میلیون خیلی ساده میشه شروع کرد !!
   شکر خدا هم شما بازارش رو داری ، بسادگی سودت دو برابر میشه !! حتما شروع کن
   موفق باشی ۲۰.۹.۹۷

   پاسخ
 26. مهدی
  مهدی گفته:

  با سلام
  تقریبا اغلب کامنت های بالا را خواندم . اما اقای راهبی نکته ای راجع به توزیع و پخش و فروش تولیدات دوستان ندیدم . اگر موافق هستید یک اتحادیه ای تشکیل شود که تولیدات را به بازار عرضه کند . تا باری از دوش تولید کننده برداشته شود . در ابتدا خود منهم امادگی تولید داشتم اما ترجیح می دهم وارد مقوله فروش شوم علی الخصوص صادارت به بازارهای کشور های همسایه بجای فروش دستگاه ،همچنان که اها نیز همین روش را در قبال ما اتخاذ نموده اند ،در این ضمینه امادگی هر گونه کمکی را دارم . شماره خودم را هم می گذارم تا در صورت نیاز هماهنگ شویم . ۰۹۱۲۶۷۸۸۰۶۸

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   مهدی جان سلام و ممنون بابت کامنتتون – ایده جالبی است – متاسفانه فعلا بنده سربازم انشالله تا دو ماه دیگه هماهنگ میکنیم همو ببینیم – موضوع فروش جای خالیش واقعا در سایت و گروه حس میشه ، ماهم برنامه هایی برای این موضوع داریم انشالله بتونیم همکاری خوبی باهم داشته باشیم- این هم شماره منه ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰ در تلگرام در ارتباط باشید. سپاس – ۲.۹.۹۷

   پاسخ
   • مهدی
    مهدی گفته:

    اقای راهبی عزیز سلام ؛ خوشحالم که در موضوعی به این مهمی هم عقیده هستیم اما برای خیل دوستان که بعضا شروع به تولید هم کرده اند ۲ ماه زمان زیادی است و در این زمان می توان حداقل ازمون و خطاها و یا بررسی راهکارهای موجود و شناسایی ظرفیتها و … را اماده و بعد از تاریخ یایان خدمت سربازی شاید استارت کار را هم زد . فکر می کنم بشود از پس سختی کار در این شلوغی بازار برامد . منتظر نظرت هستم با تشکر

    پاسخ
 27. علیرضا
  علیرضا گفته:

  با سلام. ما با یک سرمایه کم می خوایم یه کاری راه بندازیم که لااقل یه سرمایه کوچیک دست و پا بشه. اولا این که سمت چوراب بافی بیایم خوبه یا نه ؟ ( محل راه اندازی خراسان جنوبی) بازار چطوره با وضعیت الان؟ ثانیا ما فضا نداریم. خونه مسکونی یک طبقه هست . سر و صدا تا چه میزان خواهد بود اگر خوب عایق بندی بشه؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز ! با بازار الان وضعیت همه داغونه مخصوصا تولید کننده ها ! حالا تولید کننده هر باشند از جوراب بگیر تا کفش …
   اگر از کامپیوتری استفاده کنی صدای زیادی نداره اما مکانیکی اذیت میکنه !!!! و باید یه جای جدا داشته باشید .
   در ضمن علیرضای عزیز من الان بیرجند سربازم اگه وقت کردی و خواستی، بیا میدان ابوذر ، راهنمایی رانندگی ، بگو با راهبی کار دارم ، بیسیم میزنن پیدام میکنی !! تا ۱.۱۰.۹۷ بیرجند هستم!!

   پاسخ
  • احسان
   احسان گفته:

   سلام آقای راهبی عزیز.من سرمایه تقریبا ۱۰ م دارم میخواستم وام بگیرم و دستگاه کامپیوتری بخرم.میخواستم ببینم با وجود اینکه باید قسط وام بدم و اینکه متاهلم و خرج خونه و زندگی هست ایا این کارو بکنم یا ن.و این که تعمیرات دستگاه کامپیوتری خودم میتونم با کلاس اموزشی از پسش بربیام یا حتما باید جایی کار کنم .از چهارمحال و بختیاری مزاحمتون میشم

   پاسخ
   • دوران راهبی
    دوران راهبی گفته:

    سلام ۱۰۰ یا ۱۰؟ اگر ۱۰۰ است شروع کنید شک نکنید . کار کردن با دستگاه کامپیوتری فوق العاده ساده است و نیازی نیست جایی کار کنید ، دوره ها کفاف خواهند داد

    پاسخ
 28. یداله قلیزاده
  یداله قلیزاده گفته:

  سلام من قلی زاده از زرند کرمان هستم میخوام یه کار تولیدی رایج کنم مثل تولید جوراب لطفا بنده را راهنمایی کنید

  پاسخ
 29. عزیز احمدی
  عزیز احمدی گفته:

  سلام خدمت تان من عزیز احمدی از افغانستان هستم.
  خیلی دوست دارم یک کارگاه در کابل داشته باشم. ومطالب خیلی خوب و آموزنده در مورد دستگاه و کارگاه گزاشته بودید. خیلی متشکرم. بازار کار تولیدی در افغانستان بسیار با سطح پاین قرار دارد. و تا آنجایکه خودم مطالعه کردم میشه کارهای صنعتی به شکل ابتدای راه اندازی کرد. چون امروز در افغانستان کاملا محصلات صنعتی واریداتی است هیچ گونه تولیدی ندارد و اگر داره هم خیلی کم است.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   آقای احمدی عزیز سلام – متچکر که مطالب سایت را پسندیدید و برای ما کامنت گذاشتید – دوست من افغانستان بازار بکری دارد – و با کمی تلاش میتوانید پیشرفت کنید – لطفا با این دوتا شماره تماس بگیرید : یکی در کابل و دیگری از هرات هستند و بهتر میتوانند راهنمایی کنند.
   فقط حواستان باشد برای حرید دستگاه مکانیکی بیشتر از یک و نیم میلیون تومان پرداخت نکنید
   تولید کننده در هرات : آقای جلیل احمد اسحاقزایی : +
   تعمیرکننده دستگاه مکانیکی از کابل آقای حکیمی : +و

   پاسخ
 30. حسین
  حسین گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست گرامی.
  اول ممنون از اینکه اینقدر با صداقت راهنمایی میکنید بقیه رو و ی تشکر بابت این.ک با مشغله ی کاری و زندگی ک دارین جواب کامنت هارو هم میدید.
  میخواستم بدونم اگ از تهران دستگاه اتومکانیک بخرم بهتره یا تبریز؟ بعد اینکه کجا میشه واسه تعمیرات آموزش دید؟بعد آیا ب نظر شما من میخوام با ۵ دستگاه کارگاه راه بندازم خوب هست یا ن؟ پیشاپیش بابت پاسخی ک میدید ممنون و سپاسگذارم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و وقت بخیر آقا حسین عزیز.
   حسین جان اگه بخوای مکانیکی بخری هز جا که دیدی خوب آموزش میدن ، از همونجا دستگاه بخر و برای خرید اول هیچ اشکالی نداره دستگاه رو ۵۰۰ -۶۰۰ هزار تومان گرون تر بخری ، گرون بخر اما آموزش خوب ببین . سمت مشهد اصلا نرو !!!! تعمیرات دستگاه رو هم باس خودتون به مروز زمان یاد بگیرید و اینجور نیست که یکی بیاد یجا تعمیراتو کامل بهتون یاد بده – برای شروع کار هم بیشتر از ۲ تا دستگاه نخرید ، شاید پشیمون شدی و به این نتیجه رسیدی که با جوراب بافی حال نمیکنید.
   در ضمن اگه سرمایشو داری حتما کامپیوتری بخر ، مکانیکی منسوخ شده تقریبا !!!
   راسی فعلا بدلیل نوسان شدید ارز به هیچ وجه در زمینه تولید (تولید هر محصولی ) سرمایه گذاری نکن ! ۱۰۰% ضرر میکنی !! نوسان نرخ ارز برای تولید کنننده ها سم تلقی میشود و قدرت برنامه ریزی را از تولید کنندگان سلب میکند. یه چند ماهی صبر کن تا این نوسان فروکش کند. موفق باشید – دوران راهبی – ادمین – ۸.۶.۹۷

   پاسخ
 31. رهگذر
  رهگذر گفته:

  سلام دوست عزیز
  نه قصد راه اندازی ت.لیدی جوراب دارم و نه خرید دستگاه و………خلاصه میشه گفت رهگذری هستم
  اوقات بیکاری چند دقیقه ای رو به قول دوستان وب گردی می کنم
  از ابتدا تا انتهای این سایت ومطالعه کردم از حوصله شما انسانیت .مهربونی و دلسوزی شما بی نهایت لذت بردم
  اینکه به این اندازه وقت گذاشته و پاسخ عزیزان و می دید جای قدر دانی داره
  به عنوان یک هم وطن دست شما رو می بوسم و درود می فرستم به شرف شما
  انشالله همیشه در تمامی مراحل زندگی موفق و سر بلند باشید.
  یا علی

  پاسخ
 32. مهدی قویدل
  مهدی قویدل گفته:

  سلام اگه دستگاه چینی از همین برند هایی که معرفی کردید بخرم وسیله جانبی دیگه ای هم نیازه مثل پمپ باد و سردوز و….نیازه ؟
  واینکه این دستگاه چینی رو از کجا باید خریداری کنم. یه مقدار دربارش توضیح بدید

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام دوست عزیز :
   به پمپ باد نیاز دارید – تقریبا ۳ میلیون ، بسته به حجم کاری شما ، سردوز تقریبا ۱ الی ۱.۵ میلیون . و چند تا قالب اتو ۳۰۰ هزار – و چند تخته سه لا –

   موفق باشید – ۱۷ -۴-۹۷

   پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     اگر با کامپیوتری بخوایید شروع کنید حد اقل ۵۰ میلیون نیازه تا یه کارگاه نقلی راه بندازید . مواد اولیه رو هم حساب کنید ازین ۵۰ میلیون ۱۰ میلیون فقط مواد اولیه ست.
     دستگاه جوراب بافی کامپیوتری ۲۸ میلیون
     سردوز ۱.۵ میلیون
     پمپ باد ۳ میلیون
     اتو ۳۰۰ هزار
     مواد اولیه ۷ الی ۸ میلیون
     مواد بسته بندی ۲ میلیون
     ۱۸.۴.۹۷

     پاسخ
 33. مهدی قویدل
  مهدی قویدل گفته:

  سلام من اهل خراسان شمالی شهرستان شیروان هستم میخوام کارگاه راه بندازم .اگه نخوام دستگاه ایرانی بخرم چه دستگاهی رو پیشنهاد میکنید واگه مثلا دستگاه ایتالیایی یا چینی بخرم هر کدوم چه لوازمی لازم دارن وقیمتشون واینکه به صرفه هست بخوام با اون دستگاه ها کارگاه راه بندازم سوال بعد اینه که تعمیرات اون دستگاه ها چطوریه ؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز. اگر علاقه ای ندارید از دستگاه مکانیکی استفاده کنید تنها گزینه پیش روی شما دستگاه های کامپیوتری چینی است. برند های چینی هم خوب و بد دارند . که از برند های خوب میتوان به ویلت و تیانگ چین اشاره کرد که تقریبا هم قیمت هستند و تقریبا ۲۸ میلیون تومان. کیفیت متوسط رو به بالا میتوان به برند Tf اشاره کرد و برند های آشغال هم بدلیل بعضی مسائل نمیشه اسم برنداشون رو گفت.
   اگر قصد خرید دستگاه جوراب بافی کامپیوتری دارید سعی کنید جنس خوب بخرید تا بعد دو سه سال دچار مشکل نشید و مجبور نباشید کل درآمد کارگاتون رو برای تعمیرات دستگاه ها هزینه کنید.
   در مورد ماشین های کامپیوتری کره ای میتوان به تیانگ کره اشاره کرد که قیمت آن تقریبا ۵۵ -۶۰ میلیون است و همچنین از ایتالیایی هم لوناتی را میتوان نام برد که تقریبا ۱۵۰ -۱۲۰ -۱۶۰ میلیون قیمت دارند. اما در بازار کنونی ایران بدلیل گران بودن دستگاه های کره و ایتالیایی خرید آنها توجیه ندارد. قبلا از کره ای استفاده میشد چون واحد های تولیدی پول داشتند و علاوه بر سرمایه ، دستگاه های با کیفیت چینی در بازار حضور نداشتند.
   موفق باشید – ۱۷.۴.۹۷

   پاسخ
 34. محمد
  محمد گفته:

  سلام خسته نباشی.
  میخواستم از توضیحات مفیدی که دادید سپاس گذاری کنم.
  من میخواهم تازه وارد این کار بشوم همانطور که گفتید باید اول تجربه به دست بیارید و برید سراغ تولید، من در چه جاهای میتوانم برم برای کارگری درکارگاه تا یاد بگیریم شما این مکان ها رو میشناسید به من معرفی کنید???

  پاسخ
  • دوران
   دوران گفته:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز – سپاس از شما بابت همراهی سایت: دوست من منطقی ترین کار همین است که خودتون فرمودید، که برید چند مدتی در یک تولیدی جوراب مشغول به کار شوید تا کار را یاد بگیرید. اما متاسفانه در بازار کنونی ایران و با این وضعیت رقابتی بازار دیگر کمتر تولیدی (و یا به عبارتی هیچ تولید کننده ای) حاضر است چم وخم کار را بهه شما یاد بدهد و آنهم رایگان !!!! این کار برای تولیدی مورد نظر علاوه بر مزاحمت مبتدی دو خطر دیگر هم دارد : ۱. با مشتری های تولیدی آشنا میشوید . درست همان اتفاقی که برای یکی از تولید کننده در یزد افتاد. بنده خدا اومده بود ثواب کنه و دست یه مبتدی رو بگیره و فرد رو راه داده بود توو تولیدیش بعد دوماه مبتدی رفت کارگاه زد و دست اندازی کرد به مشتری های تولید کننده.
   ۲. با یاد دادن چم و خم و ارائه تجربیاتش شما رقیبی برای تولید کننده ها خواهید شد و یا به عبارتی دست در بازار زیاد خواهد .
   پس دوست من تنها راه حلی که پیش روی شما میماند : اینه که خودتون دستگاه بگیرید و کار رو خودتون یاد بگیرید و به عبارتی learn by doing باشه !!! /
   اگر دستگاه جوراب بافی کامپیوتری گرفتید شرکت فروشنده آموزش های لازم را رایگان به شما خواهند داد . و اگر قصد خرید دستگاه مکانیکی دارید ، با پرداخت هزینه حدودا ۵۰۰ الی ۸۰۰ هزارتومانی فروشنده دستگاه آموزش های لازم را به شما خواهد داد.
   درضمن اگر سرمایه کافی دارید حتما با دستگاه کامپیوتری شروع کنید.
   موفق باشید – دوران راهبی ۸.۴.۹۷

   پاسخ
 35. مرتضی
  مرتضی گفته:

  سلام مرسی از توضیحات مفید شما تعمیرات در استان شیراز تکنسین دارد یا نه؟
  واسه خرید دستگاه یه شماره میشه ارسال کنید؟

  پاسخ
 36. رضا
  رضا گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما من توفکر راه اندازی یه کارو کسب بودم تا اینکه به سایت شما برخورد کردم بصورت خلاصه سایت رو مطالعه کردم نکات جالبی به نظرم رسید که در شیراز این کارو راه اندازی کنم اگر امکان داره بیشتر راهنمایی کنید سپاس

  پاسخ
  • دوران
   دوران گفته:

   دوست عزیز سلام وقت بخیر – مطالب سایت را کامل مطالعه نمایید بعد اگر واقعا مصمم به راه اندازی کارگاه جوراب بافی بودید پکیج ” جوراب بافی ” را از لینک زیر تهیه فرمایید . ما در پکیج کامل توضیح دادیم که برای راه اندازی کارگاه چه کارهایی باید انجام دهید . بعد از مطالعه مطالب پکیج اگر سوالی در ذهنتان بی پاسخ مانده بود از طریق تلگرام با شماره ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰ در ارتباط باشید. ۲۸.۳.۹۷
   https://tehrangerdbaf.ir/بسته-آموزشی-صفر-تا-صد-راه-اندازی-کارگاه

   پاسخ
 37. زارع
  زارع گفته:

  سلام احتراما خدمت شما عرض کنم که بنده در تهران، بریانک، که منطقه ای تجاری مسکونی هست و خیلی شلوغ نیست ملکی دارم شامل دو مغازه ویک منزل مسکونی که میشود ازمغازه به عنوان دفترفروش واز منزل به عنوان کارگاه استفاده نمود (ساختمان ویلایی است) حال با توضیحاتی که عرض شد میخواستم در زمینه تولید جوراب فعالیت نمایم، اگرامکان دارد لطف فرمایید قراری جهت زیارت حضوری شما بگذارید تا بتونم بیشترو مفصل وکامل دراین خصوص باشما مشورت وصحبت کنم، آگه با تلفن پیامی بدهید خودم تماس میگیرم وبیشتر صحبت میکنم ۰۹۱۶۱۱۳۰۴۱۹ زارع
  باتشکراز لطف شما

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   با سلام و وقت بخیر ، اگر مصمم هستید که کارگاه جوراب بافی راه اندازی کنید با شماره ۰۹۱۲۷۷۰۲۵۹۴ آقای سجاد ایمانی در ارتباط باشید ، ایشان متخصص دستگاه های کامپیوتری هستند و با همه وارد کننده ها در ارتباط اند. موفق باشید – ۳۱.۱.۹۷

   پاسخ
 38. لیلا رحیم پناه
  لیلا رحیم پناه گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید متشکرم از راهنمایی تون میخواستم ببینم میتونم کار رو با دستگاه کامپیوتری شروع کنم یا نه؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر، دوست من دوتا تویصه دارم به شما. دستگاه های کامپیوتری با کیفیت ۲۶ میلیون و کم کیفیت آن ۱۷ میلیون قیمت دارد. و در ابتدا این دو دستگاه هیچ تفاوتی باهم ندارند و بعد از ۲-۳ سال ایراد های دستگاه ارزان تر مشاهده خواهد . پس در خریدتان دقت کنید.
   – اگر سرمایه به اندازه کافی دارید حتما با یک دستگاه شروع کنید و یواش یواش کار را گسترش دهید . در ابتدای کار بیشتر از یک دستگاه نگیرید تا کارو یاد بگیرید و تسلط کافی پیدا کنید.
   – توصیه دوم : جوری برنامه ریزی کنید که اگر روزی فرضا ۶ ساعت زمان برای تولید صرف میکنید ۸ ساعت هم برای بازار یابی وفت بگذارید. مطئن باشید بازار را صاحب خواهید شد.
   توصیه سوم : اگر سرمایه کافی دارید حتما با کامپیوتری شروع کنید هم سادش بیشتر است هم دردسرش فوق العاده کمتر

   در ضمن در گروه زیر هم حتما عضو شوید :
   https://t.me/joinchat/BoKCHUC08dNBeErVfwTNVw
   موفق باشید – دوران راهبی – ۲۳.۱.۹۷

   پاسخ
 39. افشار
  افشار گفته:

  با سلام.من در کرمان زندگی می کنم و می خواستم در اینجا یک کارگاه راه بندازم، به نظر شما کرمان می تونم جواب بگیرم؟؟؟ ایا کرمان تولیدی هست؟؟؟ البته بالا فرمودین که بستگی به کیفیت و بازاریابی داره امامن هیچ اطلاعاتی در مورد کارگاه های موجود در کرمان ندارم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام دوست عزیز وقت بخیر. اطلاعی ندارم کرمان تولیدی هست یا نه ، اما مطمئن باشید هست و منو شما خبر نداریم و دارن زیرزمینی فعالیت میکنند.
   – اگر در فروش به مشکل برنخورید مطمئنا می توانید جواب بگیرید. اما قبل از هر کاری برید تهران و از تولیدی های اونجا جنس عمده بخرید. ببینید میتونید اجناستونو در بازار کرمان آن هم با کمترین سود ممکن بفروشید یا نه ، اگر تونستید بسم الله و با مطالعه و تحقیق کافی تولید رو شروع کنید
   در ضمن حتما ب گروه تلگرامی هم سر بزنید
   https://t.me/joinchat/BoKCHUC08dNBeErVfwTNVw

   پاسخ
 40. علی
  علی گفته:

  با سلام.
  در ادامه سوال هایی که دوستان پرسیدن …
  با سرمایه حدود ۳۵ میلیون ،ایا دستگاه های اتوماتیک کامپیوتری میتوان خرید ?!
  و اینکه با در نظر گرفتن بازاریابی مناسب میتوان ماهیانه ۱.۵ میلون درامد داشت?!

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز :
   با این سرمایه شما وارد مقوله تولید نشوید بهتر است. ۲۴ میلیون پول دستگاه با کیفیت کامپیوتریه ، ۱ میلیون دستگاه سردوز ، ۵۰۰ هزار اتو و میز – و تقریبا ۵ میلیون هم نخ ، ۲ میلیون هم مواد بسته بندی و… میشه …
   تا الان شد ۳۲ میلیون تومن تا بتونید یه کارگاه راه بندازید ، حالا بماند هزینه اجاره ، هزینه نیروی کار ، هزینه برق ، هزینه باربری ، هزینه نصب ، هزینه تعمیرات … قاعدتا کم میارید برای شروع …
   سرعت دستگاه رو هم ساعتی یک جین بگیریم و روزی ۲۴ ساعت کار کنید روزانه ۲۴ جین تولید خواهید داشت و در این بین باید جوراب هایتان اتو ، سردوزی و بسته بندی بشه یعنی باس دو نفری باشید ، یکی پای دستگاه ، اون یکیتون باس اتو بسته بندی و سردوزی کنه . با یه ضرب ساده شما ۷۲۰ جین در ماه تولید خواهید کرد و بطور ساده ۳۰۰۰ هزار تومان سود خالص شما باشد ماهی ۲۰۰۰۰۰۰ تومان بازگشت سرمایه خواهید داشت.
   بحث بالا فوق العاده خوشبینانه بود یعنی هرچی تولید کردید رو بتونید نقدی و بلافاصله بفروشید ، روزی ۲۴ ساعت مفید کار کنید که غیر ممکن است. از هر جین فیکس ۳۰۰۰ هزار تومان سود داشته باشید که غیر ممکن است و بازار بالا پایین دارد. و همچنین در این بین دستگاه شما خراب نشود…
   حاالا اگه شما سرمایتنونو زیاد کنید و با سه دستگاه شروع کنید هزینه های جاری تون بطور محسوسی سرشکن خواهد شد. پس دوست من هر موقع تونستید پول سه تا دستگاه رو داشته باشید و ۲۰ میلیون هم برای خرید نخ تونستید کنار بزارید وارد کار تولید شوید تا بتونید با دغدغه کمتری در ۶ ماه اول فعالیت کنید . اگر با ۳۵ شروع کنید کافیه یکی ازتون جوراب بگیره و حسابشو تسویه نکنه ۱۰۰% به مشکل خواهید خورد.
   امیدوارم توضیحات کافی بوده باشه – موفق باشید – دوران راهبی – ۱۷.۱.۹۷

   پاسخ
 41. مینا - و
  مینا - و گفته:

  باس سلام و خسته نباشید به مدیر سایت و تشکر برای زحمات و دلسوزی های فراوانشان . واقعا ممنون که اینقد صریح راهنمایی می کنید. بنظر شما

  میشه با شیش میلیون هزینه برای تولید جوراب درامدی بین یک و یک و نیم میلیون درماه داشت
  با دستگاه اتومکانیکی

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام خیر اصلا – با شیش میلیون میتونید کارگاه راه بندازید اما به جایی نخواهید رسید. هم مقدار تولیدتان بسیار کم خواهد بود هم رقیبانتان از دستگاه های کامپیوتری استفاده میکنند و تنوع جنس بسیار بالایی خواهند داشت.
   موفق باشید – دوران راهبی – ۱۵.۱.۹۷

   پاسخ
 42. میلاد
  میلاد گفته:

  سلام وقت بخیر،،،من تو مشهدم چجوری می تونم اینجا اموزش کار با دستگاه هارو یاد بگیرم اموزش تعمیرشونو و خلاصه همه چیز مربوط به دستگاه ها رو؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   خود شرکت هایی که اقدام به فروش دستگاه کامپیوتری میکنند آموزش های لازم را برای کار با دستگاه ارائه میدن- و رایگان هم است. اما بهترین کار اینه برید حتی دو هفته هم شده در یک تولیدی کار کنید حتی اگر مجبور باشید فرضا ۳۰۰ هزار تومان به تولیدی بدید.
   برای این که کل چم و خم کار دستتون بیاد باید خودتون با دستگاه کار کنید و یاد بگیرید . در انگلیسی بهش میگن learn by doing یعنی یادگیری حین انجام دادن. جوراب بافی هم یکی از این مقوله هاست و لرن بای دویینگ است.
   موفق باشید – ۹۷.۱.۱۵

   پاسخ
 43. شهرام
  شهرام گفته:

  با سلام وعرض ادب وتشکراز راهنمایی بدون نقص شما دوست عزیز وبزرگوار – من میخواهم یک کارگاه کوچا جوراب بافی بزنم وواقعا احتیاج دارم ومبتدی هستم ولی پشتکار زیادی دارم لطفا با وسیله ای میشه باهاتون ارتباط برقرار کرد بهم اطلاع بدین انجام وظیفه میکنم وممنون میشم کمی از وقتتونو دراختیارم وبرای راهنمایی ام میزارید.

  پاسخ
 44. ali
  ali گفته:

  باسلام خدمت دوستان عزیز
  من میخواستم بدونم قیمت دستگاه تولید جوراب چقدر هست؟
  راستش مادر من قالی بافی میکنه و دست وچشمش رو روی اون کار گذاشته
  وضعیت مالی خوبی نداریم وباید ۴،۵نفر رو نون بدیم
  سایت شما رو دیدم گفتم بپرسم ببینم میشه درآمداز این راه کسب و ازین فلاکت دراومد؟!
  دمتون گرم
  یاعلی

  پاسخ
 45. Saadat
  Saadat گفته:

  سلام دوست عزیز ممنون برای راهنمای من میخواستم چندتا دستگاه ببرم افغانستان راه بندازم چون اونجا تولیدی درست نداره فقط میخواستم بپرسم دستگاه های کامپیوتری ببرم یا اتومانیک ببرم ممون میشم راهنمای کنید تو فروش به مشکل نمیخورم

  پاسخ
 46. فرشید
  فرشید گفته:

  سلام وقت بخیر من برای احداث یک کارگاه در استان لرستان می خواهم شروع کنم ولی قیمت از شهر مشهد گرفتم دستگاه ها را با یک سال گارانتی و تعمیر اساسی شده می فروشند ۴۸۰۰۰۰۰تومان ایا این قیمت به صرفه هست یا نه گران می باشد . ممنون از راهنمایی شما ….

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر ، برای دستگاه مکانیکی بیشتر از ۱.۵ میلیون بدید پولتان را دور ریخته اید ، و آن شرکت یا فردی که میگید در مشهد دستگاه میفروشه رو میشناسیم ، پیشنهاد میکنم به هیچ وجه با این قیمت اقدام به خرید نکنید. موفق باشید ۱۱.۱۲.۹۶

   پاسخ
 47. علی
  علی گفته:

  برادر خیلی لطف کردی ممنون از تو ضیحات شما
  من یک افغانی هستم از بازار کارش که مطمئن هستم از پسش در میام وبنده شغلم جوشکاری است می خواستم بدونم در مورد مواد خامش مثلآ یکدانه جوراب ۲۵۰۰ چه قدر مواد میبرد در ضمن یکساعت چند تا جوراب میشه تولید کرد
  ممنون

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر دوست همسایه عزیز ، هر دستگاه کامپیوتری ساعتی ۱ جین تولید دارد و جورابی که ۲۵۰۰ دارن میفروشن برای تولید کننده حداکثر ۱۲۰۰ -۱۳۰۰ تموم میشه. در ضمن برای شروع حتما با کامپیوتری شروع کنید . ۱۱.۱۲.۹۶

   پاسخ
 48. ALI
  ALI گفته:

  سلام و خسته نباشید. بنده از شمال کشور هستم و میخواستم یه کارگاه جوراب بافی راه بندازم.مطالب شما رو خوندم و چند تا سوال داشتم. در مورد تعمیرات و مشکلاتش که اگه در شهرهای صنعتی نباشیم برامون مشکلساز هست بند در جای دیگه ای خونده بودم که اگه خودمون تعمیرات یاد بگیریم خوب هست میخواستم بدونم یاد گرفتن تعمیراتش کار راحتی هست یا باید حتما آدم فنی کاری باشیم و سوال بعد اینکه کجا میتونم هم کار با دستگاه یاد بگیرم و هم تعمیراتش و دوره آموزش چقدر طول میکشه در ضمن من هیچ تجربه ای در این کار ندارم ولی در زمینه بازار یابی خودم فکر میکنم که از پسش بر میام

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر ، دوست من یاد گیری تعمیرات سخت نیست فقط حوصله میخواد و اعصاب فراوان ، بعضی روز ها اشکتون در میاد. برای خرید دستگاه و آموزش دستگاه های جوراب بافی مکانیکی حتما فایل زیر را دانلود نمایید: موفق باشید – دوران راهبی – بیست و چهارم بهمن ماه یک هزارو سیصدو نود و شش

   در صورت صلاحدید کتاب زیر را تهیه کنید:
   https://tehrangerdbaf.ir/بسته-آموزشی-صفر-تا-صد-راه-اندازی-کارگاه

   پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام دوست عزیز ، فعلا همچین چیزی نداریم ، اگه دوستان همکاری کنن قصد همچین کاری را داریم . سپاس از پیگیری شما.
   در ضمن حتما در کانال حضور داشته باشید تا در آینده به این مطلب دسترسی داشته باشید.
   https://t.me/sockscenter

   پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   دوست عزیز سلام . لطفا مطالب سایت را کامل مطالعه نمایید قیمت را گفتیم. قیمت دستگاه مکانیکی تقریبا بین ۸۰۰ هزار الی یک میلیون و دویست هزار تومان است . برای خرید دستگاه مکانیکی بهترین مکان فعلا تبریزه، چون آموزش رایگانه و یه دستگاه میدن بهتون ، سه چهار روز باهاش کار میکنید بعدش کارکردن باهاشو یاد گرفتید دستگاتونو میخرید و با خودتون میارید شهرتون.
   برای دریافت آدرس لطفا به لینک زیر مراجعه کنید:

   موفق باشید – دوران راهبی – هجدهم دی ماه یکهزار و سیصد و نود و شش

   پاسخ
 49. rose
  rose گفته:

  سلام ممنون از سایتتون
  در گرگان این کار جواب می دهد؟
  هزینه تعمیر و نصب و انتقال به اینجا بالا نیست ؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام شب بخیر: من هم از گنبدم. این کار همه جا جواب میده ، مهم قدرت بازاریابی شماست و تسلط و یادگرفتن تعمیرات .
   در مورد سوال : هزینه تعمیر و نصب و انتقال به اینجا بالا نیست ؟
   باید بگم بالاست اما چاره ای نیست . هزینه نصب و انتقال رو هم یه بار میدید . زیاد نمیشه!!!
   در ضمن حتما در گروه تلکرامی عضو بشید . فک کنم دو سه تا تولید کننده از گرگان حضور دارن.
   موفق باشید – دوران راهبی – هجدهم دی ماه یکهزار و سیصد و نود و شش

   پاسخ
 50. سلین
  سلین گفته:

  سلام من و خواهرم تصمیم داریم جوراب بافی راه بیندازیم البته اول با یکی دوتا دستگاه کار کنیم مشکل ما اینجاست که از شهرهایی که ذکر کردین دور هستیم و تجربه ای نداریم در این زمینه و مطمئنم که باپشت کارمون یاد می گیریم به خواست خدا…
  میخواستم بدونم مواد رو از شهرهایی دیگه بجز اونهایی که گفتین میشه خریداری کرد و به دلیل دور بودن از شهرهای مورد نظر با چه مشکلاتی مواجه می شیم و ایا مصرف برقش بالا هست یا نه و در روز با هفت هشت ساعت کار چقدر می شه تولید کرد؟
  پیشاپیش از پاسخ شما ممنونم.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   دوست عزیز سلام
   اگر همت کنید کار رو به سادگی میتونید یاد بگیرید اما این نکته را در نظر بگیرید ” تولید دریایی است که بدون مهارت فروش به باتلاق تبدیل می شود” پس بزرگ ترین مشکل شما بحث فروش و بازاریابی میباشد. اگر احساس می کنید در فروش به مشکل نخواهید خورد همین امروز شروع کنید.
   مسئله دوم پیش روی شما بحث تعمیرات است . اگر شما در تهران و یا یک شهر صنعتی حضور می داشتید میتوانستید در صورت بروز مشکل دستگاهتان را نیم ساعته با تنظیم کار بسپارید و رفع عیب نمایید . اما چون شما از مراکز صنعتی دورید با بروز کوچک ترین ایرادی در بافت و دستگاه ، کارگاه شما حداقل بمدت ۳ – ۴ روز تعطیل خواهد شد تا بتوانید این عیب را رفع نمایید.
   در ضمن دوست عزیز کاشکی میفرمودید از کدام اتان و شهرتان هستید.
   موفق باشید – دوران راهبی – پانزدهم دی ماه یکهزار و سیصد و نود و شش

   پاسخ
 51. سما
  سما گفته:

  سلام دوست عزیز ممنون از صداقتی که تو نوشتتون موج میزد
  من خیلی بی تجربه هستم و میخوام یه کسب و کار با مادرم راه بندازم چون احتیاج داریم ولی هیچ تجربه ای ندارم خواستم اگه براتون مقدوره کمکم کنید و بتونم باهاتون صحبت کنم ممنونم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   دوست عزیز سلام :
   هر چند دستگاه های جوراب بافی مکانیکی قیمت فوق العاده پایینی دارند و با ۸۰۰ هزار تومان هم میشود دستگاه خرید ، اما کار کردن با این نوع دستگاه برای یک فرد مبتدی که سابقه کار کردن با این چنین ذستگاه هایی را ندارند به همت و سعی زیادی نیاز دارد . و برای یک خانم خانه دارد مناسب نخواهد بود. و این نکته را در نظر بگیرید که فرضا بشود تولید کرد ، آیا ار پس فروش جوراب های تولیدیتان بر خواهید آمد؟ پس پیشنهاد میکنم در ابتدا کار پخش و بازاریابی را انجام دهید بعد از اینکه بازاری را ساختید حال به فکر تولید بیوفید . تولیدهیچ کاری ندارد بلکه بازاریابی و فروش حرف اول را در این صنعت میزند.
   موفق باشید – دوران راهبی – سیزدهم دی ماه یکهزار سیصد و نود شش

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code