تولید جوراب – هزینه راه اندازی کارگاه جوراب بافی با دستگاه های جوراب بافی مکانیکی و کامپیوتری

بعد مدت‌ها کمی وقت آزاد پیدا کردم تا موضوع مهمی را با شما در میان بگذارم. احتمالا شما هم ۵۰-۶۰ و شاید ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه دارید و می‌خواهید تولیدی جوراب راه بندازید و نمی‌دانید چگونه و از کجا شروع کنید و از کجا دستگاه بخرید که خدای نکرده ضرر نکنید و گیر آدم‌های نادرست نیوفتند و اون چند میلیون سرمایه که با هزار جور زحمت و تلاش و وام بدست آورده‌اید را از دست ندهید.

این نوشته‌ای که درحال مطالعه آن هستید بخش‌هایی از کتاب آموزش راه اندازی کارگاه جوراب بافی است. کتاب آموزش جوراب بافی

دوست من، برادر ، خواهر ، دایی ، عمو ، آقا ، خانم  نیم ساعت از وقت‌ات را به ما بده و چند تا از مطالب فوق العاده مهم این سایت را مطالعه کنید، در فضای وب و اینترنت بهتر از این سایت جای دیگه‌ای پیدا نمی‌کنید که اینقدر روک و پوست کنده راهنمایی کرده باشه.

لینک مطالبی که آخر این نوشته درج شده است جزو مهمترین مطالب سایت است و حتما بخوانید. کلی براتون توضیح دادم. همچنین هر سوالی داشتید زیر مطالب سایت بپرسید تا راهنماییتون کنم. من عاشق راهنمایی کردنم ، هر سوالی داشتی کامنت بزار ، مطمئن باش جوراب میگیری…

راستی حتما در گروه تلگرامی ما هم عضو شوید حدود ۱۰۰۰ تولید کننده داریم و می‌توانید از تجربیاتشان استفاده نمایید نزدیک ۲۶۰۰ نفر دور هم جمع شدیم.

آیدی کانال دانشکده جوراب بافی:  SOCKSCENTER@  (در تلگرام سرچ کنید)

چیزی که قرار است بخوانی شاید به نظرت شوکه کننده بیاید اما ما در این سایت مواردی نوشتیم که بزرگان جوراب بافی و فروشندگان دستگاه‌های بافندگی علاقه ندارند شما از آنها اطلاع پیدا کنید.

 احتمال می دهم به این دلیل که کسی نمی‌خواهد با بیان این موضوعات تبدیل به آدم بده داستان شود. اما خیلی برای من مهم نیست که چه برداشتی از من خواهد شد چون می دانم بالاخره کسی باید در این میان باشد که حقایق را عنوان کند.

خدا را چه دیدی شاید این سایت رابین هود این صنعت شد…  لطفا لطفا لطفا بعد از مطالعه این نوشته  قسمت دوم را هم مطالعه کنید تا خدای نکرده سر شما هم کلاه نره!

اولین گام برای موفقیت در صنعت جوراب‌بافی اعتقاد به جمله : ” بزرگ فکر کن اما کوچک شروع کن ” است رمز موفقیت شما در این صنعت فقط همین یک جمله‌ است و بس. درابتدا شما کوچک شروع خواهید کرد و به نسبت بازخوردی که از بازار خرید و فروش جوراب می‌گیرید کارگاهتان را آهسته آهسته بزرگ می‌کنید. به بیان خودمانی تر :

اولا هیچ کس هیچ کاری رو تو شکم مادرش یاد نمی‌گیره

دوما اگه اعتماد بنفس و پشتکار داشته باشی حتما موفق میشی

سوما بالاخره باید از یه جای شروع کرد اولش باید با کم شروع کنی تا برسی به زیاد!!

لینک پیج اینستاگرام جوراب بافی

کاملا مبتدی هستم و چند هفته است که باجوراب بافی آشنا شدم. در این مدت بفکر راه اندازی کارگاه افتادم. اما کاملا در این زمینه بی تجربه هستم و می‌ترسم دستگاه نامناسب بگیرم که جوابگوی بازار نباشد افرادی که کارگاه دارند آیا از کار جوراب‌بافی با دستگاه‌های مکانیکی راضی هستند؟ و اینکه چه توصیه هایی به من مبتدی دارید؟
دوست من همین اول بگذار مطلب مهمی را به شما بگویم؛ دستگاه جوراب‌بافی مکانیکی مسنوخ شده است و به هیچ وجه سمت این دستگاه نرید، حتی اگر مُفت هم دادند نگیرد و اما …

جوراب بافی در کل کاری است که به استعداد و هوش بالا نیاز دارد. شاید قبولش برایتان سخت باشد و فکر کنید نخ را به دستگاه می‌دهیم و جوراب تحویل می‌گیریم که اصلا اینگونه نیست. اگر شما به تعمیرات دستگاه‌ها مسلط نشوید کارتان بسیار سخت خواهد بود.

دستگاه جوراب‌بافی کامپیوتری ویلت

خلاصه یک جوراب باف حالا فرقی نمی‌کند از کدام نوع دستگاه تهیه کند و از کجا تهیه کند باید تعمیر کار این دستگاه‌ها باشد ،دقت و حوصله بخرج بدهد در غیر اینصورت این کار صرفه اقصادی  کمی برای تولید کننده خواهد داشت. پس اگر این حوصله و استعداد را ندارید اکیدا سراغ جوراب بافی نروید .
مورد بعدی که باید بدانید: جوراب بافی مخصوصا با دستگاه مکانیکی یک شغل زود بازده نیست . یعنی اینجوری فکر نکنید که امروز دستگاه خریدم از فردا درآمد دارم. نه به این صورت نیست. هر کاری شروعش سخت است و این کار یکم سخت‌تر. کلی سوزن خواهید شکست کلی گیر خواهید کرد کلی جوراب بدقواره تولید خواهید کرد کلی ضایعات خواهید بافت تا همه خم و چم دستگاه را یاد بگیرید. پس اگر دنبال یک کار زود بازده هستید دور جوراب بافی را خط بکشید !!
دوست من کار جوراب بافی به صبر و حوصله و البته پشتکار نیاز دارد ، خواهشا در برابر مشکلات کم نیاورید و برای شروع، شما با یک دستگاه‌کامپیوتری استارت بزنید و با توکل به خدا شروع کنید.

دوست من بیشتر ایرادات دستگاه‌ها بسیار جزئی هستند و در حد شل و سفت کردن پیچ است و اگر تنظیمات و تعمیرات را یاد بگیرید خیلی راحت می‌توانید رفع‌شان کنید اما مهم‌ترین هنر این است که تشخیص دهید چه پیچی را شل و چه پیچی را سفت نمایید. 
دوستان قبل از خرید دستگاه تحقیق کامل انجام دهید وعجله نکنید دستگاه تموم نمی‌شود دستگاه خیلی زیاده اگر دیر بخرید پولتونو از دست نمیدهید ( هر چند الان دستگاه هم سخت گیر میاد 🙂 )
جوراب بی‌عیب تولید کنید قیمت را بیارید پایین مشتری خودش دنبالتان خواهد آمد، منظور از بی عیب جوراب اعلا نیست فقط ایراد نداشته باشه کافی است.
یک سال سختی تحمل کن با خودت بگو باید یاد بگیرم !!!! حتما موفق میشی یه سال میگذره به هر سختی که باشه ولی بعدش صاحب شغل خواهی شد.
اگر دستگاه سالم بگیرید ، تعمیرات را تا حدودی بلد باشید و اینکه پشتکارت خوب باشد حتما موفق خواهی شد.
شما چون مبتدی هستید اول باید جایی کار را یاد بگیرید بعد هم زود نا امید نشوید اگر بتوانیدی در یک تولیدی مدتی کارآموزی کنید عالی خواهد شد.
اگه می‌خواهید بعنوان شغل اصلی بر روی تولید جوراب حساب باز کنید باید خیلی صبوری به خرج دهید این کار زود بازدهی نداره. با توکل به خدا فقط صبور باشید به خودتان ایمان و باور داشته باشید بگزارید مسخره کنند اصلا مهم نیست با فکر باشید و مشورت کنید بعد از یک سال درخت شما میوه خواهد داد.
دستگاه کامپیوتری بین ۱۰ تا ۱۵ سال عمر واقعا مفید داردو بعد از این زمان باید یک سرویس اساسی روی دستگاه انجام گردد.

لوازم مورد نیاز برای شروع با دستگاه کامپیوتری:

اینجا خلاصه وارد براتون می‌نویسم، در قسمت دوم مقاله که در انتها لینک آن را گذاشته‌ام می‌توانید با جزئیات بیشتر مطالعه نمایید. ( قسمت دوم مقاله اینجا کلیک کنید ).

شما به دستگاه‌های زیر نیاز دارید.
۱. دستگاه جوراب بافی کامیپوتری  ( ترجیحا دو عدد تا حجم تولیدتان افزایش یابد).

۲. سردوز ( یک عدد سردوز نیاز دارید که حدودا با دلار ۲۰ هزار تومانی ۵ الی ۶ میلیون قیمت دارد و یدونش برای ۱۰ تا دستگاه کامپیوتری جوراب می‌دهد).

۳. اتو ( دو جفت اتو نیاز دارید که جفتی ۵۰۰ هزار تومان است – و برای ۱۰ دستگاه جوراب بافی کفایت میکند).

۴. پمپ باد  ( یدونه پمپ بد ۲۵۰ یا ۳۵۰ لیتری نیاز دارید که حدودا ۵ الی ۱۰ میلیون قیمت دارد و برای ۲ الی ۳ دستگاه جوراب بافی مناسب است).

مهم 

عمر دستگاه‌های جوراب بافی ۱۰ الی ۱۵ سال است؟ 

شرکتی در مشهد که دستگاه مکانیکی ۲ میلیونی را ۵ میلیون تومان می‌فروشد ادعا کرده عمر مفید دستگاه کامپیوتری ۵ سال است!!!! برای درک بهتر این موضوع مثال زیر را می‌توان زد: شما بیل معمولی که دونه ای ۲۵ هزار تومان در ابزار فروشی ها می‌فروشند را با ماشین بیل مکانیکی ۸۰۰ میلیون تومانی مقایسه کنید ، طول عمر کدامشان بیشتر است ؟ ۱۰۰ درصد بیل معمولی ، میتوانی ۱۰۰ سال نگهش داری بدونه این که آخی بگه فقط بعد ده سال دسته بیل رو عوض می‌کنی اما در ماشین بیل مکانیکی مجبوری روغنشو عوض کنی ، لاستیک بخری براش ! بعد از ۱۰ سال کار کردن باید یه سرویس اساسی انجامش بدی!! . اگر ساده لوح باشید با خودتان خواهید گفت: اوه ، پس بیل مکانیکی بدرد نمیخوره ، نهایتش ۱۰ سال عمر میکنه !! ولی بیل معمولی ۲۵ هزار تومانی ۱۰۰ سال راحت کار میکنه و ارزون‌تر هم است !!!! . سایت مذکور از همین نوع قیاس ، برای مقایسه دستگاه مکانیکی با کامپیوتری استفاده کرده است. اگر دقت کنید این سایت نگفته که کار با دستگاه کامپیوتری فوق العاده آسان است ، سود هر جین جورابش تقریبا ۲ برابر سود جوراب مکانیکیه ، نگفته که هر جورابی رو میتوانید با کامپیوتری تولید کنید حتی عکس خودتان را هم می‌توانید روی جوراب پیاده کنید ، نگفته که ضایعات کامپیوتری خیلی کمتر از مکانیکی است و…. فقط از بدی های کامپیوتری گفته : مثلا گرونه ، برق سه فاز میخواد ، جا زیاد میگیره و…. دوستان اگر سرمایه کافی دارید حتما دستگاه کامپیوتری بگیرید ، ره ۱۰ ساله را دو ساله طی خواهید کرد و خیلی زود پیشرفت خواهید کرد. در ضمن با ۲۰۰ هزار تومان هزینه برای هر دستگاه کامپیوتری می‌توانید آن را تکفاز کنید و در خانه مشغول تولید شوید.

دستگاه جوراب بافی مکانیکیعمر دستگاه کامپیوتری رابطه مستقیمی با اپراتور آن دارد !! اگر فرد ناشی و بی مسئولیت را پای دستگاه بگذارید دستگاه شما سه سالگی اش را هم نخواهد دید… اما اگر دلسوزی بخرج دهید تا ده سال راحت کارخواهد کرد البته از این دستگاه‌های بیکیفت و ارزان نخریده باشید …

شروع کنید ، حتی کوچک ، نیازی نیست هنگام شروع تولید کننده بزرگی باشید !

بی احترامی نشه و بلا نسبت همه:
یروز الاغی گشنه در صحرا راه میرفته و یهو به دو بسته علف میرسه، یکشون سبز بوده و اون یکی زرد ، الاغه شروع میکنه به فکر کردن ، که  از علف سبزه بخورم یا زرده !  هی فکر می‌کرده : سبز بخورم یا زرد ، از بس فکر می‌کنه تا از گشنگی می‌میره!!!

حکایت  خیلی از ماها شده همین داستان بالا، بقدری وقتمان را درگیر مسائل حاشیه ای از جمله ، ریسک کار ، سود جوراب بافی ، هزینه های کار و… می‌کنیم که اصل مطلب را یادمان میرود و  از گشنگی می‌میریم. اغلب ما مثل شکست خورده ها زندگی میکنیم چون منتظر هستیم “زمان مناسب ” برسد تا کاری ارزشمند را شروع کنیم. منتظر نشوید، از همانجایی که هستید شروع کنیدو با هر ابزاری که در دسترس دارید کار کنید، ابزار های بهتر را در ادامه کارتون پیدا خواهید کرد.  دوستان، ما قرار نیست آپولو هوا کنیم، قرار نیست شکافت هسته ای بر روی اتم هیدروژن ایجاد کنیم ، قرار نیست راکت بالستیک به مریخ بفرستیم تا نیازمند محاسبات دقیق باشیم. قراره طبق قاعده کوچک شروع کردن و بزرگ فکر کردن یک دستگاه جوراب بافی بخریم شروع کنیم به مرور زمان با یاد گرفتن کار و تقریبا بعد از سه الی چهار ماه که به تولید مسلط شدیم کارگاهمان را توسعه خواهیم داد و به امید خدا یک کارخانه جوراب بافی خواهیم داشت.

بله درسته ، شما قراره سرمایه و عمرتان را پای اینکار بگذارید، و باید از جزئیات آگاه باشید، اما خواهش می‌کنم اینقدر اهمال کاری نکنید ، بلکه شروع کنید. نه صرفا جوراب بافی ، هر کاری که صلاح میدانید ، شروع کنید !!! همین !! ما افرادی را داریم که هیچ کاری نمیکنند ، فقط فکر میکنند !! الان داره ۶ ماه فکر میکنه که کارگاه راه بندازه یا نه …
دوستان جای فکر کردن دو سه روز تحقیق کنید ، شروع کنید، نمیگم فکر نکنید، همون اندازه که فکر می کنید عمل هم کنید. نیاز نیست بری دستگاه جوراب بافی بخری ، برو شروع کن ، از فروش جوراب ، از شاگردی کردن در یه کارگاه ، از پخش و بازاریابی، اصلا برای شروع سری به بازار بزنید ببنید چه جورابایی وجود داره ، قیمتشون چنده، فروشنده ها از کجا میخرند  ، چطور می‌فروشند ، آیا چکی کار می‌کنند ، نقدی عرضه می‌کنند … خلاصه از یه جایی شروع کنید!!! اینقدر قضیه رو کش ندهید … 

ببین داداش یا خواهر من ، هر چی که برای تاسیس کارگاه نیاز دارید را در این سایت نوشتیم ، مطالب و سایت رو بخون و هر مشکلی داشتی زیر مطالب کامنت بزار ، مطمئن باش من کامنتتو می‌خونم و راهنماییت می‌کنم.

لینک پیج اینستاگرام جوراب بافی

سود جوراب بافی و تولید جوراب چقدر است ؟

هر کاری سود خودشو داره، اگه سود نداشت این همه تولید کننده بلانسبت مغز پلنگ (!) نخوردند که سرمایه شان را صرف این صنعت کنند. درسته چند وقتیه بازار متشنجه اما این خرابی بازار فقط برای صنعت جوراب بافی نیست بلکه همه صنایع گرفتار این بحران شدند.

سود شما کاملا وابسته به کیفیت محصولی است که تولید می‌کنید از ۳۰۰۰ هزار تومان برای هر جین بگیرید تا ۷۰ هزار تومان.
منظورم از کیفیت هم شامل نوع بسته بندی ، نحوه بسته بندی ، نحوه اتو زدن ، دقت در سردوزی و دوخت ، دقت در کش جوراب و هزاران دقت دیگر است مثلا بعضی طرح‌ها هستند که فوق العاده پر فروشند و کسی بازار را دست خواهد گرفت که بتواند این طرح ها را پیدا کند. یکی هست با یک دستگاه کامپیوتری ماهی شش میلیون سود خالص بدست میاره ، یکی دیگه با همون دستگاه در خرج اجاره کارگاهش مونده.

آقای راهبی من توی یه شهرستان کوچیک زندگی میکنم که هنوز کارگاه جوراب بافی نداره و میخوام شروع کنم ۲۵میلیون وام بگیرم با اقساط ماهی ۹۰۰تومن …ازکجا وچه طور شروع کنم؟

اول: باید به نسبت سرمایه و یا پولی که در اختیار دارید تصمیم بگیرید با چه دستگاهی می‌خواهید شروع کنید؟ کامپیوتری یا مکانیکی !

دستگاه مکانیکی دیگر منسوخ شده است و با این سرمایه ای هم شما در اختیار دارید نمی‌توانید سمت کامپیوتری برید، بهترین کار برای شما اینه دو سه نفر شریک بشید و پولاتونو رو هم بزارید و کار را استارت بزنید.

خطر بزرگی که دستگاه های مکانیکی را تهدید می‌کند
رقیبان شما در بازار با دستگاه های کامپیوتری فعالیت دارند در نتیجه تنوع جوراب آنها فوق العاده بالا خواهد بود و  اگر شما قصد شروع با دستگاه مکانیکی داشته باشیدعملا توان رقابت با آن‌ها را نخواهی داشت/

 اگر احیانا شیطون گولت زد و خواستی مکانیکی بگیری حتما مقاله : ۱۱ راز خرید بهترین دستگاه مکانیکی را مطالعه کن .

دوم:کجا آموزش ببینم؟

کلاس‌های آموزش جوراب‌بافی با دستگاه کامپیوتری توسط مجموعه تهران گردباف در تهران برگزار میشه و صفر تا صد کار رو به شما آموزش خواهیم داد.

کار کردن با دستگاه کامپیوتری ساده است ، اما در نظر داشته باشید هر چقدر هم به شما بگوییم ساده است حدود دو ماه واقعا کارتون سخت خواهد بود. اگر دنبال یه کار ساده و بی دردسر هستید به هیچ وجه سمت جوراب‌بافی نیایید!

آموزش جوراب بافی

سوم: کارکردن با یک دستگاه ، چه کامپیوتری ، چه مکانیکی توجیه اقتصادی ندارد اگر کامپیوتری میخواهید بگیرید حداقل ۲ دستگاه و مکانیکی حداقل ۴ دستگاه نیاز است تا حجم تولید به مقدار مطلوبی برسد.

نکته: با یک دستگاه شروع کنید و آهسته آهسته کار را گسترش دهید. اول کار به هیچ وجه بیشتر از یکی نگیرید.

چهارم: حتما با یک مشاور شروع بکار کنید
شاید  مشاوره برای شروع  هزینه‌هایی داشته باشد ، اما به شما یاد خواهد داد که چگونه وارد شوید و چگونه شروع کنید که بهترین شروع را داشته باشید و کمترین ریسک را تقبل کنید. مشاور به شما خواهد گفت چه طرح جورابی تولید کنید تا در فروش به مشکل نخورید از چه نخی استفاده کنید که هزینه های تولید کاهش پیدا کند. در فروش چگونه عمل کنید که در آخر ماه به مشکل بر نخورید در ضمن این نکته را در نظر داشته باشید که مشاوری که انتخاب می‌کنیدد حتما در کار تولید جوراب و تعمیرات دستگاه باشد و سابقه کافی را در این صنعت دارا باشد. 

پنجم: جوراب بی عیب تولید کنید قیمت را یکم بیارید پایین مشتری خودش میاد دنبالتون ، منظور از بی عیب جوراب اعلا نیست فقط ایراد نداشته باشه کافیه.
یه سال سختی تحمل کن با خودت بگو باید یاد بگیرم ، حتما موفق میشی یه سال میگذره به هر سختی که باشه ولی بعدش صاحب شغل میشی
اگه دستگاه سالم بگیری ، تعمیراتو تا یه حدودی بلد باشی و اینکه پشتکارت خوب باشه حتما موفق میشی!!!

بدون که تولید جوراب شغل راحتی نیست در بعضی از شهرها شرکتهایی فعالیت دارند که کارشون فروش دستگاه‌های جوراب بافیه این شرکتها تبلیغات گسترده ای انجام می‌دهند از جمله آموزش جوراب بافی و همچنین در تبلیغاتشان اظهار می‌کنند که ما دستگاه های مکانیکی را بازسازی کامل و یا اوورحال می‌کنیم و تضمین خرید محصول داریم . عزیزان توجه داشته باشید کسی که میخواهد تولید را شروع کند باید خودش توان فروش جنس تولیدیشو داشته باشه در غیر اینصورت حتما شکست می‌خوره . اغلب شرکتهایی که دستگاههای مکانیکی میفروشند متاسفانه به چندین برابر قیمت واقعی میدهند و دستگاه‌های بیکیفیت می‌فروشند . برای خرید دستگاه مکانیکی بهترین گزینه خریدن از تولیدکنندگان جورابه که میخوان دستگاه بفروشند . قیمت دستگاه های مکانیکی هم حدود ۵-۶ میلیون تومانه . برای شروع اینکار اول در مورد بازار فروش بیشتر تحقیق کن!!! 

کتاب آموزش جوراب بافی

خیلی از دوستان سوال میکنند که جوراب برای تولید کننده چند درمیاد؟

عرض کنم خدمتتون که قیمت تمام شده جوراب برای تولید کننده  به نوع و کیفیت نخ مصرفی بستگی دارد برای مثال یک جین جوراب مردانه با نخ چینی با وزن ۵۰۰ گرم پول نخش تقریبا ۲۲ هزار تومان میشه یه بافنده موفق همیشه باید همه هزینه ها رو حساب کنه مثلا پول برق استهلاک دستگاه و بقیه هزینه ها و جنسشو با  سود معقول بفروشه . تو بازار تهران بعضی از عزیزان جوراب میفروشند۲۵ هزار بعضی ها هم ۱۵۰ هزار این بستگی به سلیقه شما داره که جوراب را چطور بافت اطو و بسته بندی و با تنوع ببافید و فروش جنس با سود معقول به هنر شما در فروش جنس دارد.

از تجربه تولید کننده‌ها استفاده کنید حتی برای بدست آوردن این تجربه‌های ناب هزینه کنید، ارزشش را دارد! جلوی ضررهای بسیاری را خواهد گرفت

برای شروع تولید اول از همه کسب تجربست . این تجربه نیز با کارکردن شما در یک تولیدی بدست خواهد آمد . گزینه بعدی تحقیق در مورد بازار فروش و نوع جنس مصرفی شهرتون باید باشه .در ضمن یه سری دلال و شرکتهای فروشنده دستگاههای مکانیکی به تازه واردین میگوند که برای شروع تولید اول باید با دستگاه مکانیکی اغاز کنید که این حرف کاملا نادرست و غلطه چون دستگاه مکانیکی و کامپیوتری هیچ ربطی به هم ندارند. درسته کار کردن با دستگاههای کامپیوتری خیلی راحتتر و اصولیتر از دستگاههای مکانیکی هستند ولی اشتباه نشه کامپیوتری هم نیاز به تجربه داره . اما سود کار . سود تولید بستگی داره به نوع جنس تولیدی و کیفیت اون چه از لحاظ مواد مصرفی و چه بسته بندی و طرح و حتی نواوری و صد البته هنر فروش شما در فروش جنس تولید شده . تولید دستگاههای کامپیوتری دو الی سه جین میتونه بیشتر از مکانیکی باشه و اونم بخاطر اینکه سرعت بافت دستگاههارو میتونید تغییر بدید و برعکس دستگاههای مکانیکی محدودیت طرح و مدل ندارند .

توصیه‌ای که باید با طلا نوشته شود

برای شروع تولید اخرین گزینه شما خرید دستگاه باشه قبل از هر کاری اول در مورد بازار فروش و کیفیت و نوع جنسی که در شهرتون بیشترین فروش را دارد تحقیق کنید . برای خرید دستگاه مشورت بگیرید . حواستون باشه به قول قدیمی‌ها هیچ ماست بندی نمیگه ماست من ترشه شما در بازار تهران پیش هر فروشنده و وارد کننده دستگاه که تشریف ببرید همچین از دستگاه خودش تعریف میکنه که فکر میکنید عجب جایی برای خرید رفتید . بیشتر تحقیق کنید تا متضرر و اذیت نشید . در ضمن از کسانی مشورت بگیرید که چندین ساله دستگاه دارند چون رو حرف کسانی که یکی دو ساله دستگاه کامپیوتری خریدند نمیشه حساب کرد چون بیکیفیت ترین دستگاههای کامپیوتری هم دو سه سال اول خوب کار میکنند . بیشتر تحقیق کنید تا انشاالاه خرید خوبی داشته باشید .

توصیه یکی از پیش کسوتان صنعت جوراب بافی برای افرادی که قصد تاسیس کارگاه دارند

دوستانی که میخواهید وارد این کار شوید : بهتون کلی میگم من خودم ۱۵ سال تو این کار هستم الانه الانم بازم در میزان کاری و تعمیرات دستگاه‌های جوراب بافی خیلی جاها کم میارم اما خدا رو شکر من تهران هستم اگر به مشکل بخورم زنگ میزنم سرویس کار ۱ ساعته  میاد  دم تولیدی و دستگاه رو سرویس می‌کنه حالا شما حساب کن کار بلد نیستید و در شهرستان فعالیت دارید اگه دستگاهتون خراب بشه میخوای چیکار کنی؟ پس اول از همه برین جای مشغول بشین بعد که راه افتادین تصمیم به خرید بگیرید چون واقعا کار سختی هست این کار و پشتکار زیادی نیاز داره.

معرفی آدم های نادرست در صنعت جوراب بافی

مراقب باشید تا شما هم گیر شرکت های فعال در زمینه فروش دستگاه جوراب بافی مکانیکی و کامپیوتری که از افراد نا آگاه (عوام) به صورت کاملا قانونی کلاه برداری می کنند نیوفتید. این شرکت ها شاید با شما قرار داد ببندند اما… مطمئن باشید پشت این قراردادها حقه‌هایی وجود دارد که اصلا به نفع شما نخواهد بود.

این شرکت ها با تبلیغات فریبنده و اغوا کننده و با وعده های واهی و فریبنده از جمله قرارداد تضمین خرید محصول و این حرف‌ها و با تبلیغ دستگاه های جوراب بافی مکانیکی که ما بازسازی کامل میکنیم و از این چرت و پرتها  دستگاههای بیکیفیت ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومانی را بالای سه چهار میلیون به مردم و جویندگان کار میفروشند(  این قسمت از نوشته برای خیلی وقت پیشه، و وقت دستگاه اون موقع یک میلیون بود که این عزیزان میفروختن ۳-۴ میلیون). تولید جوراب شغلی نیست که با سه چهار روز کارکردن بشه شروع کرد بخصوص دستگاههای مکانیکی برای شروع حداقل به سه چهار ماه تجربه کار نیازه . پس شما تا سه چهار ماه اول کار دنبال سود نباشید.

نمونه ای از وعده‌هایی که این شرکت های به شما می‌دهند.

تاریخ تحویل:

دوستان حواستان باشد اگر پیش پرداختی بابت خرید دستگاه انجام دادید در قرار داد، تاریخ تحویل آن مشخص باشد و همچنین اگر دستگاه جوراب بافی در تاریخ مقرر تحویل داده نشد حتما این نکته را قید کنید که در به ازای هر روز دیر کرد مبلغ Y تومان جریمه از شرکت دریافت نمایید. خیلی اتفاق افتاده است: شخصی کل مبلغ دستگاه را پرداخت کرده و شرکت ادعا کرده است بلافاصله بعد از آماده شدن دستگاه ، آن را به مشتری تحویل نماید اما این آماده شدن ۶ الی ۱۲ ماه طول کشیده است.

قیمت :

قیمت دستگاه های مکانیکی به هیچ وجه بیشتر از ۵-۶ میلیون تومان نمی باشد پس اگر مبلغی بیشتر از این پرداخت کرده اید مطمئن باشد سرتان کلاه رفته است.

خرید تصمین جوراب از شما:

دوستان دلتان به این خوش نباشد که شرکت فروشنده قرار است محصولات بافته شده را از شما تضمینی خواهد خرید. شرکت هایی که اینچنین ادعایی می کنند اصولا دستگاه جوراب بافی را به شما با قیمت بیشتری می فروشند، همچینی برای خرید تضمینی محصولات ، شما را موظف می کند نخ و مواد اولیه دیگر را از خودشان تهیه کنید ، و معمولا این افراد مواد اولیه را نسبت به بازار گران تر می فروشند. و در دیگر موارد ادعا می کنند که شما بفرض ۴۰۰ جین در ماه تحویل نمایید تا شرکت از شما خرید انجام دهد، در نتیجه برای تولید ۴۰۰ جین شما مجبور هستید مواد اولیه بیشتری از شرکت خریداری کنید و برنده این ماجرا شرکت فروشنده دستگاه جوراب بافی خواهد بود.

فاکنور دستگاه جوراب بافی

تصویر بالا هم پیش فاکتور یک شرکت مشهدی است که دستگاه شان را در قالب پک ۱۰ میلیونی ارائه میکنند و به شما خرید تضمینی ماهیانه ۳۰۰ الی ۴۰۰ جین را می‌دهند.

در زیر هم یک فاکتور از شرکتی در شمال کشور رو میبینید ،به قیمت دستگاه جوراب بافی دقت کنید.

فاکتور دستگاه جوراب بافی مکانیکی

درضمن در تاریخ ۲۰.۴.۹۹ که این نوشته را بروز رسانی میکنم قابل ذکر است که قیمت دستگاه جوراب بافی افزایش پیدا کرده است ، الان دلار حدود ۲۲ هزار تومان میباشد ولی وقتی فاکتور های بالا نوشته شده اند دلار ۳۵۰۰ الی ۵۰۰۰ بود.  

 و کلام آخر

روزی همه ما دست خداست ، اگر قرار باشد روزیمان برسد ، مطمئن باشید خواهد رسید چه با تولید جوراب چه با تولید هر چیز دیگر. شروع به کار کنید چیزی که باید اتفاق بیفتد ، اتفاق خواهد افتاد.

کارگاه جوراب بافی راه اندازی شده در سلیمانیه کشور عراق توسط مجموعه تهران گردباف

کارگاه جوراب بافی سلیمانیه عراق

دوست من شما که این مطلب را تا اینجا خوانده ای  چهار درخواست ازت دارم.

۱. برای ما کامنت بگذارید و سوال بپرسید ، ما عاشق پاسخ دادن به سوالات شما هستیم.

۲. مطلب آشنایی با دستگاه جوراب بافی کامپیوتری را حتما مطالعه کنید. لینک مطالب (کلیک کنید).

۳. پیج اینستاگرام مان را حتما دنبال کنید. آخرید مطالب آموزشی را در آنجا به اشتراک می‌گذاریم. برای فالو کردن  اینجا یا بر روی عکس زیر کلیک کنید.

جوراب بافی

کتاب آموزش جوراب بافی

۶۴۷ پاسخ
 1. سعید
  سعید گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت جناب راهبی
  دستگاه ویلت الان موجود دارید؟
  قیمت امروز چنده؟
  امروز پول واریز کنیم کی تحویل میدید؟
  ممنون ازپاسخگویی تان.

  پاسخ
 2. مجید غلامی
  مجید غلامی گفته:

  ممنون از مطلب خوب‌تون. می‌خواستم بدونم خودمون می‌تونیم طرح دلخواه خودمون رو تولید کنیم؟ مهم‌ترین دغده من اینه که بتونم برندسازی کنم. کلی ایده و استراتژی برای برندسازی برای جوراب دارم. ولی این وابسته اینه که طرح‌های خودم رو تولید کنم.

  پاسخ
 3. علی بهادری
  علی بهادری گفته:

  سلام . خیلی ممنونم از مطالبتون .
  هنوز هم خیلی از کارگاه های تولید جوراب از دستگاه های مکانیکی استفاده میکنن و تولید و فروش خوبی هم دارن . خب چرا اونا سیستم هاشون رو کامپیوتری نمیکنن .
  هزینه تهیه و تعمیر دستگاه های مکانیکی خیلی کمتره . یعنی الان به جای یک دستگاه کامپیوتری میتونه ۴ تا دستگاه مکانیکی بگیره . بعد یه کارمند مسلط به دستگاه های مکانیکی استخدام کنیم به صرف تر نیست ؟ سرعت تولید خیلی بیشتر نمیشه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود ، مثل این میماند شما بخواهید مسافر کشی کنید، و بجای اینکه یه سمند بگیرید ، برید ۸ تا پیکان وردارید، هزینه تعمیر و نگهداری پیکان هم فوق العاده پایینه و قطعاتشم راحت پیدا میشه ، اما آیا مسافری حاضر میشه سوار پیکان بشه؟
   دستگاه مکانیکی دیگه منسوخ شده، و ماشین های کامپیوتری بقدری فراگیر شده که جوراب های آشغال را هم با دستگاه های کامپیوتری میبافند.
   به دو دلیل منسوخ شدن رو زیاد میگیم:
   ۱. کار کردن با مکانیکی فوق العاده دردسر و الافی داره
   ۲. چون نمیتوانید طرح بندی را رعایت کنید در فروش به مشکلات جدی میخورید.

   پاسخ
 4. محمد حسین اویسی
  محمد حسین اویسی گفته:

  سلام . وقت بخیر . ممنون از وقتی که گذاشتین
  فرمودین هر دستگاه کامپیوتری در شبانه روز میتونه ۲۰ جین تولید بکنه و هر جین ۱۰ هزار تومن سود خالص داره . که اگه دو تا دستگاه داشته باشیم و در ماه متوسط ۲۵ شبانه روز کامل کار کنن . سود انتهای ماه دو دستگاه با سرمایه ۲۵۰ میلیونی میشه ۱۰ میلیون تومن سود خالص .
  میخواستم بدونم چه راهکاری برای افزایش حاشیه سودی دارین ؟
  مطلب بعدی اینکه لازمه که همیشه بالا سر دستگاه کسی باشه یا اینکه به دستگاه برنامه میدیم و مطابق اون عمل میکنه و نیاز فیزیکی زیادی به شخص نداره ؟

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود آقای اویسی عزیز ،
   ۱۰ هزار تومان حداقل حاشیه سود است. در ضمن شما میتونید ۲۰۰۰ تومن سود کنید کسی ایراد نمیگیرد ، اما اگر ۱۰ تومن سود نکنید ، باخت کردید و مسیر را اشتباه رفته اید.
   برای افزایش حاشیه سود هم میتوانید از نه با کیفیت استفاده کنید، و طرح های زیبا بکار ببرید اینگونه حاشیه سود افزایش می یابد.
   تولید کننده داریم که در هر جین ۵۰-۷۰ هزار تومان سود میکند.
   هر یک نفر میتواند حدود ۸ دستگاه را کنترل کنید و باید حتما پای دستگاه باشد و هر دو سه دقیقه به دستگاه ها سر بزند

   پاسخ
 5. Fa
  Fa گفته:

  سلام وقتتون بخیر خیلی ممنون بابت مطالبتون
  تو این شرایط برای خرید یه دستگاه کامپیوتری چقدر سرمایه لازم است و اینکه چه جوری باید بازار یاب خوبی باشیم و مشتری از کجل پیدا کنیم
  تشکر

  پاسخ
 6. سعید
  سعید گفته:

  سلام
  جناب راهبی از حوصله ای که به خرج میدید و به سوالات پاسخ میدید ممنونم
  لطف کنید بفرمایید:
  اخرین قیمت دستگاه ویلت با توجه به قیمت دلار که الان شده ۲۴۰۰۰ چند میشه؟
  الان موجود دارید؟
  همچنین بهترین نخ الان کیلویی چنده؟
  اگه بخواهیم برای صادرات جوراب درجه یک تولید کنیم از چه نوع نخی خوبه استفاده کنیم. با توجه به اخرین قیمت نخ در بازار امروز و سایر هزینه ها الان یک جین جوراب مخصوص صادرات چند در میاد؟

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود
   دستگاه ویلت تقریبا ۱۰۰ میلیونه،
   نخ هندی که نسبتا خوبه ۷۰ و نخ پنبه حدود ۱۰۰ هزار کیلویی است.
   برای صادرات از نخ پنبه استفاده کنید.
   هر جین جوراب درجه یک بدون جعبه و صرفا با بسته بندی سلفون حدود ۷۰ هزار در میاد.
   قیمت جعبه از ۵ هزار تا ۷۰ هزار تومان بسته به کیفتیش متغییره.

   پاسخ
 7. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشی استاد من میخام با دو دستگاه کامپیوتری شروع کنم چقد سرمایه میخاد بعدم من تو یه شهرستان تو کردستانم گارگاه نداره که بخام برم کار اموزی لطفان راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
 8. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید هر کدوم از این دستگاه ها چقدر برق مصرف میکنه و چقدر تاسیسات جنبی لازمه؟
  من اگر بخوام ۴ تا دستگاه داشته باشم چقدر هزینه لازمه؟

  پاسخ
 9. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام من میخوام با بیست میلیون وام کارگاه جوراب بافی بزنم ایا به صرفه هست وکجا میتونم اموزش ببینم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود
   اصلا و اصلا این کار رو نکنید، دستگاه مکانیکی دیگه منسوخ شده، برای شروع با دستگاه کامپیوتری هم حداقل ۱۳۰ میلیون سرمایه نیازه!!
   الان بیکارید ، با این شرایطی که فرمودید شروع کنید ، علاوه بر بیکار بودن بدهکار هم می‌شوید.

   پاسخ
 10. سعید
  سعید گفته:

  سلام و تشکر از مطالب مفیدتون من چن وقته تو فکر راه اندازی کارگاه جواراب بافی هستم هزینه مورد نیاز چقده و اینکه باید چن تا دستگاه بخرم و قیمت هر دستگاه چقده و من هیچ سر رشته ای تو این کار ندارم

  پاسخ
 11. رها
  رها گفته:

  سلام و وقت بخیر، متشکرم بابت مطالب عالیتون
  پدرم کارگاه خیاطی دارند و برای بافنده ای مشغول به کار هستند ، چرخ های زیگزال و سردوز و دونه گیر و … دارند فقط پس دوز ندارند، اتو دارند ، قیچی برقی هم دارندو …
  هر چه تورم بالا رفته دستمزد پدر من برای خیاطی که روی لباس ها انجام میدهد اندک تغییری میکنه، کلی سرمایه بابت چرخ ها و رهن و اجاره مغازه خوابیده، من دخترشونم هستم و کاملا خستگیشون رو حس میکنم، هر سال میگه دلم میخواد جمع کنم این کارو، ولی میترسه کار دیگه نتونه انجام بده، من امسال ازش خواهش کردم جمع نکنه، یه خرده پس انداز کنیم، تا بتونیم باهاش کافی نت یا گیم سنتر کار دیگه ای راه بندازیم آخه من رشتم IT هست و دارم الان برنامه نویسی و بورس کار میکنم ولی هنوز درآمد خوبی ندارم که به پدرم کمک کنم کلا بیخیال کارشه، چون در هر دو زمینه مبتدی هستم برای گرفتن تخصص شروع کردم. اینکه میگید کامپیوتری هست من میتونم کمکشون کنم با توجه به اینکه رشتم در زمینهIT، البته پدرم تا حدودی چرخ های خودشون رو تعمیر میکنن، ما مشهد هستیم
  امسال اجاره خیلی رفته بالا، پدرم میگه اصلا نمیصرفه این کار به خاطر همین کل سرمایه رو میخوایم جمع کنیم اولیش در کنارش یک چرخ کامپیوتری بگیریم، چون من به شخصه برای فروشش حس میکنم ممکنه مشکل داشته باشیم چون مغازه ای نداریم و از طریق فضای مجازی هم نمیدونم چقدر خریدار میشه جمع کرد، تنها ایدم اینه که جلوی کارگاه خیاطی نمونه جوراب بزارن برای فروش
  میخوایم امسال که جمع نکردیم کارگاه به سختی در گنارش به سختی یک چرخ کامپیوتری بگیریم که اگر تونستیم پیشرفت کنیم امسال و برای فروشش مشکل نداشتیم، سال کارگاه جمع کنیم و به تعداد چرخ های جوراب بافی اضافه کنیم ، ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود بر شما
   خانم کار کردن با دستگاه کامپیوتری ساده است اما دو سه ماه اول واقعا کارتون سخت خواهد بود چون هیچ سر رشته ای از این کار ندارید!!
   دستگاه کامپیوتری هم تکنولوژیش در حد گوشی موبایله ، فقط بی خودی اسمش رو گذاشتن کامپیوتری !!!!
   در نتیجه اوپراتور فقط خواندن نوشتن بلد باشه همه چی اوکیه!!
   در مورد فروش هم هر چی به ذهتون میرسه باید انجام بدید ، چون حجم تولید یخورده بالاست و فقط نمیشه به فضای مجازی متکی بود.
   اما در کل چون جوراب یک کالای مصرفی است و بعد از یک ماه سوراخ میشود اتوماتیک مشتری مجبور است دوباره خرید ، برای همین تقاضا وجود دارد اما به توان و جربزه خودتون بر میگرده که از این پتانسیل میخوایید چقدر استفاده کنید.

   پاسخ
 12. ترابی
  ترابی گفته:

  سلام
  راهنمایی های شما عالی بود .
  ایکاش در هر صنفی کسی که مغز و لب مطلب را ادا کند وجود داشت.
  خدا قوت دهد سالم و سلامت باشید. باز هم ممنون

  پاسخ
 13. امیر نوری
  امیر نوری گفته:

  ببخشید جوراب های ساق کوتاه با جوراب های ساق بلند دستگاهشون فرق داره یا خیر
  بعد من میخوام با دستگاه مکانیکی شروع کنم و توجهم صرفا رو طرح نیست میخوام کار تمیز و با کیفیت ب بازار عرضه کنم

  پاسخ
 14. عابد
  عابد گفته:

  با سلام و ارادت مطالبتون عالی و کافی بود سپاسگزارم
  مدتیست پدر عزیزم پیشنهاد تهیه و کار با دستگاه جوراب بافی را دادند
  امروز با مطالعه مطلب شما کاملا روشن و پشیمان شدم.
  بزرگوار
  برای کار در منزل که برق سه فاز و جای بزرگ و تخصص نخواد و سر و صدا نداشته باشه و فصلی نباشه … و برای دو نفر اشتغال و کفاف سه خانواده بدهد شغلی پیشنهاد دارید . یکدنیا سپاسگزارم
  (بنده خانمی میان سال هستم)
  خدا خیرتان دهد موفق باشید

  پاسخ
 15. علی زمانی
  علی زمانی گفته:

  با سلام و درود به شما
  اگه بخوام دستگاه جوراب بافی بگیرم اونم دوتا قیمت های اون طوری هست که با قیمت های چینی و گناوه رقابت کنه؟
  بعدش هزینه نخ چطوره از کجا نخ تامین کنیم؟
  مرسی از مطالبتون

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود ، جناب ما ایران هستیم ، آمریکا نیستیم که بتونیم با چین رقابت کنیم.
   هم بله هم خیر ، هم میشه هم نمیشه رقابت ، با قیمت دلار کنونی جوراب چینی هم خیلی گرونه شده!!
   نخ هم ایرانیه و فراوون پیدا میشه! ”
   اما در کل اکه بخوایید بجای کیفت، طرح و نقشه روی قیمت مانور بدید ، جوراب بافی ارزش ورود نداره ، تولید جوراب ارزون با دستگاه کامپیوتری مثل این میمونه با ماکسیما مسافر کشی کنید!!!

   پاسخ
   • عابد
    عابد گفته:

    با سلام و ارادت مطالبتون عالی و کافی بود سپاسگزارم
    مدتیست پدر عزیزم پیشنهاد تهیه و کار با دستگاه جوراب بافی را دادند
    امروز با مطالعه مطلب شما کاملا روشن و پشیمان شدم.
    بزرگوار
    برای کار در منزل که برق سه فاز و جای بزرگ و تخصص نخواد و سر و صدا نداشته باشه و فصلی نباشه … و برای دو نفر اشتغال و کفاف سه خانواده بدهد شغلی پیشنهاد دارید . یکدنیا سپاسگزارم
    (بنده خانمی میان سال هستم)
    خدا خیرتان دهد موفق باشید

    پاسخ
    • دوران راهبی 09120279821
     دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

     سلام و درود ، دوست عزیز کاری که تخصص نخواد کار نیست ، بهش میگن حمالی!!
     فقط حمال ها هستند که تخصص ندارند، البته حمالی هم تحصص خاص خودش را دارد و آن هم حرف شنوی است!! (شرمنده که این مثال رو زدم!)
     .
     دوست عزیز جوراب بافی سرمایه زیادی نیاز داره ، اما برق ۳ فاز نمیخواد، جا نمیخواد ، سر و صدای خاصی ندارد، فصلی هم نیست ! اشتغال زا هم هست ، ئو تا دستگاه حداقل۳ نفر را مشغول میکند

     جمله خانم هستید را الان خواندم ، و بابت مثال بالا عذر خواهی میکنم

     پاسخ
 16. حمیدرضا آسفی
  حمیدرضا آسفی گفته:

  سلام
  مطالبتون آموزنده بود ممنون و خدا برکت به کسب و کارتون بده
  من یک‌واحد‌تولید پوشاک زنانه دارم
  آیا بنظرتون یک دستگاه در گوشه ی تولیدی میتونه سودآور باشه ؟

  پاسخ
 17. روان
  روان گفته:

  درود برشما.الان قیمت دستگاه دیجیتال در بازار چنده؟دست دوم هم ارزش داره بگیریم؟هر جوراب برای تولید چقدزمان میبره؟

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود ، قیمت دستگاه های اتوماتیک از ۷۰ الی ۸۴ میلیون بسته به کیفیتش متغییره
   دست دوم نگیرید ، شما مبتدی هستید و براتون شر میشه.
   در ۲۴ ساعت همه دستگاه های کامپیوتری ۲۰ جین جوراب مردانه و یا ۲۴ جین جوراب ساق کوتاه تولید دارد(هر جین ۱۲ جفت است)

   پاسخ
 18. بهروز شجاعی
  بهروز شجاعی گفته:

  تشکر هموطن..خدا به زندگی شما برکت داده وبا دل خوش زندگی کنی…
  قصد راه اندازی یک کسب وکار برای خانمم دارم…ایشان زر نک وبا استعداد وفا را فرا گیری خوبی دارد..یک کارگاه که قبلا فعال بوده ولی مدتیه تعطیل شده و قصد واگذاری دارد پیدا کردم که شش دستگاه مکانیکی وا تو وچرخ سر دوز و پس دوز و…..تکمیل و قرار شده با راه اندازی و آموزش تحویل بده….بعد از یکماه آموزش ورا اندازی پول بگیره…سوالی که داشتم میشه راهنمایی کنید در صورت تولید جنس خوب و مناسب و شکیل میتوان توسط ویزیتور و قضای مجازی سفارش تولید گرفت و شروع کرد به تولید وآرام آرام توسعه داد سفارشات بیشتری گرفت…الان دو نفرخانم مناسب این کار و۵۰میلیون سرمایه دارم …میشه راهنمایی کنید لطفا…دغدغه من فقط بازاریابی است نه چیز دیگری..محل کارگاه هم فولادشهر ۲۵کیلومتری غرب ا صفهانه…

  پاسخ
 19. علی
  علی گفته:

  سلام من یکی از اشنایانم مغازه جوراب فروشی دارن با فرض اینکه برای فروش جوراب مشکلی وجود نداشته باشه ایا اینکار که من سرمایه بزارم ۲ تا دستگاه کامپیوتری بخرم و تولید شروع کنم کار درستی هست؟ و اینکه من هوش و استعداد تعمیرات و طراحی رو دارم ولی این کار رو میخوام از صفر شروع کنم و ایا وام هم میشه برا این کار گرفت؟
  ممنون از اینکه وقت میگذارید بدون چشمداشت.

  پاسخ
 20. پناهی
  پناهی گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  تشکر از توضیحات کاملتون
  امکان اینکه کارگاه آموزشی رو به صورت dvd برای شهرستان ارسال کنید وجود داره؟

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود بر شما ، جوراب بافی را باید عملی یاد بگیرید و کار کتاب و فیلم نیست. انشالله اپلیکشنی در ایزن زمینه در حال آماده سازی هست و تمام ویدئوها در آنجا قرار خواهد گرفت برج ۸ آماده میشود.
   در ضمن آموزش حدود ۳ الی ۷ روز طول میکشه، نهایتش در تهران در مسافرخانه ای این چند روز را مهمان خواهید بود.

   پاسخ
 21. تازه کار
  تازه کار گفته:

  با سلام خدمت شما
  ساکن تبریز هستم
  چند وقتی بود تو فکر این کار بودم
  تا مقاله شما رو خوندم
  خواستم راهنمایی کنین سرما یه ای که دارم یه ماشین دناست
  ولی باید خرج زندگیمو در بیارم

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود .
   دوست عزیز اینجا ایران است و نمیتوان فردای خود را پیش بینی نمود. در نتیجه نمیتوانم به شما توصیه کنم که خودروتان را بفروشید و بیایید توو کار جوراب بافی. کسب و کار است، بگیر نگیر دارد و بنده هم خدا نیستم که بتوانم جواب قطعی بدهم که شما ۱۰۰% موفق خواهید شد.
   لطفا بیشتر تحقیق کنید و با برنامه ریزی وارد شوید و دقیقا بدانید چه چیزی به چه مدلی با چه طرحی میخواهید تولید کنید و به چه طریقی خواهید فروخت.
   فقط این نکته را میتوانم بگویم که : جوراب مانند نان است و یک کالا مصرفی تلقی می شود و بعد از یک ماه سوراخ میگردد و ایجاد تقاضا در بازار به وجود می آید، و هر فردی هم در خانه حداقل سه جفت جوراب را به ازای هر عضو خانواده دارد. حال به جنم و جنبه خودتان نگاه کنید که از این بازار بالقوه به چه میزان میتوانید استفاده نمایید.
   من الله توفیق.

   پاسخ
 22. فهیمه
  فهیمه گفته:

  سلام من قبل ازاینکه مطلب شمارابخونم دوتادستگاه مکانیکی گرفتم سیلند ۱۵۶جوراب بدون عیب میزنه ولی از حرفاتون کلمه منسوخ شده رانفهمیدم بنطرتون سرم کلاه رفته وبفکرفروش بایدباشم؟لطف کنیداگه جوابمابدید.میتونم تولیدکنم یا همینجادست ازکاربکشم

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود، ۴ لیتر بنزین بگیرید و دستگاه های مکانیکی را به آتش بکشید ، به همین سادگی!!!
   مثل این میمونه الان بخوایید ژیان بخرید و باهاش مسافرکشی کنید.
   بی خودی وقت هدر دادنه ؛ کسی سوار ژیان نخواهد شد.
   دستگاه های کامپیوتری فوق العاده کار را راحت کردند و بی نهایت طرح میتونید تولید . اما گرونه.

   پاسخ
 23. حاج مهدی
  حاج مهدی گفته:

  بابت مطلب ممنون ولی شما کلی دربارهء مکانیکی توضیح دادین و نوشتین هیچ فرقی با کامپیوتری نداره بعدش توی سوال ها اومدین میگین منسونخ شده؟ خب اگه مطلب ارزش محتوایی نداره بردارینش

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود قربان، چشم حتما. سپاس از یادآوری که کردید. اصلاح انجام شد و پاراگراف زیر به ابتدای مطلب اضافه گردید»
   دستگاه جوراب بافی مکانیکی دیگر منسوخ شده است به هیچ وجه سمت این نوع دستگاه نروید، دستگاه های کامپیوتری فراگیر شده اند در نتیجه عملا رقابت برای شما غیر ممکن خواهد شد. مواد اولیه گران است و این دستگاه ها ضایعات بالایی دارد. درست مانند این است که الان بخواهید ژیان بگیرید. اگر سرمایه خرید دستگاه جوراب بافی کامپیوتری را هم ندارید کلا وارد صنعت جوراب بافی نشوید. مطمئن باشید بسادگی از بازار حذف خواهید شد. بجای خرید دستگاه مکانیکی با همان مبلغ میوه بخرید و با خانوانده بخورید، لذت و ارزشش بیشتر خواهد بود.

   پاسخ
 24. غریبی
  غریبی گفته:

  سلام من مبتدی هستم، تصمیم دارم با توجه به صحبت های شما دستگاه کامپیوتری بخرم، به نظر شما، برای شروع کار، چند دستگاه نیاز هست؟؟؟ و اینکه هزینه خرید با لوازم دیگه، تقریبا چقدر، سرمایه نیاز دارد؟؟؟ و اینکه اگر سه شیفت با یک دستگاه کار کنم، تقریبا چه میزان سود داره؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید، همینطور اگه نکته دیگری هم هست بیان بفرمایید

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود، استارت را با یک دستگاه آن هم بهترین نوع دستگاه بزنید تا یک عمر به شما کار بده. و انشالله کارا یاد گرفتید و مسلط شدید برای افزایش حجم تولید دستگاه های بعدی را اضافه میکند.
   هزینه های که باید انجام دهید از این قرار است:
   ۱. خرید دستگاه جوراب بافی ۷۷ میلیون
   ۲. پمپ باد ۶ میلیون
   ۳. سردوز ۴ میلیون
   ۴. اطو ۲ میلیون
   ۵. مواد اولیه ۱۰-۱۵ میلیون تومان.
   سود اصلی شما در دستگاه دوم تان است . سرعت تولید دستگاه ها در هر ۲۴ ساعت ۲۰ جین جوراب مردانه است و اگر ساق کوتاه تولید کنید در هر ۲۴ ساعت ۲۴ جین خواهد بود.
   هر جین جوراب هم ۱۰ هزار تومان سود خالص دارد یعنی هزینه کارگر برق اجاره کسر شده است.
   شما میتوانید ۱۰۰۰ تومات در هر جین سود کنید ها !!! اما اگر جورابی که تولید میکنی ۱۰ تومن سود نداشته باشه واقعا ارزش کار مردن نداره.
   هر حین ۱۲ جقت است.

   پاسخ
 25. پریا شاهمرادی
  پریا شاهمرادی گفته:

  سلام شبتون بخیر
  منو شوهرم درنظر داریم دوتا دستگاه کامپیوتری بگیریم و ب دست دوستش بسپاریم ک ماه ب ماه سود بهمون بده.
  بنظر شما قیمت دوتا دستگاه چقدر تموم میشه آکبندش؟
  بعدشم بنظر شما ما خودمون بالا سر دستگاه نباشیم و بسپاریم دست دوستش ک میخاد خودشم دستگاه بگیره و کارگاه بذاره ماهیانه چقدر سود میده ب ما تقریبی؟؟؟

  پاسخ
 26. omid
  omid گفته:

  سلام اقای راهبی من یه دانشجو هستم که میخوام یه وام ۲۰ میلیونی بگیر با اون دو تا دستگاه مکانیکی بخرم و داخل مغازه خالی پدرم وبا یک کارگر که حدودا ماهی ۹۰۰ قراره بگیره شروع به کار کنم..چون خودم دانشجو هستم نمیتونم در شهر خودمون باشم و کار کنم برای همین میخوام کارگر بگیرم..به نظرتون صرفه اقتصادی داره برام؟
  این دوتا دستگاه طوری کار میکنن که بتونم قسط وامشو پول کارگرو بدم و یه چیزی هم برای خودم بمونه؟؟
  اگه مثلا حدودا ماهی ۲ میلیون تومن هم بهم بده میتونم هم کارگرو اوکی کنم هم خودم..به نظرتون انقدر میده؟؟
  اصن با ۲۰ تومن میشه همچین کاری کرد؟

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود، به هیچ وجه سمت دستگاه مکانیکی نرید ، منسوخ شده است و همان ۲۰ میلیونتون را هم از دست خواهید داد. و بعد از دو ماه خودتان باقی خواهید ماند با دو دستگاه مکانیکی داغون که صاحب اول و آخرش هم خودتون هستید. یا کامپیوتری بگیرید یا اصلا سمت این کار نیایید.

   پاسخ
 27. تازه کار
  تازه کار گفته:

  بازم سلام وممنون ازپاسخگوییتون…من ساکن اهواز هستم واهواز بازار کار خوبی داره وحتی بدلیل همسایگی باعراق‌ میتونم باافزایش تعداددستگاه وتوسعه کارگاه حتی بفکر صادرات هم باشم بعد ازدوسال‌…ولی سوالی ک دارم اینه بنده میخوام وام باسود۱۲درصد ب مبلغ ۲۰۰میلیون تومن بگیرم..بنظرشما چندتا دستگاه وچه نوع نخی میتونم بگیرم؟؟؟آیا برای شروع میتونم با نانو شروع کنم؟؟؟بدلیل گرمای هوا اینجا اکثرا جوراب نانو استفاده میکنند بدلیل اینکه بوی پا رو تاحدودی رفع میکنه..بنظرم فکر خوبیه..نظر شما ب عنوان مشاور وراهنما وکسی ک خیرخواهانه اطلاعاتشو دراختیار بقیه میذاره چیه؟؟

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود، بله برای تولید جوراب نانو شما هیچ محدودیتی ندارید و با همون دستگاه میتوانید جوراب نانو ویا جوراب معمولی تولید کنید.
   در ضمن در مورد وام هم بیشتر فکر کنید، چند ساله هست وامتون؟ شچون شما مبتدی هستید جوری پیش برید که حتی اگر ۶ ماه هم چیزی نفروختید زمین نخورید، اگه اینجوری شد، بلا شک با وام استارت بزنید
   در ضمن جوراب برنامه بریزید که با این وام کارو استارت بزنید کارگاه که راه افتاد برید از کمیته امداد و.ام ۵% بگیرید و وام قبلی رو تسویه کنید

   پاسخ
 28. محمود بدیعی
  محمود بدیعی گفته:

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد گرامی:
  بنده سرمایه کمی دارم و میخوام این کارو شروع کنم لطف کنید هزینه شروع کار با دستگاه های مکانیکی رو بیان کنید واینکه چندتا دستگاه واسه یه درآمد نرمال نیاز دارم. (سرمایه کمی دارم و قادر به خرید دستگاه کامپیوتری نیستم اگه لطف کنید درمورد مکانیکیا واسم توضیح بدین) خیلی ممنون از جنابعالی درپناه خدا باشید

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود ، دستگاه مکانیکی دیگر منسوخ شده است ، مفت هم دادند سمت این نوع دستگاه نرید و خودتان را درگیر نکنید، یا کامپیوتری بگیرید یا هیچی، کامپیوتری هم چون مبتدی هستید حتما آکبند بگیرید، دستگاه آکبند تا دو سال اذیت ندارد.
   و حداقل ۱۰۰میلیون نیاز دارد.

   پاسخ
 29. ناشناس
  ناشناس گفته:

  آقای ق… یه کلاه بردار از خدا بیخبره سال۹۵ دسکگاهیی که ۵۰۰ تومن نمی ارزید به من ۱ و نیم انداخت حالا هرکاری میکنم بعد ۴ سال حتی به قیمت خودش هم نمیخرنش

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود دوست عزیز ، اجبارا بدلیل مسائل حقوقی مجبور شدم اسمی که نام برده بودید را سانسور کنم.
   ببینید دوست کم دستگاه مکانیکی منسوخ شده و هر کسی این نوع دستگاه رو بگیره صاحب اول و آخرش خودشه.
   و شما هم مبتدی هستید ای کاش بیشتر تحقیق میگردید.
   اما همچین کاری از آقایی که نام بردید بعید است. ایشان دستگاه ها را تماما سرویس میکنند.

   پاسخ
 30. محمد زمانی
  محمد زمانی گفته:

  سلام ضمن تقدیر از سایت خوبتون . بنده فضای کوچکی دارم و همسرم علاقه مند هستند در زمینه بافت جوراب مشغول شوند ایا میتوانم با حدود ۸۰ میلیون شروع کنم و ایا امکان کسب مشاوره از خدمت شما هست؟

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود حدود ۱۰۰ میلیون نیاز است و میتوانید با یک دستگاه استارت بزنید، در ضمن قیمت دستگاه ها بالاست سعی کنید شریک شید، و با دو دستگاه استارت بزنید تا بهره وری کار بره بالا و در آمد قابل قبولی برای شما و شریکتان باقی بماند.

   پاسخ
 31. سپهوند
  سپهوند گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمتتون
  من چندتا سوال داشتم راجب تولید جوراب و راه اندازی کارگاه.
  اول اینکه من میخوام توی شهر خرم اباد اقدام کنم و نمیدونم اینجا برای اینکار مکان مناسبی هست یا نه.دوم اینکه تهیه مواد اولیه چجوریه؟بطور مثال از کارخانه نساجی شهر بروجرد ممکنه یا نه؟سوم حداقل سرمایه برای راه اندازی و کار با دستگاه های کامپیوتری چقدره؟حداقل سود برای سال اول چقدره حدودا؟همچنین چند نفر نیروی کار لازمه؟متراژ مکان مناسب برای حداقل تجهیزات چقدر باید باشه؟!
  ممنونم از راهنماییای خوبتون

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود آقای سپهوند عزیز.
   دوست عزیز اگر کارگاه راه اندازی کردید کل ایران بازار شماست پس اینکه کجا میخواهید کار کنید زیاد ملاک نیست، اگر هم نمیتوانید کل ایران را به عنوان بازار قبول کنید اصلا وارد این صنعت نشوید.
   برای مواد اولیه باید بیایید تهران ، کارخانه ها به شما مواد اولیه نمیفروشند و باید از دفتر فروششان بگیرید ، البته اگر بخواهید تناژ بالا بگیرید احتمالا بهتون بدن ، مثلا یه کامیون نخ !!!
   حد اقل سرمایه برای شروع با یک دستگاه ۱۲۰-۱۰۰ میلیون نیاز است ، هم برای خرید دستگاه + لوازم جانبی + مواد اولیه.
   اگر هر چیزی که تولید کردید را بفروشید و هر جین برای شما ۱۰ هزار تومان سود داشته باشد حدودا با هر دستگاه ماهیانه ۵ میلیون تومان سود خالص کسب کنید. البته شما ۰ میلیون تومان هم میتوانید کسب کنید، بنده حد نرمالش رو گفتم.
   هر یک نفر میتونه ۸ تا دستگاه را کنترل کنید.
   در یک فرش ۱۲ متری میتواند ۳ دستگاه + لوازم جانبی ها رو جا بدید .

   پاسخ
 32. میلاد
  میلاد گفته:

  سلام وقت بخیر..
  جوراب برند کاترپیلار و یا پونتو بلانکو که قیمت ۱۰۰ الی ۳۰۰ هزار تومن داره چه جنسی داره که انقدر قیمتش بالاست؟؟ اگه همین جنس رو در ایران تولید کنیم هزینه تولید یا نخ برای هر جفت جوراب چقدر میشه؟؟

  پاسخ
 33. ستارمحمدی
  ستارمحمدی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد بزرگوار جناب آقای راهبی بنده سرمایه ای ندارم برای شروع این کار ولی چند سوال دارم با توجه به مطالب ارائه شده در این سایت توسط جنابعالی که بسیار مفید بود اولأ اینکه میشود این کار را به عنوان شغل دوم کار کرد یا خیر؟ واینکه نیازمند حظور فیزیکی دائم بالا سر دستگاه هست یا خیر؟ دومأ اینکه اگر ۱۰۰تومن وام بگیریم میشود ماهیانه اقساطش رو داد و یه درامدی هم داشت؟ سومأ اینکه در سوال هایی که از شما پرسیده بودند گفتید بعضی تولید کننده هایی هستند که در یک جین جوراب ۴۰تومن سود میکنند بعضی هم ۱۰تومن چطور میشود؟ چهارمأ اینکه بنده ساکن شهر ارومیه در استان آذربایجان غربی هستم به نظرتون این کار اینجا جواب میده؟ و اینکه اگر احتمالا دستگاه خراب شد تعمیر کار از تهران بیاد هزینش چند میشه؟ پنجمأ اینکه ارسال دستگاه ها چجوریه و از کجا همون دستگاه ۷۰تومنی کامپیوتری رو بگیریم؟ ایا اقساطی هم میدن؟ یا چکی؟
  با تشکر از شما

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود آقای محمدی.
   ۱. بله بعنوان شغل دوم میتوانید شروع کنید. اما در جریان باشید که اندازه شغل اول وقتتون رو باید بزارید براش.
   ۲. بله حتما حضور فیزیکی نیازه. کل کارتون هم اینه دستگاه رو نگاه میکنید، اگه نخ پاره کرد باید نه رو وصل کنید . سوزن شکست سوزن عوض کنید.
   ۳. برادر برنامه تونو بریزی برای دو تا دستگاه که حدود ۲۰۰ میلیون سرمایه میخواد. بله راحت در میاره. اما باید خودتم مرد عمل باشی.
   ۴. اگر دقت کنید در بازار جوراب داریم که جقتی ۳۰۰۰ تومان میفروشند و در مقابل جورابی داریم که جفتی ۲۵ هزار تومان است. قاعدتا سود این دوتا یکی نیست.
   ۵. هر جای ایران شروع کردی در نظر بگیر که کل ایران بازار شماست. با این دید برو جلو.
   ۶. بیشترین هزینه برای شما هزینه ایاب ذهاب است . اما چون سمت شما تولیدی زیاد است تعمرکار هم زیاد میاد میره. عملا مشکل خاصی نخواهید داشت.
   ۷. میتونید از خودمون تهیه کنید. برند ویلت برای ماست. کیجون هم گاهی میاریم.
   ۸. الان سرمایتون نقد هم باشه دستگاه نیست و کمیابه و باید ثبتام کنید و سه ماه بعد دستگاه را تحویل بگیرید.

   بازم سوالی بود در خدمتیم.
   درضمن گروه و کانال جوراب بافی را در تلگرام دنبال کنید. کلی تولید کننده حضور دارند. اینم آیدی گروه و کانال. در تلگرام جستجو کنید.
   @socksCenter
   @tehrangerdbaf

   پاسخ
 34. عمرغراوی
  عمرغراوی گفته:

  سلام جناب آقای راهبی
  بنده لیسانس عمران دارم ولی دنبال شعرهایی دیگر در اینترنت جستجو میگردم که با سایت شما آشنا شدم .و مقاله ویژه مبتدی را مطالعه کردم و فیلم دعوت به برنامه کارآفرینان شما رو دیدم .با توجه به اینکه هیچ شناختی نسبت به این حرفه ندارم ولی به لحاظ فنی و تعمیرات تاج ودی دست به آچار دارم .وفضای کافی در طبقه اول خونه خود واقع در مراوه تپه فضا دارم میخواهم اگر این کار را شروع کنم البته با مشاوره و راهنمایی شما و با وام ۸۰ میلیونی آیا در گلستان کارگاه جوراببافی دیگه ای هم هستش یا نه .
  با توجه به همجواری با خراسان شمالی و نزدیکی مسیر مراوه‌تپه به خراسان آیا در بازار یابی مشکلی خواهم داشت . لطفا راهنمایی فرمایید . باتشکر

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود آقای غراوی عزیز ، برادر ترکمن من!!
   در استان گلستا بله تولیدی هست ، حتما با دستگاه کامپیوتری استارت بزن، قیمت دسگاه خدود ۶۵ الی ۸۰ میلیونه، ده میلیون نخ نیازی داری ، ۱۰ میلیون لوازم جانبی. با یک دستگاه حجم تولیدت پایینه در نتیجه حتما بفکر دستگاه دوم هم باشد تا بتونی از عهده هزینه های تولید و وامی که گرفتی بر بیایی همچنین یه درآمدی هم برای خودت بمونه. دستگاه که گرفتی باید ۲۴ ساعته باهاش کار کنی و عملا برای دو تا ددسگاه سه نفر نیروی کار نیاز داری.
   درضمن وارد این کار شدی، کل ایران بازار شماست مه مراوه و بجنورد.

   پاسخ
 35. محمد
  محمد گفته:

  با سلام باتوجه به صحبت های دوستان و نظر شما استاد گرامی با مبلغ ۱۰ ملیون برای مواد اولیه چند جین جوراب می توان تولید نمود هم کامپیوتری و هم مکانیکی .تشکر

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود محمد عزیز ، در جوراب ۴ مدل نخ استفاده میشود که درصد استفاده و قیمت متفاوتی دارند در نتیجه آماری که در پایین میگم مقداری تلورانس دارد و حدود ۴ هزار تومان بالا پایین در نظر بگیرید.
   هر جین جوراب حدود نیم کیلو وزن دارد و هر کیلو نخ تقریبا ۴۵ هزار تومان است. حالا خودتون حساب کنید که با ۱۰ میلیون چند جین جوراب میشه بافت.
   سرعت تولید دستگاه هم هر ۷۵ دقیقه یک جین جوراب مردانه است.
   وزن جوراب کامپیوتری با مکانیکی تفاوت خاصی ندارد.
   امیدوازم توضیحات کافی بوده باشه

   پاسخ
 36. ابراهیم هاشمی
  ابراهیم هاشمی گفته:

  سلام اقای راهبی. من حدود ۳۰۰ سرمایه برای کار دارم. و با دستگاه کامپیوتری خوب هم میخوام شروع کنم. فقط موندم تولیدات رو میشه راحت فروخت؟ میترسم تو فروش تولیدات به مشکل بخورم. نظر شما چیه؟ با تشکر فراوان

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود آقای هاشمی عزیز
   شما میتونید ورشکست بشید. و یا اینکه کمتر از دو سال بازگشت سرمایه داشته باشید
   ما تولید کننده داریم با دستگاه کامپیوتری داره جوراب میفروشه جینی ۱۴۰ هزار تومان.
   یکی دیگه هم داریم با همون دستگاه داره جوراب میفروشه جینی ۳۵ هزار.
   حالا بستگی داره از کدومش بپرسی ماهیانه چقدر درآمد داری و یا سود هر جین جورابتان چقدر است.
   ارقامی که میگن زمین تا آسمون با هم فرق داره.
   میزان در آمد شما رابطه مستقیمی با توانایی هایتان دارد نه به میزان سرمایه گذاریتان.
   ما سوپر مارکت داریم که درآمدش بیشتر از یک استاد دانشگاست ، در مقابل سوپرمارکت دیگری داریم که نمیتواند خرج اجاره مغازه اش را بدهد. اگر درآمد فردی در صنفی کم است ، ایراد از شغل یا صنف نیست . بستگی دارد چه فردی آنکار را انجام میدهد.
   در ضمن در نظر داشته باشید هر کاری سختی های خودش را دارد و تولید در این مملکت علاوه بر قدرت تحمل سختی ها نیاز مبرم به علاقه هم دارد. باید دیوانه تولید باشید تا در این عرصه موفقت شوید.

   پاسخ
 37. احسان
  احسان گفته:

  سلام جناب راهبی عزیز. ممنون از حوصله بالا در پاسخگویی. من ۱۵۰ ملیون سرمایه دارم. میخوام دستگاه کامپیوتری بخرم. یه فضای ۳۰ متری هم دارم. اگه روز ی ۱۵ ساعت کار انجام بشه میانگین درآمد به صورت ماهانه چقدر هست؟؟ بازارشم دارم و مشتری دارم.

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود احسان جان.
   اولا دستگاه که گرفتید باید ۲۴ ساعته کار کنید، حیفه !! دستگاه قیمتش بالاست و نباس دو ساعت هم بخوابه ، اگر ۲۴ ساعته هم کار کنید ایرادی برای آن پیش نمی آید. دو شیفت ۱۲ ساعته فعالیت خواهید کردو
   اینکه می پرسید درآمدش چقدر است بستگی به محصولتان دارد ، با این دستگاه میتوانید جورابی تولید کنید که جفتی ۳ هزار تومان فروخته میشود و در مقابل میتوانید جورابی تولید کنید ۳۰ هزار تومان فروخته خواهد شد در نتیجه سود جوراب ۳ هزاری با ۳۰ هزاری اصلا قابل مقایسه با یکدیگر نیست.
   سرعت تولید دستگاه هر ۷۵ دقیقه ۱ جین جوراب مردانه و یا هر ۶۰ دقیقه یک جین جوراب ساق کوتاه است. (هر جین هم ۱۲ جفت می باشد.)
   توصیه اول: اگر وارد این کار شدید جورابی تولید کنید که حداقل ۱۰ هزار تومان سود خالص داشته باشد. ما تولید کننده هایی داریم که بر روی هر جین ۲۰ الی ۵۰ هزار تومان سود میکنند.
   یه حساب کتاب سر انگشتی کنی ، متوجه میشی اگر هر چیزی که تولید کردی رو بفروشی در آمد خیلی خوبی براتون خواهد داشت.
   هر نفر ۸ دستگاه جوراب بافی را میتواند کنترل کنید.

   پاسخ
 38. رضا
  رضا گفته:

  سلام جناب اقای راهبی ممنون از اطلاعاتی که شما به جوانان می دهید بنده یک کار آفرین افتخاری هستم که جهت اشتغال جوانان در روستاها و شهرستانه فعالیت می کنم می خواهم یکی از شغلهای پیشنهادی خودم را به بیکاران جویای کار جوراب بافی را پیشنهاد کنم ایا رو کمک شما می تونم حساب کنم یا خیر ۰۹۱۵۳۱۵۰۱۴۲ رحیمی نزاد کارشناس ارشد مدیریت کار آفرینی

  پاسخ
 39. وحید
  وحید گفته:

  سلام من هشتاد تومن سرمایه دارم میخام دستگاه کامپیوتری بگیرم و تو خونه شروع کنم ۳۸ متر فضا دارم تو خونه .میخام بدونم جواب میده و اینکه تقریبن چه قد سود ماهیانه بهم میده ؟فروششم خودم میرم مغازه به مغازه بازاریابی میکنم .ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود وحید عزیز
   دوست عزیز در فضای ۱۲ متری میتونید سه تا دستگاه بزارید و کار کنید فقط یخورده دستگاه کوبش داره و نمیشه در آپارتمان کار کرد ، طبقه پایین اذیت خواهد شد اما سر و صدای خاصی نداره این دستگاه.
   درضمن سرمایه شما برای شروع کمه . قیمت دستگاه ضعیفش ۶۲ میلیونه و خیلی خوبش ۷۵ میلیون. یه پمپ باد ، سردوز، اتو نیاز دارید که میشه تقریبا ۷ الی ۱۰ میلیون و ۵ الی ۱۰ میلیون تومان هم نخ نیاز دارید.
   در مورد سود آوری هم باید گفت بستگی دارد چی. تولید میکنید اکر نخ درجه یک بگیرید میتونید تا ۴۰ هزار تومان سود به ازای هر جین داشته باشید اما اگر نخ معمولی تولید کنید حدود ۱۰ هزار تومان.
   شما همون بد ترین حالت را در نظر بگیرید که ۱۰ هزار تومان سود خالص برای هر جین است.
   سرعت تولید دستگاه هر ۷۵ دقیقه یک جین مردانه است و هر ۵۵ دقیقه یک جین ساق کوتاه .
   و بیست و چهار ساعته میتوانید با دستگاه جوراب بافی کامپیوتری کار کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 40. مجید
  مجید گفته:

  باسلام وخسته نباشید آقای راهبی
  میخواستم بدونم بهتر نیست به جای اینکه یک دستگاه ۷۰ میلیون تومانی خریداری کنیم ۳۵ دستگاه دو میلیون تومانی خرید کنیم و تولید باهمون سرمایه چندین برابر بشه چند نفر روهم استخدام کنیم وجوراب طرح ساده که بازار فروش بهتری داره رو تولیدکنیم

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود ، آقای مجید عزیز
   یا کامپیوتری بگیرید یا هیچی ، دستگاه مکانیکی منسوخ شده و قیمت آن ۳ الی ۵ میلیونه!!!
   اولا که نمیتونید با دستگاه کار کنید ، دوما اگر توانستید کار کنید نمیتوانید جنستان را بفروشید .
   ایده شما مثل این میمونه بخوایید مسافر کشی کنید و بگید بجای اینکه یه تاکسی سمند بگیرم برم هفت تا ژیان بگیرم ، ایننجوری مسافر بیشتری میتوانم سوار کنم و سودم بیشتر میشه ، در حالی که کسی سوار تاکسی ژیان نخواهد شد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 41. عبدالباسط "یعقوبی"
  عبدالباسط "یعقوبی" گفته:

  سلام خدمت شما جناب راهبی!
  محترم من میخواهم یک کارخانه جوراب بافی در افغانستان تاسیس نمایم، ولی از هیچ کارش سر درنمیاورم. اگر برایم دستگاه شو بدی و همچنان نخ شو چطور میشود به افغانستان ببرم. و همچنان یکی از فامیل هایم در تهران است. آیا میتوانید وی را برای مدتی آموزش بدی تا بتواند در افغانستان خودش دستگاه رو ترمیم کند و همچنان دستگاه رو راه بندازد.
  قبلا سپاس

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود آقای یعقوبی عزیز.
   چون شما قصد خرید برای خارج از ایران دارید و اگر تعداد بالا میخواهید حتما از چین خرید کنید حدود ۲۰% ارزان تر میشود. برای آموزش هم بله میتوانید فامیلتان را بفرستید پیش ما تا آموزش داده بشه ، برای تعمیرات، نصب و و راه اندازی ما از ایران نیرو میفرستیم افغانستان.
   در ضمن اگر فرد زرنگ و باهوشی باشید در کمتر از یک سال کل تعمیرات را هم فرا خواهید گرفت.انشالله بعد از عید در خدمت شما خواهیم بود.

   پاسخ
 42. سعید قاینی
  سعید قاینی گفته:

  سلام جناب
  ببخشید من تو بازار مشهد ۶سال شاگرد هستم که دارم فرشنده گی میکنم وبرای فروش مشتریشو دارم فقط سرمایه من ۳۰ تومن هست ایا میتونم با این سرمایه تولیدی جوراب راه بندازم با دستگاه کامپیوتری

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود آقای قاینی عزیز .
   باید در بازار کنونی ایران دستگاه کامپیوتری بگیرید ، یا کامپیوتری یا هیچی! دستگاه های مکانیکی دیگر عمرشون تمام شده و قیمتی هم ندارند ۳ الی ۵ میلیون است اما همین مقدار هم حیف است برای این دستگاه هزینه شود.
   دستگاه کامپیوتری بهترین کیفیت ۷۵ میلیونه و دستگاه های ضعیفی هم هست که حدود ۶۲ میلیون قیمت دارد. بعد از عید هم گویا قرار است هزینه های گمرکی را افزایش دهند در نتیجه حدود ۱۰ میلیون افزایش قیمت خواهند داشت.
   کار کردن با دسگاه جوراب بافی کامیپوتری خیلی ساده است و هر جورابی در بازار می بینید میتوانید تولید کنید و محدودیت طرح ندارد حتی عکس خودتان را هم روی جوراب بافت کنید.

   پاسخ
 43. فاطمه
  فاطمه گفته:

  با سلام وقت بخیر خدمت شما جناب راهبی بزرگوار.
  سپاس از مطالب و راهنمایی های مفیدتون.
  یه سوال داشتم برای خرید دستگاه کامپیوتری میتونم از شما خریداری کنم‌؟
  چقدر زمان میبره که این دستگاه وارد شه؟
  برای آموزش تعمیرات دستگاه کلاس برگزار میکنید؟ یا فقط آموزش دستگاهست؟!

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود ، آقای ایمانی وارد کننده برند ویلت هستند و دارند ثبتنام میکنند ، قیمت ۷۵ میلیون ، تحویل برج ۳.
   آموزش هم ۳ الی ۵ روز طول میکشه و نیروی کار ارسال میشه به کارگاه شما تا کارو یاد بدن بهتون ، و بابت تعمیرات هم آن چیزی که یک بافنده باید بدونه آموزش داده میشه. بحث تعمیرات خیلی وسیعه و باید حد اقل یه سال کار کنید تا متوجه موضوع بشید. اگر بخوایید تعمیراتو کامل یاد بگیرید مثل این میمونه به دانش آموزش کلاس اولی بخوایید اتگرال دوگانه یاد بدید.
   شماره آقای ایمانی ۰۹۱۲۷۷۰۲۵۹۴
   دستگاه ضعیف تر اگر بخواهید بگیرید مجبورید برای بعد از عید صبر کنید ، قیمتش هم حدودا ۶۲ میلیون تومانه.

   پاسخ
 44. بهرام
  بهرام گفته:

  سلام آقا دوران راهبی
  من یزد هستم میخواستم عمده فروشی جوراب بزنم به نظرتون چطوری شروع کنم و چقدر سرمایه اول بذارم تو کار؟
  چه برنامه ای برای فروشم داشته باشم بهتره؟

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود بهرام عزیز ، بازار شهر یزد واقعا دست نخورده است و با کمترین امکانات میتوان بالا ترین باز دهی را داشت.
   متاسفانه قیمت دلار و احناس رفته بالا و در مقابل تنوع اجناس هم افزایش یافته در نتیجه هر چقدر سرمایه بیشتری وارد کنید بازدهی شما هم همانقدر میرود بالا و مبلغ دقیق و مشخصی نمیتوان گفت.
   برای خرید اجناس هم تشریف بیارید بازار تهران راسته آل یاسین ، مرکز جوراب ایران اونجاست. سعی کنید تنوع محصولاتتان را ببرید بالا تا برایتان مزیت رقابتی ایجاد گردد.
   در مقابل چند ماه اول هم طرحی بگذارید تا شما بروید پیش مشتری و بازاریابی کنید بعد از مدتی خود مشتری سر و کله اش پیدا خواهد در کنار اینکار به خورده فروشی هم بپردازید.

   پاسخ
 45. آرین محمدی
  آرین محمدی گفته:

  سلام اقای راهبی برای شروع با یک دستگاه کامپیوتری با قیمت های الان به چند میلیون سرمایه نیازه؟ با تشکر

  پاسخ
 46. زمان تقوایی
  زمان تقوایی گفته:

  سلام آقای راهبی. اگه بخوام با دستگاه مکانیکی شروع کنم چقد از سرمایه اولیه کم میشه؟
  من شهرستان هستم.به نظرتون اصلا درسته که راه بندازم.چون میگن ممکنه دستگاه خراب بشه و هزینه ای که بابت تعمیر باید پرداخت کنی زیاد میشه

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود بر شما دوست عزیز به هیچ وجه دستگاه مکانیکی نگیرید . این نوع دستگاه دیگر منسوخ شده است. بی خودی بر روی چیزی که آینده ندارد به خطر نیاندازید

   پاسخ
 47. رضا
  رضا گفته:

  سلام اقای راهبی من جوان ۲۳ساله هستم اهل اردبیل ومیخوام وارد این صنعت بشم ولی توشهرم هچ یک از تولید کننده گان بهم اموزش نمیدند من میخوام بیام تهران واموزش ببینم وبادستگاه های کامپیوتری شروع کنم وحداقل سرمایه ای که میتوانم باوامو اینا جور کنم حداقل ۵۰ملیون تومن هستش …میشه راهنمای کنید از کجا شروع کنم کجابرم وایا میتونم بااین سرمایه شرروع بکار کنم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود برای شروع حتما با یک دستگاه اقدام کنید اما پول دوتا را داشته باشید.
   قیمت هر دستگاه بهترینش مارک ویلت و تیانگ حدود ۶۷ میلیونه ، متوسطش ۵۷ .
   ۱۰ میلیون لوازم جانبی نیاز دارید
   ۵-۱۰ میلیون نخ
   برای آموزش هم میتونید تشریف بیارید تهران
   اما فعلا هیچ دستگاهی در ایران موجود نیست و باید صبر کنید تاوارد بشه

   پاسخ
 48. س.عبدالهی
  س.عبدالهی گفته:

  سلام علیکم . من یک خانم خانه دار هستم که قصد دارم با یک دستگاه جوراب بافی کار خود رو شروع کنم . آیا با ۷۵ میلیون تومان این کار امکان پذیر هست ؟ من در بوشهر هستم ، چه طور می تونم نحوه ی کار با دستگاه رو یاد بگیرم ؟ شما می توانید هرچه زودتر کلاس بگذارید ؟

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود اگر جای شما بودم دنبال یک شریک یا همکار میگشتم که ایشان هم مثل شما ۷۵ میلیون سرمایه داشتند ، و دو نفری کار را با دو دستگاه شروع میکردیم. استارت با یک دستگاه و بلا فاصله بعد از یادگیری دستگاه دوم اضافه میشد با دو دستگاه حجم تولید به اندازه مطلوبی میرسد و علاوه بر اینکه میتوانید به سادگی قسط های بانک کار بدهید ، در آمدی هم برای شما ها خواهد داشت.
   دستگاه باید ۲۴ ساعته روشن باشد یکی ۱۲ ساعت و دیگری ۱۲ ساعت دیگر پای دستگاه کار خواهید کرد و راندمان کار بسیار افزایش پیدا خواهد کرد
   کلاس های آموزشی هم در تهران برگزار میشود و میتوانید در آن شرکت نمایید. کارکردن با این دستگاه ها فوق العاده ساده است و جای نگرانی نیست. و سعی کنید دستگاه آکبند بگیرید تا هیچ مشکلی هم در زمینه تعمیرات نداشته باشید.
   متاسفانه فعلا هیچ دستگاهی در باازار موجود نیست باید صبر کنید تا وارد بشه . یک الی ۴ ماه طول خواهد کشید این پروسه واردات.
   موفق باشید

   پاسخ
   • س.عبدالهی
    س.عبدالهی گفته:

    ممنون از پاسخ شما. از اونجا که ما در یک شهر بندری هستیم ، به نظر شما اگر خودمان وارد کنیم به صرفه تر نیست ؟ نظر شما درباره ی دستگاه جوراب بافی از شرکت رین بو و روسو رو هم که در سایت علی بابا هست که قیمت های مناسب تری دارند چیست ؟ با تشکر.

    پاسخ
 49. ایام زهدی
  ایام زهدی گفته:

  سلام استاد
  با شما کار واجب دارم، راهنمایی ازتون میخواستم
  چند مرتبه ای هم تماس گرفتم ،پاسخ ندادین
  ممنون میشم وقتتون رو در اختیارم بزارید.

  پاسخ
 50. سید
  سید گفته:

  سلام جناب راهبی
  من شاغلم اما تو کارم تایم خالی دارم پمپ باد هم دارم فضای مناسب برای کار هم دارم.میخام با یه دستگاه کامپیوتری خوب شروع کنم.نمیخام یهو کل وقتمو از کار فعلیم بگیرم و میخام اگه با یه دستگاه جواب داد بعدا گسترش بدم.سوالم اینه که اول: دستگاه جدید اوموه
  دوم:منهای پمپ باد چقدر سرمایه میخاد
  سوم:آیا دستگاه نیازه دائما بالا سرش باشیم یعنی خودکار نیست؟
  ممنون از راهنماییتون.

  پاسخ
  • دوران راهبی 09120279821
   دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

   سلام و درود
   برادر دستگاه کامپیوتری اومد تموم شده الان جوریه تقاضا بیشتز از عرضه است و دستگاه ویلت که بهترین دستگاه جوراب بافیه ۴ ماه دیگه وارد میشه و پیش ثبتنامش ۱ ماهه دیگست
   قیمت دستگاه جوراب بافی کامپیوتری از ۵۵ میلیون شروع و بهترینش ۶۵ میلیونه
   به یک سر دوز نیاز دارید ۲.۵ -۳ میلیون
   به دو جفت اتو نیاز است که میشه ۱ میلیون

   دستگاه باید یه نفر بالا سرش باشه و نمیتونید ول کنید برید. در نتیجه اندازه یک کار دائمی وقتتونو میگیره. اما مزیتی که داره : کار کردن باهاش فوق العاده ساده است و خانم بچه ها هم پای دستگاه وایسن

   پاسخ
   • الناز بالاخیلی
    الناز بالاخیلی گفته:

    باسلام، تو مدتی که درحال تولید ی جین جوراب مدام باید چشت به دستگاه باشه؟ اتو باید مخصوص باشه یا نه؟ دستگاه خودش جوراب رو حالت و فرم میده یا باید دستگاه بخار جدا بگیرم؟در طول ۲۴ ساعت حدودا چند جین جوراب زنانه و مردانه با ی دستگاه میشه تولید کرد؟؟جنس خوب یا بد زدن به ما بستگی داره که چه برنامه ایی به دستگاه وارد میکنیم؟؟؟؟؟ اخه بعضی جوراب های مردانه اصلا کیفیت که چه عرض کنم ، اشغاله ولی بعضی هاش ضخیمن میخوام بدونم به دستورالعمل ما بستگی داره که چه برنامه ایی ترتیب میدیم؟؟؟؟؟ سوال بازم دارم ببخشید سرتونو درد میارم، سپاس فراران استاد

    پاسخ
    • دوران راهبی 09120279821
     دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

     سلام بله چشتون باید به دستگاه باشه تا اگر نخ پاره شد و دستگاه استوپ کرد برید نخ رو کره بزنید و دستگاه را راه بیاندازید.
     جوراب که بافته شد باید اونو برعکس کنید تا برای سردوزی آماده بشه و نگاه کنید که جوراب سوراخ نزده باشه این کارایی است که اوپراتور دستگاه انجام میدهند.
     هر نفر معمولی میتواند ۸ دستگاه را اداره کند و اگر حرفه ای باشد ۱۲ دستگاه.
     اصلا منظور از اتو ، اتو نیست ، یه قالبی شبیه پا است که داخلش المنت گذاشته اند و جوراب را روی آن میکشند .در اینستاگراممون گذاشتیم فیلمشو
     https://www.instagram.com/tehrangerdbaf/
     سرعت دستگاه هر ۷۵ دقیقه یک جین ۱۲ جفتی جوراب مردانه میزنه و هر ۵۰ دقیقه یک جین ۱۲ جفتی ساق کوتاه میزنه.
     جنس جوراب به نخ بستگی داره نخ خوب بدی جوراب خوب تحویل میگیرید مثل جورابایی که از ترکیه میاد نخ آَشغال بدید جوراب آشغال تحویل میگیرید مثل جوراب هایی که در مترو میفروشند.
     باازم سوالی بود ما در خدمتیم . درضمن دستگاه رو باید باهاش دو شیفت ۱۲ ساعته کار کنید ، نباس بخوابه ، حیفه ۶۵ میلیون هزینه میکنید و ازش کار نکشید.
     موفق باشید
     لینک کانال تلگرام ما:
     @socksCenter
     https://t.me/sockscenter

     پاسخ
 51. جواد
  جواد گفته:

  سلام. ممنون بابت مطالب واقعیتون. یکی از آشناهای ما کارگاه مکانیکی داشته اما الان تعطیل شده. من ازش سوال کردم درباره راه اندازی کارگاه گفت که توان رقابت با تولیدی های بزرگ خیلی سخته میگفت ما نخ از عمد فروش میخریم نسبت به توان کارگاهمون مثلان هر جین جوراب برامون در میومد ۳۳ تمن بعد میخواسیم بدیم ۳۵ تمن تمام عمده فروشا میگفتن با همین کیفیت داریم میخریم ۲۸ تمن حالا چرا این قد کم، چون که تولیدای بزرگ نخو از کارخونه عمده میخرن قیمت نخ ارزون میشه به طبع قیمت جوراباشونم کم میشه
  این مسعله خیلی مهمه که توان رقابت نداریم و همه چیز هم به همین فروش ختم میشه
  میخواستم نظر شمارو بدونم ممنونم از شما و مطالب خوبتون

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، آقا جواد عزیز فکر کنم این دوست شما نخ رو از چندتا واسطه تهیه میکرده ، بعبارتی نخ چندین دست میچرخیده و بعد دست ایشون میرسیده.
   و احتمالا دوستتون جورابش خیلی سنگین در میومده و نمیتونسته سبکش کنه .
   شما هم اگر خواستید با کسی مشورت کنید از فرد شسکت خورده مشاوره نگیرید لطفا.
   و در بازار الان اشتباه ترین کار ممکن فروش محصولات به بنک دارد است. سعی کنید عامل پخش و فروش خودتون باشید. بنک دار کارش اینه بزن روو سر مال مردم تا بتونه ارزون بخره.
   درضمن سعی کنید دستگاه کامپیوتری بگیرید و اگر مکانیکی هم گرفتید جنس درست درمون تولید کنید و بر سر قیمت هیچ موقع رقابت نکنید . همیشه یکی هست که یه روشی پیدا میکنه جوراب براش ارزون تر دربیاد مثلا بجای کارگر از زن و بچش استفاده میکنه و…
   از یه آدم موفق مشورت بگیرید اون هم کامپیوتری باف

   پاسخ
 52. ایام زهدی
  ایام زهدی گفته:

  سلام ، آقای راهبی خدا وقت میگم برای اینکه صادقانه مردم را راهنمایی می کنید.
  می خواستم ببینم اگه از ترکیه جوراب وارد کنیم
  میشه فروخت؟ اخه فکر کنم اکثرا مغازه ها خودشون وارد می کنن. آیا از ما میخرن ؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود دوست عزیز ، نظر لطف شماست.
   دوست عزیز اینگه شما بتوانید محصولاتی که از ترکیه می آورید را بتوانید بفروشید یا نه کاملا یه شخص شما و تواناییتان در زمینه بازاریابی بستگی دارد. ما اینجا دکمه نداریم که بزنیم و همه بیاییند از شما خرید کنند.
   این نکته را در نظر داشته باشید که با افزایش قیمت دلار اجناس ترک داره گرون در میاد و یخورده رقابت سخت شده و همچنین تولید کننده های ایرانی هم رشد خوبی در زمینه تولید داشتند و محصولات ایرانی در حال جایگذیت شدن با نمونه های ترک هستند.
   موفق باشید انشالله

   پاسخ
 53. عباس همدانئ
  عباس همدانئ گفته:

  باسلام .
  اقای راهبی قیمت دستگاه کامپیوتری جوراب بافی چنده وایا خودشما فروشنده هستید.
  یه سوال دیگه شمافرمودید۲۴ ساعته دستگاه باید کارکند ایا صدای دستگاه در شب برای همسایه ها مزاحمت ایجادمیکندچون من مغازه دارم که درحیاط خانه است.لطفا مرا راهنمایی کنید باتشکر

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود برادر ، بله ما هم دستگاه داریم ، اما صبر کنید ۴۵ روز دیگه دستگاه ویلت وارد میشه ، اگه بتونید اونو تهیه کنید خیالتون راحته.
   دستگاه ها صدای خاصی نداره ، اندازه دوتا جاروبرقیه صداش یخورده عایق کنید صدا اصلا بیرون نمیره.
   امیدوارم توضیحات کامل بوده باشه

   پاسخ
 54. مرتضی
  مرتضی گفته:

  سلام و خسته نباشید برای خرید این دستگاه از کجا باید وام گرفت؟شرایطش چطوریه؟ممنون میشم توضیح بدین

  پاسخ
 55. علی
  علی گفته:

  سلام جناب دوران
  من ی جوون ۲۶ساله ام،مغازه ۶۰متری دارم،با۲۰ملیون سرمایه،ما بقی پولو از کجا تهیه کنم واس خرید دستگاه؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود علی جان ، برادر تولید فوقالعاده سرمایه بره ، با این مبلغی که دارید اصلا وارد مقوله تولید نشوید.
   وام هم توصیه نمیشود. وام برای توسعه کار مفید است نه شروع کار.

   پاسخ
 56. مسعود باغین
  مسعود باغین گفته:

  سلام،اقای راهبی من درگیر جواز کسبمم ک واممو بهم بدن،میخام درباره ی بازاریابی بیشتر بدونم،باید چیکار کنم؟چ کاری انجام بدم؟برم خودم از مغازها بپرسم؟؟؟؟من توی ی شهر کوچیکم برای فروش میخام برم شهرای کناریم ک مرکز استانه و بزرگه!
  چجوری بازار فروشمو پیدا کنم؟ممنون

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود
   برادر هر جور به ذهنتون میرسه در اول کار باید اقدام کنید
   تا محصولاتتان را بفروشید
   چون نو پا هستید نباید بازاری را از دست بدهید
   انشالله در بازار که به عنوان تولید کننده جا افتادید اونموقع مشتریا خودشون میان
   اصلا جای نگرانی برای فروش محصولات شما نیست
   دلیل آن هم مصرفی بودن جوراب است و به خاطر همین هم می توانید تولیدات خود
   را با خیال راحت به فروش برسانید .

   پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود میلاد جان، طراح های طرح جوراب در بازار هستند که تخصصی کارشون همینه و براتون طراحی میکنند ، هر طرحی حدود ۲۰ هزار تومان میفروشند.
   فنی کار های دستگاه های کامپیوتری هم آرشیو طرح دارند. شما طرح خاصی نیاز دارید؟

   پاسخ
 57. میلاد
  میلاد گفته:

  سلام عرض شد
  خواستم بدونم فضای مناسب برای کارگاه با دو دستگاه کامپیوتری و متعلقاتش چقدره و اینکه دستگاه کامپیوتری وارد شده؟و اینکه کارگاهش نیاز به مجوز خاصی داره؟ممنون
  ینی همچنان با ۱۲۰ میلیون تومان میشه راه اندازیش کرد؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود دوست عزیز ، در یک اتاق ۱۲ متری دوتا دستگاه و متعلقانشو راحت میتونی جا بدی ،، فعلا دستگاه وارد نشده ۲۰ ام ۱۵ ام مهر ماه یه تماسی با ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰ داشته باشید ، انشالله تا اون موقع وارد شده باشه.
   با ۱۲۰ میایون میتونی دستگاه دست دوم تمیز و متعلقاتشو بگیری . آکبند گرفتن ۱۵۰ نیاز داره .
   در ضمن دنیال وام هم باشید صنعت و معدن و بهزیستی وام های خوبی داره میده.
   بازم سوالی بود در خدمتیم
   من الله توفیق

   پاسخ
 58. میلاد
  میلاد گفته:

  سلام آقای راهبی.
  من میخوام جوراب به صورت عمده بخرم ودر شهرستانمون پخش کنم.
  ولی نمیدونم کجای تهران باید تهیه کنم.
  اگه میشه آدرس تولیدیی به من بدهید که با قیمت خوب بتونم بخرم؟

  پاسخ
 59. بنیامین
  بنیامین گفته:

  سلام خسته نباشید من خودم میخوام این کارو شزوع کنم ولی کلا سایت ها رو نگاه میکنم گیج میشم مثلا شما گفتین قیمت دستگاه کامپیوتری ۲ملیونه الان تو ی سایت دیدم زده ۱۷ملیون واقعا تعجب میکنم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، قیمت دستگاه هیچ موقع دو میلیون نبوده است و احتمالا اشتباه تایپی بوده است ، اما دستگاه مکانیکی بله دو میلیون بوده ، اوون ۱۷ میلیون هم لطفا به تاریخ نوشته دقت نمایید ، الان دستگاه ۱۷ میلیونی شده ۶۵ میلیون تومان.
   آقا بنیامین عزیز میتونی لطف کنید از این ۲ و ۱۷ دوتا اسکرین شات بگیری و در تلگرام برام بفرستی تا سایت را اصلاح کنم . سپاس از شما. ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰
   برای توضیحات هم باید بگم برای شروع یک دستگاه جوراب بافی نیازی دارید که ۵۵ الی ۶۵ میلیون قیمت دارد بسته به گیفیت دستگاه جوراب بافی کامپیوتری!!!
   ۱۰ میلیون تومان لوازم جانبی مثل اتو سردوز و پمپ باد نیاز است و حدود ۱۰ میلیون نخ و مواد اولیه .
   در تلگرام منتظر لطف شما هستیم.
   من الله توفیق

   پاسخ
 60. محمود
  محمود گفته:

  عرض سلام خدمت شما آقای راهبی ، بنده در شرکت به صورت شیفت مشغول کار هستم ولی با این اوضاع اقتصادی از پس مخارج بر نمیام و به فکر کار دوم هستم البته سرمایه ای ندارم ولی میتونم تا پنجاه ملیون وام بگیرم ، به سایت خوبتون اتفاقی برخورد کردم و علاقه مند به این شغل ولی سوالهایی که هست سررشته ای از این کار ندارم و آیا میشود در خانه با این مبلغ شروع کرد و صبر من زیاده مشکلی با زمان برگشت سرمایه ندارم لطفاً راهنمایی کنید ، متشکرم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود آقا محمود عزیز ، برادر سرمایه شما بکار خرید کامپیوتری نمیخوره ، ناچارید مکانیکی بگیرید مکانیکی هم منسوخ شده و به هیچ وجه سمت مکانیکی نرید .
   در نتیجه سعی کن یه شریک پیدا کنی و سرمایه تون هم بشه کلا ۱۲۰ میلیون .
   دو تا دستگاه کامپیوتری دست دوم تمیز میگیری !!!
   سه نفر مستقیم شاغل میشن ، اگر هر چیزی که تولید کردی روبفروشی علاوه بر پرداخت حقوق کارگری اون سه نفر ، و پول برق و اجاره ۷ میلیون تومان هم ماهیانه براتون سود خالص خواهد داشت و در کمتر از دو سال بازگشت سرمایه دارید .
   همیشه گفتم و بازم میگم یا با کامپیوتری شروع کنید یا اصلا شروع نکنید.
   بازم سوالی بود در خدمتیم برادر.
   ۱۰.۶.۹۸

   پاسخ
   • محمود
    محمود گفته:

    تشکر از پاسخگویتون ، فروش محصول به چه صورته یعنی باید با مغازه دارها صحبت کنیم و مطمعن بشیم که خرید میکنن ؟ یا راه دیگه ای هست ؟

    پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     سلام و درود ، در ۴ الی ۶ ناه اول باید هر جور که به ذهنتون میرسه باید بفروشید ، از سوپر مارکت بگیر تا لباس فروشی و عمده فروش و …. تا توو بازار جا بیوفتی و شما را به عنوان تولید کننده بشناسند بعدش مشتری خودش سر و کله اش پیدا میشه.

     پاسخ
 61. بابک
  بابک گفته:

  سلام.خسته نباشید.من به عنوان شغل پاره وقت می خوام اینکارو شروع کنم.۸ساعت درروز میتونم کارکنم.به نظرتون هزینه کردن دراین راه،صرفه اقتصادی داره؟چون نمیخام شریک در ابتدای کارداشته باشم و فقط یک شغل دوم خانگی برای خودم راه بندازم.بازار فروش هم دارم.خرید دستگاه کامپیوتری بااین رنج قیمتی که عرض کردید،فعلا درتوانم نیست.کاربا مکانیکی بااین شرایط به نفع هست؟ممنون از راهنماییتون.تهران هستم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود برادر ، یا با کامپیوتری شروع کنید یا اصلا شروع نکنید ، مکانیکی منسوخ شده است.
   اگر کامپیوتری هم گرفتی باید ۲۴ ساعته باهاش کار کنید حیفه دستگاهی که حدود ۵۰ میلیون براش هزینه میکنید به جای ۲۴ ساعت ۸ ساعت باهاش کار کنید.

   پاسخ
   • حسام
    حسام گفته:

    سلام من تو یکی از کشورهای آسیای میانه مشغول کار هستم ولی در کنار کار خودم میخوام این کار رو راه بندازم.سرمایه حدود ۱۲۰ ملیون که فرمودین رو میتونم مهیا کنم و نیروی کار و فضای مناسب هم دارم .نکته مهم هم اینه که تا اونجا که من میدونم اینجا کارگاه تولید جوراب نیست یا خیلی کمه چون اکثر جورابها یا از ترکیه وارد میشه یا از چین و در بازار هم جوراب هایی که فروش میره از جفتی ۵ تا ۱۰ هزار تومن هست و از این گرون تر استقبال نمیشه. در ضمن اینم بگم که من سر رشته ای از تولید جوراب ندارم و اگر همه چی اوکی بشه باید یه دوره ببینم.
    حالا با این تفاسیر میشه نظرتون رو بگید.

    پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     سلام و درود اگر احساس میکنید بازارش را دارید حتما وارد این کار شوید . در ضمن دستگاه های کامپیوتری بقدری هنرمند هستند که همزمان میتوانند جوراب با کیفیت متوسط و یا جوراب با کیفیت درجه یک تولید کنند. در نتیجه دست شما را خیلی باز میگذارد . ای کاش اسم کشور را مد نظرتان را هم می فرمودید. برای آموزش هم میتوانید در کلاس های آموزشی در تهران شرکت کنید . گار کردن با این دستگاه ها خیلی ساده است و سریع یاد میگیرید . دوره ها پنج روزه هستند و شما در سه روز به تسلط کافی میرسید و دو روز آخر فقط جوراب تولید میکنید تا مواردی که یاد گرفتید را عملی به اجرا در آورید. امیدوارم توضیحات کافی بوده باشه . شرمنده که دیر شد پاسخ بدیم.

     پاسخ
     • اسحق
      اسحق گفته:

      سلام آیا کلاساتون در تبریز هم هست و دستگاه های دست دوم کامپیوتری خوب کار میکنند اذیت نمی کنند ؟ وقیمتشون چقدر است

      پاسخ
      • دوران راهبی 09120279821
       دوران راهبی ۰۹۱۲۰۲۷۹۸۲۱ گفته:

       سلام و درود ، کلاس های آموزشی فقط در تهران بگزار می شوند. چون مبتدی هستید تا وقنی که در بازار آکبند هست به هیچ وجه دست دوم نگیرید. مت آکبند از ۵۵ الی ۶۵ میلی.ن متغییره
       دست دوم تمیز هم ۴۲ ال ۵۵ میلیون، بستگی به تمیزی دستگاه داره.

       پاسخ
 62. سعید
  سعید گفته:

  سلام آقای راهبی. یه چند بار پیام فرستادم متاسفانه جواب ندادین امید وارم اینوجواب بدین.
  من میخوام جوراب خام به صورتی که بسته بندی نشده باشه بخرم و خودم بسته بندی کنم بفروشم به نظر شما این کار صرفه ی اقتصادی داره. اگه خوبه لطف کنید تولیدی به من معرفی کنیدکه ارسال به شهرستانم داشته باشه..

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود آقا سعید عزیز ، احتمالا متوجه پیام شما نشدم و الا هیچ پیامی را بی پاسخ نمی گزارم ، این سایت را ساختیم تا پاسخ شما عزیزان را بدهیم. چند روزی هم هست بخاطر شروع پروژه جدیدی سرمون خیلی شلوغ شده .
   برادر الان بازار جوراب خوبه کمتر کسی حاضر میشه جوراب کامپیوتری رو فله بفروشه.
   اما جوراب مکانیکی خوب گیر میاد ولی متاسفانه مکانیکی ها بازار جالبی ندارند.
   اگر بتونی جوراب فله کامپیوتری گیر بیاری واقعا توجیه اقتصادی داره ،بشرط اینکه با قیمت معقول پیدا کنید.
   بنده هم فعلا کسی رو سراغ ندارم
   احتما فله را چند ماه دیگه خودمون اقدام به تولید کنیم اجبارا باید صبر کنید.
   لطفا پیگیر سایت ، کانال تلگرام و پیج اینستا گرام ما باشید.
   سپاس از همراهی شما

   پاسخ
   • سعید
    سعید گفته:

    آقای راهبی من اطلاعی از قیمتای آرم وسلفون بسته بندی جوراب ندارم یک جین جوراب که ۳۰تومن قیمتشه چقد زیر قیمت بخرم که برا من سود داشته باشه.
    واینکه مارکای جورابو از کجا با قیمت مناسب تهیه کنم؟

    پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     آقای سعید عزیز اگه بخرید ۱۰۰۰ تومن سود خوبی برای شما داره ، اما نمیتونی بخری ….
     باید شرایط خودتان را بسنجید، و با چند بار آزمون و خطا به این موضوع پی ببرید که چند بخرید برای شما توجیه داره .
     مارک جوراب را میتوانید از آقای فرقانی تهیه نمایید لطفا بیایید تلگرام
     ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰

     پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   در سایت دیوار یزد گه گاهی آگهی فروش میزارن ، یا یه زحمت بکشید بیایید توو گروه تلگرام بپرسید یزد تولیدی هست که بخواد همکاری کنه ، تولید کننده در گروه زیاد داریم

   پاسخ
 63. مهران
  مهران گفته:

  سلام اقای راهبی وقت بخیر
  میتونین شماره چند تا از تولیدی های جوراب در استان یزد رو واسم ایمیل کنین،اخه تو اینستا دیدم که که عکس از کارگاهشون گذاشتین،میخوام ببینم میتونم باهاشون کار کنم یا نه!
  ممنون

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، همانطور که مستحضر هستید جوراب بافی کار فوق العاده ساده ای است مخصوصا با دستگاه کامپیوتری !!!!
   در نتیجه تولید کننده هم بیم این دارد شما کار را ببینید و یاد بگیرید و برای خودش رقیب بشید. در نتیجه علاقه ای ندارند که فردی را وارد کارگاهشان کنند به همین دلیل متاسفانه ما هم از دادن شماره و آدرس واقعا معذوریم.

   پاسخ
 64. حسن
  حسن گفته:

  با سلام .من یک جوان اردبیلی هستم که سرمایه حدود چهل میلیون دارم من مدتی بود دنبال گارگاه تولید نایلون بودم که بعد کلی تحقیق با یه نفر آشنا شدم که خودش کارگاه داشت منو منصرف کرد الان مدتیه تو فکر تولید جوراب بافی هستم که شکر خدا با این سایت آشنا شدم من اگر مقداری وام بگیرم و با سرمایه چهل میلیونی خودم میتونم شروع کنم یا نه و این که من در زمینه بازار یابی فکر نکنم مشکلی داشته باشم چون از ده سالگی تو بازار بودم و ایکه ایده ای که در ذهن دارم میشه با توانی تولیدی بیشتری به کشور های همجوار هم صادر کرد یا این کار امکان پذریر نیست که بتوان روی منطقه گسترده ای تمرکز کرد که فروش بیشتری هم داشته باشم .قطعا اگر توان تولیدی من بالا باشه قیمت کالا پایین میاد و فروشش تو بازار به صرفه تر خواهد بود؟؟ میشهه راهنماییم کنین

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود دوست عزیز سرمایه شما برای تولید واقعا کمه ، فقط میتوانید دستگاه مکانیکی بگیرید و آن هم منسوخ شده است.
   بهتره یه عمده فروشی جوراب در شهرتون بزنید
   و از تهران بار بیارید

   پاسخ
   • حسن
    حسن گفته:

    شرمنده آقای راهبی یه سوال من از استانداری اردبیل وام جور کردم برای شروع کارم یعنی شروع تولیدی و اونا هم گفتن تا سقف دو نیم میلیارد میتونیم وام بدیم باید طرح توجیحیت رو بزاریم کمسیون ….سوالم اینه که با وام هم نمیتونم شروع کنم ؟؟؟ با سود ۴ درصدی ؟؟؟

    پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     سلام و درود آقا حسن عزیز
     بله میتوانید شروع کنید وامتون هم واقعا مناسبه و بهره کمی داره . اما سعی کن کوچیک شروع کنی و یواش یواش بزرگ کنید.
     اگر دستگاه و آموزش هم نیاز داشتید میتوانید در دوره های آموزشی شرکت نمایید.
     من الله توفیق

     پاسخ
 65. رامین
  رامین گفته:

  سلام.با صد ملیون تومن چیکارا میشه کرد تو صنعت جوراب بافی ؟!؟؟ آیا دستگاه جوراب بافی کامپیوتری فقط جوراب میبافه یا چیز دیگه هم میشه بافت باهاش مثلا حوله؟!؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، با ۱۰۰ میلیون میتوانید دوتا دستگاه کامپیوتری بگیرید و بسم الله بگید شروع کنید ۳ نفر هم مستقیم شاغل خواهند شد.
   دستگاه های کامپیوتری میتوانند ساق دست ، جوراب شلواری ، جوراب واریس و جوراب دیابتی هم تولید کنند

   پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     سلام و درود ، هر نفر ۱۰ دستگاه را میتواند اداره کند و دستگاه ها اگر ۲۴ ساعته روشن باشند خراب نمیشوند
     اون سه نفری هم که گفتم یه نفر ۱۲ ساعت شیف صبح نفر دیگه ۱۲ ساعت شیفت شب
     یه نفر هم این وسط کارهای اتو ، بسته بندی ، و… را انجام میدهد
     من االله توفیق

     پاسخ
     • رامین
      رامین گفته:

      سلام.مجدد.آقای راهبی آیا کسایی
      هستند تولیدات رو از ما بخرن با باید خودمون بازار یابی کنیم و می رو بفروشیم.

      پاسخ
      • دوران راهبی
       دوران راهبی گفته:

       سلام بر شما ، دوست عزیز فروختن جوراب اصلا کار سختی نیست ، اصلا نگرون این قضیه نباشید .
       سعی کنید خودتاون بفروشید و دنبال تعهد خرید تضمینی نباشید ، بعضی شرکت هایی که در کار فروش دستگاه مکانیکی هستند تعهد خرید میدهند اما مفت خری میکنند

       پاسخ
 66. مانی
  مانی گفته:

  درود مجدد .. فرمودید سرمایه اولیه چقد باید باشه ؟ با ۱ دستگاه نمیصرفه ؟ با ۳ ماه شاگردی میشه یادش گرفت ؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   برای مکانیکی حداقل ۴ دستگاه نیاز دارید تا به سود آوری برسید و کامپیوتری حداقل ۲ دستگاه
   قیمت هر دستگاه کامپی.وتری هم حدود ۳۵ الی ۵۰ میلیون است (البته دست دوم تمیز).
   اگر در دوره آموزشی شرکت کنید بعد از ۵ روز به راحتی میتوانید جوراب تولید کنید اگر بخوایید شاگردی کنید بله ماهه یاد میگیرید البته اگر کسی باشه که یادتون بده.
   من الله توفیق

   پاسخ
 67. امیرحسین
  امیرحسین گفته:

  باسلام بنده در اصفهان هستم ی شخصی که در حومه اصفهان هست وهیچ شناختی ازش ندارم پیشنهاد داده ۲۵ تومن سرمایه لازم داره برای راه اندازی کارگاه جوراب بافی که ماهیانه ۱.۵سود بهم بده با ضمانت سفته میخاستم راهنمایی کنید که به نظرتون این کار بکنم یا اینکه خودم ی کارگاه تولید جوراب راه اندازی کنم کل سرمایه ام ۵۰ تومن هستش درضمن کسی که پیشنهاد داده هیچ تجربه ایی از قبل در این ضمینه نداشته با تشکر از شما

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، سعی کنید با دستگاه کامپیوتری استارت بزنید ، مکانیکی بهترینش هم سرطانه و متاسفانه برای استارت با کامپیوتری هم سرمایه شما کافی نیست.
   متاسفانه ما این فرد رو نمیشناسیم شاید راهی بلدن که بقیه نمیدونن ، و این سود ۱.۵ میلیونی آیا سود است یا فروش ؟ آیا از ماه اول شروع میشود و یا بعد از ۲ سال به این سود آوری میرسد؟

   پاسخ
 68. حمید
  حمید گفته:

  سلام. ممنون از راهنمایی هایی که میکنید.
  میخواستم بدونم میزان سختی این کار برای یک مبتدی چقدره؟من پدرم بازنشسته شده و الان ۶۸ سالشونه. به نظرتون از پس این کار از لحاظ جسمانی بر میان؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، اگر با کامپیوتری استارت بزنید سختی خاصی ندارد ، بیشتر شبیه کارمندیه تا کارگری.
   پدر گرامیتون هم به مشکل خاصی نخواهند خورد.
   اما اگر قصد دستگاه مکانیکی را دارید به هیچ وجه شروع نکنید. ۱۰۰% نمیتونید باهاش کار کنید

   پاسخ
  • محمد
   محمد گفته:

   سلام جناب راهبی. خسته نباشید. میخواستم بپرسم اگر با یک دستگاه کامپیوتری شروع به کار بشه با فرض اینکه دستگاه ۲۴ ساعته کار کنه تو یک ماه چقدر هزینه میشه و چقدر درآمد داره؟ ضمن اینکه قیمت اتو و سر دوز هم اگر میدونین لطف کنید بگین؟ آیا خود شما دستگاه برا فروش دارین؟ و یه سوال اگر بخواییم از صفر شروع کنیم به این کار بعد از چقدر به سودآوری میخوریم؟ متشکر از لطف شما

   پاسخ
   • دوران راهبی
    دوران راهبی گفته:

    سلام و درود ، هر نفر میتونه ۸ دستگاه را اداره کنه ، حالا فرض بگیریم ۱ دستگاه دارید. ساعتی یک جین میزنه ، سود خالص هر جین هم ۵۰۰۰ الی ۸۰۰۰ هزار تومانه ، در نتیجه اگر هر چی تولید کردی را بفروشی ماهی ۳.۵ داره البته این مقدار سود خالص شماست . یعتی هزینه کارگر کسر شده و…
    اتو سردوز و پکپ باد تقریبا میشه ۱۰ میلیون. دستگاه بله داریم تماس بگیرید ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰ ، برای آموزش هم در دوره های آموزشی شرکت نمایید. من الله توفیق

    پاسخ
 69. سلیمانی
  سلیمانی گفته:

  سلام، من بالاخره باید از یه جایی شروع کنم وچون سرمایه ندارم پس نباید شروع کنم!؟
  منظور شما این است که در آمدش جوری نیست که ازپس قسط های وام بر بیآیم!؟!؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود، دوست عزیز همه کاری یه حداقل هایی را نیاز دارد، شما سرمایه ندارید بعد میخوایید بیایید توو کار تولید … این یخورده غیر منطقیه !!!
   یهو کارت نگرفت !! میخوایید چیکار کنید؟ با انشالله و توکل به خدا کردن که مسیر کج ، راست نمیشه !!!
   اگر همه چی روو روال پیش بره و هر چیزی تولید کردی فروخته بشه ، چراکه نه !! راحت قسط هارو میتونید بدید و به در آمد مذکور میتوانید برسید …

   پاسخ
  • رامین
   رامین گفته:

   سلام اقای راهبی وقت بخیر هیچ اشنایی با جوراب ندارم من خودم ۲۰میلیون پول دارم اول میخواستم مرغ بگیرم تخم مرغ بخش کنم ولی بعد که تولیدی جوراب رو دیدم نظرم عوض شده با بیست میلیون پول نقد و پنجاه میلیون هم وام ۴درصدی میتونم شروع کنم یانه

   پاسخ
   • دوران راهبی
    دوران راهبی گفته:

    سلام و درود ، یه شریک هم مثل خودتون پیدا کنید و سرمایه را بتوانید ۱۲۰ میلیون کنید یه کارگاه خیلی خوبی با دستگاه کامپیوتری میتوانید راه بندازید . ۱۲ ساعت خودتون کار میکنید ۱۲ ساعت شریکتون

    پاسخ
    • رامین
     رامین گفته:

     سلام دوباره اقای راهبی هیچ کسی رو ندارم به هر کسی میگم میگن نمیتونی راه بندازی حالا وام جور نشده میخوام بدونم با بیست میلیون یه دستگاه دسته دوم میتونم بخرم یا کسی اقساطی میده بخرم اول نیصف پول دستگاه روبدم بعدش یه ساله چک بدم کسی پیدا میشه اینجوری اقساطی بده

     پاسخ
     • دوران راهبی
      دوران راهبی گفته:

      سلام و درود آقا رامین عزیز
      سرمایه شما فوق العاده پایینه واقعا هیچ کاری نمیشه انجام داد در حال حاضر هم اگر پولتون نقد هم بود دستگاه خیلی سخت گیرد میاد از عید به اینور دستگاه وارد نشد.
      سعی کنید حتما با کامپیوتری شروع کنید و یا اصلا شروع نکنید.
      من الله توفیق

      پاسخ
 70. لطیفی
  لطیفی گفته:

  آقای راهبی سلام
  یکی ازدوستان باکسی تولیدی جوراب بافی داشته که ازهم جداشدند الان خودش یک دستگاه دوفس داره ومکان ونخ ووسایل دیگرهم دارد پیشنهادشراکت به بنده داده وخواسته اینه که بنده هم یک دستگاه خریداری کنم وشروع به کارکنیم .من هم هیچ سررشته ای ازجوراب بافی ندارم ولی ایشان چندین سال هست تواین کارهستند وازهرنظرواردند .به نظرشما باایشان می توانم شروع به کارکنم وبنده برای خرید باید وام بردارم آیابرای من صرفه ای دارد ممنون میشم راهنمایی کنید.باتشکر

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، اگر فرد قابل قبولی هستند شراکت کنید هیج مشکلی ندارد.
   در شرایط کنونی فقط با شراکت میشه کار راه انداخت ، کار یه نفر نیست ، دستگاه هم گرفتی حتما ۲۴ ساعته باهاشون کارکنید نزارید دستگاه ها بخوابن.
   چون اوشون از کار سردرمیارن ، شما هم یواش یواش یاد میگیرید.
   در کل یه دونه ددستگاه سود آوری نداره و حداقل دو دستگاه نیازه ، هر نفر حدود ۱۰ دستگاه کامپیوتری را میتواند اداره کند.

   پاسخ
 71. سلیمانی
  سلیمانی گفته:

  سلام ممنون میشم جواب من رو بدهید، من سرمایه ای ندارم ومیخوام وام بگیرم، البته تجربه ای هم در این زمینه ندارم،ولی دوست دارم یک کار با درآمد ماهیانه ۵_۶میلیونی برای خودم راه بندازم،شما پیشنهاد میکنید وارد این حرفه بشوم؟! خواهش میکنم من رو راهنمایی بفرمایید، ممنون.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود آقای بابک عزیز ، استارت کار با وام بنظرم اشتباه است ، وام برای توسعه کار و بزرگ کردن کسب و کاری استفاده گردد خیلی معقول تر خواهد بود.
   اگر دنبال یک کار بی دردسر ، و استارت با سرمایه پایین ، و در آمد بالا هستید اصلا جوراب بافی را پیشنهاد نمیکنم .
   میزان وام شما چقدر است؟

   پاسخ
 72. مانی
  مانی گفته:

  درود مجدد یعنی فقط جوراب بچگانه باید دستگاه مدل خودش باشه و اینکه جوراب زنانه و مردانه چه کوتاه یا اسپرت یا و…… دستگاهش یکیه ؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   درود بر شما ، بله دقیقا ، سایز جوراب بچگونه کوچیکه پس باید دستگاهتون با سیلندر پایین باشه ، اما سایز جوراب مردانه و دخترانه و مچی و… باهم یکیه در نتیجه یه دستگاه میتونه همه اینارو تولید کنه .

   پاسخ
 73. zahra
  zahra گفته:

  باسلام
  من ساکن ماهشهر درخوزستان هستم ودر شهر ما کارگاه جورا ب بافی نداریم متاسفانه من قصدم طراحی جوراب بود ولی چون کارگاه نداریم باید خودم شروع کنم به خرید دستگاه و تولیدش میخواستم ببینم برای خرید دستگاه کامپیوتری وشروع کار در خونه ازکجابایددستگاه رو تهیه کنم ومیزان سرمایه اولیه چقدر لازمه وآیااصلااینکار برای من به صرفه هست؟؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، متاسفانه دستگاه آکبند ۴-۵ ماهی است که بدلایل مسائل گمرکی وارد کشور نشده ، در نتیجه ناچارا باید از دستگاه های دست دوم استفاده کنید و آن هم دست دوم تمیز که توسط یک فنی کار تایید بشه.
   قیمت دستگاه های دست دوم خوب هم از حدود ۴۰-۴۵ میلیون شروع میشه تا حدود ۶۰-۶۵ میلیون و به سال ساخت و برند دستگاه قیمت آن تغییر میکند.
   اگر احیانا هم خواستید شروع کنید حتما با شریک پیش برید تا موفق شوید . این دستگاه های باید ۲۴ ساعته روشن باشند و جوراب تولید کنند تا هزینه های تولید شما کاهش یابد.
   اگر کارگر هم بگیرید چون کارگر در این قضیه ذی نفع نیست با دل و جان کار نمیکند.
   در نتیجه اگر مثل خودتا یکی دونفر بشید و سرمایه هایتان را روی هم بگذارید خیلی بهتر خواهد بود . اگر شریک هم نیاز داشتید به تلگرام بنده پیام دهید تا از خوزستان یه نفرو بهتون معرفی کنم.
   ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰

   پاسخ
 74. مانی
  مانی گفته:

  درود عرض ادب . سپاس از مطالب خوبتون … بنده همدان هستم …. میخاستم ببینم یه دستگاه کامپیوتری در ساعت چند جین میزنه ؟ فرق دستگاه ۲۰ تا ۴۰ میلیونی در چیه ؟ فرق قیمت جینی از تولید کننده تا مصرف کننده چقده ؟ بعنوان مثال یکی از دوستان جینی خریده بود که براش افتاده بود دونه ای ۴۰۰۰ ت .. حال تولید کننده چقد براش افتاده که داده دونه ای ۴۰۰۰ ت ؟ با ۶۰ میلیون خوبه شروع کنم در منزل ؟ جوراب نانو چطوریه ؟ آیا از نانو بهترم هست یا خیر ؟ با کامیپوتری چندتا مدل میشه زد یعنی حتما باید سینلدر عوض بشه ؟ آیا تک فازی کردن دستگاه مشکل پیش میاره ؟ بنظرتون روی جندتا جین ماهی ۲ میلیون داره ؟ بنده سوال زیاد دارم …. شرمنده

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ،
   ۱. سرعت تولید دسنگاه کامپیوتری تقریبا هر ۱ ساعت ۱ جین است .
   ۲.به برند و کیفیت دستگاه ها ربط دارد و قیمت های متفاوتی دارند. دستگاه آکبند از حدود ۵۰ میلیون شروع میشه تا ۷۰ میلیون و متاسفانه ۵ ماهی است که دستگاه آکبند وارد کشور نشده
   ۳. تولید هر جین جوراب ۵ الی ۸ هزار تومان سود خالص داره (البته اگر جنس متوسط تولید کنید) و سود شما به نسبت قدرت بازار یابی شما متفاوت است.
   ۴. با ۶۰ میلیون کم میارید حدود ۵۰ م دستگاهتون بشه ، پمپ باد ، سردوز ، اتو ، نخ نیاز دارید .
   ۵. برای تولید جوراب نانو از نخ نانو استفاده میشود و به ازای هر جین جوراب حدود ۱۰ -۱۵ هزار تومان هزینه تولید را افزایش میدهد.
   ۶. خوب و بد بودن جوراب را نانو یا غیر نانو بودن آن تعیین نمیکند.
   ۷. با کامپیوتری هر جورابی دلتون خواست میتوانید تولید کنید و محدودیت طرخ ندارید. و اگر بخواهید بچگانه بزنید باید دستگاه جدا با سیلندر پایین بخرید .
   ۸. تک فاز کردن دستگاه هم هیچ آسیبی به دستگاه وارد نمی کند.
   امیدوارم توضیحات کامل بوده باشه
   من الله توفیق

   پاسخ
 75. رحمت الله
  رحمت الله گفته:

  سلام جناب راهبی
  بنده میخواهم این کسب را درافغانستان آغاز نمایم درمورد اگر لطف نمایید تلگرام یا واتس آپ خودرا برایم بفرستید ممنون میشم

  پاسخ
 76. سودابه
  سودابه گفته:

  با سلام آقای راهبی برای تولید جوراب زنانه شیشه ای همون دستگاه کامپیوتری که شما میفرماین را میشه تولید کرد یا دستگاه دیگری نیاز هست ؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، در نوع خاصی از درستگاه های کامپیوتری استفاده میشود که سیستم بافت آن به کلی با دستگاه های کامپیوتری متفاوت است .
   در ضمن جورابی که تولید میشود بعد از بافت رنگرزی میشود و به رنگ مشگی و رنگ پا در می آید .
   فنی کار و نخ و قطعات یدکی ااین دستگاه کم است . هنگام شروع حتما حواستان را جمع کنید. قیمت دستگاه حدود ۲۵ میلیون است .

   پاسخ
 77. غلامرضا
  غلامرضا گفته:

  سلام. آقای دوران .
  من می خوام تو زاهدان یک گارگاه کوچک راه بندازیم پول رو هم با هزار بدبختی جمع کردم به نظرتون می تونم بدون داشتن تجربه و مهارت قبلی این کار رو بکنم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، سلام بله میتوانیدشروع کنید و چاره ای جز این ندارید اما باید آموزش های اولیه را ببنید تا بتوانید با دستگاه ها کار کنید . انشالله دوره های آموزشیمون در تهران به زودی تشکیل خواهد شد. آموزش دستگاه مکانیکی + کامپیوتری + تعمیرات.

   پاسخ
 78. آزاد
  آزاد گفته:

  با سلام و درود خدمت شما جناب آقای راهبی . برای شروع این کار که تو شهرستانم اگه با دو دستگاه مکانیکی و لوازم و تجهیزات نیاز اقدام کنم چقدر واسم هزینه داره ؟ با تشکر از زحمات شما

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، حدود ۱۲ الی ۱۵ میلیون ، انشالله کار رو که یاد گرفتید تعداد دستگاه ها را حداقل به ۴ تا رسونید تا حجم تولید بره بالا و ارزش وقت گذاشتن داشته باشه ، هر نفر ۶ تا دستگاه را همزمان میتواند اداره کند.
   در ضمن برای داشتن یک کارگاه ایده آل با دستگاه مکانیکی حدود ۳۰ الی ۳۵ میلیون سرمایه نیاز است که اکثر آن هم برای خرید مواد اولیه هزینه خواهد شد.
   دوره های آموزشی ما هم چند روز دیگه در تهران شروع خواهد شد.
   آموزش دستگاه کامپیوتری + مکانیکی + تعمیرات

   پاسخ
 79. مصیب
  مصیب گفته:

  با عرض سلام و ادب خدمت استاد گرامی جنال راهبی عزیز من شاغل هستم و معمولا تا ساعت دو بعدازظهر مشغول کارم میخوام و محیط کافی برای راه اندازی یک کارگاه کوچک در داخل خانه دارم و حدود ۶۰ میلیون پول دارم میخوام با دستگاه کامپیوتری شروع کنم متاسفانه هر جا میرم راضی نمیشوند اطلاعاتی در خصوص کار کردن با دستگاههای جوراب بافی بدهند شما راهنمایی کنید چکار کنم و از کجا شروع کنم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، دوست عزیز با این سرمایه ای که دارید دستگاه آکبند نمیتونید بخرید قیمت دستگاه های متوسط کار راه بنداز ۵۰-۵۵ میلیون و دستگاه های با کیفیت ۸۰الی ۷۰ میلیون است.
   در نتیجه شما ناچارا باید دست دوم پیدا کنید. اگر آکبند بگیرید شرکت فروشنده آموزش کار با دستگاه را رایگان ارائه میدهد ولی دست دوم این شرایط را ندارد.
   انشالله تیر ماه دوره های آموزشی ما برگزار میشه میتونید در آن شرکت کنید.
   در ضمن در این دوره یک گام جلو خواهیم رفت و علاوه بر آموزش کار کردن با دستگاه تعمیرات هم تا حدودی آموزش داده خواهد شد تا برای هر ایراد کوچکی به فنی کار نیاز پیدا نکنید.
   درضمن یک نکته : دستگاه کامپیوتری با قیمت ۲۰ -۲۵ میلیون هم پیدا میشه ( دست دوم) به هیج وجه ازیتا نخرید ، در تامین قطعات ، و فنی کار به مشکل خواهید خورد . نکته دیگر » دستگاه کامپیوتری ۱۰ سال عمر مفید دارد و بعد از آن بایدسرویس کاری کاملی انجام شود. دستگاه دست دوم خواستید بگیرید زیاد قدیمی نگیرید.
   همه دستگاه ها چینی هستند و بهترین مارک چینی ویلت و تیانگ میباشد.
   اگر دستگاه دست دوم هم خواستید بگیرید حتما با یک فنی کار مشاوره بگیرید و تایید کنه ، هر دستگاهی ارزش خریدن نداره .

   من الله توفیق

   پاسخ
  • آزاد
   آزاد گفته:

   سلام،من در یکی از شهرستان های قزوین قصد راه اندازی کارگاه رو دارم.به عنوان شغل دوم.سرمایه حدود ۱۵ میلیون دارم.میتونم دستگاه مکانیکی و لوازمش رو بخرم؟آدم مطمئنی میشناسید در استان برای خرید دستگاه؟آموزش های کار با دستگاه و تعمیرات رو کجا یاد بگیرم؟و

   پاسخ
 80. مهران
  مهران گفته:

  سلام اقایه راهبی مطالب شما ساده و به زبان مردمی بیان شده طرح ایجاد سایت خرید فروش عمده واقعا عالیه جوراب مصرفیه و هر نفر ادم راحت دو یا سه جفت جوراب داره طبق جمیعت کشور ما میشه گفت بازارش هست تقریبا اگر ادم پشتکار داشته باشه
  سوال من اینه اگر من این کار شروع کنم میتونم یه کارگاه کاملا پیشرفته راه بندازم و تولید انبوه داشته باشم ایا امکان صادر کردن هست ؟ یا مثلا ارسال به کل کشور ممنون میشم راهنمای کنید / شاید حتی اگر لازم بشه حضوری با شما ملاقات کنم و از علم دانش شما کمک بگیرم این کار میکنم راه اندازی کارگاه که توسط چند سرمایه گذار احداث بشه خوبه اگر شما خودتون کاری مناسب تر سراغ دارین بهم بگین راجب تولید عالیه من تا ۵۰۰ میلیون میتونم وارد کار کنم اگر کار بگیره میتونم بیشترش کنم
  ساده

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، دوست عزیز اگر میخواهید کار را بزرک انجام دهید میتوانید با خود ما همکاری کنید و روی کمک ما در زمینه تعمیرات دستگاه ، راه اندازی واحد تولیدی، مشاوره تولید بهترین محصول و بازار پسند و همچینی طراحی جوراب حساب ویژه ای باز کنید . انشالله دفتر ما بزودی در تهران تاسیس میشه میتونید برای ادامه صحبت بیایید اونجا. ما هم دنبال سرمایه گذار داریم میگردیم.
   اینم شماره تلگرام بنده است . یه پیامی اونجا بدید ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰
   من االله توفیق

   پاسخ
 81. امین
  امین گفته:

  سلام
  وقتتون بخیر
  دو نوع دستگاه بین دستگاهای فروشی تعداد بیشتری داره
  اول سیلندر ۱۴۴
  دوم سیلندر ۱۷۲
  اشتباه نکنم تو سایت خودتون خوندم هر چه عدد سیلندر بزرگتر باشه،تراکم بافت جوراب بیشتره و درنتیجه کیفیت بهتری داره(پس نخ بیشتری مصرف میکنه)
  اما کدوم دستگاه بهتره که خریداری بشه؟
  ممنونم از شما.

  پاسخ
  • نازنین صفری
   نازنین صفری گفته:

   سلام خسته نباشید ماحدود ۵۰ میلیون پول داریم ودر شهرستان لاهیجان هستیم میخواستم بدونم که چجوری میتونم کاروشروع کنم و شما چه پیشنهادی دارین؟من میخواستم پدرومادرم شاغل بشن و جوراب شلواری تولید کنیم باکیفیت میشه راهنمایی کنید؟وشماره ای چیزی برای ارتباط باخودتون بزارید؟

   پاسخ
   • دوران راهبی
    دوران راهبی گفته:

    سلان و درود ، با این سرمایه ای که دارید نمیتوانید سمت جوراب شلواری برید ، .
    هر جور حساب میکنم سرمایه شما برای شروع کار کمه ، فقط میتوانید با دستگاه مکانیکی استارت بزنید ، اونم شروع نکنید خیلی بهتره ، دستگاه مکانیکی دیگه منسوخ شده.
    برید یه شریک پیدا کنید تا سرمایه تون روی هم دیگه بشه ۱۲۰ میلیون و با دو دستگاه کامپیوتری شروع کنید ، ۳ نفر مستقیم شاغل خواهند شد .
    ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰
    اگر پاسخ گو نبودیم پیامک بدید ، خدوم تماس میگیرم و یا اینکه بیایید تلگرام
    من الله توفیق

    پاسخ
   • مهرداد
    مهرداد گفته:

    سلام وقتتون بخیر اقای راهبری مندر شهر تبریز زندگی میکنم میخام دستگاه جوراب بخرم اوالین اولویت برای من اموزش دستگاه است باید از کجا یادبگیرم

    پاسخ
  • سرور
   سرور گفته:

   سلام جناب بنده مزون و تولید مانتو و شومیز دارم می خوام در کنار تولیداتم جوراب هم باشه
   راهنمایی کنید دستگاه کامپیوتری چا قیمته و چا مارکی خوبه و از کدوم فروشگاه تهیه کنم سپاس

   پاسخ
   • دوران راهبی
    دوران راهبی گفته:

    سلام و درود ، اگر بازار شما محدود به مزون خودتون است اصلا دستگاه نگیرید بلکه با بقیه تولید کننده های جوراب کار کنید توجیه اقتصادی بهتری برای شما خواهد داشت.
    قیمت بهترین دستگاه مثل ویلت و تیانگ حدود ۸۵ میلیون است. و در ضمن حداقل دو دستگاه نیاز دارید .
    شما به جای خرید دستگاه ۲۰ میلیون نخ بگیرید و مزد بافی کنید. که راندمان بسیار بالایی خواهد داشت.
    من الله توفیق

    پاسخ
 82. امین
  امین گفته:

  من در شهرستان نجف آباد،استان اصفهان زندگی میکنم. حدود ۱۹ مرکز تولیدی تو اصفهان ثبت شده. فکر کنم در اصفهان نخ و تعمیرکار این دستگاه وجود داشته باشه. اما به هرحال فرمایشهای شما بسیار مثمر ثمر و مفید بود.
  انشاالله هروقت سرمایه ی کافی تهیه کردم این کار رو شروع میکنم.
  خیلی ممنونم از راهنماییتون و بهترین هارو از خدا براتون خواستارم.
  موفق باشید.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   با این آماری که دارید معلومه خوب تحقیق کردید ، انشالله موفق باشید. بازم هر سوالی بود ما در خدمتیم. در ضمن در گروه و کانال تلگرام ما عضو شوید. @sockscenter این کانالمونه ، اونجا لینک گروه را هم گذاشتیم .

   پاسخ
 83. امین
  امین گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من تقریبا سرمایه ای ندارم و هنر کنم بتونم یه دستگاه جوراب بافی مکانیکی با سر دوز و پس دوز و اتوش رو بخرم.
  تو خونه مکان مناسب برا دستگاه دارم و خودمم چند ساله فروشنده،سوپر وایزر وسرپرست فروش تو چند شرکت برند و غیر برند بودم(البته لبنیات) اما با دانش فروش در حد قابل قبولی آشنا هستم.
  با توجه به این صحبتهایی که کردم و مهم تر با توجه به وضعیت کنونی و گرون بودن مواد خام تقریبا برای هر کاری،آیا الان مقرون به صرفه هست که برم تو این کار. میشه راهنمایی کنید.
  مثلا من با ۹۰ هزار تومن سه نوع نخ میخرم(حالا هر کدوم به اندازه ی خاصی مصرف میشن) حسابی که پیش خودم کردم حدود ۱۵ جفت جوراب معمولی میتونم تولید کنم.
  کاری به اصطحلاک و هزینه برق و کارگاه و نیرو ندارم. آیا فایده ای داره؟
  میشه بگید رو یه جین جوراب چقدر هزینه ی نخ باید بدم و با کمترین قیمت ممکن،بفروشم چقدر میتونه برام داشته باشه؟
  در کل عرضم اینه که نسبت هزینه ی نخ به قیمت فروش تو این بازار فعلی مقرون به صرفه هست؟
  خیلی برام مهمه و خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود آقا امین عزیز .
   اگر سرمایتون کمتر از ۳۰ الی ۳۵ میلیونه اصلا نیایید توو کار ، کم میارید و اون مبلغی هم که دستتون است را از بین میبرید.
   هر جین جوراب تقریبا نیم کیلو وزن داره و یه نخ مناسب کیلیویی حدود ۴۰ الی ۵۰ هزار تومان است . و فقط نخ مصرفی شما برای هر جین جوراب ۲۰ الی ۲۵ هزاره .
   درضمن نخ فروش مثلا ده کیلو نمیفروشه باید کارتنی و کیسه ای بگیرید . فرضا کسی رو هم پیدا کردی تناژ پایین بفروشه هززینه ارسال و باربریش خیلی زیاد میشه .
   برای شروع حدود ۱۵ میلیون نیازه اما بعدش باس کارگاه رو بزرگ کنی تا ارزش وقت گزاشتن داشته باشه .
   خلاصه : نیایید توو کار . تمام 🙂
   من الله توفیق .
   راسی شما با سرمایه کم بیایید توو کار برای ما خوبه چون کمیسونیمون رو از رو دستگاه ها میگیریم این وسط فقط شما ضرر میکنید . حیفه !!!

   پاسخ
   • امین
    امین گفته:

    در واقع من اگه بخوام بیام تو این کار باید یه دستگاه بخرم که فقط بتونم باهاش یاد بگیرم و بعد با یه سرمایه ی حداقل ۵۰ میلیونی یه کارگاه درست درمون راه بندازم و تا میتونم تولید کنم.

    پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     بله دقیقا همینه .
     اگر بخواهید با مکانیکی کار کنید ۳۰- ۳۵ میلیون کفایت میکنه.
     اگر از مراکز جوراب بافی مثل تهران مشهد همدان آذربایجان غربی و شرقی و یا اصفهان دور هستید حتما با دو دستگاه استارت بزنید. تا اگر یکی خراب شد از اونی که درسته بتونی الگو بگیرید

     پاسخ
   • امین
    امین گفته:

    به نظرتون میتونم این کاری رو با توجه به فرمایش شما انجام بدم؟ پشتکار و فنی بودنم خیلی خوبه،البته تعریف از خود نباشه.
    در کل این کار،اگه تمام تلاشم رو انجام بدم درآمد زایی خوبی داره یا نه؟
    با توجه به اینکه تو بازاریابیش مشکلی ندارم

    پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     اگر مطمئن هستی که در بازاریابی و فروش به مکشل نمیخورید شما تا الانش ۹۰ درصد راه را رفتی . خیالت راحت. تولید ساده ترین کار است مهم بازاریابی فروش است . نه اینکه بازار خراب باشد ، خیر اصلا !!! اتفاقا بازار جوراب الان خوب شده .
     از لحاظ فنی هم اوکی هستید ، که خیلی خوبه ، هیچ مشکلی نخواهید داشت.

     پاسخ
     • امین
      امین گفته:

      از بازاریابی که مطمئنم. به هرحال چندساله تو کار فروش هستم. خداروشکر برای شرکت ها ی مختلف که کم نزاشتم و همیشه فروششون رو تکون دادم (خدایی نکرده این صحبتهام تعریف از خود نیست،محض تصمیم درست گرفتن هست)
      کلا عشقم فروش هست و از طرفی خودم لیسانس طراحی دارم و با یه بچه ها هرزگاهی یه ایده برا تولید میدیم. اما نمیدونم چرا تولید جوراب بدجور ذهنمو مشغول کرده.

      پاسخ
   • امین
    امین گفته:

    و آخرین سوالم
    دیدم که دستگاه ها یه توپ،دو،سه و چهارتوپ هستن و تعداد توپ،طرح های بیشتری میزنه.
    اما کدوم دستگاه و بهتر و برای یادگیری آسون تره و کدوم برند،برند بهتریه؟
    خیلی ممنون که برام وقت گذاشتید و بازم خیلی ممنون که انقدر عالی توضیح دادید.
    لایق باشم ، بهترین هارو از خدا براتون آرزومندم.

    پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     دوست عزیز تعداد توپ بیشتر باشه تعداد طرح بیشتری نمیزنه !!!! فقط یک طرح میزنه اما اون طرح میتونه یکم شلوغ تر باشه . سعی کن تک توپ بگیری ، هم ارزونه ، هم کار کردن باهاش ساده است و هم طرح ساده میزنه !!! با دستگاه مکانیکی به نفعتونه جوراب با طرح ساده بزنید ، جوراب های طرح دار را با کامپیوتری میزنند.
     زیاد روی برند هم حساس نباشید ، دستگاهی بگیرید که سالم باشه . من راهبی فرضا دستگاه بفروشم اسم دستگاه رو میزارم راهبی !!!! همین !!! هیچ اعتباری به اسم نیست . اما برای اینکه خیالتون راحت باشه خازع بهتزینه . اما وقتتو برای پیدا کردنش هدر نده.
     بازم سوالی بود ما در خدمتیم.
     موفق باشید.

     پاسخ
 84. مرضیه زارع
  مرضیه زارع گفته:

  سلام تو یزد و حوالی چالوس میشه یه کارگاه جهت آموزش و آشنایی با دستگاهها معرفی کنید.کم بینا هستم کارشناس مدیریت اجرایی دوست دارم در زمینه نساجی کار کنم .

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، متاسفانه کسی این کار رو آموزش نمیده و اون چند نفری هم که هستند دارندآموزش میدن ، فقط قصد فروش دستگاه دارند ، و جوری آموزش میدن که همینه کمیتتان بلنگد.
   چند وقت دیگه دوره آموزش ما در تهران شروع میشه و خیلی امید وار هستیم تا تعمیرات را هم آموزش بدیم . اگر این اتفاق بیوفته کار دوستان خیلی ساده میشه و ریسک کار بیاد پایین .
   متاسفانه در این صنف ما دلسوز نداریم که نگرون سرمایه مبتدیان باشد و هر کی دوست داره مبتدیان رو به نحوی تیغ بزنه از نخ فروش بگیرید تا دستگاه فروش .
   کم بینایی هم گمون نکنم مشکلی ایجاد کنه فقط یخورده کار و زحمتتون زیاد بشه ، اما ارزش داره و ما نشد نداریم .
   آموزش هم فقط در تهران خواهد بود و دلیل این امر هم این است که قطب جوراب ایران تهران است و دستگاه و مواد اولیه به وفور پیدا میشه و به همه استان ها هم نزدیکه .
   من الله توفیق.
   در ضمن در گروه تلگرام ما هم عضو شوید . کلی تولید کننده و علاقمند دور هم جمع شدند
   در تلگرام آیدی @sockscenter را جستجو کنید ، وارد کانال شوید . در قسمت توضیخات BIo لینک گروه را گذاشتیم . از اونجا بیادد به گروه.

   پاسخ
 85. نعیمی
  نعیمی گفته:

  با سلام خدمت شما اقای راهبی شما خودتون جوراب بافی دارید؟
  و اگر ندارید خوب انقدر اطلاعات داری چرا نمیزنید؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، بنده دانشجوی نساجی بوده ام و بعد دانشگاه رفتیم خدمت سربازی ، الان ۴ -۵ ماهی است که سربازی را تمام کرده ایم و متاسفانه پدر پولدار نداشتیم تا سرمایه ای دراختیارمان قرار دهد . 🙂
   در دوران دانشجویی هم هرچقدر پس انداز داشتیم حین خدمت خرج شد و با این افزایش قیمت دلار همون یک مقدار سرمایه هم یک سوم شد.
   انشالله واحد تولیدی ما هم راه میوفته تا آخر سال .
   و مورد بعدی ، کسی که اطلاعاتی در یک زمینه ای دارد حتما نیازی نیست که وارد آنکار شود . شاید بدانم فرش ماشینی چطور تولید میشود اما خرید فروش فرش خیلی منطقی تر از تولید فرش است .
   در زمینه جوراب بافی هم این مورد وجود دارد . اگر درست عمل شود خرید و فروش جوراب خیلی بهتر از تولید است. اما دوستان عشق کارآفرینی دارند و تولید را میپستندند.
   در گروه تلگرام همیشه گفته ام و باز هم میگم : اول بازار بسازید بعد تولید کنید و این پروسه نباید برعکس طی شود.
   ما تولید کننده زیاد داریم و باید از پتانسیل های این عزیزان استفاده کنیم و داریم برنامه میزیزم سایتی در زمینه خرید و فروش جوراب ایجاد کنیم که مانند دیجی کالا باشد اما در آن تخصصی جوراب عمده فروخته شود.
   سوال شما هم کاملا منطقی بود … اما بنده تولیدی هم بزنم احتما دوست دیگری بپرسند شما که تولیدی دارید چرا دستگاه را خودتان وارد نمیکنید ؟
   اگر دستگاه را وارد کنیم دوست دیگری سوال خواهد کرد چرا نخ را خودتان تولید نمیکنید؟ نخ را خودمان تولید کنیم بگم چرا مواد اولیه نخ را چرا خودتان تولید نمیکنید ؟ همه این سوالات هم منطقی هستند اما سرمایه و زمان نیاز است ؟؟
   بنده هم متولد ۱۳۷۳ هستم و انشالله همه این موارد را دونه دونه اجرا خواهیم کرد. امسال سال خوبی خواهد بود برای صنعت جوراب بافی.
   بعد بنظرم یه قانون نا نوشته ای وجود دارد که میگه : اگر مشکلی را بتوانی حل کنی و راهکار ارائه دهی مطمئن باشید مورد استقبال قرار خواهد گرفت و پول خودش خواهد آمد. هدف ما هم از ایجاد این سایت حل مشکلات صتعت جوراب بافی است. و این مشکلات میتواند تولید سوزن باشد یا رنگ کردن نخ …
   و برنامه ای که برای چند ماه اینده داریم ایجاد واحد تولیدی است نه برای شخص خودمان بلکه برای همه :
   بجای اینکه دوستان بروند انفرادی فرضا با خرید دو دستگاه تولیدی شان را احداث کنند این افراد سرمایه هایشان ر را کنار هم بگذارند و بجای ایجاد فرضا ۲۰۰ واحد تولیدی کوچک ۱ واحد خیلی بزرگ ایجاد شود.
   اگر این کار انجام گردد بدلیل حجم بالای تولید و خرید و فروش تناژ هزینه های تولید بسیار پایین خواهد بود. و چون انباشت سرمایه بوجود می آید میتوان در کنار تولید جوراب نخ هم تولید کرد ، دستگاه هم وارد کرد . و همه این ها درآمد بسیار زیادی را برای سرمایه گذاران ایجاد خواهد کرد.
   این واحد تولیدی بزرگ به نیروی کار هم نیاز دارد و میتوان از خود سرمایه گذارها به عنوان نیروی کار استفاده کرد و علاوه بر دریافت سود سرمایه گذاریشان ، درآمدی هم از کارشان داشته باشند. این کارخانه به مهندس برق ، مهندس صنایع ، حساب دار و.. نیاز دارد و متاسفانه ما افرادی را داریم که بدلیل خراب بودن بازار فرد مورد نظر فوق لیسانس حسابداری دارد اما کار نیست و میخواد برای خودش کارگاه جوراب بافی بزند و در زمینه نامربوط ادامه فعالیت دهد با اینجاد این کارخانه این افراد را میتواند در بخش تخصصی خودشان بکار گرفت. بعضی از افراد استعداد ذاتی در زمینه فروش دارند در نتیجه حیف است آن ها در خط تولید بکار گمارده شوند بلکه بهتر است به این افراد نمایندگی فروش محصولات در شهرشان اهدا شود تا محصولات را در استانشان پخش کنند. و چون حجم کار بسیار عظیم است حالا صادرات مفهوم واقعی خود را بدست خواهد آورد.
   من الله توفیق

   پاسخ
 86. محمدرضا
  محمدرضا گفته:

  سلام آقای راهبی ممنون از مطالب موثرشما. واقعاممنونم. من میخوام از صفرشروع کنم ومدتهاست که تو فکر اینم که چطور شروع کنم. چون وضع مالی خوبی ندارم واصلاهم راجب جوراب بافی سررشته ندارم الان تونستم باهزارمشکل یه مقدارکمی وام جور کنم حالا خواستم از شما خواهش کنم که من رو کمک کنید که شروع به کارکنم. ممنونم از محبت شما وهمه دوستان. ۰۹۳۵۵۹۰۵۶۲۹

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، ما در زمینه آموزش و تامید دستگاه و مواد اولیه میتوانید بهترین کمک ها را به شما بکنیم اما مقوله فروش و بازاریابی همت شما را میطلبد
   لطفا بیایید تلگرام ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰

   پاسخ
 87. بنیامین
  بنیامین گفته:

  سلام اقای راهبی با توجه به شرکتها و کارخانه های با سابقه توی صنف جوراب بافی وجود دارن برای کسی که به فرض مثال با دوتا دستگاه کامپیوتری بخواد شروع کنه چجوری مشتری پیدا کنه؟ به نظرتون هم تولید داشته باشه و هم مغازه ای برای فروش جنسش بهتره یا با بازاریابی و تبلیغ فقط تولید کنه و به مغازه دار بفروشه؟ من خودم شخصا مشکل اصلیم پیدا کردن مشتریه

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، تولید واقعا هیچ کاری نداره اصل کار مهمه ، هنگام استارت کار هر جور که به ذهنتون میرسه باید فروش کنید از فورشگاه بگیرید تا عمده فروش . تا بازار شما را به عنوان تولید کننده بشناسه ، بعد مشتری های ثابت یواش یواش سرکلشون پیدا میشه. در ابتدای کار باید زحمت فراوان بکشید.

   پاسخ
 88. امین
  امین گفته:

  سلام آقای راهبی عزیز من اهل همدانم میخواستم ی دستگاه کامپیوتری خریداری کنم پیشنهادتون چیه؟چقدرهزینه داره؟پشتکار داشته باشم موفق میشم؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود بر شما آقا امین عزیز
   متاسفانه دستگاه کامپیوتری در ایران تمام شده و برج سه و چهار احتمالا وارد بشه.
   از بهترین دستگاه میتوان به ویلت اشاره کرد. که حدود ۴۱۰۰ الی ۴۵۰۰ دلار قیمت دارد.
   جوری برنامه بریزید که بعد از اینکه کار را یاد گرفتید تعداد دستگاه ها را حداقل به دو دستگاه برسانید تا ارزش وقت گذاشتن داشته باشد.
   هر فرد میتواند ۸ دستگاه را همزمان اداره کند. سرعت تولید آن هر ساعت یک جین (۱۲ جفت است).
   و میتوانید ۲۴ ساعته از آن استفاده کنید و هیچ مشکلی برای آن پیش نمی آید.
   سود یک جین جوراب معمولی هم ۵ الی ۸ هزار تومان است و این سود خالص است هزینه اجاره برق و کارگر کسر شده است .
   و من الله توفیق

   پاسخ
 89. فاطمه رضایی
  فاطمه رضایی گفته:

  سلام آقای راهبی،از اطلاعات مفیدتون بسیار ممنونم.
  من هم میخواستم یک کار کوچک راه اندازی کنم. میخواستم نظرتان رو راجع به دستگاه پیکاسو سازی بدونم.من در شهر اصفهان هستم و معلم. نظرتان باتوجه به شغلم که شاید بتونم تبلیغات خوبی داشته باشم،با جوراب بافی شروع کنم یا پیکسل سازی؟
  ممنونم از محبتتان

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود دوست عزیز ، متاسفانه منظورتان را از پیکاسو سازی متوجه نمیشم ، اگر منظورتون پیکسل است که دانش آموزاان و دانشجویان بر روی کیف و لباسشون میزنن ، کار جالبیه ، و نیاز به سرمایه خاصی هم نداره ، شروع کنید .
   و اما تولید جوراب بافی : اگر در این صنعت درست و زیاد زحمت بکشید سود خوبی دارد . البته باید زحمت فراوون بکشید و در شش ماه اول سختی های فراوانی تحمل کنید تا بازار شما را به عنوان یک تولید کننده بشناسد.
   و اگر درست و با پشتکار عمل کنید درآمد این کار از شغل اولتان هم بیشتر خواهد شد. اما باز هم میگم باید زحمت بکشید.
   لطفا به آیدی بنده در تلگرام ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰ پیام دهید تا شما را در گروه اد کنیم ،۲۰۰۰ نفر عضو دارد و حداقل ۵۰۰ تولید کننده حضور دارند.
   من الله توفیق

   پاسخ
 90. اکبر
  اکبر گفته:

  سلام جناب راهبی
  اگه بخواعیم در زمینه تولید جوراب سرمایه گذاری سنگین کنیم چه پیشنهادی دارید؟
  کدام شهر؟
  چه مدل دستگاه؟
  مردانه زنانه بچه گانه ؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود . تهران بهترین گزینه برای شماست چون مواد اولیه ، تعمیرکار ، قطعات جانبی به وفور در کمترین زمان در دسترستان خواهد بود
   حتما با دستگاه کامپیوتری با کیفیت شروع کنید .
   مردانه ، زنانه ، بچه گانه را هم باهم تولید کنید تا جنس همیشه جور باشه

   پاسخ
 91. رضا
  رضا گفته:

  سلام با تشکر از راهنمایی بسیار مفیدتون آقای راهبی ما یک دستگاه چک و یک دستگاه انگلیسی داریم که از قدیم حدود چهل سال پیش پدرم کارخونه داشت باهاش کار می کردن ولی متاسفانه بعد بیست سال کار تعطیل شد من می خوام دوباره شروع کنم دستگال زیگزال پنجه جوراب و اتو هم هست بنظر شما میشه با این دستگاه ها موفق شد ؟ اگر لازمه عکس دستگاه هد رو براتون بفرستم خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، کارکردن با دستگاه های دو سیلندر سخت است و فنی کار کمی دارد اگر بتوانید با آنها جوراب ببافید واقعا بازار خوبی دارند.
   دستگاهایی که فرمودید باید سالم باشند چه برای ۲ سال پیش باشه چه برای ۱۰۰ سال !!!!
   از طریق تلگرام میتوانید عکس ها را بفرستید در خدمتیم ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰

   پاسخ
 92. بهمن احمدی
  بهمن احمدی گفته:

  سلام.جناب راهبی در وحله ی اول جای تشکر دارد از راهنمائهای شما واقعا که استفاده کردیم.برادر عزیز حقیقتا علاقه پیدا کردم به دستگاه بافت جوراب.من خوزستان در شهر شرافت هستم و اصلا
  دستگاه بافت جوراب نداریم.اگه بخوام یه دستگاه کامپوتری بخرم.از چه مارک باشه. و آیااز کجا بخرم.وآیا بصورت اقساط هم میفروشند یا نه.و آیا تمام این دستگاهای کامپیوتری سه فاز هستند. باتشکر از سرکار بهمن احمدی.همراه(۰۹۱۶۶۲۲۴۲۱۰)

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود آقای احمدی عزیز ، سه روز پیش تراکم تولیدی های جوراب را بر روی نقشه ایران را منتشر کردیمو این عکس را میتوانید از کانال تلگرام ما با آیدی @socksCenter دانلود کنید. همانطور که در نقشه آمده است سه تولید کننده در خوزستان حضور دارند و این آمار احتمالا سه برابر بشه.
   دستگاه کامپیوتری بهترین برندش ویلت است . اما بدلیل مشکلات ارزی فعلا هیچ دستگاه کامپیوتری (چه برند خوب چه برند آـشغال) در ایران پیدا نمیشه و احتمالا برج سه یا چهار واردات انجام بشه.
   قیمت دستگاه ویلت قبل از اینکه تمام بشه ۴۰ میلیون بود و اگر دوباره وارد بشه حدود ۷۰ میلیون قیمت دارد و دستگاه های آشغالی که بعد از سه سال به ایراد بر میخورد ۵۵ میلیون قیمت دارند.
   دستگاه تماما نقدی فروخته می شوند (تا بوده همین بوده :)) با ۱۵۰هزار تومان هزینه کردن میتوان آن ها را تکفاز کرد.
   اواخر اردیبهشت ماه دوره آموزشی کامپیوتری + مکانیکی + تعمیرات را در تهران برگزار خواهیم کرد احتمالا بدرد شما بخوره.
   من الله توفق – یک شنبه هشتم اردیبهشت ۹۸

   پاسخ
   • جاوید
    جاوید گفته:

    سلام میخوام کارگاه تولید اسکاج بزارم پرسیدم گفتن دستگاه های مکانیکی قدیمی را باز سازی و تبدیل به اسکاج بافی میکنند هر دست ۱۵ میلیون به نظرتون این قیمت معقوله یا زیاده ارزش داره طرف مواد اولیه میفروشه و خودش هم تضمین خرید میده نظرت چیه

    پاسخ
 93. پاپی
  پاپی گفته:

  سلام و درود فراوان،آقای راهبی عزیز از شما یک سوال کلی داشتم من دانش‌آموز دبیرستانیم و یک سرمایه‌ای به اندازه یک دستگاه کامپیوتری دارم یک جای کم اما برق مجانی متاسفانه وقت زیادی برای ماندن بالاسر دستگاه هم ندارم مشتری رو میتونم پیداکنم میخواستم بدونم اولا چقدر باید برای خود دستگاه کامپیوتری وقت گذاشت در روز و اینکه باتوجه به داشتن برق مجانی و مکان رایگان (درون خانه)هریک دستگاه کامپیوتری حدودا در ماه چقدر درامد دارد،باتشکر.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، آفرین به شما که در این سن کم میخوایید شروع کنید ، مطمئن باش الان استار بزنی چند سال دیگه به جاهای خوبی میرسی.
   سود خالص دستگاه جوراب بافی کامپیوتری به ازای هر جین ۵ الی ۸ هزار تومانه ، یعنی هزینه برق و کارگر و … کسر شده است و این مبلغ صافی براتون میمونه. با دستگاه میتونی ۲۴ ساعته کار کنی و ایراد پیدا نمیکنه ، سرعت تولید هم هر ساعت یک جین (۱۲ جفت ) است.
   در ضمن قیما دستگاه کاتمپیوتری رفته بالا و الان موجود نیست باید منتظر باشی وارد کننده ها وارد کنند احتمالا برج ۳ و ۴ بیاد.
   قیمت بهترین دستگاه مثل ویلت قبل از اینکه تموم بشه ۴۰ میلیون بود ، الان اگه وارد بشه ۷۵ -۸۰ م خواهد بود.
   انشالله موفق باشید.

   پاسخ
  • رضا
   رضا گفته:

   سلام با تشکر از راهنمایی بسیار مفیدتون آقای راهبی ما یک دستگاه چک و یک دستگاه انگلیسی داریم که از قدیم حدود چهل سال پیش پدرم کارخونه داشت باهاش کار می کردن ولی متاسفانه بعد بیست سال کار تعطیل شد من می خوام دوباره شروع کنم دستگال زیگزال پنجه جوراب و اتو هم هست بنظر شما میشه با این دستگاه ها موفق شد ؟ اگر لازمه عکس دستگاه هد رو براتون بفرستم خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

   پاسخ
 94. فریبا
  فریبا گفته:

  سلام.
  میخواستم ازشما راهنمایی بگیرم…من خارج از ایران زندگی میکنم.چطوری میتونم توی خونه چیزی تولید کنم؟؟درمورد اسکاج سازی یه سری مطالب خوندم…ایا میشه دستگاه کوچیکی باشه که من باخودم به خارج از ایران بیارم و توی خونه تولید کنم ؟؟،ممنونم از جوابتون

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، متاسفانه اندازه دستگاه ها بزرگه و به عنوان بار مسافر نمیتونید ببرید. چقدر خوب میشد میفرمودید کدوم کشور هستید!!
   درضمن خیاطی بهترین گزینه است ، مثلا تولید تیشرت و زیرپوش مردانه و زنانه ، نه تخصصی نیاز داره نه سرمایه خاصی . دستگاهاشم همه جا پیدا میشه .
   وسایل چاپ روی تیشرت هم کوچیکه راحت میتوید با خودتون ببرید و بیارید. زیر پوش و زیر پیراهنی هم که نیاز به چاپ ندارند.

   پاسخ
 95. طه
  طه گفته:

  سلام وخسته نباشید خدمت همه ی عزیزان وبخصوص اقای راهبی…اول از همه خسته نباشید دوباره خدمت اقای راهبی عزیز عرض میکنم بابت اینکه وقت گذاشتن و این همه مطلب رو نوشتن ودوستان جویای کار رو راهنمایی کردن،من می خواستم بگم که نمیتونم رو حرفای شما خیلی اطمینان کنم چون تو مطالبتون ذکر کردین که ره ۱۰ساله رو۲ساله طی میشه کرد که این خودش یخورده مثل همون مثال میمونه ک همیگه ره ۱ساله رو یک شبه طی کنیم،که کار تقریبا محالی هستش،ودوما من از کجا بدونم که شما واقعا این مطالب رو دلسوزانه نوشتین،و نمی خواین سر ملت کلاه بزارین ومیشه نوشتن این مطالب رو یجور تبلیغ پنداشت.این دو مطلب رو نوشتم نه بخاطر اینکه به شما توهین کنم،به خاطر این نوشتم که نمیشه تو این زمونه رو ادمایی که نه دیدین وباهاشون هم مجلس نشدین اعتماد کرد.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود به آقا طه عزیز ،
   بابت ره ۱۰ ساله را ۲ ساله طی کردن ، اگر مطلب آشنایی با دستگاه مکانیکی را خوانده باشید گفتیم که تکنولوژی دستگاه های مکانیکی برای ۷۰ سال پیش است ، ولی دستگاه های کامپیوتری بروز هستند و ساخت سال ۲۰۱۸ -۱۹ میباشد. در دستگاه های مکانیکی بشدت محدودیت طرح وجود دارد و کار کردن با دستگاه تقریبا سخت است ولی در دستگاه های کامپیوتری ما هیچ گونه محدودیت طرح نداریم ، ضایعات کمتر است سرعت تولید بالاتر است ، با زدن یک دکمه جوراب تولید میش.د در نتیجه کار کردن با آن ساده است ، سود جوراب تولید شده با کامپیوتری حد اقل دو برابر دستگاه مکانیکی است ، بدلیل تنوع بالای طرح ها در دستگاه های کامپیوتری فروش محصولات بالا است . در نتیجه واقعا میتوان ادعا کرد ، بازخوردی که شما در ده سال با دستگاه مکانیکی میگیرید ، در عرض دو سال با دستگاه کامپیوتری میتوان گرفت.
   این ده سال و دوسال را هم صرفا در مقایسه مکانیکی با کامپیوتری بیان کردیم و همیچ موقع ادعا نکردیم که ما میتوانیم کاری کنیم تا افراد مبتدی ره ده ساله رو دو ساله بروند.

   در ضمن مورد بعدی فرمودید دوما من از کجا بدونم که شما واقعا این مطالب رو دلسوزانه نوشتین،و نمی خواین سر ملت کلاه بزارین :
   دوست من دلیلی نداره ما همچین کاری کنیم ، گروه تلگرامی ساختیم که ۲۰۰۰ هزار نفر عضو هستند و از این دو هزار نفر حداقل ۵۰۰ نفر تولید کننده هستند و مطالب بقدری شفاف است که نیاز به توضح نباشد .
   https://t.me/joinchat/BoKCHUC08dNBeErVfwTNVw
   مورد سوم : نمیشه تو این زمونه رو ادمایی که نه دیدین وباهاشون هم مجلس نشدین اعتماد کرد.
   خب اعتماد نکنید!!! ، اما با جدیت میتوانم این ادعا را مطرح کنم که در حوزه جوراب بافی بهتر از ما و مطمعن تر از ما پیدا نخواهید کرد . این سایت هم در مقیاس استارت آپی شروع شده است و یواش یواش داره بزرگ میشه و بزودی دفتر ما در تهران دایر خواهد شد و میتوانید حضوری خدمت برسید.
   بقول مهران مدیری ، در مورد چیزی توضیح بدی و بخوای توجیه کنید نشانه ضعف آدمه ، این پاسخ راه هم صرفا از جهت احترام به شما نوشتم و نخواستم پیام شما بی پاسخ بماند.
   انشالله سال ۹۸ خوبی داشته باشید.

   پاسخ
 96. سیامک
  سیامک گفته:

  باسلام
  جناب راهبی می خواستم راجع به کلاس های آموزشی سوال بپرسم ولی شماره ای که از خودتون اعلام کردید نمی گیره ، می شه لطف کنید یه شماره دیگه اعلام کنید

  پاسخ
 97. میثم
  میثم گفته:

  سلام خسته نباشید
  سپاس از این همه صبر و تحمل و صداقت در توضبح
  من ی سوالی داشتم ک در حد مطلوب با دستگاههای مکانیکی چند جین تولید در یک روز کاری میتوان انجام داد
  در دستگاهای کامپیوتری ب چ مقدار تولید خواهد رسید
  خیلی دوستتون داریم..خداقوت

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و درود ، آقا میثم عزیز تعریفتون نظر لطف شماست. . در بد ترین حالت دستگاه مکانیکی هر یکونیم ساعت یک جین و دستگاه کامپیوتری هر یک ساعت یک جین تولید دارد(هر جین برابر ۱۲ جفت و به عبارتی ۲۴ لنگه است). در ضمن این مدت زمان ها برای جوراب های مردانه ساق دار است اگر جوراب ساق کوتاه و یا مچی تولید کنید از زمان های فوق یک سوم آن را کم کنید. لازم به ذکر است که اعداد فوق وحی نیستند در نتیجه قابل تغییر خواهند بود و با تلورانسی همراه است. ( برای آشنایی بیشتر ، دو مطلب آشنایی با دستگاه مکانیکی و آشنایی با دستگاه کامپیوتری را که در سایت گذاشته ایم را مطالعه نمایید). موفق باشید

   پاسخ
 98. سجاد
  سجاد گفته:

  سلام بردار راهبی عزیز من بنده از اورمیه تولید کننده هست دوما دستگاه بایدتهران تهیه بشه سوما مواد اولیه ش چجوری پیدا باشه

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر ، کاشکی علامت سوال و علامت تعجب میزاشتید متوجه بشیم کدومش سوالی بود کجاش خبری 🙂
   اگر سالکن ارومیه هستید همونجا دستگاه خوب پیدا میشه ، و ارزون تر از تهران هم خواهد بود. نخ رو هم باس از تهران بگیری .
   به شماره بنده در تلگرام پیام بدید تا آدرس بدم ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰

   پاسخ
 99. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام
  من میخوام یک کار خوب در یک گارکاه داشته باشد از کجا شروع کنم. مقداری سرمایه و مکان هم دارم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر
   دوستان عزیز تازه وارد برای شروع تولید اول از همه کسب تجربست . این تجربه نیز با کارکردن شما در یک تولیدی بدست می آِد . گزینه بعدی تحقیق در مورد بازار فروش و نوع جنس مصرفی شهرتون باید باشه . برای تولید شما نسبت به سرمایتون هم میتونید با دستگاه مکانیکی شروع کنید هم کامپیوتری . قیمت دستگاههای مکانیکی از ۵۰۰ هزار تومان تا بهترینش و بازسازی کامل و رنگ شدش دو میلیون تومانه . و یه چرخ سردوز (یک میلیون و شش صد هزار تومان ) و یه چرخ پسدوز (یک میلیون و شش صد هزار تومان )و قالب اطو (۳۰۰ هزار تومان ) و لوازم بسته بندی و نخ و مواد اولیه لازم دارید و سرمایه مورد نیاز برای شروع تولید با سه تا دستگاه حداقل باید ۲۵ میلیون تومان باشه تا بتونید راحت کار کنید. در ضمن با ۸ – ۹ میلیون تومان هم میتوانید شروع کنید ، با این مبلغ سود معقولی نصیب شما نخواهد شد و برای موفقیت باید سرمایه شما حداقل ۲۰ الی ۲۵ میلیون تومان باشد تا بتوانید حداقل ۴ دستگاه مکانیکی بخرید و همچنین مواد اولیه کافی ذخیره داشته باشید. در ضمن یک سری دلال و شرکتهای فروشنده دستگاههای مکانیکی به تازه واردین میگند که برای شروع تولید اول باید با دستگاه مکانیکی اغاز کنید که این حرف کاملا نادرست و غلطه چون دستگاه مکانیکی و کامپیوتری هیچ ربطی به هم ندارند و تفاوت مکانیکی و کامپیوتری چیزی شبیه دوچرخه سواری و رانندگی اتومبیل است و هیچ کدام پیش نیاز یک دیگر نیستند.
   .
   برای شروع تولید با دستگاه کامپیوتری شما باید حتما یک الی دو هفته اموزشهای اولیه را ببینید درسته دستگاههای کامپیوتری خیلی راحتتر و اصولیتر از دستگاههای مکانیکی هستند ولی اشتباه نشه کامپیوتری هم نیاز به تجربه دارد . بغیر دستگاه کامپیوتری شما یک پمپ باد (سه میلیون ونیم ) و یه چرخ سردوز (یک میلیون و ششصد هزار ) و قالب اطو (سیصد هزار تومان) و لوازم بسته بندی و نخ و مواد اولیه هم نیاز دارید .
   قیمت دستگاههای کامپیوتری از۳۶ میلیون تا ۴۵ میلیون میباشد نسبت به برندشون و هم با برق سه فاز کار میکنند و هم قابلیت تکفاز شدن دارند . سرمایه مورد نیاز برای شروع تولید با دو تا دستگاه کامپیوتری خوب و نخ و لوازم دیگه حداقل ۱۰۰ میلیون تومان است . در ضمن دستگاه های کامپیوتری چندین برند دارند و این برندهای کیفیت های متفاوتی دارند. سعی کنید سراغ دستگاه های ارزان قیمت و به عبارتی آَشغالی نروید. در سه سال اول شاید دستگاه خوب با دستگاه آشغالی تفاوتی نداشته باشند اما بعد از سه سال دستگاه های بی کیفیت خرج تعمیراتشان شروع خواهد شد. از برند های با کیفیت میتوان به تیانگ ، ویلت ، تی اف اشاره کرد. و توصیه موکد ما همین سه برند هستند که امتحانشان را در صنعت جوراب بافی پس داده اند.
   .
   و اما سود کار . سود تولید بستگی داره به نوع جنس تولیدی و کیفیت اون چه از لحاظ مواد مصرفی و چه بسته بندی و طرح و حتی نواوری و صد البته هنر فروش شما در فروش جنس تولید شده . تولید دستگاههای کامپیوتری دو الی سه جین میتونه بیشتر از مکانیکی باشه و اونم بخاطر اینکه سرعت بافت دستگاههارو میتونید تغییر بدید و برعکس دستگاههای مکانیکی محدودیت طرح و مدل ندارند .
   هر جین جوراب مکانیکی ۲ الی ۵ هزار تومان سود خالص دارد یعنی هزینه کارگری و اجاره کم شده است . و هر جین جوراب کامپیوتری حدود ۴ الی ۸ هزار تومان سود دارد. درضمن خیلی از افراد هنر بازاریابی و فروش ندارند در نتیجه محصولات خودشان را به کمترین میزان ممکن میفروشند و تقریبا هزینه کارگری را به عنوان سود می کشند روی جورابشان ، و همین افراد هستند که بازار را خراب کردند و همیشه نالانند که جوراب بافی سود ندارد و بعد از چند سال چون میبینند به هیج جایی نرسیدند کارگاهشان را تعطیل میکنند. در مقابل ما افرادی را داریم که فوق العاده عالی عمل میکنند و سود خوبی هم از تولید خود کسب میکنند و هر سال بهتر از سال قبل عمل کرده و کارگاه خودشان را بزرگ و بزرگ تر میکنند. اگر زرنگ باشی و کمی ابتکار و پشتکار به خرج بدی مطمئن باشد موفق خواهی شد.
   پس دوست من اگر فن بیان خوب و قدرت بازاریابی مناسب دارید وارد این کار شوید . تولید جوراب ساده ترین بخش است حرف اول را در این صنعت فروش میزند (البته فروش با قیمت مناسب).

   ✨✨ دوستان جویای کار توجه داشته باشید کسانی که سرمایشون برای شروع کار و تولید کمه حتما لازم نیست دستگاه جوراب بافی بخرند . شما عزیزان میتونید از تولید کننده ها جوراب فله بخرید خودتون اطو و بسته بندی کنید و بازاریابی کنید و درامد داشته باشید با اینکار اولا شما بابت اطو و بسته بندی یه مبلغی درامد خواهید داشت و هم از بابت فروش جنس یه سودی عاید شما خواهد شد و دیگه لازم هم نیست سرمایه زیادی بابت خرید دستگاه و نخ و وسایل بگزارید . موفق و پیروز باشید – تهران گردباف

   پاسخ
 100. حسین
  حسین گفته:

  سلام و خدا قوت سایت تون کامل و جامع بود واقعا عالی کار کردین ممنون که جوابگوی سوالات دوستان هستین و اینکه تو تهران برای خرید دستگاه کامپیوتری یا مکانیکی آشنا ندارین
  بازم ممنون

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر نظر لطف شماست، نمایندگی های دستگاه کامپیوتری در تهران هستند . با آقای ایمانی تماس بگیرید : ۰۹۱۲۷۷۰۲۵۹۴
   در ضمن فعلا تمام دستگاه های کامپیوتری در ایران تمام شده است و بعد از عید وارد خواهد شد . چه برند قوی چه برند ضعیف ، هیچی پیدا نمیشه. و دست دوم سالم هم کم گیر میاد ، کسی دستگاه سالمشو نمیفروشه.
   در ضمن دوست عزیز به غیر از دو برند ویلت و تیانگ سمت برند دیگری نرید که بعد از ۳ سال پشیمان خواهید شد.
   برای دستگاه مکانیکی ما نمیتونیم کسی رو معرفی کنیم ، در این صنف آدم با انصافی وجود ندارد 🙂 اما آقای قزوینی فعلا مناسب ترین گزینه هستند: ۰۲۱۵۵۸۰۵۹۵۲ در دستگاه های مکانیکی هم اول آموزش مهمه ، نه خرید دستگاه بهترین دستگاه برید نمیتونید باهاش کار کنید.
   اگر احیانا با ایشان هم به توافق نرسیدید تواخر اردیبهشت ماه دوره آموزشی برگزار میشود و تمام دستگاه ها بشرط ارائه خواهد شد تا خدای نکرده فردی در زمینه تولید شکست خورد دستگاهایشان را ازشون پس بگیریم
   آقا حسین اگر سرمایه کافی دارید حتما با کامپیوتری شروع کنید ره ده ساله را دوساله طی خواهید کرد. موفق باشید

   پاسخ
   • عارفه
    عارفه گفته:

    سلام خسته نباشید شیراز هستم جویای کار هستم ک آگهی دیدم مبنی بر فروش دستگاه جوراب بافی به مبلغ ۸ میلیون ، این شرکت ادعا میکند تضمین میکنه خرید محصول ، مواد اولیه تامین میکنه، آموزش و نصب دستگاه هم رایگان هست ،آیا میشه اعتماد کرد به این شرکت ؟

    پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     سلام و درود ، خلاصه وار میتوان گفت که دروغی بیش نیست ، به این آگهی های اغوا کننده توجه نکنید . همون سرمایه اندک تان را هم از دست خواهید داد .
     اگر میخواهید به حرف بنده هم برید فقط یک بار ازشون خرید کنید تا متوجه شوید چه گفتم.
     در مشهد هم یکی از این شرکت ها وجود دارد که وعده های واهی میدهند .

     پاسخ
    • جواد
     جواد گفته:

     سلام همشهری وقتتون بخیر.منم تازه میخواستم وارد این کاربشم اگه اطلاعات جدیدی پیداکردی بهم خبرشو بدین ممنون میشم.

     پاسخ
   • دوران راهبی
    دوران راهبی گفته:

    سلام وقت بخیر ، دوست عزیز دوره آموزشی ما اواخر اردیبهشت ما در تهران برگزار خواهد شد . لطفا از طریق تلگرام شماره تماستان را ارسال فرمایید تا تاریخ دقیقشو بهتون خبر بدیم ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰
    در ضمن برای اینکه در این زمینه موفق شوید و مبلغ قابل قبولی به عنوان سود در انتهای هر ماه برای شما بماند حد اقل ۲۰ میلیون نیاز است. با ۱۰ میلیون شروع میکنید بعد از یادگیری و تسلط بر کار کارگاه رو باید بزرگ کنید

    پاسخ
 101. بهار
  بهار گفته:

  سلام.وقتتون بخیر باشه.یه سوال داشتم خدمتتنون.دستگاه اتوماتیک همون کامپیوتری هستش؟اگر فرق میکنه,فرقش در چی هستش واز نظر حجم تولید وقیمت چه جوریه؟

  پاسخ
 102. soheila
  soheila گفته:

  سلام،برای سوالاتی که میخوام ازتون بپرسم میتونم ازتون بخوام بامن ازطریق تلگرام پی ام بدین،درآستانه شروع کارجدیدم،خوشحال میشم کمکم کنید

  پاسخ
 103. محمد علیزاده
  محمد علیزاده گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت آقای راهبی عزیز امید که صحت مند باشید
  آقای راهبی من من ۶۰ میلیون تومان دارم به نظر شما ۴تا میکانیکی بهتر است داشته باشم یا یک تا کامپیوتری ودیکه من در هیچ کدامش کار نکردم و این دستگاه ها را میخوام افغانستان بیبرم
  ودیکه اینکه از افغانستان کسی را
  میشناسید که کار خانه جوراب داشته اکر میشناسید لطفاً شماره شه بدهید
  کابل باشه یا هرات باشه هم مشکلی نیست
  لطفاً راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر آقای علیزاده عزیز. مهم ترین نکنه : قیمت دستگاه جوراب بافی مکانیکی نهایتا ۲ میلیون تومان است تقریبا ۱۵۰ دلار ، بیشتر از آن هزینه نکنید در افغانستان این دستگاه ها را تقریبا ۱۰۰۰ دلار میفروشند ، حواستان را جمع کنید.
   برای اینکه سود خوبی نصیب شما شود باید حجم تولیدتان بالا رود با یک دستگاه کامپیوتری حجم تولید بسیار کم خواهد بود و سودی نخواهد داشت ، حداقل ۲ دستگاه نیاز است.
   میتوانی یک عدد کامپیوتری به همراه چهار عدد مکانیکی را همزمان داشته باشید تا حجم تولید شما به حد مطلوبی برسد . در ضمن سرمایه شما ۶۰ میلیون کم است سعی کنید یک شریک دیگر پیدا کنید تا بتوانید قوی شروع کنید. /
   البته برای شروع فقط با مکانیکی ۲۰ میلیون هم کفایت میکند .
   این هم شماره تولید کننده ها در افغانستان
   آقای حکیمی
   ۰۹۳۷۹۹۵۸۶۱۰۶
   آقای اسحاق زایی – هرات
   ۰۹۳۷۹۴۱۰۰۰۹۴
   اگر نیاز به آموزش هم داشتید اردیبهشت ماه بیایید تهران خودمان آموزش خواهیم داد
   موفق باشید

   پاسخ
 104. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام اقای راهبی
  توی شهر یزد یا شهرهای اطرافش جایی رو سراغ دارید که جوراب بافی باشه تا یه سری اونجا بزنم و شاریطشون رو ببینم؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر – بله تولیدی هست اما هیچکدوم علاوه بر اینکه حاضر نیستند آموزش بدهند علاقه ای هم به نشان دادن کارگاه ندارند . یجوری بازار را رقابتی حس میکنند. شاید با خودتون بگید ، آقا راهبی شما آدرسو بدید ما خودمون راضی شون میکنیم. متاسفانه این امکان هم برای ما مقدور نیست . آن بندگان خدا هم اعتماد کردند و شماره تماس و آدرسشان را در اختیار بنده کذاشتند. نمیشود در امانت خیانت کرد.
   شما زحمت بگشید همین سوال را در گروه متخصصین جوراب بافی مطرح نمایید، انشالله یکی از عزیزان حاضر به ملاقات باشند. در یزد – میبد -اردکان – ابرکوه تولید کننده داریم …

   پاسخ
   • مصیب
    مصیب گفته:

    سلام. وقت بخیر. میخواستم وام بگیرم تا گارگاه تولید جوراب راه اندازی کنم چقدر هزینه داره وبرای شروع چند تا دستگاه لازمه. واز کجا دستگاه تهیه کنم در ضمن تو یکی از شهر های کرمان هستم کسی تولیدی نداره واشنایی هم ندارم با دستگاهها. ممنون

    پاسخ
 105. هادی
  هادی گفته:

  باسلام خدمت دوست گرامی میخواستم خدا قوت بگم بهتون وازتون تشکر کنم در ضمن سوالی داشتم میخوام با گرفتن تهسیلات کارگاه جوراب بافی احداث کنم در یکی از شهرستان های تبریز میخوام قیمت نخ هارو بدونم و یک شرکت خوب که دستگاه کامپیوتری بخرم و ایا الان برای احداث کارگاه از لحاظ اقتصادی خوبه یا نه؟باتشکر از زحماتتون

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر هادی جان
   قیمت نخ برای اینکه دستت بیاد بطور میانگین و نه دقیق کیلیویی ۴۰ هزار تومان در نظر بگیرید . دستگاه کامپیوتری هم متاسفانهدر ایران تموم شده و تا عید گمون نکنم کسی وارد کنه ، وارد کننده ها هم فعلا واردات رو تعطیل کردند ، دستگاه با دلار آزاد خیلی گرون درمیاد.
   انشالله بازار و وضع مملکت هم همینشه اینجوری نخواهد ماند و برنده کسانی خواهند بود که در شرایط بحران شروع کردند.
   خرابی بازار هم برای همه خراب است و اینجور نیست که بقیه صنایع خوب باشند و فقط جوراب خراب باشه ….
   خوشبختانه جوراب چیز مصرفیه و همه ناچارند استفاده کنند و چیزی هم نیست که اگه بمونه خراب بشه …
   .
   اگر دولت نخواد ارز نیمایی بده ، قیمت دستگاه ها بعد از عید افزایش خواهد یافت . قیمت هر دستگاه تقریبا ۴ هزار دلار است.

   پاسخ
   • هادی
    هادی گفته:

    سلام اقای راهبی عزیز شرمنده وقتتون رو باز میگیرم برای تسهیلات که بخوایم دریافت کنیم به کدوم ارگان مراجعه کنیم و ایا میتونیم تو شهر مرزی هستیم خودمون وارد کنیم از خارج از کشور ؟وایا دلار دولتی به وارد کردن دستگاه میدن ؟

    پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     سلام بر آقای هادی عزیز – دلار که فعلا نمیدهند برای همین واردات دستگاه متوقف شده و الان دستگاه نو پیدا نمیشه – با دلار آزاد هم فوق العاده گرون درمیاد.
     این دستگاه ها از چین میاد و مهم اینه که شما کدوم شهر مزی هستید ، آیا نزدیک بندر عباس و بندر امام هستید یا نه. در ضمن این دستگاه ها کانتیری وارد میشه و یکی دو تا وارد کردن توجیه نداره ، هزینه اش زیاد میشه و نمیتونی با تون وارد کننده ای که داره با کانتینر میاره رقابت کنی. اگه چهار پنج میلیارد داری وارد کن عزیز دل.
     تسهیلات اگر آشنایی دارید که در کمیته امداد هست ، وام خوبی میدن . بسیج هم برای اشتغال زایی ۲۰ تومن میداد . در ضمن هیچ ارگانی برای تولید بسته های حمایتی ندارد.
     امیدوارم توضیحات کافی بوده باشه.

     پاسخ
 106. Saeid
  Saeid گفته:

  سلام و خسته نباشید امکانش هست به شمار بنده یک پیام بدین که بتونم راحت تر باشما ارتباط برقرار کنم برا راهنمایی خرید دستگاه ۰۹۱۸۰۱۲۴۰۱۷

  پاسخ
 107. روح اله
  روح اله گفته:

  با سلام و تشکر از راهنمایی های بسیار خوب شما.—/ یک نفر به علت جمع آوری شغل اقدام به فروش کل وسایل جوراب بافی که شامل سه دستگاه پیشرو-شریف زاده و بلش کو – یک دستگاه سردوز و پس دوز با دینام بزرگ زوجی – ۲ دستگاه اتو سایز ۳۰ مردانه – دو عدد جوراب برگردان – ۶۰۰۰ مارک جوراب – سلفون تکی ۲۰۰۰تا و سلفون جینی – تفنگی مارک زن – میخ تفنگی ۴ بسته ۵ هزار تایی را با قیمت ۱۰میلیون و ۸۰۰ هزار نموده. اولا لطف کنید بفرمایید که دستگاه هاش مارک خوبی هستند یا نه؟ دوما با این قیمتی که واسه کلش داده می ارزه؟ آیا می تونم با این دستگاه ها کار را شروع کنم یا نه؟ با تشکر از سایت بسیار خوبتون.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر آقای روح االه عزیز – دستگاهایی که شما قصد خریدش را دارید مکانیکی هستند و این دستگاه ها برند خاصی ندارند و به اسم دستگاه توجه نکنید مهم سالم بودن دستگاه ها میباشد –
   اگر فروشنده مخواهد دستگاه خراب به شما بفروشد مطمئن باشید میتواند و شما هم به هیج وجه نمیتوانید متوجه شوید . پس در مرحله اول فروشنده باس با انصاف باشد.
   قیمت ها مناسب هستند اللبته بشرط سالم بودن دستگاه – اما قبل از همه چیز شما باید آموزش ببینید که با دستگاه ها کار کنید اگر بهترین دستگاه رو هم بخرید و بلد نباشید کار کنید فاییده ای ندارد.
   کار کردن با دستگاه ها هم اینجور نیست که با خودت بگی چند بار باهاش ور میرم و خودم یاد میگیرم – حتی شده ۳ چهار روز با دستگاه کار کنید تا اصول اولیه را یاد بگیرید –
   مورد سوم که باید بدانید : دستگاه های مکانیکی فراوان هستند و هیچ موقع تمام نمیشوند نگران نباشیدو زیاد هم گران نمیشوند از بابت تورم هم خبالتان راحت باشد-
   اول برید یجا آموزش ببنید- برای آموزش هم بهترین جا فعلا ارومیه شهر سلماس آقای اشرفی جو است و تایید ما میباشد- اگر هم عجله ندارید اردیبهشت ماه ما در تهران آموزشگاه جوراب بافی تاسیس خواهیم کرد ، تا اون موقع صبر کنید.

   پاسخ
 108. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشین واقعا تشکر بابت اطلاعات مفیدتتون من میخواستم با یه سرمایه کوچیک یه کاری در منزل شروع کنم ولی به دلیل نداشتن اطلاعات و یه منبع درست موندم به نظر شما دستگاه جوراب واسه شروع با یه سرمایه ده تومنی مناسبه یا دستگاه اسکاج؟؟؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر – حتما اول با جوراب شروع کنید و انشالله یواش یواش دستگاه اسکاج رو هم اضافه میکنید – جوراب خوبیی که داره اگه زرنگ باشی میتونی کارو بزرگ کنی … با این سرمایه ای هم که شما دارید گمون نکنم بهتر از جوراب بافی کار دیگه ای بتونی شروع کنید . در ضمن اگه احیانا با کار حال نکردی و خواستی دستگاهتو بفروشی مشتری زیاد داره و به عبارتی دستگاه توو دستت باد نمیکنه اما اسکاج اینجوری نیست …. اسم خدارو بیارید و شروع کنید – موفق باشید

   پاسخ
 109. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید شما میگین چیزی روتولیدنکنیدمگراینکه آن راقبلا فروخته باشیدایابرای بازاریابی و فروش جنسمون نباید نمونه کارارائه بدیم بانداشتن نمونه کارمیتونیم دنبال خریداریابازاریابی کنیم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر – چقدر خوب بود اسمتان رو هم مینوشتید دوست عزیز – متاسفانه کار ما ایرانیا بر عکسه – همه جا اول میبرند میفروشند ، بازارسازی که شکل گرفت برای افزایش سود و راندمان وارد مقوله تولید میشوند. و به عبارتی به این امر میگویند مطالعه عملی بازار و اگر متوجه شدند بازار کشش آن محصول را ندارد به هیچ وجه آن را تولید نمیکنند.
   اما ما کار برعکسی انجام میدهیم: اول تولید میکنیم و بعد میخواهیم آن را بفروشیم . بعد از تولید متوجه میشویم بازار علاقه ای به محصولات ما ندارد. همینجاست که ورشکست میشویم. چرا تولید کننده ما باید چیزی تولید کند که مشتری علاقه ای به خرید آن ندارد و همیشه از حاکمیت طلب کار باشیم که چرا از تولید حمایت نمیکند.
   در خیلی از موارد این طلب کاری معنا ندارد.
   برای نمونه کار برید از بقیه تولید کننده ها جنس بگیرید و نیازی نیست در این مرحله حتما شما سودی ببرید – نهایتش میخواهید ۲ میلیون تومانی جوراب بخری و با همان قیمت بفروشیی تا متوجه بشی آیا بازار کشش دارد یا نه و اگر کشش دارد چه محصولی را بیشتر میخرند و متو.جه جنس گل بازار خواهید شد. کل این پروسه هم دو روز بیشتر وقتتان را نخواهد گرفت.
   اگر دیدید بازار خوب است حالا تولید را شروع کنید. موفق باشید

   پاسخ
 110. رویا
  رویا گفته:

  سلام خیلی ممنونم به خاطر توضیحات کامل و دلسوزانه شما .خیلی مفید بود من واقعا نمی دونم چه کاریو با سرمایه کم میشه راه انداخت .به نظر شما بین جوراب بافی و تولید لیوان یک بار مصرف و یا تریکو دوزی کدوم بهتره و یا اصلا کار دیگه ای غیر اینها میشه انجام داد؟؟؟ مرسی از شما

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر – لیوان یک بار مصرف رو کلا منتفی بدونید ، احتمالا لیوان هم مثل جوراب باشه ، سه چهار سال پیش قبل اینکه ما این سایت رو راه اندازی کنیم کلی کلاه بردار در زمینه فروش دستگاه فعالیت داشتند و افراد مبتندی هم به سادگی اعتماد میکردند و کل سرمایشون رو ازدست میداند ، احساس میکنم لیوان هم همون جو سایق جوراب بافی رو داره – چون شما خانم هستید و میخواهید با سرمایه کم هم شروع کنید مجبورید که با دستگاه مکانیکی استارت بزنید که این نوع دستگاه ها مناسب خانم ها نیست ، مگر اینکه خانم مورد نظر کلی پشتکار داشته باشه و حوصله کارهای فنی و دست به روغن شدن را داشته باشه –
   و راستش تریکو بافی رو نمیدونم چیه ….
   روی قارچ هم کار کنید خوبه … در ضمن اگر جوراب بافی را با دستگاه کامپیوتری شروع کنید راحت از پس کار بر خواهید آمد …
   موفق باشید ۱۳.۱۱.۹۷

   پاسخ
 111. رحیم
  رحیم گفته:

  سلام.
  مطالبتون واقعا مفید بود و تقریبا همشنومطالعه کردم و از اینکه این همه وقت میذارید و به پرسشهای هم وطنان پاسخ کامل میدهید قدردانی و تشکر می نمیایم.
  فقط خواستم یه (خداقوت) عرض کنم خدمتتون.

  پاسخ
 112. احمد
  احمد گفته:

  سلام ازکرج مزاحم شدم من ۱۳میلیون دارم میخوام دستگاه چکسلواکی بخرم آیا میتونم بااین سرمایه کم شروع کنم وازبیکاری دربیام

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سام وقت بخیر ، دستگاه های چک اسلواکی دوسیلندر هستند در نتیجه نمیتونید باهاش کار کنید ، از یک مبتدی کارش سنگین تره ، در ضمن سوزن این نوع دستگاه ها هم خیلی گرون شده ، سرمایه شما کفاف نمیده … شما با دستگاه مکانیکی تک سیلندر که حداکثر ۲ میلیون قیمت دارند کار کنید ، با این سرمایه کارگاه خوبی میتونی راه بندازی…
   موفق باشید

   پاسخ
  • جواد
   جواد گفته:

   باسلام خداقوت.ببخشید الان با ۲۵میلیون تومان میشه چنتا دستگاه خرید کرد.ضمنا کارگر و مکانش مال خودنونه هزینه نمیخوایم بپردازیم سود واقعی این مقدرارپول درماه چقدره باتشکر

   پاسخ
   • دوران راهبی
    دوران راهبی گفته:

    سلام و درود قیمت هر دستگاه حداکثر ۲ میلیونه و با ۲۵ م شما میتونی ۴-۵ دستگاه بخرید ، سرعت تولید هر دستگاه هر یک و نیم ساعت یک جین است و ۲۴ ساعته میتونید باهاش کار کنید هر نفر میتونه ۶ تا ددستگاه مکانیکی رو همزمان اداره کنه . سود خالص هر جین جوراب مکانیکی ۲ الی ۵ هزاره. و هزینه های کارگر و برق و اجاره قبلا کسر شده اگه بخوای کار هارو خودت انجام بدی ۱۲۰۰ تومان برای اوپراتوری + ۸۰۰ سردوزی + ۸۰۰ پس دوزی + ۱۰۰۰ اتو رو خودت میگیری

    پاسخ
 113. هادی
  هادی گفته:

  سلام آقای راهبی عزیزمن شهرستان قم هستم میخام کاروبادستگاه کامپیوتری شروع کنم اماهیچی از جوراب وجوراب بافی نمی‌دونم لطفابگیدبرای آموزش پیش چ کسی برم

  پاسخ
 114. محمد
  محمد گفته:

  سلام خسته نباشید من حدود ۸۰ تومن سرمایه دارم (ساکن اهواز)، میشه راهنماییم کنید چیکار باید بکنم؟چه دستگاهاایی میشه بخرم و سود این کار با این سرمایه چقدر میتونه باشه؟؟

  پاسخ
 115. هادی
  هادی گفته:

  سلام وباارادت آقای راهبی عزیز،بااین همه کارگاه تولید جوراب و کارگاه های جدیدی که در آینده می‌خواهند به عرصه ی تولید جوراب اضافه شوندایابازارکشش این همه تولیدروداره یعنی بازاراشباع نشده منظورم اینه که ممکن تولیدی بزنیم بدلیل زیادبودن تولیدکننده جنسمون ونتونیم بفروشیم.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر آقا جوراب فوق العاده کالای مصرفیه و هیچ موقع بازار اشباع نخواهد شد ، با خیال راحت شروع کنید… بنظرتون چرا ما از ترکیه و چین جوراب وارد میکنیم چون حجم تولید در ایران پایین است و همچنین تولید کننده های ما سلیقه کافی برای طراحی جوراب های شیک بخرج نمیدهند بخاطر همین جوراب از ترکیه میآد ، دلیل اینکه تولید کننده ایرانی جوراب شیک تولید نمیکنه هم اینه : هنوز تقاضا برای جوراب های معمولی خیلی زیاده و این حجم از تقاضا هنوز تامین نشده و تولید کننده ها چون میبیند برای جوراب های معمولی تقاضا فراوان است نیازی نمیبیند که جوراب خیلی شیک تولید کند

   پاسخ
  • هاشمی
   هاشمی گفته:

   سلام ممنون از آقای راهبی
   درشیراز برای کارکردن بادستگاه جوراب بافی جایی رو سراغ دارید؟؟
   بنده موافق نظر شما هستم درمورداینکه اول بایدجایی کارکردو تجربه کسب کردو بعدش اقدام به سرمایه گزاری
   اگه جایی رو سراغ دارید معرفی کنید ممنون

   پاسخ
   • دوران راهبی
    دوران راهبی گفته:

    سلام- خیر متاسفانه جای مطمئنی سراغ نداریم ، در اینترنت هم سرچ کنید اشخاص زیادی را در شیراز پیدا خواهید کرد که دستگاه دو میلیونی را سه الی هفت میلیون تومان میفروشند، حواستان به این افراد باشد – تنها جایی که شخصا میتوانم تضمین بدهم برای دستگاه مکانیکی آقای اشرفی جو در آذربایجان غربی هستند. موفق باشید

    پاسخ
 116. احسان کمالی
  احسان کمالی گفته:

  سلام
  از اصفهان هستم
  شما تولید کننده یا فروشنده دستگاه چه کامپیوتری و چه مکانیکی در اصفهان سراغ دارین؟
  طرح توجیهی جایی سراغ دارین درباره جوراب بافی؟
  برای شروع آیا جایی وام حمایت از تولید ملی در این زمینه می دن؟
  منم یه سایت راه اندازی کردم برای یه سری مباحث آموزشی جهت بالا بردن دانش هموطنانم که بزودی مطالب آموزشی روز جهان به صورت رایگان قرار خواهد گرفت بنابراین خوشحال میشم اگه دوست داشته باشین سایت شما رو معرفی کنم و با شما ارتباط بیشتری داشته باشم
  ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر آقای کمالی عزیز – خیر متاسفانه در اصفهان جایی رو سراغ نداریم که تضمینی دستگاه بفروشه ، درضمن همه وارد کننده های کامپیوتری در تهران هستند.
   طرح توجیهی فعلا نداریم اما بزودی به سایت اضافه خواهد شد.
   وام رو هم باید از بانک ها سراغشو بگیرید ، اما برای تولید وام های خوبی میدهند.
   برای تبادل و بک لینک هم در خدمت شما هستیم

   پاسخ
 117. کاظم
  کاظم گفته:

  با سلام خسته نباشید خدمت آقای راهبی
  میشه دستگاه دسته دوم خوب برای شروع کار پیدا کرد؟آیا با ۸۰ میلیون میشه یه کارگاه با دو دستگاه کامپیوتری نو به راه انداخت؟

  پاسخ
 118. هادی
  هادی گفته:

  سلام خسته نباشید،اقای راهبی خریدیه دستگاه جوراب بافی کامپیوتری و هزینه های جانبی آن اگرهشتاد تومن بشه سود حاصله آن درماه چقدرمیباشد میخام بدو نم ارزش سرمایه ووقتی که میزارم رو داره

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام -هر جین جوراب ۵ الی ۸ هزار تومان سود خالص دارد و هر دستگاه میتواند ۲۴ ساعته روشن باشد و ساعتی یک جین تولید میکند حالا شما حساب کنید که چند ساعت میخوایید در طول روز کار کنید و درآمد خودتان را حساب کنید

   پاسخ
 119. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام وقت بخیر من سرمایه دوازده تومن بیشتر ندارم و علاقه دارم ب کار توی خونه میشه کار انجام داد و اینکه چه دستگاهی باید تهیه کرد از ایلام هستم

  پاسخ
 120. حاجی حسین
  حاجی حسین گفته:

  سلام من میخوام یک دستگاه جوراب بافی کامپیوتری بخرم ببرم افغانستان با کمی وصایل ونخ اکر بخرم چند سر مایه لازمه

  پاسخ
 121. محمدی
  محمدی گفته:

  سلام من دنبال کسی هستم ک تجربه داشته باشه واس شراکت در کرمانشاه اگه کسی هس ب این شماره زنگ بزنه ۰۹۱۸۲۴۲۹۸۳۶

  پاسخ
 122. مازیار
  مازیار گفته:

  سلام وقت بخیر ممنون ازارائه مطالب بسیار مفید تون.از شمال مزاحم میشم ،میخواستم کارو با یک دستگاه مکانیکی شروع کنم چون زیاد سرمایه اولیه ندارم و برای فروش تو مغازه خودم میخوام تولید کنم ،به نظر شما با ۲ میلیون میشه شروع کرد

  پاسخ
 123. محمد علیزاده
  محمد علیزاده گفته:

  سلام وقت بخیر آقایی راهبی خیلی از سایت تان خوشم آمد آقایی راهبی
  در تهران کسی است که کار با دستگاهی
  مکانکی را یاد بدهد اگر است راهنمایی
  کنید ممنون میشم

  پاسخ
 124. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام وقت بخیر آقایی راهبی در تهران
  کسی را میشناسید که کلاس درس با
  دستگاهایی مکانیکی را یاد بده اگر
  است شماره شان را بدهید ممنون
  میشیم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر ، متاسفانع جای مطمئنی رو سراغ ندارم که بگم ایشون تضمینیه برو پیشش . احنمالا تا چند ماه دیگه خودمون هم فروش دستگاه و آموزش رو به سایت اضافه کنیم (البته در تهران) – موفق باشید

   پاسخ
 125. محمد
  محمد گفته:

  سلام مرسی از مطالب خوبتون
  ایا با پنجاه میلیون میشه یه کارگاه کامپیوتری راه اندازی کرد؟ چقد سرمایه در گردش نیاز هست برای کارگاه جوراب بافی؟هزینه تمام شده ی یک جین جوراب چقده؟ سودش چقده؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   محمد جان سلام
   با ۵۰ میلیون خیر متاسفانه ، الان قیمت یک دستگاه کامپیوتری ۴۰ میلیون تومان است و نزدیک که ۶ میلیون هم لوازم جانبی شما میشود و ۵-۶ میلیون حداقل نخ نیاز دارید. حد اقل برای شروع ۱۰۰ میلیون نیاز دارید.
   هزینه تمام شده جوراب بستگی به نوع نخ مصرفی دارد . یک جین جوراب معمولی که الان در بازار ۳۵ فروخته میشود تقریبا ۲۸ هزار تومان هزینه داشته است

   پاسخ
 126. رضا
  رضا گفته:

  سلام،از یکی از شهرستان های فارس هستم،قصد شروع این حرفه رو دارم، آشنایی هست که پانزده سال تو این کار بوده،چهارتا دستگاه مکانیکی و سردوز وپسدوز و اتو ومیز مقداری مواد اولیه داره،قرار شده خودش راه اندازی و آموزش بهمون بده ،بنظر شما چطوره؟

  پاسخ
 127. امیر
  امیر گفته:

  سلام وقت بخیر
  بنده ساکن کرج هستم و برای تهیه مواد از تهران مشکلی ندارم لطفا درباره مراحل شروع به کار از ابتدا تا انتها برای اینجانب توضیح دهید، من هیچ آشنایی درباره این کار ندارم و صرفا قصد سرمایه گزاری برای یک دستگاه کامپیوتری در منزل را دارم و توانایی فروش جو اب را به صورت جزئی را دارم و سود حاصل از کار کردن یا یک دستگاه به چه میزان می باشد…؟ ریسک برگشت سرمایه چه مدت است.
  با سپاس از راهنمایی شما

  پاسخ
  • جواد
   جواد گفته:

   باسلام زارعی هستم ازشیراز ببخشید من فوق لیسانس دارم بیکارم گفتم تولیدی جوراب بزنم بادستگاه مکانیکی تلفنی یکی بهم گفت باید ۲سال برم دوره اموزشی ببینم بعد این کار سود زیادی نداره لطفا راهنماییم کنید.واقعا ارزش نداره این کار؟؟؟؟

   پاسخ
   • دوران راهبی
    دوران راهبی گفته:

    سلام و درود ، دو سال نه !!! آموزش نهایش یک هفته طول بکشه دوره آموزشی ما هم اواخر اردیبشهت ماه در تهران برگزار خواهد شد مکانیکی + کامپیوتری + تعمیرات
    اگه بتونی هر چی تولید کردی رو بفروشی(البته زحمت زیادی میخواد ) درآمد خیلی خوبی داره کامنت ها رو بخونید از سود آوری هم توضیح دادیم.
    راسی ما در شیراز شرکتی اقدام به کلاه برداری کرده و دستگاه ۲ میلیونی را ۸ میلیون میفروشد حواست بهش باشه

    در گروه و کانال تلگرام ما هم عضو شوید @sockscenter

    پاسخ
 128. میثم
  میثم گفته:

  سلام و ارادت…
  سلام و ارادت…
  چه سایت جالبی دارین…مطالبتون ساده و صادقانه بود…یه ۱۰ دقیقه ای هست که برای سرچ جوراب با طرحای گرافیکی تو گوگل اقدام کردم و سایت شمارو پیدا کردم و دارم مطالعه میکنم…
  چون چند وقتیه دنبال یه ایده کاری برای تولید هستم و لیوان کاغذی رو به دلیل تبلیغ یکی از کانالا که دستگاه تولید لیوان رو میفروشه جذبش شدم…که البته الان بین کامنت ها دیدم شما به همین موضوع اشاره کردین و به قولی بر حذر داشتین..
  البته مشتری برای لیوان کاغذی هم سراغ دارم که اگه ما تولید کنیم از ما تهیه کنه ولی خب هنوز تو مرحله تحقیق هستیم و کسی رو پیدا نکردیم که صادقانه از بالا و پایین کار بگه…
  حالا دلیل سرچ جوراب گرافیکی هم این بود که برام به شدت همیشه سوال بوده که چرا جوراب هایی با طرحای جذاب و اسپرت و کیفیت بالا اکثرا ساخت ترکیه یا کره و خب فراترش ساخت انگلیس اسپانیا و…هستن.
  چرا تو ایران سازنده این سبک جورابا که طرفدار کمی هم نداره خیلی کمه…دستگاه خاصی دارن ؟ نخ خاصی دارن ؟ هزینه خیلی زیادی داره راه انداختن یه همچین کارگاهی ؟
  چون خودم طرفدار جورابای با کیفیت و زیبا هستم بدم نمیاد اطلاعاتی راجع به این موضوع بگیرم…
  البته این سبک جوراب هارو مثل لیوان کاغذی بازار و اشنایی برای فروشش ندارم و باید بعد از تولید به فکر فروشش هم باشم..

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   میثم جان سلام و وقت بخیر – برای تولید جوراب هایی که شما میفرمایید دستگاه خاصی و همچنین نخ خاصی نیاز نیست . شما با همه دستگاه های کامپیوتری میتوانید این جوراب ها را تولید نمایید.
   متاسفانه تولید کننده های ما سلیقه بخرج نمیدهند و در ضمن این نوع تولیدات مشتری خاص خودش را دارد و عامه مردم استفاده نمیکنند ، در ضمن میزان تولید جوراب در ایران پایین است و هنوز نتوانسته تمام و کمال جوراب های عامه پستند در ایران تولید بشه و بازار جوراب های معمولی فعلا اشباع نشده تا تولید کننده های ما وارد فاز دوم یعنی تولید جوراب درجه یک با طرح فانتزی شوند. در ضمن در اکثر مواقع خود تولید کننده ها وارد کننده هم هستند ، جوراب های معمولی را خودشان تولید میکنند و جوراب های فانتزی را وارد میکنندو در ضمن تولید کردن جوراب های فانتزی سرمایه در گردش فراوونی نیاز دارد و همین میتواند دلیلی باشد که اکثر تولید کننده سمت تولیدش نمیرن .

   پاسخ
   • م
    م گفته:

    ممنونم از توضیح کاملتون جناب راهبی..
    ممنون میشم اگه در مورد لیوان کاغذی که نقد ریزی کرده بودین کمی اطلاعات بدین…چون همونجور که شما فرموده بودین واقعا منبع درست حسابی جز سایت فروشنده های دستگاه نیست که ادم بتونه یه تحقیق جامع بکنه و هر چی هم تو نت سرچ میکنم چیز مناسبی پیدا نمیکنم.
    دوس دارم سریعا یه خود اشتغالی نظیر تولید لیوان کاغذی یا جوراب یا فیلتر هوا ( البته نه این فیلتر فیک ها..درست درمون و واقعی ) که سرمایه ای نهایت ۴۰.۵۰ تومن احتیاج داشته باشه و سوداوری بالایی داشته باشه و کار تمیزی باشه و خب دردسرشم کم باشه ، راه بندازم ( فوق لیسانس بیکار با پایان خدمت و ۳۰ سال سن همین میشه ، همون ۱۸ سالگی این کارو کرده بودیم الان وضعمون این نبود ! )…
    موندم بین این ۳ کدوم رو انتخاب کنم و اصلا به غیر از اینا ایده دیگه ای تو ذهن شما هست ؟
    برای مثال احساسم این بود جوراب سوداوریش نسبت به بقیه کمتره ولی خب لیوان اگه طرح اختصاصی ادم بتونه بگیره سوداوریش چشمگیر میشه..
    ضمنا جا و مکان هم سراغ دارم که طرف اشناس و میتونم باهاش کنار بیام و ترجیحا تو شروع کار فعالیتی باشه که خودم به تنهایی از پسش بر بیام و نیاز به نفر دومی نباشه تا انشالله بعدا که کار گسترش پیدا کرد اقدام کنم.ممنونم.

    پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     آقای میم عزیز سلام وقت بخیر – شما همین جوراب بافی رو در نظر بگیرید ، در فضای نت هیچ سایت دیگری بجز ما پیدا نخواهید کرد که از ریز به ریز جوراب بافی گفته باشه . حالا فرض بگیرید که سایت ما وجود ندارد و قصد دارید که وارد صنعت جوراب ، با مطالبی که در اینترنت پیدا میکنید تصور خواهید کرد که جوراب بافی سودآورترین ، باحال ترین ساده ترین صنعت جهان است و به سرمایه کمی هم احتیاج دارد ، سایتی ادعا کرده بود با یک دستگاه ماهی ۳ الی ۵ میلیون در آمد !!!!!
     احساس میکنم بحث لیوان و فیلتر هم دچار همین بلا هستند و متاسفانه فعلا کسی پیدا نشده که مثل ما در حوزه جوراب بافی رابین هود بازی درآوردیم در لیوان و فیلتر هم رابین هود داشته باشیم و جزئیات رو کامل بگه …
     من هم سر رشته ای از این دو صنعت ندارم اما حساس میکنم … سایت ها راستشو نمیگن !!!
     راسی منم ده روز پیش سربازیمو تموم کردم و لیسانس نساجی ام – بیا تلگرام یه صحبتی باهم داشته باشیم ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰

     پاسخ
 129. مهدی محسن
  مهدی محسن گفته:

  سوال دیگه ای هم دارم
  این دستگاه گرد باف ، همون گردبافیه که برای تولید پارچه تریکو لباس زیر مردانه ازش استفاده میشه و شما که رشتتون نساجیه در مورد اون اطلاعی دارید که سوال بپرسم؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   دوست عزیز متاسفانه بنده اطلاع خاصی در مورد گردبافی که مد نظر شماست ندارم . گرایش بنده شیمی نساجی است ، اطلاعات شمارو بچه های گرایش تکنولوژِی نساجی دارند. اگه خواستی در تلگرام بهم پیام بده تا لینگ گروه گردبافی رو براتون بفرستم شما از دوستان سوال کنید . این گروه تخصصی در زمینه گردبافی و به عبارتی تریکوبافی فعالیت دارد. موفق باشی! ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰

   پاسخ
 130. مهدی
  مهدی گفته:

  سوال دیگه ای هم دارم
  این دستگاه گرد باف ، همون گردبافیه که برای تولید پارچه تریکو لباس زیر مردانه ازش استفاده میشه و شما که رشتتون نساجیه در مورد اون اطلاعی دارید که سوال بپرسم؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   دوست عزیز متاسفانه بنده اطلاع خاصی در مورد گردبافی که مد نظر شماست ندارم . گرایش بنده شیمی نساجی است ، اطلاعات شمارو بچه های گرایش تکنولوژِی نساجی دارند. اگه خواستی در تلگرام بهم پیام بده تا لینگ گروه گردبافی رو براتون بفرستم شما از دوستان سوال کنید . این گروه تخصصی در زمینه گردبافی و به عبارتی تریکوبافی فعالیت دارد. موفق باشی! ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰

   پاسخ
 131. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام
  بنده بازار فروش دارم ، اما سوالی که دنبالشم اینه که اگر من خودم برای طرح جوراب ایده ذهنی داشته باشم، این ایده برای تبدیل شدن به جوراب باید مراحل خاصی بگذرونه ؟ یا اپراتوری دستگاه طوریه که همونموقع میشه اینکارو کرد؟ یا باید طرح رو به شخصی داد و اون به ما مثلا سی دی یا فلش بده ؟لطفا مکنیسم تبدیل ایده به محصول رو در مکانیکی وکامپیوتری جواب بدید؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   آقا مهدی سلام ، دنبال دردسر نگرد عزیز دل ، هر ایده ای طرحی در ذهنت داری رو ۱۵ هزار تومان ازت میگیرن ، طراحی میکنن ، برات با تلگرام میفرستن ، خودت میریزی داخل فلش و وارد دستگاه میکنی و شروع میکنی به بافتن !
   چرا طراحی رو خودت میتونی یاد بگیری و انجام بدی اما باید کلی سلیقه داشته باشی در ضمن فعلا کسی طراحی رو یاد نمیده ، انشالله خودمون قرار دوره طراحی رو بعد از نوروز بزاریم داخل سایت ، لطفا پیگیر مطالب سایت باشید –
   در ضمن دوست من ما در جوراب بافی ۱. طرح جوراب ۲ . استایل جوراب داریم ،
   طرح که خودتون میدونید چیه !! اما برای درک استایل میشه گفت : اگر دقت کنی جوراب مردانه با جوراب کالج روفرشی در استایل تفاوت دارند . و همین جوراب کالج روفرشی در چندین طرح وارد بازار میشه .
   طراحی استایل تقریبا ۳۰۰ هزارتومان برای شما هزینه خواهد داشت و اگر هم بخواهید خودتون طراحی کنید باید زحمت فراوان بکشید . ما در جوراب بافی ۴-۵ تا استایل بیشتر نداریم ، بیشتر داریم ها ، اما کاربرد نداره !!
   موفق باشید امید وارم توضیحات کافی بوده باشه

   پاسخ
   • مهدی
    مهدی گفته:

    ممنون از پاسختون ، به نظر منظور بنده رو اشتباه متوجه شدید، من نمیخوام خودم طراحی کنم، منظورم مکانیسم طراحی بود که آیا توسط اپراتور دستگاه طراحی میشه یا در خارج از دستگاه طراحی میشه، که با پاسخ شما متوجه شدم از خارج انجام و به عنوان داده به دستگاه ارئه میشه، اما در مورد موضوع استایل که فرمودید، فعلا برنامه بنده فقط جوراب بچه گانس که بازارشو دارم ، اگر در مورد استایلش مطلبی هست بفرمایید

    پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     مهدی جان دوباره سلام ، جوراب بچگانه استایلی نیاز نداره ، و کار شما سادست .
     طراحی جوراب با نرم افزار خاصی در لپتاپ و کامیپوتری انجام میشود و یه چیزی شبیه فتوشاپ است. در انتها این نرم افزار به شما فایل خروجی میدهد که آن را باید با فلش وارد دستگاه جوراب بافی کنید و شروع به بافت نمایید و برای تغییر طرح همیچ نیازی به دستگاری دستگاه جوراب بافی نیست.
     امیدوارم سوالتون رو درست متوجه شده باشم

     پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   یونس جان سلام وقت بخیر ، اولا تبریک میگم بابت جسارتتون که میخواییید این قدر سرمایه بیارید توو ، واقعا آفرین کمتر کسی پیدا میشه مثل شما …
   برای اینکه مطمئن شروع کنی و از جای مطمئن خرید کنی ، حتما با آقای ایمانی صحبتی داشته باش و اگر برای شروع مصمم هستید حضوری خدمتشون برسید ، ایشون تهران هستند ، و حتما قبل حضورتون باهاشون هماهنگ کنید که در گیر کار نباشن و واقت آزاد داشته باشند.
   شمارشون هم : ۰۹۱۲۷۷۰۲۵۹۴
   گمون نکنم بتونید بهتر از ایشون فرد دیگه ای رو پیدا کنید . موفق باشید – اگه بازم سوالی بود همینجا بپرسید ، ما درخدمتیم. ۱۳.۱۰.۹۷

   پاسخ
 132. سید
  سید گفته:

  سلام
  ممنون از لطفتون بابت ارائه توضیحات. من قصد دارم این کار رو شروع کنم ولی چون هیچ تجربه ای ندارم و معتقدم تا آدم کارگری کار رو نکنه زیر و بمش دستش نمیاد. میخواستم اگر کسی رو میشناسید در تهران معرفی کنید تا مدتی پیش ۱ بزرگواری مشغول کار بشم.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و وقت بخیر ، دوست عزیز حرف شما صد درصد درسته اما متاسفانه هیچ فردی وجود ندارد که بخوایید پیشش شاگردی کنید ، هیچکی حاضر نیست فردی رو بیاره کارگاهش که فردا روز بشه رقیب خودش .
   احتمالا ۵ ماه دیگه توسط خودمون در تهران کلاس های آموزشی کامپیوتری برگزار بشه. بازم اگه سوالی بود ما در خدمتیم .
   موفق باشید ۱۳.۱۰.۹۷

   پاسخ
 133. mAhi
  mAhi گفته:

  سلام من ۵۰ تومن سرمایه دارم میخام اینکارو انجام برم اما هیچی بلد نیستم تهرانم هستم راهنمایی میکنید ممنون

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   ماهی سلام 🙂
   با سرمایه ای که دارید شروع با کامپیوتری برای شما ممکن نیست ، قیمت هر دستگاه خوب کامپیوتری الان تقریبا ۴۰ میلیون شده ، اما با مکانیکی میتونید کارگاه خوبی راه بندازید و ۲۰ تومن هم اضافه خواهید آورد !!
   اما ای کاش میتوانستید یک شریک مثل خودتون پیدا میکردید و با یک دستگاه کامپیوتری و ۴ تا مکانیکی هم زمان استارت میزدید ، اینجوری همه مدل جورابی میتونستید تولید کنید. و راحت میشد به بازار یابی پرداخت .
   برای خرید کامپیوتری و مکانیکی با آقای ایمانی صحبت کنید (تهران هستند ) ایشون متخصص دستگاه های کامپیوتری هستند
   ۰۹۱۲۷۷۰۲۵۹۴

   پاسخ