دستگاه پنچه گیری جوراب چیست؟

دستگاه جوراب‌بافی کامپیوتری بعد از بافت جوراب، قسمت پنجه (قسمت انگشتان) را مانند تصویر زیر باز می‌گذارد و برای اینکه جوراب کامل شود و بتوان آن را پوشید نیاز به یک مرحله تکمیلی است که باید آن قسمت باز با استفاده از چرخ یا دستگاه مخصوص دوخته شود که به آن سردوزی می‌گویند و بهنرین دوخت را پنجه گیری دارد.

برای دوخت هم از سه دستگاه متفاوت ۱) زیگزال ۲) روسو ۳) پنجه گیر  میتوان استفاده نمود. در این نوشته قرار است به تشریح کامل دستگاه پنجه‌گیر بپردازید

خرید دستگاه پنجه گیر

به جستجو در بازار بزرگ تهران می‌توانید بسادگی این دستگاه رو پیدا کنید، اما اگر مکان مطمئنی برای خرید ندارید کارشناسان حرفه‌ای مجموعه فنی مهندسی تهران گردباف می‌توانند برای شما بهترین نوع و سالم ترین نوع این دستگاه را تهیه نمایند. فقط کافیست با شماره ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ مهندس راهبی تماس بگیرید و مشاوره بگیرید.

اگر دستگاهی هم خودتان پیدا کردید ولی از سالم بودن آن اطلاع نداشتید مجموعه تهران گردباف با دریافت حق مشاوره (۵۰۰ هزار تومان) دستگاه پنجه گیر را برای شما کارشناسی می‌کند و اینکه ارزش خرید دارد یا خیر را برای شما کارشناسی می‌کند.

آموزش کار بادستگاه

بعد از خرید، به در یک دوره آموزشی جدا برای شما آموزش می‌دهیم که چطور با دستگاه کار کنید و بهترین دوخت را بگیرید.

فیلم نکات بسیار مهم قبل از خرید پنجه گیر

دوخت بدون برجستگی

پنجگیری بهترین دوخت را بر روی جوراب ایجاد می‌کند که هیچ برجستگی‌ای ندارد و اگر این دوخت درست انجام شود گویا بافت جوراب‌است و هیچ گونه برجستگی ندارد.

دستگاه پنجه گیری جوراب

خیلی از کارخانه‌ها و تولیدی‌های جوراب بخاطر همین مزیت برجسته نبودن جاضر هستند کلی هزینه کنند تا جوراب‌شان را پنجه‌گیری نمایند. این دستگاه فقط بر روی جوراب‌های با کیفیت و ارزشمند انجام می‌شود.

قیمت دستگاه پنجه‌گیر جوراب

قیمت این دستگاه در تاریخ ۲۹.۵.۹۹ حدود ۱۲ میلیون تومان است. البته ناگفته نماند که این قیمت برای یک دستگاه درجه یک است و الا با ۳-۴ میلیون هم می‌توانید تهیه کنید که اینکار اصلا توجیه ندارد و برای‌تان دردسر ساز خواهد بود.

اگر قصد تهیه این دستگاه را دارید می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ (آقای راهبی) تماس بگیرید.

سرعت تولید

یک اوپراطور دستگاه پنجه گیری جوراب معمولی و متوسط ۴۰ جین در ۱۲ ساعت و یک فرد حرفه‌ای ۷۰ جین تولید دارد و اگر دو نفر فرد درحد متوسط بر روی یک دستگاه کارکنند روزی ۸۰ جین می‌توانند دوخت بگیرند.

دقت داشته باشید که یک فرد پنجه گیر باید صبر، حوصله و دقت بسیار زیادی داشته باشد تا محصول نهایی بسیار با کیفت از آب دربیاید. اگر فرد عجولی هستید به هیج وجه سمت این کار نیایید.

کار ‌آموزی برای یاد گیری

کار کردن با این دستگاه بسیار سخت است و حتما فرد اوپراتور علاوه بر آموزش‌های لازم، چند ماهی را در واحدهای پنجه گیری کار کند. در کل اگر بدنیال کار ساده و راحت هستند به هیچ وجه  سمت این نوع دوخت نیایید و اگر دستگاه پنجه‌گیری را خریدید حتما  ۳ الی ۶ ماه سختی‌کار به در نظر داشته باشید.

مکانیسم و قطعات دستگاه بسیار ساده است، و اگر آن را ببنید خواهید گفت: اینکه کاری ندارد یک روزه یاد می‌گیرم اما همین تنظیم چند قطعه و چرخ دنده بسیار زحمت بر است.

پنجه گیری شغل است

متاسفانه بیکاری در ممکلت زیاد است اگر بدنبال کار هستید، پنجه‌گیری را یاد بگیرید، علاوه بر دوخت محصولات خودتان، می‌توایند بصورت کار مزدی برای دیگر تولیدی‌های جوراب هم این کار را انجام دهید و به ازای دوخت هرجین جوراب مبلغ خوبی را دریافت نمایید.

۲ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.