آخرین مطالب

قبل از خرید دستگاه جوراب بافی بخوانید – قسمت۲

قبل-از-خرید-دستگاه-جوراب-بافی-بخوانید-2

قسمت اول این نوشته فراموش نشود :  قبل از خرید دستگاه بخوانید (قسمت۱)

خرید دستگاه جوراب بافی -توجه داشته باشید تولید جوراب شغل راحتی نیست در بعضی از شهرها شرکتهایی حضور دارند که کارشون فروش دستگاههای جوراب بافیه این شرکتها تبلیغات گسترده ای می کنند از جمله اموزش جوراب بافی و همچنین تو تبلیغاتشون اظهار میکنند که ما دستگاههای مکانیکی رو بازسازی کامل و یا اوورحال میکنیم و تضمین خرید محصول داریم . عزیزان توجه داشته باشید کسی که میخواد تولید شروع کنه باید خودش توان فروش جنس تولیدیشو داشته باشه و همچنین تجربه کار . اغلب شرکتهایی که دستگاههای مکانیکی میفروشند متاسفانه به چندین برابر قیمت واقعی میدند و دستگاههای بیکیفیت میفروشند . برای خرید دستگاه مکانیکی بهترین گزینه خریدن از تولیدکنندگان جورابه که میخوان دستگاه بفروشند . قیمت دستگاه های مکانیکی از ۵۰۰ هزار تا بهترینش یک میلیون و دویست هزار تومانه . برای شروع اینکار اول در مورد بازار فروش بیشتر تحقیق کنید .

جوراب بافی

خیلی از دوستان سوال میکنند که جوراب به تولید کننده چند درمیاد و چقدر سود داره؟

عرض کنم خدمتتون که قیمت تمام شده جوراب برای تولید کننده بستگی داره به نوع و کیفیت نخ مصرفی دارده برای مثال یه جین جوراب مردانه با نخ چینی با وزن ۵۰۰ گرم پول نخش تقریبا ۶۰۰۰ هزار تومان میشه یه بافنده موفق همیشه باید همه هزینه ها رو حساب کنه مثال پول برق استحلاک دستگاه و بقیه هزینه ها و جنسشو با یه سود معقول بفروشه . تو بازار تهران بعضی از عزیزان جوراب میفروشند ۱۳ هزار بعضی ها هم ۱۸ هزار این بستگی به سلیقه شما داره که جوراب را چطور بافت اطو و بسته بندی و با تنوع ببافید و فروش جنس با سود معقول به هنر شما تو فروش جنس داره

نکته اول:
قیمت دستگاههای مکانیکی از ۵۰۰ هزار تا بهترینش یک میلیون و دویسته . متاسفانه بعضی شرکتها تو شهرهای مختلف هستند که با تبلیغات گسترده این مدل دستگاههارو بالای سه میلیون به جویندگان شغل و حرفه میفروشند . توجه داشته باشید اخرین مدل ساخت دستگاههای مکانیکی برای ۱۳ سال پیشه .و اگه این دستگاهها بازسازی کامل و دوباره رنگ بشه با این وجود قیمت دستگاه گرونتر از یک و هشتصد الی دو میلیون نمیشه موقع خرید دستگاه حواستون باشه گیر این شرکتها نیافتید و سعی کنید دستگاههارو از تولیدکنندهای جوراب که میخوان دستگاههاشونو بفروشند خریداری کنید . قیمت دستگاههای کامپیوتری چینی هم اخیرا به خاطر افزایش قیمت دلار از ۱۶ میلیون هست تا ۲۵ میلیون

نکته دوم: 
برای شروع تولید اول از همه کسب تجربست . این تجربه نیز با کارکردن شما تو یه تولیدی بدست میاد . گزینه بعدی تحقیق در مورد بازار فروش و نوع جنس مصرفی شهرتون باید باشه . برای تولید شما نسبت به سرمایتون هم میتونید با دستگاه مکانیکی شروع کنید هم کامپیوتری . قیمت دستگاههای مکانیکی از ۵۰۰ هزار تومان تا بهترینش و بازسازی کامل و رنگ شدش دو میلیون تومانه . و یه چرخ سردوز و یه چرخ پسدوز و قالب اطو و لوازم بسته بندی و نخ و مواد اولیه لازم دارید و سرمایه مورد نیاز برای شروع تولید با سه تا دستگاه حداقل باید ۱۵ میلیون تومان باشه تا بتونید راحت کار کنید. در ضمن یه سری دلال و شرکتهای فروشنده دستگاههای مکانیکی به تازه واردین میگند که برای شروع تولید اول باید با دستگاه مکانیکی اغاز کنید که این حرف کاملا نادرست و غلطه چون دستگاه مکانیکی و کامپیوتری هیچ ربطی به هم ندارند حتی کسانی که ۱۰ سال هم با دستگاه مکانیکی کارکرده باشند اگه دستگاه کامپیوتری بخرند باید اموزش ببینند . برای شروع تولید با دستگاه کامپیوتری شما باید حتما دو هفته اموزشهای اولیه رو ببینید درسته دستگاههای کامپیوتری خیلی راحتتر و اصولیتر از دستگاههای مکانیکی هستند ولی اشتباه نشه کامپیوتری هم نیاز به تجربه داره . بغیر دستگاه کامپیوتری شما یه پمپ باد و یه چرخ سردوز و قالب اطو و لوازم بسته بندی و نخ و مواد اولیه هم نیاز دارید . قیمت دستگاههای کامپیوتری از ۱۷ میلیون تا ۲۵ میلیون میباشد نسبت به برندشون و هم با برق سه فاز کار میکنند و هم قابلیت تکفاز شدن دارند . سرمایه مورد نیاز برای شروع تولید با دو تا دستگاه کامپیوتری خوب و نخ و لوازم دیگه حداقل ۶۰ میلیون تومانه . و اما سود کار . سود تولید بستگی داره به نوع جنس تولیدی و کیفیت اون چه از لحاظ مواد مصرفی و چه بسته بندی و طرح و حتی نواوری و صد البته هنر فروش شما در فروش جنس تولید شده . تولید دستگاههای کامپیوتری دو الی سه جین میتونه بیشتر از مکانیکی باشه و اونم بخاطر اینکه سرعت بافت دستگاههارو میتونید تغییر بدید و برعکس دستگاههای مکانیکی محدودیت طرح و مدل ندارند .

 

نکته سوم:
برای شروع تولید اخرین گزینه شما خرید دستگاه باشه قبل از هر کاری اول در مورد بازار فروش و کیفیت و نوع جنسی که تو شهرتون بیشترین فروشو داره تحقیق کنید . برای خرید دستگاه مشورت بگیرید . باید حواستون باشه به قول قدیمیا هیچ ماست بندی نمیگه ماست من ترشه شما تو بازار تهران پیش هر فروشنده و وارد کننده دستگاه که تشریف ببرید همچین از دستگاه خودش تعریف میکنه که شما فکر میکنید عجب جایی برای خرید رفتید . بیشتر تحقیق کنید تا متضرر و اذیت نشید . در ضمن از کسانی مشورت بگیرید که چندین ساله دستگاه دارند چون رو حرف کسانی که یکی دو ساله دستگاه کامپیوتری خریدند نمیشه حساب کرد چون بیکیفیت ترین دستگاههای کامپیوتری هم دو سه سال اول خوب کار میکنند . بیشتر تحقیق کنید تا انشاالاه خرید خوبی داشته باشید .

نکته چهارم:(تجربه یکی از دوستان)
دوستانی که میخواین وارد این کار بشن یه چیزو بهتون کلی میگم من خودم ۱۵ سال تو این کار بودم با کارگریو وقتیم که دستگاه گزاشتم رو هم الانه الانم بازم خیلی جاها کم میارم تو میزون کردن دستگاه من بازم تهران هستم اگرم به مشکل بخورم زنگ میزنم سرویس کار ۱ ساعته نهایتش میاد حالا شما حساب کن کار بلد نیستید تو شهرستان هم هستین اگه دستگاهتون خراب بشه میخوای چیکار کنی؟ پس اول از همه برین جای مشغول بشین بعد که راه افتادین تصمیم به خرید بگیرین چون واقعا کار سختی هست این کار و پشتکار زیادی نیاز داره.

جوراب بافی

 

مطالب مرتبط:

قبل از خرید دستگاه جوراب بافی بخوانید (قسمت ۱) 

 


 

logo-samandehi

4 دیدگاهها

 1. ممنون از توضیحاتتتون فوق لیسانس گرفتیم بیکاریم فکر کردیم کار راحتیهانجامش بدیم تقریبا همه چیز خوب گفته شده اما توضیح ندادین مثلا یک دستگاه مکانیکی در روز چقدر تولید داره؟

 2. سلام دستگاه کره ای یا ایتالیایی تو بازار دونه ای چند یا چقدر می باشد؟
  وارد کننده ها چطوری میشه باهاشون تماس گرفت؟

 3. سلام
  دستگاه کره ای یا ایتالیایی در بازار هست؟
  قیمت هر کدام در حال حاضر چقدر میباشد؟
  شما وارد کننده سراغ دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi