ابتکار جالب یک ایرانی بر روی دستگاه‌های مکانیکی – جداسازی جوراب بوسیله المنت برقی

یکی از مشکلات دستگاه جوراب بافی مکانیکی – اتومکانیکی این است که دستگاه نمی‌تواند جوراب را قیچی کند  در نتیجه اوپراتور مجبور است پای دستگاه بایستد و بلافاصله بعد از بافته شدن جوراب ، آن را با قیچی که در دست دارد برش دهد و از دستگاه جدا نماید. چندوقت پیش فیلمی بدست ما رسید که در آن فردی در یک اقدام مبتکرانه و با نصب مکنده بر روی دستگاه موفق شده بود کاری کند که جوراب پس از بافته شدن توسط دستگاه قیچی شود و همانند دستگاه جوراب بافی کامپیوتری این جدا سازی انجام شود در نتیجه زحمت اپراتور دستگاه به شدت کم شود. 

شاید بعضی دوستان بگویند ، این یک کار غیر اصولی است و اصلا استاندارد نیست، ما هم منکر این قضیه نیستیم اما این عمل را گامی به جلو تلقی میکنیم و احسنتی میگوییم به پدید آورنده این ایده. 

این سیستم چگونه کار می‌کنید ؟

ابزارهای دور سیلندر کاملا تغییر داده می شود و اصلاحاتی روی آنجام می‌گیرد و دستگاه را سه نخ می‌کنند یعنی با تغییر طوقه بندی فقط سه دوک نخ برای تولید استفاده میشود ولی در عین حال یک جوراب کامل و بی نقص بافته میشود.
توسط المنت برقی که در داخل کلگی دستگاه جایگذاری میشود با ذوب کردن نخ برش‌ها را ایجاد می‌کند.
یکی از محدودیت‌های این سیستم این است که فقط برای طرح‌های کوچک جوابگو است و طرح که بزرگ باشد  سوختگی به جوراب هم می‌رسد.

متاسفانه این دستگاه‌ها سفارشی برای یک تولید کننده در تهران درست شده بودند  و فرد تهرانی آنها را به تولید کنندهای در اهواز فروخته بودند در نتیجه هیچ شماره ای از تولید کننده‌ی اهوازی وجود ندارد تا بگوییم یه فیلم واضح تر و بهتر برای ما بفرستند.

این سیستم بخاطر هزینه بالای مکنده و هزینه‌های دیگر ، تقریبا به صرفه نیست و چون روی دستگاه مکانیکی نمی‌شود اره سوار کرد،از المنت استفاده شده است و همچنین دستگاه مکانیکی ماهک باز کن میله ای ندارد و اگر جوراب از دهن سیلندر جدا شود احتمال ماهک خراب کردنش زیاد خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.