تولید جوراب در خانه و کارخانه

بعد مدت‌ها کمی وقت آزاد پیدا کردم تا موضوع مهمی را با شما در میان بگذارم. احتمالا شما هم ۲۰۰-۳۰۰ میلیون تومان سرمایه دارید و می‌خواهید تولیدی جوراب راه بندازید و نمی‌دانید چگونه و از کجا شروع کنید؟ از کجا دستگاه جوراب بافی بخرید و کجا آموزش تولید جوراب را ببینید. پس  ۵ دقیقه از وقت‌ات را به من بده و این مطلب را تا آخر بخون! من عاشق راهنمایی کردنم ، هر سوالی داشتی زیر این مطلب کامنت بزار ، مطمئن باش جواب خواهیم داد… عکس زیر هم مربوط به کلاس آموزش جوراب‌بافیه که در تهران به صورت عملی توسط ما برگزار میشه.

آموزش دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

خدا وکیلی جوراب بافی ارزش سرمایه‌گذاری داره؟

در هر صنعتی عده‌ای شکست خورده‌اند و یک عده دیگر موفق هستند، مثلا صنف سوپرمارکتی را دقت کن، یه سوپرمارکت توو شهر داریم که داره همیشه خلوطه و مشتری نداره در مقابل ما سوپرمارکتی داریم که درآمدش از یک استاد دانشگاه هم بیشتره و تعطیلی آخر شب براش معنی نداره و  مغازش ۲۴ ساعته بازه.

یا مثلا اگر بخواهیم مغازه ساندویچ فروشی را بررسی کنیم خواهیم دید، در یک خیابان ساندویچی هست که جا برای نشستن نیست و در همان خیابان ساندوچی است که هیچ مشتری ندارد، ، با این حساب واقعا نمیشه نتیجه گیری کرد سوپرمارکتی و ساندویچی کار خوبی هستند یا نه!؟ در آمد کافی دارند یا خیر، بلکه باید دید که چه کسی قراره این کارو انجام بده؟ و چقدر ایده و توانایی داره.

اگر از آدم شکست خورده بپرسید خواهد گفت: ” سوپرمارکتی بدرد نمی‌خوره” و اگر از آدم موفق سوال کنید خواهدگفت عالیه!! شغلی بهتر از سوپرمارکتی توو بازار وجود نداره، دوتا کارگر می‌گیری خودشون کارا رو انجام میدن!!

ما جوراب باف داریم رو هر جین (۱۲ جفت) جوراب داره بزور ۱۰ هزار تومان سود می‌کنه و همیشه مشکل مالی داره و اما در مقابل یه جوراب باف دیگه داریم مانند جوراب پاتریس، بوگارو، السوان داره رو هر جینش خیلی راحت ۷۰ هزار تومان سود می‌کنه و ملت برای خرید جوراب ازشون دارن دست پا می‌زنن!

پس دوست من اگه واقعا آدم کارکن و با پشتکاری، با حوصله و با سلیقه هستید مطمئن باشید موفق خواهید شد فقط سعی کن جوراب با کیفیت تولید کن و در بازاریابی وقت بزار و زحمت بکش در زیر هم فیلمی از کارگاه خانم عارف‌نیا از بروجرد استان لرستان گذاشتم که استارتش را یک دستگاه جوراب بافی کامپیوتری زد و بعد از ۲ سال تعداد آن‌ها را به شش دستگاه رسانده است. 

فیلم دستگاه جوراب بافی کامپیوتری ویلت  (کارگاه خانم عارف‌نیا)

راز بزرگ موفیت در تولید جوراب

شما هیچ موقع نمی‌توانید تولیدکننده‌ای پیدا کنید که جوراب خوب و با کیفیت و زیبا تولید کرده باشه و مشکل فروش داشته باشه، هر تولید کننده‌ای دیدید که میگه نمی‌تونم بفروشم، بهش بگید عکس جوراباشو براتون بفرسته، حالتون از جورابش بهم می‌خوره، یه جورایی گند زده به جوراب!! ارزش خریدن ندارن اصلا. پس اگه احیانا تولید جوراب رو شروع کردی یه چیزی تولید کن که خودت باهاش حال کنی و بگی: دمم گرم ، عجب جورابی تولید کردم! هر موقع تونستی این حرف رو خودت بزنی و اطرافیانت تایید کردن مطمئن باش جورابت رو دستت نمی‌مونه.

انواع دستگاه جوراب بافی

دو مدل دستگاه داریم که برای تولید جوراب در ایران استفاده میشه که به  شرح زیر:

 1. دستگاه جوراب بافی کامپیوتری : این دستگاه خیلی هنرمنده و هر جورابی دلت خواست می‌تونی باهاش تولید کنید و می‌توانید بهترین جورابها را با آنها تولید کنید مانند جورابهایی که در ترکیه تولید می‌گردد و یا جوراب‌های معروف و با کیفیت ایرانی مانند برند‌های بوگارو، پاتریس و السوان. کار کردن با این دستگاه خیلی ساده است، حتی خانم‌ها هم می‌تونن باهاش کارکنن نمونه بارز آن خانم عارف‌نیا در بروجرد است که فیلمش را در بالا دیدید. 
 2. دستگاه جوراب بافی مکانیکی : فوق العاده ارزون قیمته، اما ضایعاتش خیلی بالاست، کارکردن باهاش سخته، از سال ۱۳۷۳ به بعد هم دیگه تولید نشده و چون نمیتونه طرحی رو جوراب بزنه، دیگه منسوخ شده و مفتش هم گرونه در نتیجه دوست من دستگاه مکانیکی را کاملا نادیده بگیر انگار مُرده و وجود خارجی ندارد یا دستگاه کامپیوتری بگیرد یا هیچی!!! کامپیوتری گرونه، اما همانقدر هم ارزشمنده!

بزرگ فکر کن، کوچک شروع کن

اولین گام برای موفقیت در صنعت جوراب‌بافی اعتقاد به جمله : ” بزرگ فکر کن اما کوچک شروع کن ” است رمز موفقیت شما در این صنعت فقط همین یک جمله‌ است و بس. درابتدا شما با یک یا دو دستگاه جوراب‌بافی کامپیوتری  شروع خواهی کرد و بعد از چند مدت یک کارخانه جوراب‌بافی تاسیس خواهید کرد. فقط فقط فقط جوراب با کیفت تولید کن، جوراب های ارزون و بی کیفیت واقعا خیری تووش نیست.

اولا هیچ کس هیچ کاری رو تو شکم مادرش یاد نمی‌گیره! این تولید کننده‌های جوراب که در بازار می‌بینید هم یه روزی از یجایی و از صفر شروع کردند.

دوما اگه اعتماد بنفس و پشتکار داشته باشی حتما موفق میشی!

سوما بالاخره باید از یه جای شروع کرد اولش باید با کم شروع کنی تا برسی به زیاد!!

دستگاه جوراب‌بافی کامپیوتری ویلت

انواع دستگاه جوراب بافی کامپیوتری 

دستگاه کامپیوتری را به ۴ دسته می‌توان تقسیم کرد:

 1. دستگاه کامپیوتری حوله‌ای باف: با این دستگاه جوراب حوله‌ای (همون‌هایی داخلش پرز دارد) و جوراب ورزشی تولید می‌کنند و بدرد فرد مبتدی نمی‌خورد.
 2. دستگاه کالج باف دو فس: این نوع دستگاه‌ها علاوه بر تولید جوراب ساده می‌تواند جوراب کالج تولید کند ولی متاسفانه جوراب کالج دیگه خیلی ذلیل شده و قیمتش در بازار بسیار پایین آمده.  در نتیجه برای خرید این دستگاه هزینه نکنید.
 3. دستگاه دوفس: این دستگاه سری جدید دستگاه‌های جوراب بافی است که قابلیت بافت جوراب دو فس دارد که سر تا پا طرح است اما متاسفانه این نوع ماشین‌ها چینی هنوز امتحانش را پس نداده و یه فرد مبتدی نمیتونه باهاش کار کنه و حتما نیاز به فنی کار دارد. در نتیجه اگر مبتدی هستید این ماشین اصلا بدردتون نمی‌خوره و خودتون رو درگیر نکنید.
 4. دستگاه‌ ساده باف: این نوع دستگاه مناسب ترین نوع دستگاه برای تولید جوراب است و بدون هیچ اذیتی می‌توانید با آن جوراب با کیفیت تولید کنید. در نظر داشته باشید که اسم ساده باف شمارو نترسونه، این دستگاه اسمش ساده بافه والا میتونه هر نوع جورابی با هر طرحی بزنه. مثلا جوراب عکس زیر رو با دستگاه ساده باف تولید کردند.

دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

شغل خانگی زود بازده

اگر دنبال یک کار زود بازده و پول مُفت هستید دور جوراب بافی را خط بکشید!! اما اگر مطمئنید پشتکار دارید و در سختی‌ها کم نمی‌آورید جوراب‌بافی بهترین گزینه برای شما خواهد بود چون جوراب سن و سال نمیشناسه  و همه مصرف دارد، چه پیرمرد باشی چه نوزاد ، حتما نیاز به جوراب دارند، در مقابل جوراب تاریخ انقضا ندارد و اگر نفروختی هفته بعد گرون‌تر می‌فروشی.

هم چنین جوراب اونقدرا گرون نیست که ملت نتونن بخرن، تو فقط جنس خوب بده به مشتری و فضای مجازی رو محکم بچسب مطمئن باش موفق خواهی شد.

خواهشا در برابر مشکلات کم نیاورید و برای شروع، شما با یک دستگاه‌کامپیوتری استارت بزنید و با توکل به خدا شروع کنید.

اوایل کار نیاز است که شما در بازاریابی بسیار کار کنید شما برید پیش مشتری و خودتان را پرزنت کنید بعد از اینکه در بازار شما را به عنوان تولید کننده شناختند اون‌ها دنبال شما خواهند آمد اگر آدم باهوش و با سلیقه‌ای باشید این پروسه حداکثر ۱ ماه طول خواهد داشت و به درآمد و سوددهی خواهید رسید.

در کنار دستگاه جوراب‌بافی به چه لوازم جانبی دیگر نیاز داریم؟

برای تولید جوراب علاوه بر دستگاه جوراب بافی به لوازم زیر نیاز دارید که در تصویر قابل مشاهده است. یه سری توضیحات در باب این لوازم جانبی وجود دارد که در زیر  کامل توضیح دادیم.

لوازم جوراب بافی

یک عدد سردوز زیگزال: این سردوز برای ۱۰ دستگاه جوراب بافی کافی است و فرقی نمی‌کند که یک دستگاه دارید یا ده تا، باید سردوز بخرید.

یک عدد پمپ باد: یک پمپ باد ۲۵۰ لیتری برای ۲ دستگاه جوراب بافی راحت جواب می‌دهد.

دو جفت اتو: دو جفت اتو برای ۱۰ دستگاه جوراب‌بافی کافی است چه دستگاهتون یکی باشه یا ده تا دو جفت اتو نیاز دارید یکی برای جوراب مردانه و یک جفت برای جوراب زنانه.

یک عدد مارک دوز: مارک دوز را شما برای شروع کار نیاز ندارید و اگر کارتون بزرگ شد و جنس باکیفیت تولید کردید به آن نیاز پیدا میکنید. یک عدد مارکدوز برای ۱۲ دستگاه جوراب بافی جواب می‌دهد.

مراحل تولید جوراب 

 1. بافت و تولید بدنه جوراب
 2. سردوزی جوراب  (برای آشنایی با تمام جزئیات کلیک کنید)
 3. اتوکاری جوراب
 4. بسته بندی
 5. فروش

بعبارتی نخ را می‌دهید به دستگاه و جوراب تولید می‌شود سپس جوراب تولید شده را سردوزی می‌کنید. بعد از سردوزی آن را اتو می‌کنید بعد از اتو با استفاده از مارک دوز کاغذ، سرکارتی جوراب را به جوراب نصب می‌کنید که اسم برند شما روی آن چاپ شده است سپس جوراب های سرکارتی خورده را بسته بندی می‌کنید و داخل جعبه یا سلفون می‌گذارید و آن را با استفاده از تکنیک‌های بازاریابی می‌فروشید. اگر میخوای یاد بگیرید چطوری جوراب‌هاتو بفروشی ما یه کتاب در این زمینه تالیف کردیم.

بهترین دستگاه کامپیوتری چه برندی است؟

تیانگ یکی از دستگاه‌های خوب بازار بود و در دو نوع چینی و کره ای در ایران وجود داشت که جزو دستگاه‌های تاپ حساب می‌شد متاسفانه شرکت چینی آن در کشور چین تعطیل شد و از سال ۲۰۱۶ به بعد این برند توقف تولید داشت و به ایران هم وارد نشد.

و متاسفانه بدلیل نیامدن این دستگاه خدمات پس از فروش آن هم در ایران به کامل جمع شد در نتیجه اگر این دستگاه خراب شود قطعات آن بسیار نایاب است و در مقابل هم فنی کار ها و تعمیرکار‌های این برند در ایران بسیار محدود هستند و کمتر کسی از آن سر در می‌آورد بخاطر همین اگر مبتدی هستید به هیچ وجه سراغ این نوع دستگاه نرید که براتون داستان میشه!!

نوع کره‌ای آن هم بدلیل قیمت بالای دلار، دیگر تولید کننده ایرانی قادر بخرید آن نیست به همین دلیل خیلی وقت است که این دستگاه وارد ایران نمی‌شود و نوع چینی آن جایگزین کره‌ای شد که متاسفانه شرکت چینی هم همانطور که در بالا گفتم ورشکست و تعطیل شد پس دوست من اگر خواستید دستگاه دست دوم تهیه کنید حتما به فروشنده تاکید کنید که برند آن تیانگ نباشد چون در بحث تعمیرات و قطعات واقعا به مشکل برخواهید خورد.

شاید در اینترنت خوانده باشید دستگاه کامپیوتری بردهایش پیدا نمی‌شود و قطعات ندارد و بسیار گران است موضوع از این قرار است و اشاره به برند تیانگ دارند.

خوشبختانه برند‌های دیگر چینی در ایران فعالیت بسیار خوبی دارند و از لحاظ تامین قطعات و گارانتی و خدمات پس از فروش حضور بسیار فعال و مناسبی دارند. از برندهای خوب چینی هم بخواهیم اشاره کنیم در اول می‌توان برند ویلت را نام برد که وارد کننده آن آقای ایمانی می‌باشد و تمام دستگاه‌ها ۲ سال گرانتی دارد و می‌توان آن را به عنوان داداش دوقولی تیانگ نام برد از دیگر برندها هم می‌توان به کیجون، جیانجو و آی‌تی‌جی اشاره نمود که ارزش خرید دارند.

خرابی دستگاه کامپیوتری چقدر است؟

بیشتر ایرادات دستگاه‌ها بسیار جزئی هستند و در حد شل و سفت کردن پیچ است و اگر تنظیمات و تعمیرات را یاد بگیرید خیلی راحت می‌توانید رفع‌شان کنید اما مهم‌ترین هنر این است که تشخیص دهید چه پیچی را شل و چه پیچی را سفت نمایید و ما در کلاس‌های آموزشی‌مان کارکردن با دستگاه، تعمیرات دستگاه و طراحی جوراب را به شما آموزش می‌دهیم.

قبل از خرید دستگاه تحقیق کامل انجام دهید وعجله نکنید دستگاه تموم نمی‌شود دستگاه خیلی زیاده اگر دیر بخرید پولتونو از دست نمی‌دهید  جوراب بی‌عیب تولید کنید قیمت را بیارید پایین مشتری خودش دنبالتان خواهد آمد، منظور از بی عیب جوراب اعلا نیست فقط ایراد نداشته باشه کافی است. یک سال سختی تحمل کن با خودت بگو باید یاد بگیرم، حتما موفق میشی!

یک سال می‌گذره به هر سختی که باشه ولی بعدش صاحب شغل خواهی شد. اگر دستگاه سالم بگیرید، تعمیرات را تا حدودی بلد باشید و اینکه پشتکارت خوب باشد حتما موفق خواهی شد. شما چون مبتدی هستید اول باید جایی کار را یاد بگیرید بعد هم زود نا امید نشوید اگر بتوانیدی در یک تولیدی مدتی کارآموزی کنید عالی خواهد شد.

عمر دستگاه چقدر است؟

دستگاه کامپیوتری بین ۱۰ تا ۱۵ سال عمر واقعا مفید دارد و بعد از این زمان باید یک سرویس اساسی روی دستگاه انجام گردد. عمر دستگاه کامپیوتری رابطه مستقیمی با اپراتور آن دارد !! اگر فرد ناشی و بی مسئولیت را پای دستگاه بگذارید دستگاه شما پنج سالگی‌اش را هم نخواهد دید… اما اگر دلسوزی بخرج دهید تا ده سال راحت کارخواهد کرد البته از این دستگاه‌های بی‌کیفت و ارزان نخریده باشید … . دستگاه جوراب بافی مثل پراید هست. تصور کنید دارید پراید می‌خرید یکی هست پراید رو ۱۵ ساله داره سوار میشه و ماشین آخ نگفته و در مقابل فردی را داریم که ۲ سال پراید رو سوار شده و پدر ماشینو درآورده.

آیا برق سه فاز نیاز داریم؟

دستگاه‌های کامپیوتری با برق سه فاز کار می‌کند اما با ۳۵۰ هزار تومان آن را می‌توانید به تکفاز تبدیل کنید. دستگاه کامپیوتری فن مکنده ۱ کیلوواتی دارد که سه فاز است و آن را براحتی می‌توانید با استفاده از یک خازن تبدیل نمایید.

فیلم آموزشی سیلندر چیست؟ 

حتما این ویدئو ۱۵ دقیقه‌ای را تا انتها مشاهده کنید بعد ادامه مطلب را مطالعه نمایید پاسخ خیلی از سوالاتتون داخل این فیلم است.

از گشنگی مُرد

بی‌احترامی نشه و بلا نسبت همه: یروز الاغی گشنه در صحرا راه میرفته و یهو به دو بسته علف میرسه، یکشون سبز بوده و اون یکی زرد ، الاغه شروع می‌کنه به فکر کردن ، که  از علف سبزه بخورم یا زرده !  هی فکر می‌کرده : سبز بخورم یا زرد ، از بس فکر می‌کنه تا از گشنگی می‌میره!!!

حکایت خیلی از ماها شده همین داستان بالا، بقدری وقتمان را درگیر مسائل حاشیه ای از جمله ، ریسک کار ، سود جوراب بافی ، هزینه های کار و… می‌کنیم که اصل مطلب را یادمان میرود و  از گشنگی می‌میریم.

اغلب ما مثل شکست خورده‌ها زندگی می‌کنیم چون منتظر هستیم “زمان مناسب ” برسد تا کاری ارزشمند را شروع کنیم. منتظر نشوید، از همانجایی که هستید شروع کنیدو با هر ابزاری که در دسترس دارید کار کنید، ابزار های بهتر را در ادامه کارتون پیدا خواهید کرد.

ما قرار نیست آپولو هوا کنیم، قرار نیست شکافت هسته ای بر روی اتم هیدروژن ایجاد کنیم ، قرار نیست راکت بالستیک به مریخ بفرستیم تا نیازمند محاسبات دقیق باشیم. قراره طبق قاعده کوچک شروع کردن و بزرگ فکر کردن یک دستگاه جوراب‌بافی بخریم شروع کنیم به مرور زمان با یاد گرفتن کار و تقریبا بعد از سه الی چهار ماه که به تولید مسلط شدیم کارگاه‌مان را توسعه خواهیم داد و به امید خدا یک کارخانه جوراب بافی خواهیم داشت.

سود روزانه تولید جوراب

سرعت تولید همه دستگاه‌های کامپیوتری در هر ۲۴ ساعت ۲۴۰ جفت است و بسته به کیفیت جوراب‌تان هر جفت جوراب ۱۰۰۰ الی ۵۰۰۰ سود خالص برای شما دارد در نظر داشته باشید گفتیم سود خالص، یعنی هزینه کارگر، برق، اجاره و… قبلا کسر شده و اگه ایده نو طرح جدید و توان بازاریابی خوب داشته باشید این مقدار قابل افزایش هم می‌باشد.  در نظر داشته باشید سود خالص گفتیم یعنی هزینه‌ها مثل کارگر، برق ، اجاره کسر شده است.

تولیدی جوراب کرمان

خرید دستگاه جوراب بافی

برای شروع تولید اخرین گزینه شما خرید دستگاه باشه قبل از هر کاری اول در مورد بازار فروش و کیفیت و نوع جنسی که در شهرتون بیشترین فروش را دارد تحقیق کنید . برای خرید دستگاه مشورت بگیرید . حواستون باشه به قول قدیمی‌ها هیچ ماست بندی نمیگه ماست من ترشه شما در بازار تهران پیش هر فروشنده و وارد کننده دستگاه که تشریف ببرید همچین از دستگاه خودش تعریف می‌کنه که فکر می‌کنید عجب جایی برای خرید رفتید . بیشتر تحقیق کنید تا متضرر و اذیت نشید.

در ضمن از کسانی مشورت بگیرید که چندین ساله دستگاه دارند چون رو حرف کسانی که یکی دو ساله دستگاه کامپیوتری خریدند نمیشه حساب کرد چون بی‌کیفیت‌ترین دستگاه‌های کامپیوتری هم دو سه سال اول خوب کار می‌کنند . بیشتر تحقیق کنید تا انشالله خرید خوبی داشته باشید. 

کارگاه جوراب بافی همدان

ابعاد دستگاه جوراب بافی کامپیوتری 

ابعاد دستگاه ۱.۵*۱*۲.۱ متر است که در فیلم زیر کامل توضیح دادیم.

اگه نیاز به جزئیات بیشتری از این کتاب داری روی دکمه زیر کلیک کن

مطلبی که در بالا مطالعه کردید قسمت کوچکی از کتاب‌ آموزش راه اندازی کارگاه جوراب‌بافی بود که در ۱۳۰ صفحه نگارش شده، صفر تاصد راه اندازی کارگاه حوراب بافی در این کتاب گفته شده است. بعضی از مطالب این کتاب بگونه‌ای است که بعد از مطالعه با خودتان خواهید گفت: عه به اینجاش فکر نکرده بودم.

۴۹۰۰۰ تومان – خرید

این کتاب به ارزش ۴۹ هزار تومان ارائه شده است و به هر دلیل اگر از محتوای آن راضی نبودید در کمتر از ۲۴ ساعت تمام هزینه شما پس داده خواهد شد و هیچ سوالی پرسیده نخواهد شد.

کتاب جوراب بافی

تا الان حدود ۱۷۵۰ نفر این کتاب را تهیه کردند که فقط یک نفر درخواست عودت وجه داده است.

۴۹۰۰۰ تومان – خرید

پولتان را دوبرابر پس بگیرید

اگر تا دو سال بعد از مطالعه این کتاب‌ها کارگاه جوراب بافی‌تان را راه اندازی کردید ۲ برابر مبلغ کتاب به عنوان شیرینی موفقیت‌تان به شما تقدیم خواهیم کرد.

کتابو چطوری بخرم؟

برو رو عکس کتاب کلیک کن جزئیات بیشتر از این کتاب رو بخون یا اینکه روی دکمه زیر کلیک کن، ایمیل و مشخصاتتو وارد کن بلافاصله کتاب برای شما ایمیل خواهد شد.

۴۹۰۰۰ تومان – خرید
۱۰۸۳ پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

تعقیب

  « دیدگاه های قدیمی تر

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  You have to agree to the comment policy.