انواع کش جوراب

برای تولید قسمت کش جوراب از دو نوع  مختلف استفاده میشود که هر کدام کاربرد و کیفیت خودش را دارد. اولی کش ۱۴۰ و دیگری کش ۱۱۰ است. دوستان مطالب زیر را حتما مطالعه نمایید، به نکاتی اشاره شده است که در ویدئو گفته نشده است.

فیلم آموزشی انواع کش جوراب

  1. کش ۱۴۰

فوق العاده نازک است و برای تولید جوراب های غیر اعلا استفاده میشود ، کیفیت خوبی دارد و در برابر جرارت و رطوبت هم مقاوم است. اما تنها مشکلی که دارد این است که وقتی جوراب را میپوشید جای کش در ساق پای شما می‌ماند و همین موضوع اگر در جوراب اعلا اتفاق بیوفتد یک عیب محسوب میشود.

به این کش، کش مغزی هم می‌گویند چون بسیار ظریف است و دلیل اصلی این نام گذاری است است که در تولید نخ اسپاندکس از نوع ظریف تر آن به عنوان نخ مغزی استفاده می‌شود و این عبارت از آنجا رایج شده است.

۲. کش ۱۱۰

کیفیت بسیار بالایی دارد، و بر روی جوراب اعلا زیاد استفاده میشود. طی یک عملیاتی یک کاور یا پوشش نخی مانند دور کش پیچیده شده است و به همین دلیل ضخامت آن افزایش پیدا کرده است.

کش 110 جوراب

این افزایش ضخامت دو تا حسن اصلی دارد.

یک. دیگر جای کش در پای شما باقی نمی‌ماند.

دو. بدلیل افزایش ضخامت نخ پارگی و یا کش پارگی هنگام تولید جوراب با دستگاه جوراب بافی کامپیوتری کمتر اتفاق می‌افتد در نتیجه میزان ضایعات شما کمتر میشود.  در جوراب اعلا چون مواد اولیه گران است ، کاهش ضایعات بسیار مهم است.

نکته مهم در مورد کش ۱۱۰ این است که این برای تولید آن از یک نوع صمغ گیاهی استفاده می‌شود و به همین دلیل امکان فاسد شدن وجود دارد، و دما مهم ترین پارامتر است ، دما زیاد باشه کش زود تر فاسد میشه در نتیجه اگر قصد انبار کردن یا دپو کردن جوراب را دارید حتما مواظب باشید که کش جوراب شما فاسد نشود.

کشی که در جوراب های خارجی استفاده می‌شود چیست؟

خارجی ها کار بسیار جالبی انجام دادند، در تولید کش ۱۱۰ بجای استفاده از صمغ گیاهی از همان کش ۱۴۰ البته با سایز و نمره پایین تر استفاده کردند و دور آن مانند ۱۱۰ کاور پیچیده اند تا پا را اذیت نکند، با این تکنیک دیگر این کش فاسد نمی‌شود و کیفیت فوق العاده ای دارد.

کش ته دوکی چیست؟

برای تولید جوراب ارزان قیمت، ارزش ندارد کش ۱۴۰ را آکبند و بسته کامل خرید کنید، اگر آدم پیگیری باشید در کارخونه های گردبافی پارچه بافی میتوانید ته دوک پیدا کنید، که در حد چهار پنج و شایدم ۱۵ جین جوراب ، کش روی دوک باقی مانده و دیگر بدرد پارچه بافی نمیخورد اما در جوراب بافی راحت میتوانید استفاده کنید و اینجوری هزینه تولید را کاهش دهید.

کش ته دوک 140

در نظر داشته باشید کش های ته دوک سالم هستند و عیبی ندارد ، فقط حجمش پایینه

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.