جوراب بافی

قبل از خرید دستگاه جوراب بافی بخوانید (قسمت صفر)

 ما قسمت یکم و دوم از سلسه نوشته های ” قبل از خرید دستگاه جوراب بافی بخوانید ”  را منتشر کردیم غافل از اینکه پایه ای ترین سوال یک مبتدی را نادیده گرفته بودیم و اصلا تصور نمی کردیم ابن چنین سوالی ذهن مبتدی را درگیر کند. در نتیجه صلاح دیدیم به جای انتشار قسمت سوم ، قسمت صفرم بنویسیم که مخاطب با ذهنی آماده بخش های دیگر را مطالعه نماید.

راه اندازی گارگاه جوراب بافی

احتمالا یکی از موارد زیر سوال شما هم باشد

  1. وقتتون بخیر من به تازگی وارد گروه شما شدم و از شما بزرگواران میخوام راهنماییم کنید ،من میخوام یک کارگاه جوراب بافی راه بندازم ولی هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم میخواستم کمکم کنید
  2. من توی یه شهرستان کوچیک زندگی میکنم که هنوز کارگاه جوراب بافی نداره ومن میخوام شروع کنم ۲۵میلیون وام بگیرم با اقساط ماهی ۹۰۰تومن …ازکجا وچه طور شروع کنم؟

پاسخ :

حرکت اول: ابتدا باید نسبت به سرمایه ای که دارید انتخاب کنید که با  چه نوع دستگاهی می‌خواهید جوراب ببافید. کامپیوتری یا مکانیکی !

چند نکته را هم مد نظر داشته باشید: مکانیکی برای شروع خوب است چون قیمت فوق العاده پایینی دارد. مکانیکی بد است چون کارکردن با این دستگاه دنگ و فنگ زیادی دارد و در ابتدا کلی پشتکار نیاز است. کامپیوتری خوب است چون تولید جوراب با آن فوق العاده ساده است.

مطلب زیر را حتما بخوانید

معرفی کامل دستگاه جوراب بافی مکانیکی ایرانی

خطر بزرگی که دستگاه های مکانیکی را تهدید می‌کند

اگر شما با دستگاه مکانیکی شروع کنید ، رقیبان شما در بازار با دستگاه های کامپیوتری فعالیت دارند در نتیجه تنوع جوراب آنها فوق العاده بالا خواهد بود و عرصه رقابت برای شما تنگ تر خواهد شد. 

 مطلب زیر را حتما بخوانید

معرفی کامل دستگاه جوراب بافی کامپیوتری (کلیک کنید)

حرکت دوم: در کجا آموزش ببینم؟ برای آموزش کار با دستگاه جوراب بافی دو پیشامد وجود دارد . اول: اگر با کامپیوتری کارتان را شروع کنید شرکتی که دستگاه می‌فروشد بصورت رایگان به شما آموزش خواهد داد. و دوم : اگر با مکانیکی میخواهید شروع بکار کنید باید فردی را برای آموزش پیدا کنید . افرادی که حاضر به آموزش دادن هستند را در گروه تلگرامی ” متخصصین جوراب بافی ”  می توانید به راحتی پیدا کنید. این آموزش ۳۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت.

 

حرکت سوم:

بازار چطوره و چقدر سود داره؟  سود اینکار کاملا بستگی به خودتان و تواناییتان در بازاریابی و فروش دارد. ما فردی را داریم با یک دستگاه مکانیکی ماهی ۱ تومن درآمد دارد و در مقابل فردی را هم می‌بینیم که هزینه اجاره و کارگری شو بزور درمیاره. و خلاصه وار می توان گفت: تولید هیچ کاری ندارد ، مهم فروش است. اگر احساس می‌کنید بازار دارید وارد این کار شوید.

نکته: کارکردن با یک دستگاه ، چه کامپیوتری ، چه مکانیکی توجیه اقتصادی ندارد اگر  کامپیوتری میخواهید بگیرید حداقل ۲ دستگاه و مکانیکی حداقل ۴ دستگاه بگیرید.

نکته:  با یک دستگاه شروع کنید و آهسته آهسته کار را گسترش دهید. اول کار به هیچ وجه بیشتر از یکی نگیرید.

حرکت چهارم: حتما با یک مشاور شروع بکار کنید

شاید داشتن مشاور برای شروع شما هزینه بر باشد ، اما مشاور به شما یاد خواهد داد که چگونه وارد شوید و چگونه شروع کنید که بهترین شروع را داشته باشید و کمترین ریسک را تقبل کنید. در ضمن این نکته را در نظر داشته باشید که مشاورتان حتما در کار تولید جوراب و تعمیرات دستگاه باشد  و سابقه حداقل ۱۰ ساله در این صنعت را دارا باشد.

 

جوراب بی عیب تولید کنید قیمت یکم بیارید پایین مشتری خودش میاد دنبالتون ، منظور از بی عیب جوراب اعلا نیست فقط ایراد نداشته باشه کافیه.
یه سال سختی تحمل کن با خودت بگو باید یاد بگیرم حتما موفق میشی یه سال میگذره به هر سختی که باشه ولی بعدش صاحب شغل میشی
اگه دستگاه سالم بگیری ، تعمیراتو تا یه حدودی بلد باشی و اینکه پشتکارت خوب باشه حتما موفق میشی.

 

مطالبی که بعد از این مطلب باید بخوانید:

  1. قبل از خرید دستگاه بخوانید (قسمت یک)
  2. قبل از خرید دستگاه بخوانید (قسمت دو)

 

یک نظر

  1. سلام قصد راه اندازی کارگاه جوراب بافی رو دارم و از راهنمایی شما تشکر میکنم کمک شما در مورد تولید جنس مرغوب بسیار عالی و بجاست چون جنس خوب همیشه مشتری دارد و تولید کننده ضرر نمیکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *