تولید جوراب – هزینه راه اندازی کارگاه جوراب بافی با دستگاه های جوراب بافی مکانیکی و کامپیوتری

بعد از مدت ها کمی وقت ازاد پیدا کردم تا موضوع مهمی را با شما در میان بگذارم. احتمالا شما هم ۱۵ -۲۰ میلیون و شاید ۱۲۰ میلیون تومان سرمایه دارید و می‌خواهید تولیدی جوراب راه بندازید و نمی‌دانید چگونه و از کجا شروع کنید که خدای نکرده ضرر نکنید و گیر آدم‌های نادرست نیوفتند و اون چند میلیون سرمایه که با هزار جور زحمت و تلاش بدست آورده‌اید را به باد فنا ندهید.

بسیار امیدواریم مطالب این سایت تمام سوالات شما را پاسخ دهد و راهنمای شما باشد.
کتاب آموزش جوراب بافی

دوست من، برادر ، خواهر ، دایی ، عمو ، آقا ، خانم  نیم ساعت از وقت‌ات را به ما بده و چند تا از مطالب فوق العاده مهم این سایت را مطالعه کنید، در فضای وب و اینترنت بهتر از این سایت جای دیگه‌ای پیدا نمی‌کنید که اینقدر روک و پوست کنده راهنمایی کرده باشه.

لینک مطالبی که آخر این نوشته درج شده است جزو مهمترین مطالب سایت است و حتما بخوانید. کلی براتون توضیح دادم. همچنین هر سوالی داشتید زیر مطالب سایت بپرسید تا راهنماییتون کنم. من عاشق راهنمایی کردنم ، هر سوالی داشتی کامنت بزار ، مطمئن باش جوراب میگیری…

راستی حتما در گروه تلگرامی ما هم عضو شو کلی تولید کننده داریم و می‌توانید از تجربیاتشان استفاده کنید نزدیک ۲۴۰۰ نفر دور هم جمع شدیم.

آیدی کانال دانشکده جوراب بافی:  SOCKSCENTER@  (در تلگرام سرچ کنید)

چیزی که قرار است بخوانی شاید به نظرت شوکه کننده بیاید اما ما در این سایت مواردی نوشتیم که بزرگان جوراب بافی و فروشندگان دستگاه های بافندگی علاقه ندارند شما از آنها اطلاع پیدا کنید

من احتمال می دهم به این دلیل که کسی نمی خواهد با بیان این موضوعات تبدیل به آدم بده داستان شود. اما خیلی برای من مهم نیست که چه برداشتی از من خواهد شد چون می دانم بالاخره کسی باید در این میان باشد که حقایق را عنوان کند

خدا را چه دیدی شاید این سایت رابین هود این صنعت شد…  لطفا لطفا لطفا بعد از مطالعه این نوشته اون هفت تا مطلب  که در آخر این متن با رنگ قرمز لینک کردم رو مطالعه کن تا دانش ات از تولید جوراب بره بالا بعدش هر سوالی داشتی در سایت برامون کامنت بزار مطمئن باش جواب خواهیم داد.

.

اولین گام برای موفقیت در این صنعت اعتقاد به جمله : ” بزرگ فکر کنید اما کوچک شروع کنید ” است رمز موفقیت شما در این صنعت فقط همین یک جمله‌ است و بس. درابتدا شما کوچک شروع خواهید کرد و به نسبت بازخوردی که از بازار خرید و فروش جوراب می‌گیرید کارگاهتان را آهسته آهسته بزرگ می‌کنید. به بیان خودمانی تر : اولا هیچ کس هیچ کاری رو تو شکم مادرش یاد نمی‌گیره دوما اگه اعتماد بنفس و پشتکار داشته باشی حتما موفق میشی سوما بالاخره باید از یه جای شروع کرد اولش باید با کم شروع کنی تا برسی به زیاد!!

لینک کانال جوراب بافی تلگرام

لینک پیج اینستاگرام جوراب بافی

کاملا مبتدی هستم و چند هفته است که باجوراب بافی آشنا شدم. در این مدت بفکر راه اندازی کارگاه افتادم. اما کاملا در این زمینه بی تجربه هستم و می¬ترسم دستگاه نامناسب بگیرم که جوابگوی بازار نباشدافرادی که کارگاه دارند آیا از کار جوراب بافی با دستگاه¬های مکانیکی راضی هستند؟ و اینکه چه توصیه هایی به من مبتدی دارید؟
جوراب بافی در کل کاری است که به استعداد و هوش بالا نیاز دارد . شاید قبولش برایتان سخت باشد و فکر می¬کنید نخ را به دستگاه می¬دهیم و جوراب تحویل می¬گیریم که اصلا اینگونه نیست. اگر شما به تعمیرات دستگاه¬های مکانیکی مسلط نشوید کارتان بسیار سخت خواهد بود در نتیجه اگر قصد شروع با دستگاه مکانیکی¬ را دارید حتما این را مد نظر بگیرید که بعد از شش ماه الی یک سال شما تعمیر کار این دستگاه¬ها خواهید شد.
خلاصه یک جوراب باف حالا فرقی نمی¬کند از کدام نوع دستگاه تهیه کند و از کجا تهیه کند باید تعمیر کار این دستگاه¬ها باشد ،دقت و حوصله بخرج بدهد در غیر اینصورت این کار صرفه اقصادی برای تولید کننده نخواهد داشت. پس اگر این حوصله و استعداد را ندارید اکیدا سراغ جوراب بافی نروید .
مورد بعدی که باید بدانید: جوراب بافی مخصوصا با دستگاه مکانیکی یک شغل زود بازده نیست . یعنی اینجوری فکر نکنید که امروز دستگاه خریدم از فردا درآمد دارم . نه به این صورت نیست. هر کاری شروعش سخت است و این کار یکم سخت¬تر. کلی سوزن خواهید شکست کلی گیر خواهید کرد کلی جوراب بدقواره تولید خواهید کرد کلی ضایعات خواهید بافت تا همه خم و چم دستگاه را یاد بگیرید. پس اگر دنبال یک کار زود بازده هستید دور جوراب بافی را خط بکشید مخصوصا دستگاه مکانیکی را !!
دوست من کار جوراب بافی به صبر و حوصله و البته پشتکار نیاز دارد ، خواهشا در برابر مشکلات کم نیاورید و برای شروع، شما باید دو دستگاه تک توپ بگیرید و با توکل به خدا شروع کنید. یک دستگاه سر دوز نیاز دارید و یک دستگاه پس دوز که حدودا چهار، پنج میلیون این دوتا خواهد شد. اتو نیاز دارید که حدودا چهارصد هزار تومان قیمت دارد.
برای تولید یک سری وسایل مصرفی مثل سوزن و پلاتین نقشه و پلاتین دهنه و … نیاز است که برای این¬ها هم باید یک میلیون تومان کنار بگذارید. این موارد کلی عرض شد امکانش هست در شهر شما بعضی از وسایل برای فروش موجود باشد که دیگر نیازی به خرید چند بسته نیست یعنی نیاز نیست ۵۰۰ هزارتومانی سوزن و پلاتین بخری ، با ۱۰۰ تومن نیازتان رفع خواهد شد. برای مارک وجعبه هم یک میلیون تومن باید کنار بگذارید. مارک دانه¬ای تقریبا ۱۰۰ تومان است. جعبه هم تقریبا دونه ای ۴ الی ۸ هزار تومان قیمت دارد.
اولین کار برای شروع تولیدی، بگردید ببینید آیا تنظیم کار دستگاه مکانیکی در شهر شما یا نزدیکی آن هست یا نه، اگر نباشد خیلی اذیت خواهید شد چون دستگاه در یک پیچ کم و زیاد شود یک قطعه خیلی کم جابجا شود بافت دچار مشکل خواهد شد و اگر بلد نباشید تنظیم کنید دستگاه خراب و کار تعطیل خواهد شد تا یکی بیاید درستش کند.
دوست من بیشتر ایرادات دستگاه های مکانیکی بسیار جزئی هستند و در حد شل و سفت کردن پیچ است و اگر تنظیمات و تعمیرات را یاد بگیرید خیلی راحت می¬توانید رفع¬شان کنید ولی کافی است تسلط و شناخت نداشته باشید شدیدا اذیت خواهید شد. باید از نزدیک با دستگاه کار کنید تا یاد بگیرید. مثلا امکان دارد برای ایرادی به چند جا اشاره شود بعد شما انجام بدهید و دوباره مشکل جدید برای دستگاه پیش بیاید به همین دلیل می‌گوییم اول دنبال تنظیم کار باشید بعد اقدام به خرید دستگاه کنید.
به این نکته توجه کنید وقتی از هر کجا که دستگاه خریدید بعد از اینکه دستگاه را با باربری جابجا کردید در بین راه چون خیلی دستگاه ها بالا پایین میشوند مشکلات جزئی برای دستگاه پیش می¬آید و به عبارتی تنظیمات دستگاه مقداری بهم خواهد ریخت که اگر درست آموزش ندیده باشید برای راه اندازی مجدد اذیت خواهید شد برای همین من پیشنهاد میکنم حتما بگردید تنظیم کار دستگاه پیدا کنید تا اذیت نشوید.
اگر هم قصد دارید تعمیرات دستگاه را یاد بگیرید این نکته قابل ذکر است که تعمیرات جزئی ساده اند و می¬توانید یاد بگیرید ولی تعمیر قطعه و قطعه سازی کار تراشکار است و من و شما نمی¬توانیم این نوع تعمیرات را انجام دهیم. پس یجورایی میشه گفت میزان کاری و تنظیمات را می¬توانید یاد بگیرید اما قطعه سازی را هرگز!
دوستان قبل از خرید دستگاه تحقیق کامل انجام دهید وعجله نکنید دستگاه تموم نمی¬شود دستگاه خیلی زیاده اگر دیر بخرید پولتونو از دست نمیدهید.
جوراب بی¬عیب تولید کنید قیمت را بیارید پایین مشتری خودش دنبالتان خواهد آمد، منظور از بی عیب جوراب اعلا نیست فقط ایراد نداشته باشه کافی است.
یک سال سختی تحمل کن با خودت بگو باید یاد بگیرم !!!! حتما موفق میشی یه سال میگذره به هر سختی که باشه ولی بعدش صاحب شغل خواهی شد.
اگر دستگاه سالم بگیرید ، تعمیرات را تا حدودی بلد باشید و اینکه پشتکارت خوب باشد حتما موفق خواهی شد.
شما چون مبتدی هستید اول باید جایی کار را یاد بگیرید بعد هم زود نا امید نشوید اگر بتوانیدی در یک تولیدی مدتی کارآموزی کنید عالی خواهد شد.
اگه می¬خواهید بعنوان شغل اصلی بر روی تولید جوراب حساب باز کنید باید خیلی صبوری به خرج دهید این کار زود بازدهی نداره. و اینکار برای فردی میصرفه که بالای ۳۰ میلیون سرمایه داشته باشه و همچنین این نکته را بدانید که یک مکانیک ساده ساعتی ۴۰ هزار تومان می¬گیرد تا بیاید دستگاه شما را تنظیم کند. با توکل به خدا فقط صبور باشید به خودتان ایمان و باور داشته باشید بگزارید مسخره کنند اصلا مهم نیست با فکر باشید و مشورت کنید بعد از یک سال درخت شما میوه خواهد داد.
دستگاه کامپیوتری بین ۱۰ تا ۱۵ سال عمر واقعا مفید داردو بعد از این زمان باید یک سرویس اساسی روی دستگاه انجام گردد ولی مکانیکی تا زندست کار می¬کند و عمر مفید برایش معنا ندارد.

مهم 

عمر دستگاه های جوراب بافی ۱۰ الی ۱۵ سال است 

شرکتی در مشهد که دستگاه مکانیکی ۲ میلیونی را ۵ میلیون تومان می‌فروشد ادعا کرده عمر مفید دستگاه کامپیوتری ۵ سال است!!!! برای درک بهتر این موضوع مثال زیر را می‌توان زد: شما بیل معمولی که دونه ای ۲۵ هزار تومان در ابزار فروشی ها می‌فروشند را با ماشین بیل مکانیکی ۸۰۰ میلیون تومانی مقایسه کنید ، طول عمر کدامشان بیشتر است ؟ ۱۰۰ درصد بیل معمولی ، میتوانی ۱۰۰ سال نگهش داری بدونه این که آخی بگه فقط بعد ده سال دسته بیل رو عوض می‌کنی اما در ماشین بیل مکانیکی مجبوری روغنشو عوض کنی ، لاستیک بخری براش ! بعد از ۱۰ سال کار کردن باید یه سرویس اساسی انجامش بدی!! . اگر ساده لوح باشید با خودتان خواهید گفت: اوه ، پس بیل مکانیکی بدرد نمیخوره ، نهایتش ۱۰ سال عمر میکنه !! ولی بیل معمولی ۲۵ هزار تومانی ۱۰۰ سال راحت کار میکنه و ارزون‌تر هم است !!!! . سایت مذکور از همین نوع قیاس ، برای مقایسه دستگاه مکانیکی با کامپیوتری استفاده کرده است. اگر دقت کنید این سایت نگفته که کار با دستگاه کامپیوتری فوق العاده آسان است ، سود هر جین جورابش تقریبا ۲ برابر سود جوراب مکانیکیه ، نگفته که هر جورابی رو میتوانید با کامپیوتری تولید کنید حتی عکس خودتان را هم می‌توانید روی جوراب پیاده کنید ، نگفته که ضایعات کامپیوتری خیلی کمتر از مکانیکی است و…. فقط از بدی های کامپیوتری گفته : مثلا گرونه ، برق سه فاز میخواد ، جا زیاد میگیره و…. دوستان اگر سرمایه کافی دارید حتما دستگاه کامپیوتری بگیرید ، ره ۱۰ ساله را دو ساله طی خواهید کرد و خیلی زود پیشرفت خواهید کرد. در ضمن با ۲۰۰ هزار تومان هزینه برای هر دستگاه کامپیوتری می‌توانید آن را تکفاز کنید و در خانه مشغول تولید شوید.

دستگاه جوراب بافی مکانیکیعمر دستگاه کامپیوتری رابطه مستقیمی با اپراتور آن دارد !! اگر فرد ناشی و بی مسئولیت را پای دستگاه بگذارید دستگاه شما سه سالگی اش را هم نخواهد دید… اما اگر دلسوزی بخرج دهید تا ده سال راحت کارخواهد کرد البته از این دستگاه‌های بیکیفت و ارزان نخریده باشید …

شروع کنید ، حتی کوچک ، نیازی نیست هنگام شروع تولید کننده بزرگی باشید !

بی احترامی نشه و بلا نسبت همه:
یروز الاغی گشنه در صحرا راه میرفته و یهو به دو بسته علف میرسه، یکشون سبز بوده و اون یکی زرد ، الاغه شروع میکنه به فکر کردن ، که  از علف سبزه بخورم یا زرده !  هی فکر می‌کرده : سبز بخورم یا زرد ، از بس فکر می‌کنه تا از گشنگی می‌میره!!!

حکایت  خیلی از ماها شده همین داستان بالا، بقدری وقتمان را درگیر مسائل حاشیه ای از جمله ، ریسک کار ، سود جوراب بافی ، هزینه های کار و… می‌کنیم که اصل مطلب را یادمان میرود و  از گشنگی می‌میریم. اغلب ما مثل شکست خورده ها زندگی میکنیم چون منتظر هستیم “زمان مناسب ” برسد تا کاری ارزشمند را شروع کنیم. منتظر نشوید، از همانجایی که هستید شروع کنیدو با هر ابزاری که در دسترس دارید کار کنید، ابزار های بهتر را در ادامه کارتون پیدا خواهید کرد.  دوستان، ما قرار نیست آپولو هوا کنیم، قرار نیست شکافت هسته ای بر روی اتم هیدروژن ایجاد کنیم ، قرار نیست راکت بالستیک به مریخ بفرستیم تا نیازمند محاسبات دقیق باشیم. قراره طبق قاعده کوچک شروع کردن و بزرگ فکر کردن یک دستگاه جوراب بافی بخریم شروع کنیم به مرور زمان با یاد گرفتن کار و تقریبا بعد از سه الی چهار ماه که به تولید مسلط شدیم کارگاهمان را توسعه خواهیم داد و به امید خدا یک کارخانه جوراب بافی خواهیم داشت.

بله درسته ، شما قراره سرمایه و عمرتان را پای اینکار بگذارید، و باید از جزئیات آگاه باشید، اما خواهش می‌کنم اینقدر اهمال کاری نکنید ، بلکه شروع کنید. نه صرفا جوراب بافی ، هر کاری که صلاح میدانید ، شروع کنید !!! همین !! ما افرادی را داریم که هیچ کاری نمیکنند ، فقط فکر میکنند !! الان داره ۶ ماه فکر میکنه که کارگاه راه بندازه یا نه …
دوستان جای فکر کردن دو سه روز تحقیق کنید ، شروع کنید، نمیگم فکر نکنید، همون اندازه که فکر می کنید عمل هم کنید. نیاز نیست بری دستگاه جوراب بافی بخری ، برو شروع کن ، از فروش جوراب ، از شاگردی کردن در یه کارگاه ، از پخش و بازاریابی، اصلا برای شروع سری به بازار بزنید ببنید چه جورابایی وجود داره ، قیمتشون چنده، فروشنده ها از کجا میخرند  ، چطور می‌فروشند ، آیا چکی کار می‌کنند ، نقدی عرضه می‌کنند … خلاصه از یه جایی شروع کنید!!! اینقدر قضیه رو کش ندهید … 

ببین داداش یا خواهر من ، هر چی که برای تاسیس کارگاه نیاز دارید را در این سایت نوشتیم ، مطالب و سایت رو بخون و هر مشکلی داشتی زیر مطالب کامنت بزار ، مطمئن باش من کامنتتو می‌خونم و راهنماییت می‌کنم.

لینک کانال جوراب بافی تلگرام

لینک پیج اینستاگرام جوراب بافی

سود جوراب بافی و تولید جوراب چقدر است ؟

هر کاری سود خودشو داره، اگه سود نداشت این همه تولید کننده بلانسبت مغز پلنگ (!) نخوردند که سرمایه شان را صرف این صنعت کنند. درسته چند وقتیه بازار متشنجه اما این خرابی بازار فقط برای صنعت جوراب بافی نیست بلکه همه صنایع گرفتار این بحران شدند.

سود شما کاملا وابسته به کیفیت محصولی است که تولید می‌کنید از ۳۰۰۰ هزار تومان برای هر جین بگیرید تا ۲۰ هزار تومان.
منظورم از کیفیت هم شامل نوع بسته بندی ، نحوه بسته بندی ، نحوه اتو زدن ، دقت در سردوزی و دوخت ، دقت در کش جوراب و هزاران دقت دیگر است مثلا بعضی طرح‌ها هستند که فوق العاده پر فروشند و کسی بازار را دست خواهد گرفت که بتواند این طرح ها را پیدا کند. یکی هست با یک دستگاه مامپیوتری ماهی سه میلیون سود خالص بدست میاره ، یکی دیگه با همون دستگاه در خرج اجاره کارگاهش مونده.

آقای راهبی من توی یه شهرستان کوچیک زندگی میکنم که هنوز کارگاه جوراب بافی نداره و میخوام شروع کنم ۲۵میلیون وام بگیرم با اقساط ماهی ۹۰۰تومن …ازکجا وچه طور شروع کنم؟

اول: باید به نسبت سرمایه و یا پولی که در اختیار دارید تصمیم بگیرید با چه دستگاهی می‌خواهید شروع کنید؟ کامپیوتری یا مکانیکی !

چند نکته را هم مد نظر داشته باش: مکانیکی برای شروع خوبه چون قیمت فوق العاده پایینی دارد. ولی کارکردن با آن دنگ و فنگش زیاده و در شروع کار به پشتکار و صبر  زیادی نیاز داره تا بتونی به تعمیرات تسلط پیدا کنی. کامپیوتری عالیه و میتونی هر جورابی که دلت خواست باهاش تولید کنید اما مکانیکی به شدت محدودیت طرح داره!

خطر بزرگی که دستگاه های مکانیکی را تهدید می‌کند
رقیبان شما در بازار با دستگاه های کامپیوتری فعالیت دارند در نتیجه تنوع جوراب آنها فوق العاده بالا خواهد بود و  اگر شما قصد شروع با دستگاه مکانیکی داشته باشید عرصه رقابت برای شما تنگ تر خواهد شد.

اگر میخوای با دستگاه مکانیکی شروع کنی حتما مقاله : ۱۱ راز خرید بهترین دستگاه مکانیکی را مطالعه کن .

دوم:کجا آموزش ببینم؟

برای آموزش کار با دستگاه جوراب بافی دو پیشامد وجود دارد . اول: اگر با کامپیوتری کارتان را شروع کنید شرکت  فروشنده بصورت رایگان به شما آموزش خواهد داد. و دوم : اگر با مکانیکی شروع کنید باید فردی را برای آموزش پیدا کنید . افرادی که حاضر باشند به شما آموزش بدهند . در گروه تلگرامی ” متخصصین جوراب بافی ” می توانید به راحتی این افراد را پیدا کنید.آموزش کار با دستگاه‌های جوراب بافی مکانیکی تقریبا  ۳۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت.

سوم: کارکردن با یک دستگاه ، چه کامپیوتری ، چه مکانیکی توجیه اقتصادی ندارد اگر کامپیوتری میخواهید بگیرید حداقل ۲ دستگاه و مکانیکی حداقل ۴ دستگاه نیاز است تا حجم تولید به مقدار مطلوبی برسد.

نکته: با یک دستگاه شروع کنید و آهسته آهسته کار را گسترش دهید. اول کار به هیچ وجه بیشتر از یکی نگیرید.

چهارم: حتما با یک مشاور شروع بکار کنید
شاید  مشاور برای شروع  هزینه هایی داشته باشد ، اما به شما یاد خواهد داد که چگونه وارد شوید و چگونه شروع کنید که بهترین شروع را داشته باشید و کمترین ریسک را تقبل کنید. مشاور به شما خواهد گفت چه طرح جورابی تولید کنید تا در فروش به مشکل نخورید از چه نخی استفاده کنید که هزینه های تولید کاهش پیدا کند. در فروش چگونه عمل کنید که در آخر ماه به مشکل بر نخورید در ضمن این نکته را در نظر داشته باشید که مشاوری که انتخاب می‌کنیدد حتما در کار تولید جوراب و تعمیرات دستگاه باشد و سابقه کافی را در این صنعت دارا باشد. 

متاسفانه بعضی شرکتها در شهرهای مختلف حضور دارند که با تبلیغات گسترده این مدل دستگاههارو بالای سه میلیون به جویندگان شغل و حرفه میفروشند . توجه داشته باشید اخرین مدل ساخت دستگاههای مکانیکی برای ۱۳ سال پیشه .و اگه این دستگاهها بازسازی کامل و دوباره رنگ بشه با این وجود قیمت دستگاه گرونتر از یک و هشتصد الی دو میلیون نمیشه موقع خرید دستگاه حواستون باشه گیر این شرکتها نیافتید. اگر نیاز به مشاوره داشتید، زیر همین پست سوالتان را مطرح کنید، و در سال ۹۸ مشاوره تلفنی هم به سایت اضافه خواهد شد. بدانید و آگاه باشید که تمام مشاوره های ما رایگان هستند.


پنجم: جوراب بی عیب تولید کنید قیمت را یکم بیارید پایین مشتری خودش میاد دنبالتون ، منظور از بی عیب جوراب اعلا نیست فقط ایراد نداشته باشه کافیه.

یه سال سختی تحمل کن با خودت بگو باید یاد بگیرم ، حتما موفق میشی یه سال میگذره به هر سختی که باشه ولی بعدش صاحب شغل میشی
اگه دستگاه سالم بگیری ، تعمیراتو تا یه حدودی بلد باشی و اینکه پشتکارت خوب باشه حتما موفق میشی!!!

بدون که تولید جوراب شغل راحتی نیست در بعضی از شهرها شرکتهایی فعالیت دارند که کارشون فروش دستگاه‌های جوراب بافیه این شرکتها تبلیغات گسترده ای انجام می‌دهند از جمله آموزش جوراب بافی و همچنین در تبلیغاتشان اظهار می‌کنند که ما دستگاه های مکانیکی را بازسازی کامل و یا اوورحال می‌کنیم و تضمین خرید محصول داریم . عزیزان توجه داشته باشید کسی که میخواهد تولید را شروع کند باید خودش توان فروش جنس تولیدیشو داشته باشه در غیر اینصورت حتما شکست می‌خوره . اغلب شرکتهایی که دستگاههای مکانیکی میفروشند متاسفانه به چندین برابر قیمت واقعی میدهند و دستگاه‌های بیکیفیت می‌فروشند . برای خرید دستگاه مکانیکی بهترین گزینه خریدن از تولیدکنندگان جورابه که میخوان دستگاه بفروشند . قیمت دستگاه های مکانیکی از ۲.۵ میلیون تا بهترینش ۴ میلیون تومانه . برای شروع اینکار اول در مورد بازار فروش بیشتر تحقیق کن!!! 

کتاب آموزش جوراب بافی

خیلی از دوستان سوال میکنند که جوراب برای تولید کننده چند درمیاد؟

عرض کنم خدمتتون که قیمت تمام شده جوراب برای تولید کننده  به نوع و کیفیت نخ مصرفی بستگی دارد برای مثال یک جین جوراب مردانه با نخ چینی با وزن ۵۰۰ گرم پول نخش تقریبا ۲۲ هزار تومان میشه یه بافنده موفق همیشه باید همه هزینه ها رو حساب کنه مثلا پول برق استهلاک دستگاه و بقیه هزینه ها و جنسشو با  سود معقول بفروشه . تو بازار تهران بعضی از عزیزان جوراب میفروشند۲۵ هزار بعضی ها هم ۱۵۰ هزار این بستگی به سلیقه شما داره که جوراب را چطور بافت اطو و بسته بندی و با تنوع ببافید و فروش جنس با سود معقول به هنر شما در فروش جنس دارد.

آموزش جوراب بافی

از تجربه تولید کننده‌ها استفاده کنید حتی برای بدست آوردن این تجربه‌های ناب هزینه کنید، ارزشش را دارد! جلوی ضررهای بسیاری را خواهد گرفت

برای شروع تولید اول از همه کسب تجربست . این تجربه نیز با کارکردن شما در یک تولیدی بدست خواهد آمد . گزینه بعدی تحقیق در مورد بازار فروش و نوع جنس مصرفی شهرتون باید باشه . برای تولید شما نسبت به سرمایتون هم میتونید با دستگاه مکانیکی شروع کنید هم کامپیوتری . قیمت دستگاههای مکانیکی تک توپ حدود ۲.۵ الی ۴ میلیون تومان است . و یک چرخ سردوز و یک چرخ پسدوز و قالب اطو و لوازم بسته بندی و نخ و مواد اولیه لازم دارید و سرمایه مورد نیاز برای شروع تولید با سه تا دستگاه حداقل باید ۲۰-۲۵ میلیون تومان باشه تا بتونید راحت کار کنید. در ضمن یه سری دلال و شرکتهای فروشنده دستگاههای مکانیکی به تازه واردین میگوند که برای شروع تولید اول باید با دستگاه مکانیکی اغاز کنید که این حرف کاملا نادرست و غلطه چون دستگاه مکانیکی و کامپیوتری هیچ ربطی به هم ندارند. درسته کار کردن با دستگاههای کامپیوتری خیلی راحتتر و اصولیتر از دستگاههای مکانیکی هستند ولی اشتباه نشه کامپیوتری هم نیاز به تجربه داره . بغیر دستگاه کامپیوتری شما یک پمپ باد و یک چرخ سردوز و قالب اطو و لوازم بسته بندی و نخ و مواد اولیه هم نیاز دارید . قیمت دستگاههای کامپیوتری از ۵۰ میلیون تا ۶۰ میلیون میباشد نسبت به برندشون و هم با برق سه فاز کار میکنند و هم قابلیت تکفاز شدن دارند . سرمایه مورد نیاز برای شروع تولید با دو تا دستگاه کامپیوتری خوب و نخ و لوازم دیگه حداقل ۱۳۰-۱۵۰ میلیون تومانه . و اما سود کار . سود تولید بستگی داره به نوع جنس تولیدی و کیفیت اون چه از لحاظ مواد مصرفی و چه بسته بندی و طرح و حتی نواوری و صد البته هنر فروش شما در فروش جنس تولید شده . تولید دستگاههای کامپیوتری دو الی سه جین میتونه بیشتر از مکانیکی باشه و اونم بخاطر اینکه سرعت بافت دستگاههارو میتونید تغییر بدید و برعکس دستگاههای مکانیکی محدودیت طرح و مدل ندارند .

توصیه‌ای که باید با طلا نوشته شود

برای شروع تولید اخرین گزینه شما خرید دستگاه باشه قبل از هر کاری اول در مورد بازار فروش و کیفیت و نوع جنسی که در شهرتون بیشترین فروش را دارد تحقیق کنید . برای خرید دستگاه مشورت بگیرید . حواستون باشه به قول قدیمی‌ها هیچ ماست بندی نمیگه ماست من ترشه شما در بازار تهران پیش هر فروشنده و وارد کننده دستگاه که تشریف ببرید همچین از دستگاه خودش تعریف میکنه که فکر میکنید عجب جایی برای خرید رفتید . بیشتر تحقیق کنید تا متضرر و اذیت نشید . در ضمن از کسانی مشورت بگیرید که چندین ساله دستگاه دارند چون رو حرف کسانی که یکی دو ساله دستگاه کامپیوتری خریدند نمیشه حساب کرد چون بیکیفیت ترین دستگاههای کامپیوتری هم دو سه سال اول خوب کار میکنند . بیشتر تحقیق کنید تا انشاالاه خرید خوبی داشته باشید .

توصیه یکی از پیش کسوتان صنعت جوراب بافی برای افرادی که قصد تاسیس کارگاه دارند

دوستانی که میخواهید وارد این کار شوید : بهتون کلی میگم من خودم ۱۵ سال تو این کار هستم الانه الانم بازم در میزان کاری و تعمیرات دستگاه‌های جوراب بافی خیلی جاها کم میارم اما خدا رو شکر من تهران هستم اگر به مشکل بخورم زنگ میزنم سرویس کار ۱ ساعته  میاد  دم تولیدی و دستگاه رو سرویس می‌کنه حالا شما حساب کن کار بلد نیستید و در شهرستان فعالیت دارید اگه دستگاهتون خراب بشه میخوای چیکار کنی؟ پس اول از همه برین جای مشغول بشین بعد که راه افتادین تصمیم به خرید بگیرید چون واقعا کار سختی هست این کار و پشتکار زیادی نیاز داره.

معرفی آدم های نادرست در صنعت جوراب بافی

مراقب باشید تا شما هم گیر شرکت های فعال در زمینه فروش دستگاه جوراب بافی مکانیکی و کامپیوتری که از افراد نا آگاه (عوام) به صورت کاملا قانونی کلاه برداری می کنند نیوفتید. این شرکت ها شاید با شما قرار داد ببندند اما… مطمئن باشید پشت این قراردادها حقه‌هایی وجود دارد که اصلا به نفع شما نخواهد بود.

این شرکت ها با تبلیغات فریبنده و اغوا کننده و با وعده های واهی و فریبنده از جمله قرارداد تضمین خرید محصول و این حرف‌ها و با تبلیغ دستگاه های جوراب بافی مکانیکی که ما بازسازی کامل میکنیم و از این چرت و پرتها  دستگاههای بیکیفیت ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومانی را بالای سه چهار میلیون به مردم و جویندگان کار میفروشند. تولید جوراب شغلی نیست که با سه چهار روز کارکردن بشه شروع کرد بخصوص دستگاههای مکانیکی برای شروع حداقل به سه چهار ماه تجربه کار نیازه . پس شما تا سه چهار ماه اول کار دنبال سود نباشید.

نمونه ای از وعده‌هایی که این شرکت های به شما می‌دهند.

تاریخ تحویل:

دوستان حواستان باشد اگر پیش پرداختی بابت خرید دستگاه انجام دادید در قرار داد، تاریخ تحویل آن مشخص باشد و همچنین اگر دستگاه جوراب بافی در تاریخ مقرر تحویل داده نشد حتما این نکته را قید کنید که در به ازای هر روز دیر کرد مبلغ Y تومان جریمه از شرکت دریافت نمایید. خیلی اتفاق افتاده است: شخصی کل مبلغ دستگاه را پرداخت کرده و شرکت ادعا کرده است بلافاصله بعد از آماده شدن دستگاه ، آن را به مشتری تحویل نماید اما این آماده شدن ۶ الی ۱۲ ماه طول کشیده است.

قیمت :

قیمت دستگاه های مکانیکی به هیچ وجه بیشتر از ۱٫۵ میلیون تومان نمی باشد پس اگر مبلغی بیشتر از این پرداخت کرده اید مطمئن باشد سرتان کلاه رفته است. هزینه معقولی که می توان برای خرید ماشین جوراب بافی انجام داد چیزی حدود ۱ پ میلیون تومان می باشد.

خرید تصمین جوراب از شما:

دوستان دلتان به این خوش نباشد که شرکت فروشنده قرار است محصولات بافته شده را از شما تضمینی خواهد خرید. شرکت هایی که اینچنین ادعایی می کنند اصولا دستگاه جوراب بافی را به شما با قیمت بیشتری می فروشند، همچینی برای خرید تضمینی محصولات ، شما را موظف می کند نخ و مواد اولیه دیگر را از خودشان تهیه کنید ، و معمولا این افراد مواد اولیه را نسبت به بازار گران تر می فروشند. و در دیگر موارد ادعا می کنند که شما بفرض ۴۰۰ جین در ماه تحویل نمایید تا شرکت از شما خرید انجام دهد، در نتیجه برای تولید ۴۰۰ جین شما مجبور هستید مواد اولیه بیشتری از شرکت خریداری کنید و برنده این ماجرا شرکت فروشنده دستگاه جوراب بافی خواهد بود.

فاکنور دستگاه جوراب بافی

تصویر بالا هم پیش فاکتور یک شرکت مشهدی است که دستگاه شان را در قالب پک ۱۰ میلیونی ارائه میکنند و به شما خرید تضمینی ماهیانه ۳۰۰ الی ۴۰۰ جین را می‌دهند.

در زیر هم یک فاکتور از شرکتی در شمال کشور رو میبینید ،به قیمت دستگاه جوراب بافی دقت کنید.

فاکتور دستگاه جوراب بافی مکانیکی

درضمن در تاریخ ۸.۴.۹۸ که این نوشته را بروز رسانی میکنم قابل ذکر است که قیمت دستگاه جوراب بافی افزایش پیدا کرده است ، الان دلار حدود ۱۳ هزار تومان میباشد ولی وقتی فاکتور های بالا نوشته شده اند دلار ۳۵۰۰ الی ۵۰۰۰ بود.  

 و کلام آخر

روزی همه ما دست خداست ، اگر قرار باشد روزیمان برسد ، مطمئن باشید خواهد رسید چه با تولید جوراب چه با تولید هر چیز دیگر. شروع به کار کنید چیزی که باید اتفاق بیفتد ، اتفاق خواهد افتاد.

کارگاه جوراب بافی راه اندازی شده در سلیمانیه کشور عراق توسط مجموعه تهران گردباف

کارگاه جوراب بافی سلیمانیه عراق

دلنوشته یکی از افرادی که بخاطر اعتماد بی جا ضرر کردند :
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان و همکاران محترم.

خدمتتون عرض کنم که،به نظرم انصاف نعمتیه که خدا در دل هر انسانی قرارش نداده.
و اون آدمایی که انصاف دارند باید قدر این نعمت رو بدونن،چون حداقلش حق الناس گردنشون باقی نمیمونه.
خدمت همه دوستان عارضم که،من با یه بنده خدایی که توو لتگاه همدان هست صحبت کردم تا یک دستگاه جوراب بافی کامپیوتری رو ازش بخرم.سر همه چیزش به تفاهم رسیدیم،پنجشنبه بهش گفتم که شنبه از تهران میام همدان تا باهات معامله کنم.ایشون هم پذیرفتن.
جمعه شب به زنگ زدم که آیا کارتخوان دارید تا بکشم به کارتت ایشون هم گفتن بله.آدرس دادن و امروز ساعت ۴ صبح با پدرم حرکت کردیم و رفتم روستای لتگاه در استان همدان.دستگاه رو دیدم و ازش بافت گرفتم تا اینکه اون بنده خدا گفت که پدرم و برادرم بهم اجازه فروش نمیدن.
با برادرشون حرف زدم برادرشون گفتن که بخدا ما اصلا قرار نبود اینو بفروشیم و داداشم سرخود این کار و کرده.
با پدرش هم حرف زدم و پدرش هم قبول نکردن.
در صورتی که این آقا پسر به من گفته بود که پدرم و برادرم گفتن که بفروش.
خلاصه این سه نفر اونجا باهم دیگه درگیریه لفظی هم داشتند،اما خب در نهایت به ما گفتن که ما فروشنده نیستیم.
خواستم اینو عرض کنم،گاهی اوقات انسان باید خودش رو بزاره جای طرف مقابل.خداییش توو این شرایط سرکار گذاشتن مردم خوب نیست.حدود ۷۰۰ کیلومتر رفتم و برگشتم.
منم واگذار کردم به خدا.
اما خداییش اگر چیزی رو قصد فروشش رو ندارید و دو دل هستین مردم رو اذیت نکنید.چون آدمایی مث من هستند که بهشون تا قیام قیامت مدیون هستین.
معذرت میخوام از دوستانی که یه مقدار تند صحبت کردم، اما توو این گروه هستند آدمایی که دیگران رو سر کار میزارند.
یا حق

آموزش جوراب بافی

دوست من شما که این مطلب را تا اینجا خوانده ای  چهار درخواست ازت دارم.

۱. برای ما کامنت بگذارید و سوال بپرسید ، ما عاشق پاسخ دادن به سوالات شما هستیم.

۲. مطلب آشنایی با دستگاه جوراب بافی کامپیوتری را حتما مطالعه کنید. لینک مطالب (کلیک کنید).

۳. پیج اینستاگرام مان را حتما دنبال کنید. آخرید مطالب آموزشی را در آنجا به اشتراک می‌گذاریم. برای فالو کردن  اینجا یا بر روی عکس زیر کلیک کنید.

جوراب بافی

۴. کانال و گروه تلگرام هم فراموش نشه ، برای عضویت اینجا یا بر روی بنر زیر کلیک کنید.

لینک کانال جوراب بافی تلگرام

کتاب آموزش جوراب بافی

۶۳۰ پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید هر کدوم از این دستگاه ها چقدر برق مصرف میکنه و چقدر تاسیسات جنبی لازمه؟
  من اگر بخوام ۴ تا دستگاه داشته باشم چقدر هزینه لازمه؟

  پاسخ

تعقیب

  « دیدگاه های قدیمی تر

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.