دانشکده جوراب بافی

قبل از خرید دستگاه جوراب بافی حتما بخوانید

جوراب بافی

تولید جوراب با کیفیت در خانه 

 اگر شما هم زمان آزاد زیادی در خانه دارید می‌توانید به تولید جوراب فکر کنید، یک دستگاه جوراب‌بافی کامپیوتری بخرید و خانه را تبدیل که کارخانه نمایید و انواع جوراب مردانه، بچگانه و زنانه تولید نمایید.

 در ضمن عکس زیر هم مربوط به کلاس آموزش جوراب‌بافی است که در تهران برای افرادی که قصد شروع دارند به صورت عملی برگزار می‌کنیم.

آموزش تولید جوراب

افرادی که در شهرستان هستند اصلا نگران نباشند

در کتاب جوراب‌بافی افرادی که دستگاه جوراب‌بافی ، نخ، پمپ باد، سردوز، اتو، مارک دوز را میفروشند را معرفی کرده‌ایم.

سوال اول: سود و درآمد تولید جوراب چقدر است؟

هر دستگاه جوراب‌بافی کامپیوتری در هر ۲۴ ساعت ۲۴۰ جفت جوراب تولید می‌کند و هر جفت جوراب ۳۰۰۰ الی ۶۰۰۰ تومان سود خالص دارد.
در نظر داشته باشید گفتیم سود خالص، یعنی هزینه اجاره، برق، کارگر و... قبلا کسر شده است.

سوال دوم: از کجا دستگاه و لوازم را بخرم و مواد اولیه بخرم؟

در ایران ۵ وارد کننده دستگاه‌ جوراب‌بافی از کشور چین وجود دارد و مجموعه تهران گردباف یکی از این ۵ نفر است.

دستگاه را هم می‌توانید از ما بخرید و هم می‌توانید سراغ همکارهای ما بروید شماره تماس همکاران را در کتاب جوراب بافی نوشته‌ایم.

سوال سوم: من که چیزی از این صنعت نمی‌دانم، کجا آموزش ببینم؟

هر ماه یک الی دو مرتبه کلاس آموزشی برگزار می‌شود، کار کردن با دستگاه جوراب‌بافی + تعمیرات دستگاه + طراحی جوراب را آموزش می‌دهیم می‌توانید صفر تا صد کار را از ما یاد بگیرید. زمان برگزاری کلاس‌ها بشرح زیر است.

۲۵ شهریور ۱۴۰۲ ------ برگزار شد - تمام شد
۱۰ مهر ماه ۱۴۰۲ ----- برگزار شد تمام شد
۲۵ مهر ماه ۱۴۰۲ ----- برگزار شد تمام شد
۱۰ آبان ۱۴۰۲ ------- برگزار شد تمام شد
۱۰ آذر ۱۴۰۲ ------- ظرفیت تکمیل
۲۵ آذر ۱۴۰۲ -------- ۱ نفر ثبتنام شذ - ۴ نفر ظرفیت داریم
۱۰ دی ۱۴۰۲ ------- ۲ نفر ثتنام شد ---- ۳ نفر ظرفیت داریم

 هزینه کلاس‌ها ۶ میلیون تومان و ۶ روز پشت سرهم می‌باشد، ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر. برای ثبتنام بر روی عکس زیر کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره کلاس‌ها اینجا کلیک کنید

کلاس جوراب بافی

سوال چهارم: خدا وکیلی جوراب بافی ارزش سرمایه‌گذاری داره؟

در هر صنعتی عده‌ای شکست خورده‌اند و یک عده دیگر موفق هستند، مثلا صنف سوپرمارکتی را دقت کنید، یه سوپرمارکت در شهر داریم که همیشه خلوط است و مشتری ندارد در مقابل سوپرمارکتی داریم که درآمدش از یک استاد دانشگاه بیشتر است و تعطیلی آخر شب برای‌اش معنی ندارد و همیشه باز است.

یا مثلا اگر بخواهید مغازه ساندویچ فروشی را بررسی کنید خواهید دید، در یک خیابان ساندویچی هست از بس شلوغ است جا برای نشستن ندارد و در همان خیابان ساندوچ فروشی دیگر وجود دارد که هیچگونه مشتری ندارد با این حساب واقعا نمی‌شود نتیجه گیری کرد سوپرمارکتی و ساندویچی کار خوبی هستند یا نه!؟ در آمد کافی دارند یا خیر، بلکه باید دید که چه کسی قرار است این کار را انجام دهد و چقدر ایده و توانایی دارد.

اگر از آدم شکست خورده بپرسید خواهد گفت: " سوپرمارکتی بدرد نمی‌خورد" و اگر از فرد موفق سوال کنید خواهدگفت عالیه!! شغلی بهتر از سوپرمارکتی در بازار وجود ندارد، دوتا کارگر می‌گیری خودشون کارا رو انجام میدن!!

 جوراب‌بافی یا هر شغل دیگری داشته باشید اگر واقعا آدم کارکن و با پشتکاری، با حوصله و با سلیقه باشید مطمئن باشید موفق خواهید شد فقط اگر وارد صنعت تولید جوراب شدید فقط جوراب با کیفیت تولید کنید و برای بازاریابی وقت بگذارید و زحمت بکشید

در ویدئو زیر هم می‌توانید تولیدی جوراب خانم عارف نیا از شهر بروجرد استان لرستان را ببینید که با یک دستگاه کامپیوتری شروع کردند و الان بعد دو سال شش دستگاه دارند.

فیلم دستگاه جوراب بافی کامپیوتری  (کارگاه خانم عارف‌نیا - بروجرد)

انواع دستگاه جوراب بافی

دستگاه جوراب‌بافی دو دسته‌اند، مکانیکی و کامپیوتری، نوع مکانیکی کاملا منسوخ شده است و به هیچ وجه سراغ آن نروید، یا کامپیوتری بگیرید یا هیچی!!! راستی با دستگاه کامپیوتری هر جورابی که در بازار می‌بینید را می‌توانید تولید کنید، مثلا ساق‌بلند، ساق کوتاه، مردانه، زنانه و بچانه، انوع جوراب فانتزی با طرح‌های فوق العاده شلوغ و گرافیکی. در زیر تصویر دستگاه کامپیوتری را می‌توانید ببینید.

دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

انواع دستگاه جوراب بافی کامپیوتری 

دستگاه کامپیوتری ۴ نوع هستند:

 1. دستگاه کامپیوتری حوله‌ای باف: با این دستگاه جوراب حوله‌ای ( داخل جوراب پرز دارد) و جوراب ورزشی تولید می‌کنند و بدرد فرد مبتدی نمی‌خورد.
 2. دستگاه کالج باف دو فس: این نوع دستگاه‌ها علاوه بر تولید جوراب ساده می‌تواند جوراب کالج تولید کند ولی متاسفانه جوراب کالج دیگه خیلی ذلیل شده و قیمتش در بازار بسیار پایین آمده.  در نتیجه برای خرید این دستگاه هزینه نکنید.
 3. دستگاه دوفس: این دستگاه سری جدید دستگاه‌های جوراب بافی است که قابلیت بافت جوراب دو فس دارد که سر تا پا طرح است اما متاسفانه این نوع ماشین‌ها چینی هنوز امتحان‌اش را پس نداد است و  فرد مبتدی نمی‌تواند با آن کار کند و حتما نیاز به فنی کار خواهید داشت. در نتیجه اگر مبتدی هستید این ماشین اصلا بدردتون نمی‌خورد و خودتان رو درگیر نکنید.
 4. دستگاه‌ ساده باف: این نوع دستگاه مناسب ترین نوع دستگاه برای تولید جوراب است و بدون هیچ اذیتی می‌توانید با آن جوراب با کیفیت تولید کنید. در نظر داشته باشید که اسم ساده باف شما را نترساند، این دستگاه اسم‌ش ساده باف است و الا می‌تواند هر نوع جورابی با هر طرحی تولید کند. مثلا جوراب‌های عکس زیر را با دستگاه ساده باف تولید کرده‌اند.

دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

اوایل کار نیاز است شما در بازاریابی بسیار کار کنید شما برید پیش مشتری و خودتان را پرزنت کنید بعد از اینکه در بازار شما را به عنوان تولید کننده شناختند آن‌ها دنبال شما خواهند آمد اگر آدم باهوش و با سلیقه‌ای باشید این پروسه حداکثر ۱ ماه طول خواهد داشت و به درآمد و سوددهی خواهید رسید.

سوال پنجم: در کنار دستگاه جوراب‌بافی به چه لوازم جانبی دیگر نیاز داریم؟

برای تولید جوراب علاوه بر دستگاه جوراب بافی به لوازم زیر نیاز دارید که در تصویر قابل مشاهده است توضیحات تکمیلی در زیر عکس ارائه شده است.

لوازم جوراب بافی

یک عدد سردوز زیگزال: این سردوز برای ۱۰ دستگاه جوراب‌بافی کافی است و فرقی نمی‌کند که یک دستگاه دارید یا ده تا، باید سردوز بخرید.

یک عدد پمپ باد: دستگاه جوراب‌بافی با باد کار می‌کند و ابزارهای پنوماتیک دارد. یک پمپ باد ۲۵۰ لیتری برای ۲ دستگاه جوراب بافی کافی است.

دو جفت اتو: دو جفت اتو برای ۱۰ دستگاه جوراب‌بافی کافی است چه دستگاه‌تان یکی باشد یا ده تا دو جفت اتو نیاز دارید، یکی برای جوراب مردانه و یک جفت برای جوراب زنانه.

یک عدد مارک دوز: مارک دوز را شما برای شروع کار نیاز ندارید و اگر کارتان بزرگ شد و جنس باکیفیت تولید کردید به آن نیاز پیدا می‌کنید. یک عدد مارکدوز برای ۱۲ دستگاه جوراب بافی جواب می‌دهد.

مراحل تولید جوراب 

 1. بافت و تولید بدنه جوراب
 2. سردوزی جوراب  
 3. اتوکاری جوراب
 4. بسته بندی
 5. فروش

بعبارتی نخ را می‌دهید به دستگاه و جوراب تولید می‌شود سپس جوراب تولید شده را سردوزی می‌کنید. بعد از سردوزی آن را اتو می‌کنید بعد از اتو با استفاده از مارک دوز کاغذ، سرکارتی جوراب را به جوراب نصب می‌کنید که اسم برند شما روی آن چاپ شده است سپس جوراب‌های سرکارتی خورده را بسته بندی می‌کنید و داخل جعبه یا سلفون می‌گذارید و آن را با استفاده از تکنیک‌های بازاریابی می‌فروشید.

بهترین دستگاه کامپیوتری چه برندی است؟

از برندهای خوب چینی در اول می‌توان برند زد بی ZB  را نام برد که وارد کننده آن آقای ایمانی می‌باشد و تمام دستگاه‌ها ۲ سال گرانتی دارد از دیگر برندها هم می‌توان به کیجون، جیانجو، ویهوآن و آی‌تی‌جی اشاره نمود که ارزش خرید دارند.

بزرگ فکر کن، کوچک شروع کن

اولین گام برای موفقیت در صنعت جوراب‌بافی اعتقاد به جمله : " بزرگ فکر کن اما کوچک شروع کن " است رمز موفقیت شما در این صنعت فقط همین یک جمله‌ است و بس. درابتدا شما با یک یا دو دستگاه جوراب‌بافی کامپیوتری  شروع خواهی کرد و بعد از چند مدت یک کارخانه جوراب‌بافی تاسیس خواهید کرد. فقط فقط فقط جوراب با کیفت تولید کن، جوراب های ارزون و بی کیفیت واقعا خیری تووش نیست.

اولا هیچ کس هیچ کاری رو تو شکم مادرش یاد نمی‌گیره! این تولید کننده‌های جوراب که در بازار می‌بینید هم یه روزی از یجایی و از صفر شروع کردند.

دوما اگه اعتماد بنفس و پشتکار داشته باشی حتما موفق میشی!

سوما بالاخره باید از یه جای شروع کرد اولش باید با کم شروع کنی تا برسی به زیاد!!

سوال هفتم: خرابی دستگاه کامپیوتری چقدر است؟

بیشتر ایرادات دستگاه‌ها بسیار جزئی هستند و در حد شل و سفت کردن پیچ است و اگر تنظیمات و تعمیرات را یاد بگیرید خیلی راحت می‌توانید رفع‌شان کنید اما مهم‌ترین هنر این است که تشخیص دهید چه پیچی را شل و چه پیچی را سفت نمایید و ما در کلاس‌های آموزشی‌مان کارکردن با دستگاه، تعمیرات دستگاه و طراحی جوراب را به شما آموزش می‌دهیم.

قبل از خرید دستگاه تحقیق کامل انجام دهید وعجله نکنید دستگاه تمام نمی‌شود دستگاه خیلی زیاده اگر دیر بخرید پولتان از دست نمی‌دهید  جوراب بی‌عیب تولید کنید قیمت را بیارید پایین مشتری خودش دنبال‌تان خواهد آمد، منظور از بی عیب جوراب اعلا نیست فقط ایراد نداشته باشد کافی است. یک سال سختی تحمل کنید با خودتان بگویید باید یاد بگیرم، حتما موفق می‌شوید!

به هر سختی باشد یک سال می‌گذرد ولی بعدش صاحب شغل خواهید شد. اگر دستگاه سالم بگیرید، تعمیرات را تا حدودی بلد باشید و اینکه پشتکارتان خوب باشد حتما موفق خواهید شد.

سوال هفتم: عمر دستگاه چقدر است؟

اگر درست با دستگاه کار کنید ۱۰ الی ۱۵ سال مفید برای شما کار خواهد کرد و اگر سرویس کاری و تعمیرات دستگاه را درست انجام ندهید در کمتر از ۵ سال دستگاه را نابود خواهید کرد.

سوال هشتم: آیا برق سه فاز نیاز داریم؟

دستگاه‌های کامپیوتری با برق سه فاز کار می‌کند اما با ۷۰۰ هزار تومان آن را می‌توانید به تکفاز تبدیل کنید. به عبارتی این دستگاه هم با برق سه فاز کار می‌کند هم تک فاز.

فیلم آموزشی سیلندر چیست؟ 

حتما این ویدئو ۱۵ دقیقه‌ای را تا انتها مشاهده کنید بعد ادامه مطلب را مطالعه نمایید پاسخ خیلی از سوالات‌تان داخل این فیلم است.

از گشنگی مُرد

بی‌احترامی نشه و بلا نسبت همه: یروز الاغی گشنه در صحرا راه میرفته و یهو به دو بسته علف میرسه، یکشون سبز بوده و اون یکی زرد ، الاغه شروع می‌کنه به فکر کردن ، که  از علف سبزه بخورم یا زرده !  هی فکر می‌کرده : سبز بخورم یا زرد ، از بس فکر می‌کنه تا از گشنگی می‌میره!!!

حکایت خیلی از ماها شده همین داستان بالا، بقدری وقتمان را درگیر مسائل حاشیه ای از جمله ، ریسک کار ، سود جوراب بافی ، هزینه های کار و... می‌کنیم که اصل مطلب را یادمان میرود و  از گشنگی می‌میریم.

اغلب ما مثل شکست خورده‌ها زندگی می‌کنیم چون منتظر هستیم "زمان مناسب " برسد تا کاری ارزشمند را شروع کنیم. منتظر نشوید، از همانجایی که هستید شروع کنیدو با هر ابزاری که در دسترس دارید کار کنید، ابزار های بهتر را در ادامه کارتون پیدا خواهید کرد.

ما قرار نیست آپولو هوا کنیم، قرار نیست شکافت هسته ای بر روی اتم هیدروژن ایجاد کنیم ، قرار نیست راکت بالستیک به مریخ بفرستیم تا نیازمند محاسبات دقیق باشیم. قراره طبق قاعده کوچک شروع کردن و بزرگ فکر کردن یک دستگاه جوراب‌بافی بخریم شروع کنیم به مرور زمان با یاد گرفتن کار و تقریبا بعد از سه الی چهار ماه که به تولید مسلط شدیم کارگاه‌مان را توسعه خواهیم داد و به امید خدا یک کارخانه جوراب بافی خواهیم داشت.

تولیدی جوراب کرمان

 

کارگاه جوراب بافی همدان

سوال دهم: ابعاد دستگاه جوراب بافی کامپیوتری 

ابعاد دستگاه ۱.۵*۱*۲.۱ متر است که در فیلم زیر کامل توضیح داده‌ایم.

توضیحات نهایی و دوستانه و مهم

جوراب‌بافی سختی‌های بسیار زیادی دارد، اگر بدنبال شغل بی دردسر هستید و می‌خواهید بدون کار کردن به درآمد بسیار بالا دست یابید، کلا این صنعت را فراموش کنید، اما اگر فردی هستید که می‌توانید ۶ ماه سختی کار با مشکلات بسیار زیاد را تحمل کنید جوراب‌بافی و تولید جوراب می‌تواند برای شما مناسب باشد.

دوباره تاکید کنم، حداقل سرمایه برای شروع کار ۳۵۰ میلیون تومان است اگر این سرمایه را ندارید جوراب‌بافی را فراموش کنید.

اگر با خواندن این مقاله تصمیم‌تان جدی شده است که دستگاه بخرید و جوراب با کیفیت تولید کنید، من مهندس نساجی دوران راهبی کتابی در زمینه راه اندازی کارگاه نوشته‌ام و همه تجربیات خودم را برای شروع کار تولدی جوراب در این کتاب نوشته‌ام، شما تا اینجا با ۱۰ سوال مواجه شدید که پاسخ آن را نوشته‌ایم، در کتاب زیر که به صورت PDF ارائه شده است ۷۳ سوال بسیار مهم و کلیدی را پاسخ داده‌ایم و با قدرت هم بگویم مطالعه این کتاب جلوی حداقل ۲۰ میلیون تومان ضرر را در خرید تجهیزات و مواد اولیه خواهد گرفت.

قیمت این کتاب ۹۹ هزار تومان می‌باشد و در ۱۳۰ صفحه ارائه شده است.

اگر علاقمند و جدی هستید بر روی عکس کتاب در زیر کلیک کنید، و بعد از پرداخت وجه بلافاصله فایل کتاب و لینک دانلود توسط سیستم به شما ایمیل خواهد شد.

نکته مهم اول: این کتاب گارانتی بازگشت ۱۰۰% وجه دارد، به هر دلیل اگر از کتاب راضی نبودید پول‌تان را برگشت خواهیم زد.

نکته مهم دوم: بعد از مطالعه کتاب می‌توانید هماهنگ کنید تا بازدید حضوری از خط تولید جوراب داشته باشید.

نکته مهم سوم: بعد از مطالعه کتاب با شماره تماسی که در داخل کتاب درج شده است تماس بگیرید و ۳۰ دقیقه مشاوره تلفنی از ما بگیرید.

کتاب جوراب بافی

 

1,214 دیدگاه در “قبل از خرید دستگاه جوراب بافی حتما بخوانید

 1. محمد خوبانی گفت:

  سلام صبح بخیر
  چطور می‌توانم دستگاه جوراب بافی تهیه کنم لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام و درود کتاب جوراب بافی که در سایت گذاشته ایم را مطالعه نمایید همه فروشنده های دستگاه را در ایران معرفی کردیم

 2. حمیده گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  قیمت دستگاه رو بفرمائید و اینکه فروش بصورت نقدی هسش یا ن اقساط هم میشه
  ممنون از شما

 3. ناشناس گفت:

  سلام قیمت یکدستگاه ودیگر لوازم مثل سردوز پمپ باد وغیره چقد هست ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام و درود
   قیمت دستگاه ۲۱۰ الی ۲۴۰ م است
   سردوز حدودا ۱۵ م
   پمپ باد ۱۵ م
   اتو ۴ م
   مارکدوز ۲۵ م

  2. حمیده گفت:

   سلام
   من میخوام در مشهد راه اندازی کنم همکاران شما میان واسه نصب و راه اندازی واسه اول کارم یک دستگاه کافی هسش یا ن ؟؟
   شما دستگاه کار کرده رو توصیه میکنین یا ن؟؟

 4. Khodadad Rezaee گفت:

  سلام دیگاه من در موردی جوراب بافی مثبت است
  من میخوام یک عدد دسگاه کامپیوتری بخرم اگر زحمتی نیست
  راهنمای کامل میخوام

  1. سلام و درود لطفا کتاب جوراب بافی که در سایت گذاشته ایم را کامل مطالعه نمایید.

   1. Mobin23 گفت:

    سلام و عرض ادب خدمت مهندس دوران راهبی عزیز
    وقتتون به خیر مهندس جان

    مهندس قیمت دستگاه zb با سفارش بالای ۵۰ تا ، هر دستگاه هزینه ش چقدر میشه ؟
    هزینه تولید یک جفت جوراب مردانه ساق بلند با کیفیت ، چقدر هستش ؟

    1. سلام و درود بر شما ، بابت دستگاه لطفا با آقای ایمانی تماس بگیرید ۰۹۱۲۷۷۰۲۵۹۴

     هر جین جوراب مردانه پنبه ای حدود ۴۰۰ گرم وزن دارد، و نخ پنبه الان حدود ۴۰۰ هزار تومان است ، بسادگی میتونید قیمت نخ مصرف شده را حساب کنید، هر عددی در اومد ۶۰ هزار تومان هزینه های تولید به آن اضافه نمایید.

 5. عیسی گفت:

  سلام.میشه قیمت دستگاه مکانیکی رو بدین.و این که اگر بخوام بخرم و اگر بخوام .یک مدل جوراب فعلا ب شکل عمده بزنم.باز نیاز ب آموزش دارد.یا نه فروشنده.متخصص برای راه اندازی میفرست.و اگر اوکی هست.راه اندازی یک مدل جوراب کامپیوتری.چند تمام می‌شود و مکانیکی چند.در میاد.هر کودوم باشه بهترین جنسش چند..با ضمانت.و راه اندازی موقت برای یک مدل.

 6. شهرام‌‌سیفی گفت:

  باسلام‌می‌خواهم‌درشمال‌جوراب‌‌بافی‌بادستگاه‌کامپیوتری‌‌بزنم‌‌چه‌قدرسرمایه‌لازم‌است‌لطفاراهنمایی‌فرمائیدباتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *