خرید انواع نخ اسپاندکس جوراب بافی

منظور از اسپاندکس در جوراب بافی ترکیب نخ فیلامنتی با یک عدد کش است. همانطور که می‌دانید یکی از مهم ترین نخ های جوراب بافی ، نخ اسپاندکس است که به عنوان نخ زیر در جوراب کاربرد دارد و حالت کشسانی و برگشت پذیری به جوراب می‌دهد.

نخ های اسپاندکس را می‌توان به دو نوع، یک. اسپاندکس جوشی و دو. اسپاندکس کاور دسته بندی نمود.

خرید نخ اسپاندکس جوشی

اسپاندکس جوشی

تفاوت  جوشی و کاور چیست؟

اولین تفاوت در قیمت آنها است و اسپاندکس کاور کمی گران تر از نوع جوشی می‌باشد. نوع کاور را برای تولید جوراب‌های بسیار اعلا استفاده می‌کنند زیرا جوراب را پفکی‌تر نشان داده و نرم تر است و دلیل بعدی میزان جمع شدکی اسپاندکس نوع کاور بیشتر از نوع جوشی است و جوراب تولید شده با این نخ بسیار شیک تر دیده می‌شود.

خرید اسپاندکس 

کارخانه‌های زیادی این نوع نخ را تولید می‌کنند اما خیلی از آنها کیفیت مطلبوبی برای جوراب بافی ندارد و بلکه بدرد پارچه میخورد و در نتیجه هر نخی ارزش خریدن ندارند. مجموعه تهران‌گردباف یکی از تولید کنندگان و فروشندگان برتر نخ اسپاندکس در تهران است.

نمره نخ اسپاندکس

نمره این نوع نخ ها را به صورت ۴۰/۷۰ نشان میدهند که ۴۰ نمره کش استفاده شده در داخل نخ است و ۷۰ نمره نخ کاور شده دور کش است. تمام این نمرات به دنیر است.

در جوراب بافی چه نمره‌ای استفاده کنیم؟

برای تولید جوراب معمولی روبه خوب با سیلندر ۱۶۸ از اسپاندکس ۴۰/۷۰ جوشی استفاده کنید با یک نخ کمکی ۱۰۰ و اگر خواستید جورابتان کمی نازک تر شود نخ کمکی را بجای ۱۰۰ از ۵۰ استفاده نمایید.

اگر قصد تولید جوراب درجه یک با سیلندر ۲۰۰ دارید از اسپاندکس ۴۰/۷۰ کاور استفاده نمایید و نخ کمکی دیگر نیاز نیست.

رنگ بندی نخ‌ها

همانطور که میدانید دو رنگ مشکی و سفید بیشتری کاربرد را در جوراب دارند اما در تولید جوراب های فانتزی و اعلا اسپاندکس های رنگی مانند قرمز ، زرد، آبی و… فراگیر شده و اگر قصد تهیه رنگبندی های مختلف را دارید حتما با مجموعه ما تماس بگیرید ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.