نخ پنبه برای تولید جوراب

پنبه بهترین نخ ممکن برای تولید جوراب درجه یک در ایران است به نسبت نخ هندی حدود ۳۰% گران تر است اما کیفیت بسیار بالایی دارد. برای تولید آن از الیاف ۱۰۰% پنبه استفاده می‌شود  و هیچ نا خالصی ندارد.

فیلم آموزشی  – ۸ دقیقه

در نظر داشته باشید برای مشاهده فیلم بالا حتما فیلترشکنتان خاموش باشد.

مزیت‌این نخ

  • چون از الیاف طبیعی پنبه برای تولید این نخ استفاده شده است هیچگونه حساسیتی برای پا ایجاد نمی‌کند و اگر قصد تولید جوراب دیابتی دارید حتما از رنگ سفید این نخ استفاده نمایید تا لکه خون رو سریع نشان دهد.
  • رنگبندی بسیار کاملی دارد.
  • جوراب بافته شده با آن بسیار شیک و زیبا دیده می‌شود.

عیب پنبه

جورابی که با این نوع نخ تولید میشود مقاومت کمتری دارد و به نسبت نخ‌های پلی استری زود پاره می‌شود اما مشتری حاضر است این شرط را بپذیرد تا پا در آن بسیار راحت باشد.

نکات هنگام خرید

اگر قصد خرید دارید حتما در نظر بگیرید که نخ مورد نظر با سیستم رینگ تولید شده باشد و اپن اند نباشد.

نخ رینگ به چهار صورت ۱. نخ معمولی ۳. نخ شانه شده ۳. نخ سوپر ۴. نخ کامپکت در بازار وجود دارد که بهترین آن اول کامپکت و بعد سوپر و بعد از آن نخ شانه شده پنبه است.

سیستم رنگرزی 

برای رنگرزی پنبه از رنگ‌های راکتیو استفاده می‌شود که ثبات شستشویی بسیار بالایی دارد و جوراب بافته شده با آن رنگ پس نمی‌دهد.

آزمایش تست سوختن

اگر قصد دارید بفهیمد نخی که خریدید و یا جورابی که خریدید پنبه است کافی‌ست مقداری از آن را با فندک آتش بزنید، اگر بوی کاغذ سوخته را داد و خاکستر بسیار نرمی به جا گذاشت محصول شما پنبه‌ای است.

تبدیل نخ آشغال به پنبه

جدیدا مد شده است که تولید کننده جوراب برای سود جویی جوراب را با نخ بازیافتی چینی تولید میکند و به آن نرم کن جوراب میزند در نتیجه زیر دست و نرمی آشغال ترین نخ شبیه به پنبه میشود و مشتری قافل از همه جا این آشغال‌ها را می‌خرد.