چرا میگوییم دستگاه جوراب‌بافی مکانیکی منسوخ شده؟

۱. میزان ضایعات تولید

میزان ضایعات در دستگاه مکانیکی بیشتر از دستگاه کامپیوتری است، و در نتیجه افزایش ضایعات هزینه تمام شده جوراب را افزایش می‌دهد.

 با این قیمت نخ جوراب دیگر ضایعات دادن حتی یک لنگه برای تولید کننده سنگین تمام می‌شود، و خوشبختانه فعلا نخ تاحدودی ارزان است و  با افزایش ضایعات فشار زیادی به تولید کننده مکانیکی باف وارد نمی‌شود. بعبارتی چند وقت دیگه که نخ بشه شدت بالا رفت، ضربه سنگی خواهید خورد.

۲. محدودیت طرح و نقشه جوراب

دستگاه مکانیکی به شدت محدودیت طرح دارد، و بجز چند لوزی و مربع و خط راست طرح دیگری بر روی جوراب نمی‌توانید اعمال کنید.

و همانطور که می‌دانیم در بازار کنونی مشتری به دنبال طرح و نقشه است، آیا با نداشتن طرح بر روی جوراب بخش بزرگی از بازارتان را از دست نمی‌دادید؟

جوراب دستگاه مکانیکی

۳. صاحب اول و آخر

همیشه بهتر است بدترین حالت را در نظر بگیریم. و اگر خدای نکرده در این کار شکست خوردید آیا کسی حاضر است  دستگاه را از شما بخرد؟  و یا اینکه مانند یک تکه آهن‌پاره صاحب اول آخرش خودتان هستید؟

در گروه تلگرامی متخصصین جوراب بافی  ببینید چندین نفر دستگاه برای فروش گذاشته اند، اما کسی نمی‌خرد!!! و در دستشان باد کرده.

برای ورود به گروه بر روی تصویر زیر کلیک کنید: آیدی گروه متخصصین جوراب بافی در تلگرام:  @TehranGerdbaf است و آیدی کانال جوراب بافی  @socksCenter  می‌باشد.

لینک کانال جوراب بافی تلگرام

۴. قطعات مکانیکی

جالب است بدانید دستگاه مکانیکی  به روش تراشکاری تولید می‌شود، فلز را با دستگاه تراش می‌تراشند و قطعه می‌سازند و به عبارتی قالب گیری نمی‌شود.

همین امر سبب شما در خیلی از موارد شما دو دستگاه مکانیکی شبیه به هم را کنار هم بگذارید قطعاتش به یک دیگر نمی‌خورد و نیاز به سمباده زنی و یا تراشکاری دوباره دارد.

اما در دستگاه کامپیوتری همه چیز اصولی ساخته شده است و اگر قطعه‌ای خراب شد، آن را جدا می‌کنید و یک قطعه سالم و نو می‌اندازید.

جوراب دستگاه کامپیوتری

۵. گران بودن قطعات

خیلی‌ها می‌گویند قطعات دستگاه کامپیوتری به نسبت مکانیکی گران است ، بله این جمله صحیح است اما در نظر داشته باشید همیشه قطعات موتور سیکلت گران از دوچرخه است و این ماهیت آن می‌باشد و اما اگری هم نمی‌شود آورد.

حتما ال‌سی‌دی موبایل‌های لمسی گران‌تر از ال سی دی گوشی‌های دکمه ای است، چون تکنولوژی آنها تفاوت دارد.

۶. تغییر نقشه

در دستگاه کامپیوتری شما با زدن یک دکمه طرح جوراب را در کمتر از ۱ دقیقه تغییر می‌دهید، اما در دستگاه مکانیکی اگر همان طرح لوزی را بخواهید به مربع تبدیل کنید یک روز وقتتان را می‌گیرد و در آخر هم آنچیزی که باید شود نمی‌شود.

۷. دست نزدن تعمیرکار

چون دستگاه مکانیکی دردسر خیلی زیادی دارد خیلی از فنی کاران و تعمیرکاران حاضر در بازار به آن دست هم نمی‌زنند در نتیجه همین امر تعمیرات را دو چندان سخت تر کرده است.

۸. تعمرات تلفنی

چون دستگاه مکانیکی اصولی ساخته نشده است ۹۰ درصد مواقع عیب‌ها و ایراد‌های آن را پشت تلفن نمی‌توان گفت و فنی کار حتما باید پای دستگاه باشد تا با آزمون خطا عیب را رفع کند.

۹. بنز بی کولر

اگر قصد تولید جوراب درجه یک را داشته باشید، و بر روی دستگاه مکانیکی نخ درجه یک استفاده کنید مانند  این است که بنز تولید کنید اما کولر نداشته باشید، این چنین کاری بیهوده و بی‌معنی می‌شود.

۱۰. هزینه تعمیرات

تصور کنید شما در شهر یزد تولیدی دارد و قرار باشد فنی کار از تهران برای تعمیرات بیاید، حداقل ۱ میلیون هزینه‌خواهید داشت. آیا  با خودتان نخواهید گفت من دستگاه را ۵ میلیون خردیم ، چرا باید ۱ میلیون هزینه تعمیرات بدهم؟

۵ بار که تعمیرکار بیاد بره اندازه پول خود دستگاه برای تعمیرات هزینه خواهید کرد، آیا این اعصاب و روانتان را خراب نخواهد کرد؟

۱۱. فراگیر شدن دستگاه کامپیوتری

در حال حاضر قشر عظیم تولید کننده‌ها از دستگاه‌های کامپیوتری استفاده می‌کنند، و کار بجایی رسیده است که جوراب‌های حراچی را هم با ماشین‌های کامپیوتری تولید می‌کنند در نتیجه رقابت برای شمای تولید کننده سخت شده است.

۱۲. زدن بر سر مال

در اکثر مواقع چون جوراب شما مکانیکی است، خریدار عمده بر سر مال می‌زند و انتظار مفت خری دارد. در نتیجه در فروش به مشکل خواهید خورد.

۱۳. کاهش هزینه‌های تولید

دستگاه کامپیوتری قسمت پسدوز جوراب را با بهترین نوع دوخت خودش انجام می‌دهد در نتیجه نیروی کار کم‌تری نیاز دارید و این یعتی کاهش هزینه تولید. تقریبا در ۹۰% مواقع قسمت پسدوزی جوراب کامپیوتری بقدری تمیز است که اصلا قابل مقایسه با دستگاه مکانیکی نیست.

خلاصه کلام:

دلیل اصلی  اینکه می‌گوییم منسوخ شده است اینه که، 
یک. شما نمیتوانید طرح فانتزی و زیبا با دستگاه مکانیکی تولید کنید.
دو. کار کردن با این دستگاه علی الخصوص در شهرستان‌ها بسیار سخت خواهد بود.

بازم حق انتخاب با خودتان است، این گوی و این میدان …

آموزش‌های اینستاگرامی ما را از دست‌ندهید!

لینک پیج اینستاگرام جوراب بافی

مطالب مرتبط:

صفرتاصد آَشنایی با دستگاه جوراب‌بافی کامپیوتری

۲ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.