باز ماندن درب لنگه انداز 

در دستگاه های جوراب بافی کامپیوتری قطعه ای وجود دارد بسم لنگه انداز که وقتی جوراب بافته شد به وسیله آن جوراب پرتاب میشود بیرون دستگاه. این لنگه انداز ما درب دارد و گاهی ممکن است باز بماند و عملیات بافت درست انجام نوشد.

خطر باز ماند درب لنگه انداز

اگر درب لنگه انداز باز بماند، عملیات مکشی که توسط فن دستگاه جوراب بافی اعمال میشود درست انجام نمیگردد و قدرت مکندگی دستگاه کاهش مییابد و همین عامل باعث میشود که جوراب در حال بافت در داخل سیلندر دستگاه جوراب بافی و در لبه سوزن ها جمع شود و تعداد زیادی سوزن بشکند.

چرا درب لنگه انداز باز میماند؟

چند دلیل برای این ایراد وجود دارد و راهکارهای مفید در زیر برای رفع آن ارائه داده ایم.

  1. در فن دستگاه در ناحیه ورودی باد، توری قرار دارد و ممکن است پرزهایی در این توری گیر کرده باشد و راه مکش مسدود شده باشد و برای حذف این پرزها ْ فن دستگاه را جدا میکنید و میگیرید دستتون و با استفاده از پمپ باد به آن با میزنید تا پرز و الیاف حذف گردد. اگر شدن مسدودیت خیلی زیاد بود دو تا پیچ در کنار فن وجود دارد که آن ها را باز میکنید و براحتی توری را میتوانید جدا کنید.
  2. احتما دارد مخزن اصلی جمع آوری پرزها در دستگاه پر شده باشد و همین امر باعث کاهش قدرت مکندگی فن گردد در نتیجه درب لنگه انداز باز بماند. برای رفع این ایراد هم مخزن را از پرزها خالی کنید.
  3. در زیر مخزن پرز و همچنین کنار قطعه لتگه انداز در داخل لوله های پلاستیکی و شیشه ای مانند دو عدد فیلتر وجود دارد و ممکن است پرزها دور فیلتر جمع شده باشند در نتیجه مسیر باد را بند آورده باشند.

نکته فنی و آموزشی

اگر نیاز شد در دستگاه جوراب بافی کامپیوتری جوراب را قیچی کنید هنگام عملیات قیچی کردن درب لنگه انداز را با دست باز بزارید تا مکش قطع شود!

انشالله که توضیحات مفید بوده باشد.

مطلب مرتبط به این موضوع بحث نصب سنسوز اتومات درب بر روی لنگه انداز است که وقتی درب باز میماند دستگاه اتومات استوپ میکند تا جوراب دور سوزن ها جمع نشود. برای مطالعه این مطلب و آشنایی با جزئیات بیشتر سنسور بر روی لینک زیر کلیک کنید.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.