معرفی کامل دستگاه های جوراب بافی کامپیوتری – فول اتوماتیک

نمایندگی فروش دستگاه جوراب بافی در تهران – اصفهان
برای کار کردن با دستگاه های جوراب بافی کامپیوتری بر خلاف مکانیکی به تخصص ، دردسر و اعصاب خوردی بسیار کمتری نیاز دارد. و می‌توان ادعا کرد: فقط با زدن یک دکمه می‌توانید بهترین جوراب با زیباترین طرح را تولید کنید.

دستگاه نخ را میگیرد و از آن طرف جوراب آماده تحویل می دهد و  کافیست فقط جوراب تولید شده را سردوزی و اتو بزنید و بعد از بسته بندی آن را بفروشید. ( به همین سادیگی – به همین خوشمزگی).

 

قیمت دستگاه جوراب بافی کره ای

قیمت این نوع دستگاه ها بیشتر از ۱۸۰ میلیون تومان است ومتاسفانه تولید کننده ایرانی قادر به خرید آن نیست. بهترین برند کره ای هم میتوان به تیانگ اشاره کرد. این نوع دستگاه ها دیگر وارد ایران نمی شوند و محصولات چینی با یک سوم قیمت جایگزین این ها شده اند.

قیمت دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

دستگاه های موجود در ایران همگی چینی هستند. و همانطور که اطلاع دارید چین محصول آشغال و درجه یک دارد ، محصول آشغال آن ۳۳ میلیون تومان و محصول درجه یک آن مثل برند های ویلت و تیانگ ۴۵ میلیون تومان قیمت دارد. (تیانگ هم چینی هست هم کره ای – در جریان باشید). اگر قیمت را بخواهیم به دلار گوییم : جنس آشغال ۳۵۰۰ دلار  جنس درجه یک ۴۵۰۰ دلار است.

قیمت دستگاه جوراب بافی کامپیوتری دست دوم

خرید دستگاه جوراب بافی کامپیوتری دست دوم اصلا پیشنهاد نمیشود ، کسی دستگاه سالم اش را نمیفروشد. قیمت دست دوم این ماشین ها بسته به تاریخ ساخت و کیفیت دستگاه متفاوت است. اما دست دوم نخرید ، باشه عزیزم؟   ضرر میکنی – مگر اینکه شکار باشه.

قیمت دستگاه جوراب بافی کامپیوتری تک فاز

همه ماشین های جوراب بافی کامپیوتری سه فاز هستند با با هزینه کردن تقریبا ۲۰۰ هزار تومان آن را میتوانید تک فاز کنید و هیچ مشکلی هم برای ماشین شما پیش نخواهد آمد. احتمالا خواهید گفت کارخانه سازنده مرض نداشته که سه فاز ساخته :
جوراب بافی یک کار صنعتیه و در کشور های خارجی در کارخانه جوراب را تولید میکنند و برق کارخانجات سه فاز هستند. با تک فاز کردن آن یه خورده فن مکش آن ضعیف میشود ولی بر روی کیفیت جوراب بافته شده و طول عمر دستگاه تاثیری ندارد. اگر شما هم میخواید دستگاه تان را تک فاز کنیدتا بتوانید در خانه تولید خود را شروع کنید با ما تماس بگیرید.

قیمت دستگاه جوراب بافی ایتالیایی – لوناتی

پولتون دگ به این دستگاه ها نمیرسه 🙂   بالای ۸۰۰ میلیون تومان قیمت دارند. 

فیلم دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

در زیر میتوانید فیلم و ویدئویی از این نوع دستگاه را ببینید

فیلم آموزش کار با دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

بزودی در همین سایت قرار داده خواهد شد.

قیمت دستگاه جوراب بافی کامپیوتری خانگی

قیمت آن چقدر است ؟

احتمالا برای شما هم  مثل همه افراد مهمترین سوال قیمت ماشین الات باشه ، دوست من دستگاه‌ها از لحاظ کیفیت چند نوع هستند که بهترین آنها مثل تیانگ و ویلت با دلار ۱۴ هزار تومانی تقریبا بین ۴۰ الی ۵۰ میلیون قیمت دارند. دستگاه های متوسط و رو به خوب ، پنج ، شش  میلیون ارزون ترند و دستگاه های کم کیفیت  هشت ، ده میلیون تومان ارزون تر از دستگاه های با کیفیت می‌باشند.

جوراب بافی

کشورهای سازنده ماشین های کامیپوتری

اکثر ماشین های کامپیوتری ساخت سه کشور ایتالیا ، کره و چین می باشد و به ترتیب بهترین دستگاه ها را کشور ایتالیا  سپس کشور کره و پس از آن چین دارد. در زیر چند برند معروف از ماشین های کامپیوتری معروف همراه با کشور سازنده ی آن را آورده ایم:

ویهوآن — چین
تیانگ — کره
تیانگ — چین
ویلت — چین
لوناتی — ایتالیا
سوسان — چین
هایسن — چین
کی جونkejun  — چین
ایشائو — چین
زد ایکس — چین

دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

از لحاظ بافت دستگاه های کامپیوتری چه مزیتی نسبت به مکانیکی دارد؟

دستگاه کامپیوتری در بافت طرح و مدل محدودیت ندارد هم تولیدش بالاتره هم راحت تره و هم جورابو خودش پسدوز میکنه و نخهای اضافه رو خودش اره میکنه

برای شروع اینکار نیاز به تجربه هست . سود شما بستگی به میزان سرمایتون داره و البته جنسی که قراره تولید کنید . جوراب دستگاه کامپیوتری تقریبا سه الی چهار هزار تومان در هر جین گرانتر از مکانیکی است و البته کارکردن با دستگاه جوراب بافی کامپیوتری به نسبت دستگاه های مکانیکی فوق العاده ساده تر است.

بیشتر بدانیم

با دستگاه های جوراب بافی کامپیوتری شما قادر هستید با زدن یک دکمه هر مدل جورابی را برای مثال از ساق بلند ورزشی (فوتبال) گرفته تا ساق کوتاه ، مچی در طرح های دخترانه ، بچگانه ، مردانه ، نوزادی در انواع رنگ تولید نمایید.

همچنین با زدن یک دکمه می توانید طرح و مدل جورابتان را تغییر دهید مثلا در یک روز ۱۰ جین جوراب مردانه با طرح لوزی و ۱۱ جین جوراب ساق کوتاه با طرح گل گلی تولید نمایید و رنگ این جوراب ها کاملا وابسته به رنگ نخی است که استفاده می‌کنید و اصلا به برند دستگاه ربطی ندارد.
این نکته را هم در نظر بگیرید که داشتن یک دستگاه بدلیل حجم پایین تولید توجیح اقتصادی ندارد و مجبور خواهید بود سود تولید را به عنوان هزینه های جاری خرج کنید . میزان ساعت کارکرد دستگاه هیچ تاثیری در خرابی دستگاه یا نامیزان شدنش ندارد و کسب تجربه با کارکردن در یک تولیدی بدست می آید.
قیمت دستگاه مکانیکی یک توپ از ۵۰۰ هزار تا بهترینش یک میلیون و پانصد هزار تومان است.
و کامپیوتری چینی از۲۰ میلیون تا ۴۰ میلیون بسته به کیفیت اونها متغییر است.
در بین دستگاه های چینی میتوان برند ویلت و تیانگ و تی اف Tf را بهترین نوع معرفی کرد و توصیه موکد میکنم که به جز این سه برند سمت دستگاه دیگری نروید.

هزینه مصرف برق دستگاه های جوراب بافی کامپیوتری

برق تجاری گرانترین تعرفه مصرفی را در بین برق های صنعتی ، تجاری ، خانگی دارد. اگر چهار دستگاه شب و روز  در یک دوره ۴۵ روزه در مغازه شما روشن باشد و جوراب تولید کند یک میلیون و پونصد هزار تومان هزینه برق شما خواهد بود.  و اگر از تعرفه خانگی استفاده کنید این هزینه به یک میلیون  تومان و اگر برقتان صنعتی باشد به ۶۰۰ هزار تومان کاهش می یابد. در نتیجه اگر می‌توانید برق صنعتی بگیرید ، حتما اقدام کنید ….

گارانتی دستگاه های جوراب بافی کامپیوتری

اکثر دستگاهی که توسط فنی کار شرکت راه اندازی می‌شود به مدت دو هفته گارانتی میزانکاری دارد و اگر در این مدت دستگاه شما ایراد پیدا کند تکنسین دستگاه از طرف شرکت موظف است  برای رفع ایراد به واحد تولیدی شما مراجعه نماید  ولی هزینه ایاب و ذهاب پای تولیدکننده است. در ضمن هیچ شرکتی ما در ایران نداریم که برای دستگاه یکسال رایگان سرویس فنیکاری ارائه بدهد. پس اگر در گروه ها و فضای مجازی همچین چیزی شنیدید اعتنایی نکنید مگر آنکه شرکتی رسما در سایت خودش این مطلب را عنوان کند.

نکته بسیار حیاتی قبل از خرید دستگاه کامپیوتری :

هنگام خرید حتما دقت کنید که دستگاه شما  از لحاظ توپ نقشه ها و بردها ضعیف نباشد و بعد دو سه سال هزینه تعمیر و نگهداری آن بالا نرود. همچنین دستگاهی بخرید که اگر احیانا چند ماه بعد قصد فروشش را داشتید افت قیمت شدیدی پیدا نکند. دلیل افت قیمت هم کاملا به برد و ابزار های دستگاه جوراب بافی بستگی دارد و بعضی از این ابزار ها بعد از حدود یک سال ایراد پیدا میکنند. در نتیجه دوست من سعی کن دنبال ماشین ارزون قیمت نری.

سود این دستگاه‌ها چقدر است؟

من دوستانی دارم که درامدشون هر ماه با هر دستگاه کامپیوتری بالای یک و پونصده ولی دوستانی هم دارم الکی خودشونو الاف کردند جوراب میبافند با جینی دو هزار تومان سود این کار بستگی به کیفیت کار و فروش با سود معقول داره.

آموزش طراحی جوراب

شاید برای شما هم سوال باشد که چطور طرح را به دستگاه میدهند. هنگام خرید دستگاه گاها شرکت فروشنده  در داخل  یک فلش (مموری) چند طرح جوراب را به رایگان به عنوان اشانتیون به شما میدهد با تنظیماتی که بر روی دستگاه وجود دارد شما فلش را وارد سوکت  دستگاه جوراب بافی می کنید و به سادگی خود کامپیوتری ماشین طرح ها را از داخل فلش به حافظه دستگاه کپی میکند. و شما از LCD  طرح مورد نظرتان را انتخاب میکنید و شروع به تولید جوراب می نمایید.

در بازار افرادی وجود دارند که تخصصی در طراحی جوراب فعالیت دارند. اگر طرح خاصی مد نظر شما باشد به این افراد مراجعه میکنید و با پرداخت هزینه تقریبا ۱۵ هزار تومانی بهطرح را از طراح میخرید. طراح در آرشیو خود چند صد طرح را دارد و اگر طرح شما خاص و یا ابداعی بود  با پرداخت همان ۱۵ هزار تومان طراح طرح را برایتان طراحی میکند.

 برای طراحی جوراب بسته به برند کامپیوتر دستگاهتان از نرم افزارهای گوناگونی استفاده میشود و طراحی تقریبا فوق العاده کار ساده ایست اما راز اینکار در داشتن ذوق و سلیقه هنری میباشد به همین دلیل است که ما در ایران معدود طراح موفق داریم. معروف ترین نرم افزار طراحی جوراب هم گلوری میباشد که میتوانید آن را از سایت به رایگان دانلود نمایید. 

مزیت و معایب این سیستم

مزیت‌ها
۱٫ خدمات پس از فروش در حد مطلوب
۲٫ توانایی تولید انواع جوراب در انواع مدل
۳٫ ضایعات بسیار پایین آن
۴٫ پفکی بودن جوراب تولید شده بدلیل سیستم بادی این دستگاه
۵٫ سرعت تولید نسبتا بالا نسبت به دستگاه های مکانیکی
۶٫ حاشیه سود بالای محصولات تولید شده

عیب‌ها
۱٫ نیاز به سرمایه فوق العاده زیادی دارد.
۲٫ نیاز به برق سه فاز دارد. با هزینه کردن تقریبا ۲۰۰ هزار تومان میتوان این دستگاه ها را تک فاز کرد.

دستگاه های جانبی مورد نیاز برای یک گارگاه تولید جوراب

در یک واحد تولیدی اگر از دستگاه کامپیوتری استفاده می‌کنید به چند وسیله ضروری دیگر از جمله دستگاه سردوز ، اتو ، پمپ باد نیاز دارید.

 وظیفه سردوز : دهانه جوراب را می‌بندد و آن را قابل پوشیدن میکند قیمت تقریبی آن تقریبا ۱ الی ۱٫۵ میلیون تومان است. در ضمن ما سه نوع سر دوزی داریم که ساده ترین آن ۱ الی ۱٫۵ میلیون قیمت دارد. در بعضی از کارخانه جات که جوراب پنبه ای و یا نانو تولید میکنند از سردوز روسو استفاده میکنند که تقریبا ۲۶ میلیون قیمت دارد. اگر علاقمند هستید درباره سردوز ها بیشتر بدانید مقاله ” سه روش سردوزی ” را در سایت مطالعه کنید. کامل توضیح داده ایم

وظیفه اتو : پس از اینکه جوراب بافته شد و سردوزی آن انجام شد نوبت به اتو و بسته بندی می رسد. اتو قالب هایی است که بوسیله المنت حرارتی گرم میشود و برای حالت دادن به جوراب و صاف کردن آن استفاده می‌شود. قیمت آن تقریبا جفتی ۲۰۰ هزار تومان است. و یک کارگاه بزرگ سه جفت نیاز دارد ولی اگر کارگاه شما کوچگ و میزان تولید پایین است یک جفت کفایت می‌کند.

وظیفه پمپ باد: دستگاه های جوراب بافی کامپیوتری سیستم پنوماتیک دارد و قطعات آن بویسله باد حرکت می کند پس به نسبت تعداد دستگاه هایی که دارید پمپ بادی تهیه میکنید که از نظر حجم باد جوابگوی کارخانه شما باشد.

تصویری از اتوی المنتی

نمره سیلندر ها

قطعه ای وجود دارد بسم سیلندر که تقریبا هسته مرکزی یک دستگاه جوراب بافی میباشد که عملیات بافت در داخل آن انجام می‌گیرد . برای تولید هر ن.ع جوراب سیلندر مخصوصی نیاز است. در نتیجه شما نمیتوانی با دستگاهی که جوراب مردانه تولید میکند ، جوراب بچگانه تولید کنید.

۴۰۰ – ۳۶۰- ۲۲۰ -۲۰۰ – ۱۸۰ -۱۷۶ -۱۶۸ – ۱۵۶ – ۱۵۲ – ۱۴۴ – ۱۳۲ – ۱۲۰ -۱۰۸ – ۹۶
برای جوراب های نوزادی سایز ۱ —- سیلندر ۹۶
جوراب نوزادی سایز ۲ ————— سیلندر ۱۲۰
جوراب بچگانه سایز ۳ ———- سیلندر ۱۳۲
جوراب بچگانه  سایز ۴———– سیلندر ۱۴۴
جوراب بچگانه سایز ۶ و۵ ——- سیلندر ۱۵۶

تفاوت بین مکانیکی و کامپیوتری

همانطور که در معرفی دستگاه های مکانیکی گفتیم شما به یک دستگاه پسدوزی هم نیاز دارید ولی در دستگاه های کامپیوتری پس دوزی را خود ماشین بصورت حرفه ای و خیلی تمیز انجام می‌دهد!

سرعت تولید چقدر است؟

قبل از سرعت تولید بریم سراغ مطلب مهم تر ، دوستان داشتن یک دستگاه کافی نخواهد بود حد اقل دو دستگاه الی چهار دستگاه نیاز دارید تا حجم تولید به یک مقدار مناسبی برای عرضه برسد. هر فرد اگر خوب عمل کند به تنهایی می‌تواند ۱۰ دستگاه را کنترل کند پس اگر شما با یک دستگاه کار کنید حجم تولید بسیار پایین خواهد بود و تمام سود کار را مجبورید برای هزینه های اجاره و کارگر خرج کنید.

سرعت تولید این دستگاه ها اگر جوراب مردانه ساق دار تولید کنید تقریبا ساعتی یک جین است. در ضمن میتوانید از دستگاه ۲۴ ساعت تمام کار بکشید و جوراب تولید نمایید. هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. 

امیدوارم توضیحات مفید بوده باشد. هر سوالی در زمینه تولید داشتی زیر همین نوشته بپرسید ، مطمئن باش که پیام شما را میخوانم و جواب خواهم داد

جوراب بافی

بیشتر بخوانید:

9 پاسخ
 1. سهراب
  سهراب گفته:

  سلام
  مقاله ها بسیار عالی بود. ممنون
  فقط طرح هایی که با فلش بر روی دستگاه کامپیوتری ریخته می‌شوند کجا و چجوری طراحی می‌شوند؟؟؟؟
  طرح ها ثابت هستند؟؟؟

  • دوران
   دوران گفته:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز ، طرح جوراب و استایل جوراب توسط طراحان طراحی میشود . قیمت هر طرح تقریبا بین ۱۰ الی ۱۵ هزار تومان و قمیت هر استایل تقریبا ۲۵۰-۳۰۰ هزار تومان است. . این طرح ها با استفاده از نرم افزار هاییی مثل گلوری طراحی میشوند . و افرادی وجود دارند که تخصصی کار طراحی جوراب را انجام میدهند.

 2. حسین
  حسین گفته:

  سلام
  من ۴ ساله جوراب فروشی دارم و همچنین لیسانس طراحی پارچه دارم. من جوراب مردانه را ایرانی کار میکنم و البته مشتری کاملا راضی هست, ولی نوزادی و بچه گانه ترک و کره ای کار میکنم چون ایرانی از نظر کیفیت و طراجی بسیار متفاوت هست؛ بفکر افتادم خودم تولید کنم ولی یک سوال داشتم آیا با نخی که داخل ایران هست میشه کار حداقل با کیفیت ترک تولید کرد چون کار کره ای یک سروگردن از ترک بالاتره, و آیا نوع دستگاه روی کیفیت جوراب تاثیر میگذاره , و با دستگاه جوراب بافی میشه جوراب های کالجی هم تولید کرد, در ضمن الان با این قیمت دلار (۶۶۰۰) من هر جین جوراب زنانه مچی ترک بین ۴۸۰۰۰ تا ۵۵۰۰۰ میخرم یک کار باکیفیت تقریبا با تمام هزینه هاش چند در میاد؟

  • دوران
   دوران گفته:

   سلام و وقت بخیر آقا حسین عزیز: دوست من کیفیت جوراب شما مستقیما به نخی که استفاده میکنید بستگی دارد و به دستگاه بافندگی شما تقریبا نامربوط است . تولید کننده های ایرانی برای اینکه جورابشون ارزون دربیاد از نخ های چینی و هندی استفاده میکنند که همین امر باعث میشه همیشه کیفیت جنس ایرانی از نمونه های ترک و کره چند سر و گردن پایین تر باشه. شما در ایران هم میتوانید نخ با کیفیت تهیه کنید و جوراب درجه یک تولید کنید.
   در دستگاه های کامپیوتری ما چیزی داریم به عنوان استایل ، اگر استایل کالج را تهیه و بر روی دستگاه بارگذاری کنید میتوانید جوراب کالج هم با دستگاه جوراب بافی کامیوتری ببافید. هزینه استایل تقریبا ۲۵۰ هزار تومان است. و این هزینه را فقط یک بار پرداخت میکند . در ضمن موقع خرید دستگاه حتما دقت کنید که با کیفیت آن را تهیه نمایید تا دو سال بعد به مشکل بر نخورید.
   ببینید قیمت نخ مصرفیاتان کیلیویی چند است . و جوراب مورد نظرتان را وزن کنید و با محاسبات ساده حساب کنید به ازای هر جین جوراب چند گرم نخ مصرف میشود و قیمت نخ مصرفی را حساب نمایید. در جوراب بافی شما تقریبا فقط پول نخ و هزینه بسته بندی را میدهید. و هزینه کارگری بین محصولتان سرشکن میشود و تقریبا ۲۵۰۰ هزینه برق و کارگر و اتو و… به ازای هر جین میشود. موفق باشید ۲۳٫۲٫۹۷

   • حسین
    حسین گفته:

    با کیفیت ترین نخ برای جوراب زنانه چه نخی است و از کجا باید قیمت بگیرم.
    متشکرم

 3. مصطفی
  مصطفی گفته:

  سلام ، ممنون از مقاله خوبتون
  ممنون میشم به سوالات زیر هم پاسخ بدید:
  میخواستم بپرسم شما چه مارکی رو برای خرید دستگاه کامپیوتری پیشنهاد می کنید؟
  و اینکه اگه بخوام صفر بخرم از کجا مییشه خرید که قابل اطمینان باشه و منصف؟
  آیا همه سیلندرهایی که نام بردید همراه دستگاه هست یا باید جدا خریداری بشه؟ واگر جدا قیمتش چقدر هست؟
  این دستگاه چقدر به تعمیرات نیاز داره و برای من که مازندران هستم آیا به تعمیرکار دسترسی دارم؟
  با تشکر از وقتی که میذارید

  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز .
   ۱٫ شما چه مارکی رو برای خرید دستگاه کامپیوتری پیشنهاد می کنید؟
   اولویت با دستگاه ویلته اما یخورده گرون تره ، دلیل این گرونی هم بدلیل برد دستگاهه – اگه دنبال دستگاه ارزون هم هستید میتونید روی ماشین های ویهوآن حساب کنید.
   ۲٫ اگه بخوام صفر بخرم از کجا مییشه خرید که قابل اطمینان باشه و منصف؟
   همه فروشنده ها منصف هستند و قابل اطمینان ، اما شما در کنار اطمینان به خدمات پس از فروش فکر کنید . و باز هم ویلت و ویهوآن مناسبه. برای خرید دستگاه حتما با آقای ایمانی صحبت کنید ، ایشون تکنسین دستگاه های ویلته و میشه گفت خدای دستگاه های جوراب بافیه . برای دریافت شماره تماس ایشون در تلگرام به من پیام بدید تا ارسال کنم ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰ در ضمن ایشون میتونن هر برند دستگاهی رو برای شما با قیمت مطمئن پیدا کنند.
   ۳٫ آیا همه سیلندرهایی که نام بردید همراه دستگاه هست یا باید جدا خریداری بشه؟ واگر جدا قیمتش چقدر هست؟
   دوست من سیلندر روی دستگاه ثابته و توجیه اقتصادی نداره که مدام و دم به دم تعویض بشه ، شما یه دستگاه سیلندر ۲۰۰ میخرید و تا ابد همین میمونه و اگه قصد تولید جوراب بچگانه داشته باشید باس دستگاه جدید بخرید با نمره سیلندر پایین تر . و یا اینکه سلندر دستگاه قبلیتون رو از ۲۰۰ به بچه بچگانه تغییر دهید و دگ با اون دستگاهتون نمیشه جوراب مردانه تولید کرد.
   ۴٫ این دستگاه چقدر به تعمیرات نیاز داره و برای من که مازندران هستم آیا به تعمیرکار دسترسی دارم؟
   دستگاه های کامپیوتری برخلاف مکانیکی دردسر فوق العاده پایینی داره ، و اگه دستگاه مطمئن بخرید اینجور نیست که مدام خراب بشه.


   توصیه دوستانه من به شما دوست عزیز:
   اگر واقعا قصد ورود به این صنعت را دارید ، و همچنین شما که قراره ۲۵-۳۰ میلیون هزینه کنید پیشنهاد میکنم مبلغ ۱ الی ۲ میلیون کنار بگذارید برای حق مشاوره ، و این مبلغ را به عنوان حق مشاوره به هر فردی که صلاح میدونید میتونه کمک کنه بپردازید. تا فرد مقابل کامل راهنمایی تون کنه. مخلص کلام این که : برای دنبال اطلاعات رایگان نباشید و هزینه کنید واقعا ارزشش را دارد . ممکنه یک جمله فرد حرفه ای جلوی ۱۰ میلیون تومان ضرر شما را بگیرید.
   موفق باشید – دوران راهبی – بیست و چهارم بهمن ماه یک هزارو سیصدو نود و شش
   در صورت صلاحدید کتاب زیر را تهیه کنید:
   https://tehrangerdbaf.ir/بسته-آموزشی-صفر-تا-صد-راه-اندازی-کارگاه

  • doran_rahebi@yahoo.com
   doran_rahebi@yahoo.com گفته:

   دستگاهی که در تصویر میبینید برند ویلت میباشد که بهترین کیفیت را در بین دستگاه های چینی دارن . و نسبت به دیگر دستگاه ها کمی گرانتر است. قیمت تقریبی آن ۲۲ میلیون است

دیدگاه ها غیر فعال است.