سه روش سردوزی جوراب + ویدئو + عکس

مقدمه:
شما چه دستگاه جوراب بافی کامپیوتری داشته باشید چه مکانیکی ،  چه جوراب مردانه تولید کنید ، چه زنانه و بچگانه باید جورابتان را سردوزی (پنجه گیری) کنید.  (ویدئو ها در انتهای صفحه می باشند.)

سردوزی جوراب چیست؟

پس از آنکه جوراب توسط دستگاه بافته شد سرپنجه آن باز است. درست مثل عکس زیر. به عمل دوختن سر جوراب سردوزی یا پنجه گیری می گویند. و اکثرا واژه پنجه گیری زمانی کاربرد دارد که از دستگاه روسو استفاده شود.

انواع سردوزی:

سردوزی جوراب به سه طریق در بازار ایران انجام میشود.
۱٫ با استفاده از چرخ زیگزال
۲٫ با استفاده از دستگاه روسو
۳٫ با استفاده از دستگاه پنجه گیر

 

سردوزی با چرخ زیگزال :
 قیمت آن تقریبا ۱ الی  ۲ میلیون تومان است.  اکثر کارگاه ها از این سردوز استفاده میکنند. تصویر این نوع سر دوز را در زیر می بینید.

سردوز جوراب بافیسردوز جوراب بافی

 

دستگاه سردوز روسو :

روسو نام یک برند ایتالیایی است که در زمینه تولید دستگاه های دوزندگی فعالیت دارد  و اولین بار دستگاهی را اختراع کرد که سردوزی جوراب را حرفه ای و اتوماتیک انجام میداد و نام دوخت آن را ” سردوزی روسو ” گذاشتند و  بعد ها دیگر کمپانی ها هم از این سیستم جدید کپی برداری کردند و شرکتی در چین تاسیس شد بسم روسو.  همان طور که در تصویر میبینید کارخانه جوراب آها در قزوین از این نوع دستگاه استفاده می کند. قیمت این دستگاه  بدون پشت رو کن ۱۶ میلیون و با پشتروکن ۳۶ میلیون است.

سردوز روسوسردوز روسوجوراب آها

 

دستگاه پنجه گیر – دونه گیر : 

 

بهش میگن دستگاه پنجه گیری یا دونه گیری جوراب یه مدل دستگاه سردوز جورابه که با کیفیت خوب جورابو سردوز میکنه قیمتشم از دو تا چهار میلیونه.

 

سردوزی جوراب

سردوزی جوراب بافی

جوراب آها

 

فیلم سردوزی جوراب با چرخ زیگزال

 

 

فیلم سر دوزی جوراب دستگاه روسو

 

 

فیلم سردوزی جوراب با دستگاه دونه گیر

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.