تولید ماسک با دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

اینکه می‌گویند نیاز مادر اختراع است، عینا در صنعت جوراب بافی شاهد آن بودیم. بعد از تولید اسکاچ، ساق دست، رویه کفش، لیف ، تولید کش مو و تولید آستر چکمه امروز با محصول جدید آَشنا شدیم که با شروع بحران کرونا و کمبود ماسک، شرکتی در لهستان با دستگاه جوراب بافی کامپیوتری با برند لوناتی اقدام به تولید ماسک  نموده است.

لازم به ذکر است که این نوع ماسک ها را با همه دستگاه ها اعم از مکانیکی و کامپیوتری می‌توان تولید نمود. عکس محصولات تولید شده را می‌توانید در زیر مشاهده نمایید.

اما اینکه این نوع ماسک چقدر برای بیماری کرونا مفید است معلوم نیست. احتمالا در بین لایه های ماسک فیلترهای پارچه‌ای تعبیه شده است.

اگر برای شما سوال است که چطور میتوان این محصول را تولید کرد، باید گفت که دستگاه را به گونه ای تنظیم میکنید فقط اسکلت استوانه‌ای شکل تولید کند و با یک چرخ خیاطی بندها را به آن وصل می‌کنند.

تولید ماسک

تولید ماسک با دستگاه جوراب بافی

این پاراگراف را با یک روز تاخیر می‌نویسم، امروز متوجه شدم که این نوع ماسک ها فقط یک استوانه معمولی نیست ، بلکه در وسط آن مانند جوراب پاشنه گذاشته اند، با این تفاوت که این پاشنه بسیار کوچک است و با هدف اینکه ماسک درست روی صورت بنشیند و بینی را اذیت ندهد تدارک دیده شده است. در تصویر زیر این پاشنه به وضوح دیده می‌شود. 

تولید ماسک با دستگاه جوراب بافی کامپیوتری تولید ماسک با دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

جای جالب این قضیه یک نکته آموزشی دارد، پاشنه این ماسک رینگی است و مانند جوراب نیست.  انشالله در آینده در مورد پاشنه های رینگی توضیح خواهیم داد.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.