آموزش تولید جوراب ورزشی ( فوتبال و …)  و جوراب حوله ای

جوراب ورزشی را میتوان با دستگاه جوراب بافی مکانیکی و هم با کامپیوتری تولید کرد. ولی چون در اکثر آنها طرح و  آرم باشگاه درج میشود ماشین های مکانیکی ایرانی قادر به بافت آنها نیستند. در نتیجه شما ناگزیر هستید که دستگاه جوراب بافی کامپیوتری استفاده نمایید. همانطور که اطلاع دارید این نوه ماشین الات همگی از کشور چین وارد میشوند و دیگر نمونه ایتالیایی و کره ای پیدا نمیشود. برای تولید کننده هم نمیصرفد از آن استفاده کند. قیمت دستگاه جوراب بافی کامپیوتری کره ای با برند تیانگ حدود ۲۲۰ میلیون تومان قیمت دارد و نوع ایتالیایی آن حدودا ۴۵۰ میلیون تومان است. حال برویم سراغ دستگاه های چینی. میدانید که چین دستگاه آشغال هم تولید میکند و د مقابل دستگاه درجه یک هم دارد. سعی کنید درجه یک آن را بگیرید تا ده سال بدون هیچ دغدغه ای بتوانید از آن استفاده کنید. حال سوال پیش می آید که دستگاه مورد نظر چه تفاوتی با دستگاه های معمولی باف دارد.

دستگاه جوراب ورزشی

دستگاه تولید جوراب ورزشی

برای تولید این نوع جوراب شما باید از دستگاه کامپیوتری استفاده کنید. دهنه این دستگاه باید سه ممیز  سه چهارم باشد (سه و سه چهارم)  ۳.۳/۴  . این دستگاه میتواند جوراب ورزشی تولید کند.اگر قصد تولید جوراب حوله ای – زمستانه – پرز دارد این جوراب را دارید همین دستگاه کفایت می کند. در ضمن نکته ای که وجود دارد. احیانا در آینده اگر خواستید جوراب ورزشی تولید نکنید بدون هیچ تغییری میتوانید جوراب معمولی با این دستگاه ها ببافید. همین جوراب هایی که مردان و زنان و بچه ها استفاده میکند. اما در نظر داشته باشید، دستگاهی که جوراب معمولی تولید میکند دهنه ۳/۵ دارد و نمیتواند جوراب حوله ای و ورزشی تولید نماید. قیمت دستگاه های حوله ای باف و ورزشی با دستگاه معمولی حدودا ۴ میلیون تومان اختلاف دارند.

تولید دستگاه های کامپیوتری معمولی

دستگاه با دهنه ۳.۵ اکثرا معروف است به دستگاه معمولی و یا دهنه معمولی، با این ها هم میشود جوراب ورزشی تولید کرد، اما اگر دقت کرده باشید این از مچ تا زانو که بالا میروند یواش یواش عرض جوراب بیشتر میشود. دستگاه دهنه ۳.۵ هم این قابلیت را دارد که بافت را شل کند و با بالا بردن سیلندر دستگاه این اختلاف سایز را ایجاد کند اما آنچنان که باید و شاید باشد نمیشود و حالت استاندارد را ایجاد نمیکند پس بهتر است با دهنه ۳.۳/۴ کار کنید تا علاوه بر استاندارد بودن  جوراب ، بتوانید جوراب حوله ای ورزشی هم تولید کنید.

هر سوالی در این زمینه بود در زیر همین مطلب برای ما کامنت بگذارید. – دوران راهبی کارشناس شیمی نساجی.

۴ پاسخ
 1. جواد نجار
  جواد نجار گفته:

  سلام و خسته نباشید لطف میکنید منو بیشتر راهنمایی کنیددر زمینه تولید جوراب ورزشی میخام فعالیت کنم. ممنون

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود بستگی دارد با چند دستگاه میخواهید شروع کنید شما با یکی هم میتونید شروع کنید با ۱۰۰ تا هم !!!!
   اما برای یک درآمد معقول به دو دستگاه نیاز دارید.
   داشتن این دو همراه با لوازم جانبی و مواد اولیه حدود ۱۵۰ میلیون تومان را می طلبد

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.