ما هزینه های سنگینی برای سررسید ها و خودکارها و وسایل تبلیغاتی انجام می دهیم و خوب می دانیم که هدیه شرکت ما خیلی سریع لابه لای هدایای سایر شرکت ها گم شده و یا به عنوان دفتریادداشت به فرزندان جوانتر خانواده هدیه خواهد شد

به عبارت دیگر، هزینه های تبلیغاتی نوروزی، هزینه ای است که اگر انجام ندهیم تاثیر منفی روی ذهن کارمندان و شرکت های همکار و … دارد ولی اگر این هزینه را انجام بدهیم اتفاق خاصی نخواهد افتاد. نکته ساده و بسیار مهم این است که در سراسر جهان ماندگار ترین هدیه سال نو ” کارت تبریک ” است. بسیاری از افراد و سازمانها کارت های تبریک را تا سال ها بعد نگه میدارند.

فراموش نمی کنیم که کارت های تبریک به اندازه ای که از حالت Generic بدور باشند ( طوری که نگویند ۱۰۰۰ کارت خریده اند و مستقیم ارسال کرده اند) می تواند بار احساسی بیشتری داشته باشد.

فاکتور های زیر روی خاص کردن کارت تبریک و دور کردن آن از حالت جنریک تاثیر دارد

  • وقتی نام و مشخصات گیرنده روی پاکت تایپ شده و پاکت بدون نام نیست.
  • وقتی متن داخل کارت تبریک بنام فرد دریافت کننده است.
  • وقتی نام فرد تایپ شده باشد ( در مقایسه با کارتهایی که همه ی متن تایپی است و جای خالی بصورت دستنویس به نام فرد گیرنده پرشده).
  • وقتی که متن با خودکار یا خودنویس امضا شده و از مهر امضا استفاده نشده باشد.
  • وقتی یک جمله اختصاصی دستنویس به متن تایپی اضافه شده باشد.
  • وقتی نه تنها مدیر عامل، بلکه چندین فرد کلیدی سازمان و یا شرکت هم آن را امضا کرده اند.

برخی هدیه ها چندبار فروخته می شوند

اگر شما یک هدیه مشخص به یک آقا بدهید و او از آن هدیه استفاده کند یک بار هدیه خود را فروخته اید. اما اگر هدیه ای بدهید که او به همسر یا دختر خود منتقل کند، هم آن فرد احساس می کند که هدیه گرفته و هم همسر یا دختر او خوشحال خواهند بود.

مدیران و کسانی که طبقه اجتماعی کمی بالاتر از سایرین دارند، علاقه ای به استفاده  از هدایای تبلیغاتی که نام و لوگوی شما در آن درج شده است ندارند

روش گرانتر اما اثربخش تر اینکه در مورد افراد خاص که برای شما مهم تر هستند، نام و مشخصات خود آنها روی محصول ( تقویم، ساعت، خودکار ) حک کنید. هزینه این روش به میزان قابل توجهی بالاتر است اما تقریبا این تضمین وجود دارد که هدیه شما هرگز کنار گذاشته نشده و به فرد دیگری هدیه نخواهد شد.

دوختن حروف اول نام فرد، روی پیراهن کار بسیار ساده و ارزان اما اثر بخش است که مطمئنا اثر آن خیلی بیشتر از هدیه کردن یک پیراهن گران قیمت تر اما معمولی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.