نخ چینی آشغال ترین نوع نخ جوراب چیست؟

نخ چینی پرمصرف ترین نخ جوراب‌بافی است و چون از چین می‌آید به آن چینی می‌گویند، و به عنوان ” نخ رو ” در جوراب کاربرد دارد. جنس این نخ پلی‌استر است اما نکته قابل توجه آن این است که پلی‌استری که برای تولید این نوع نخ استفاده میشود بازیافتی می‌باشد یعنی بطری‌های نوشابه و آب معدنی که در زیر آنها عبارت PET درج شده است را بازیافت میکنند و با استفاده از تکنیک‌هایی این آشغال‌ها را تبدیل یه نخ می‌نمایند.

فیلم نخ چینی نو نحوه تولید نخ از بطری نوشابه

سه نوع تخ  »  ۱. نخ چینی   ۲. نخ هندی  ۳. نخ پنبه  به عنوان نخ رو بر روی جوراب استفاده میشود و نخ چینی ارزان ترین و مزخرف ترین نوع نخ است.

و چون اکثرا تولید کننده های جوراب ایران هم اعتقاد دارند که پراید را میتوانند بیشتر و راحت تر از بی ام دبلیو بفروشند می‌روند سراغ این آشغال ها تا جورابشان را بتوانند ارزان‌تر بفروشند.

سیستم تولید این نوع نخ همانند نخ پنبه، رینگ است در نتیجه اگر تخصص کافی و دقت لازم را بخرج بدهید و فرد مبتدی باشید احتمالا این جوراب را با جوراب تولید شده با نخ پنبه اشتباه بگیرید.

نخ چینی در جوراب بافی

نخ چینی در جوراب بافی

چگونه تشخیص دهیم یک نخ چینی و بازیافته است؟

عملا و به جد میتوان گفت شما به هیچ وجه نمی‌توانید تشخیص دهید یک نخ بازیافته است یا خیر و تنها ملاک تشخیص شما قیمت نخ و صداقت فروشنده است. اما تکنیکی وجود دارد که براحتی میتوانید تشخیص دهید که نخی که انتخاب کردید پلی استر است یا خیر  استفاده از شعله آتش و سوزاندن نخ است، اما اینکه بازیافته است یا نه تشخیص‌اش کار شما نیست. 

تشخیص نخ پلی‌استر با استفاده از فندک سیگار 🙂

کافی است فندک را روشن کنید و سر نخ رو داخل شعله ببرید، اگر نخ شما پلی استر باشد خاکستری که به جای می‌گذارد یک گلوله سفت و سخت و سیاه رنگ است. انگار که یک تکه پلاستیک را سوزانده اید. جالب است بدانید وقتی می‌گوییم جوراب ما جنسش پلاستیکی است منظورمان این است که جوراب از الیاف پلی استر ساخته شده است.

آیا برای بدن ضرر ندارد؟

نخ چینی بله ضرر دارد خوب هم ضرر دارد. برای نمونه موقعی که شما از این نوع جوراب استفاه می‌کنید پای شما سریع بو میگیرد و زود عرق می‌کنید. و چند وقت پیش در بازار شایعه درست کرده بودند که بر روی کیسه های بسته های نخ چینی به زبان چینی نوشته شده است که ” برای تولید البسه ای که با پوست ارتباط مستقیم دارد به هیچ عنوان استفاده نگردد” !!  اما با پرسجویی که ما از شرکت چینی کردیم این داستان به کلی تکذیب شد.

چگونه بطری نوشابه را تبدیل به نخ می‌کنند؟ 

صفر تا صد پروسه تبدیل بطری پلاستیکی نوشابه به نخ بازیافته پلی استر ۱۰۰% را در ویدئو زیر که توسط مجموعه نشنال جوگرافی تهیه شده است میتوانید مشاهده کنید.

خرید نخ چیتی پلی استر بازیافتی 

فعلا مجموعه تهران گردباف برنامه‌ای برای فروش این نخ ندارد.

مافیای واردات نخ از چین

بازار بزرگ تهران تاجر های قدری دارد که وارد کننده مستقیم این نوع نخ از چین هستند و در بازار بین افراد محدودی پخش میکنند تا اقدام به فروش کنند. قیمت نهایی این محصول را این دوستان تعیین میکنند و اگر شما بخواهید نخ از چین بیارید و خودتان با قیمت خاص بفروشید طی اقدامی دلیرانه و هماهنگ شده بقدری قیمت را پایین می‌آورند که شما از صحنه بازار و روزگار حذف شوید.

تکنیک تبدیل نخ چینی به نخ پنبه ای

نرم کننده‌ای در صنعت جوراب بافی به عنوان نرم کن جوراب استفاده میشود و اگر نخ چینی را در داخل محلول نرم کننده جوراب قرار دهید، جوراب آشغال شما فوق العاده نرم میشود و به اصطلاح کوچه بازاری تبدیل دنبه میشود 🙂

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.