برد خشابی دستگاه های جوراب بافی کامپیوتری – موقع خرید دستگاه‌های جوراب‌بافی کامپیوتری حتما به توپ نقشه ها وبردهای دستگاه دقت کنید وبا دستگاه‌های برند خوب مقایسه کنید چون بردها و توپ نقشه‌ها دردستگاه‌های کامپیوتری خیلی مهم هستند.

موقع خرید دستگاههای جوراب بافی کامپیوتری سعی کنید دستگاههایی بخرید که بردهای خشابی مثل تصویر زیر داشته باشند نه تک بردی.

چون بردهای دستگاههای جوراب بافی خیلی حایز اهمیت هستند . بهترین و با کیفیت ترین برد در دستگاههای کامپیوتری گلوریه  هم خیلی مقاومه هم باکیفیت و هم عمر طولانی مدتی دارد . و در مقابل کم کیفیت ترین و ارزونترین بردها بردهای تکبردی هستند .

 

در زیر تصویر برد دستگاه های تک بردی و برد خشابی را نشان داده ایم:

برد خشابی دستگاه جوراب بافی

برد دستگاه جوراب بافی

نمونه ای از برد دستگاههای چینی که هزینه تعمیر و نگهداریش خیلی بالاست (موقع خرید دستگاه توجه کنید از این مدل برد نداشته باشه ) را در تصویر زیر میبینید.

دستگاه جوراب بافی چینی

وارد کننده دستگاه های تک بردی ادعای کردند و از مزیت تک بردی ها گفتند:
۱٫ کنترل دقیق جریان برق ورودی به بردهای اصلی، که باعث کاهش شدید آسیب‌دیدگی بردهای کامپیوتری در اثر نوسانات برق و در نتیجه طول عمر بالای بردها میشود.
۲٫ هزینه پایین تولید، در اثر تلفیق ٧ برد مجزا در یک برد.
۳٫ سرعت پردازش بالاتر. چون اجزای الکترونیکی همگی روی یک برد قرار دارند و به جای ارتباط از طریق اتصالات واسط، مستقیما تحت مدارات یک برد واحد با هم در ارتباط هستند.

بعضی از قسمت های سانسور شده مطلب بالا که لازم است قبل از خرید دستگاه جوراب بافی بدانید:
این تکنولوژی مختص شرکت W نیست همه دستگاههای ارزون بیکیفیت همین برد رو دارند مثل K. F . I و …..

وقتی ما میگیم کامپیوتر تک بردی بدرد نمیخوره با دلیل و مدرک حرف میزنیم متاسفانه این نوع برد هم خیلی بیکیفیته و هم هزینه تعمیرش بالا . درسته برای تعمیرکار خیلی خوبه چون خود تولیدکنندهای جوراب از این مدل برد سردرنمیارند . این نوع برد مختص یه برند دستگاه نیست که فن اوریش در اختیار یه شرکتی باشه اکثر دستگاههای بیکیفیت این مدل برد روش سواره . کاش دوستان بجای انتقاد و جبهه گرفتن یه خرده به کیفیت دستگاه فکر میکردند .

تازه این تک بردیا مختص یه شرکت نیست حتی شرکت تیانگ و شلونگ هم به وارد کننده ها پیشنهاد نصب این بردهارو با قیمت خیلی پایینتر رو دستگاهها داده بود ولی خدا خیرشون بده اقای قطبی و معماریو قبول نکرده بودند .

مزیت بردهای خشبی:
این برد های علاوه بر ۳ مزیتی که برد دستگاه های تک بردی دارند کار تولید کننده ها را هم بسیار ساده کردند. بردهایی خوبه که خود تولید کننده ها ازش سردربیاورند و بتوانند ایراد برد معیوب را پیدا کنند.

تولید کننده با تعویض بردها با یک دستگاه دیگر متوجه ایراد برد معیوب خواهند شد و خود تولیدکننده میتواند با مراجعه به تعمیرکار با کمترین هزینه بده تعمیر کنند ولی تکبردیها داستانش فرق داره تولید کننده سردرنمیاره . و رو این حساب بابت تعمیراتش پول زیادی میگیرند.

درضمن در چین دستگاه های تک بردی بدلیل کیفیت پایین بردها تقریبا ۹ میلیون تومان از برد های خشابی ارزان تر هستند.  پک کامل دینام و اینورتور و بردهای خشابی ۱۳۰۰ دلار و تک بردی ها ۷۰۰ دلار است.

این بردها را فقط بخاطر قیمت پایین و برای اینکه وارد کننده ها زیاد سود کنند سفارش میدهند  تا روی دستگاه سوار کنند در ضمن طول عمرشان هم خیلی پایینتره و متاسفانه به خاطر سیستم ضعیف بردها هر تعمیرکاری هم قادر به تعمیراتش نیست .

هرچند این مطلب به ضرر بعضی از تعمیرکاران برد دستگاه های جوراب بافی باشد. اما ارزشش را دارد که جلوی ضرر یک مبتدی را بگیریم.

در زیر تصویر برد های معیوب دستگاه های تک بردی را خواهید دید.

دستگاه جوراب بافی دستگاه جوراب بافی کامپیوتری
موفق باشید – دوران راهبی – ۱۵٫۱٫۹۷