هزینه راه اندازی کارگاه جوراب بافی با دستگاه های جوراب بافی مکانیکی و کامپیوتری

با توجه به تبلیغاتی که در محیط اطرافمان از جمله تلوزیون، اینترنت درباره جوراب بافی میشه و همچنین نام گذاری امسال بنام ” حمایت از تولید داخلی و کالای ایرانی” شما هم علاقمند شدید در کنار کارمند بودن و یا در کنار خانه داری  کسب و کار جدیدی راه بندازید و علاوه بر کارآفرینی افزایش درآمدی هم داشته باشید. با بازخوردهایی که گرفتیم مخاطبان سایت اکثرا افرادی هستند که تقریبا ۱۰ -۱۵ میلیون سرمایه دارند و یا می‌خواهند ۱۰-۱۵ میلیون تومان وام بگیرند و بزنند به کار تولید جوراب ولی نمیدانند چگونه وارد این صنعت شوند و هیچ سر رشته از تولید جوراب ندارند. اگر شما هم یکی از این عزیزان هستید و در حال تحقیق در این زمینه اید سعی کنید دوساعت از وقتتان را به این سایت اختصاص دهید و تمام مقاله‌ها و بخصوص چهار مطلبی که لینک آن در زیر گذاشته ایم را مطالعه نمایید تا تقریبا با ۶۰% این صنعت آشنا شوید . 

اولین گام برای موفقیت در این صنعت اعتقاد به جمله : ” بزرگ فکر کنید اما کوچک شروع کنید ” است رمز موفقیت شما در این صنعت فقط همین یک جمله‌ است و بس. درابتدا شما کوچک شروع خواهید کرد و به نسبت بازخوردی که از بازار خرید و فروش جوراب می‌گیرید کارگاهتان آهسته آهسته بزرگ می‌کنید.

شروع کنید ، حتی کوچک ، نیازی نیست هنگام شروع تولید کننده بزرگی باشید !

بی احترامی نشه و بلا نسبت همه:
یروز الاغی گشنه در صحرا راه میرفته و یهو به دو بسته علف میرسه، یکشون سبز بوده و اون یکی زرد ، الاغه شروع میکنه به فکر کردن ، که  از علف سبزه بخورم یا زرده !  هی فکر می‌کرده : سبز بخورم یا زرد ، از بس فکر می‌کنه تا از گشنگی می‌میره!!!

حکایت  خیلی از ماها شده همین داستان بالا، بقدری وقتمان را درگیر مسائل حاشیه ای از جمله ، ریسک کار ، سود جوراب بافی ، هزینه های کار و… می‌کنیم که اصل مطلب را یادمان میرود و  از گشنگی می‌میریم.  دوستان، ما قرار نیست آپولو هوا کنیم، قرار نیست شکافت هسته ای بر روی اتم هیدروژن ایجاد کنیم ، قرار نیست راکت بالستیک به مریخ بفرستیم تا نیازمند محاسبات دقیق باشیم. قراره طبق قاعده کوچک شروع کردن و بزرگ فکر کردن یک دستگاه جوراب بافی مکانیکی بخریم به قیمت حداکثر یک و نیم میلیون تومان بخریم و شروع کنیم به مرور زمان با یاد گرفتن کار و تقریبا بعد از سه الی چهار ماه که به تولید مسلط شدیم کارگاهمان را توسعه خواهیم داد و به امید خدا یک کارخانه جوراب بافی خواهیم داشت.

بله درسته ، شما قراره سرمایتون رو بزارید در این کار، و باید از جزئیات آگاه باشید، اما خواهش می‌کنم اینقدر اهمال کاری نکنید ، بجاش شروع کنید. نه صرفا جوراب بافی ، هر کاری که صلاح میدانید ، شروع کنید !!! همین !! ما افرادی را داریم که هیچ کاری نمیکنند ، فقط فکر میکنند !! الان داره ۶ ماه فکر میکنه که کارگاه راه بندازه یا نه …
دوستان جای فکر کردن دو سه روز تحقیق کنید ، شروع کنید، نمیگم فکر نکنید، همون اندازه که فکر می کنید عمل هم کنید. نیاز نیست بری دستگاه جوراب بافی بخری ، برو شروع کن ، از فروش جوراب ، از شاگردی کردن در یه کارگاه ، از پخش و بازاریابی، اصلا برای شروع سری به بازار بزنید ببنید چه جورابایی وجود داره ، قیمتشون چنده، فروشنده ها از کجا میخرند  ، چطور می‌فروشند ، آیا چکی کار می‌کنند ، نقدی عرضه می‌کنند … خلاصه از یه جایی شروع کنید!!! اینقدر قضیه رو کش ندهید … 

ببین داداش یا خواهر من ، هر چی که برای تاسیس کارگاه نیاز دارید را در این سایت نوشتیم ، مطالب و سایت رو بخون و هر مشکلی داشتی زیر مطالب کامنت بزار ، مطمئن باش من کامنتتو می‌خونم و راهنماییت می‌کنم.

درضمن دانشجوی نساجی دانشگاه یزد هستم نه دستگاه میفروشم نه دستگاه میخرم ، این سایت رو هم بخاطر دل خودم و برای ایجاد یه رزومه کاری برای خودم ساختم و شکر خدا الان شده یه مرجع برای راه اندازی کارگاه جوراب بافی و تولید جوراب و بهتر از مطالب اینجا گمون نکنم جایی گیرت بیاد. 

حالا بریم سر سوالات و دغدغه اصلی شما

سود جوراب بافی و تولید جوراب چقدر است

هر کاری سود خودشو داره، اگه سود نداشت این همه تولید کننده بلانسبت مغز پلنگ (!) نخوردن که  سرمایشونو بزارند در این صنعت. درسته چند وقتیه بازار متشنجه اما این خرابی بازار فقط برای صنعت جوراب بافی نیست بلکه همه صنایع گرفتار این بحران شدند.

سود شما کاملا وابسته به کیفیت محصولی است که تولید می‌کنید از ۳۰۰۰ هزار تومان برای هر جین بگیرید تا ۲۰ هزار تومان.
منظورم از کیفیت هم شامل نوع بسته بندی ، نحوه بسته بندی ، نحوه اتو زدن ، دقت در سردوزی و دوخت ، دقت در کش جوراب و هزاران دقت دیگر است مثلا بعضی طرح‌ها هستند که فوق العاده پر فروشند و کسی بازار را دست خواهد گرفت که بتواند این طرح ها را پیدا کند.  یکی هست با یک دستگاه مامپیوتری ماهی دومیلیون سود خالص بدست میاره ، یکی دیگه با همون دستگاه در خرج اجاره کارگاهش مونده.

یکی از دوستان پرسیده بود:

آقای راهبی من توی یه شهرستان کوچیک زندگی میکنم که هنوز کارگاه جوراب بافی نداره و میخوام شروع کنم ۲۵میلیون وام بگیرم با اقساط ماهی ۹۰۰تومن …ازکجا وچه طور شروع کنم؟

و جواب ما:

اول: باید به نسبت سرمایه و یا پولی که در اختیار دارید تصمیم بگیرید با چه دستگاهی می‌خواهید شروع کنید؟ کامپیوتری یا مکانیکی !
چند نکته را هم مد نظر داشته باش: مکانیکی برای شروع خوبه چون قیمت فوق العاده پایینی دارد. ولی کارکردن با آن دنگ و فنگش زیاده و در شروع کار به پشتکار و صبر  زیادی نیاز داره تا بتونی به تعمیرات تسلط پیدا کنی. کامپیوتری عالیه و میتونی هر جورابی که دلت خواست باهاش تولید کنید اما مکانیکی به شدت محدودیت طرح داره!

خطر بزرگی که دستگاه های مکانیکی را تهدید می‌کند
رقیبان شما در بازار با دستگاه های کامپیوتری فعالیت دارند در نتیجه تنوع جوراب آنها فوق العاده بالا خواهد بود و  اگر شما قصد شروع با دستگاه مکانیکی داشته باشید عرصه رقابت برای شما تنگ تر خواهد شد.

اگر میخوای با دستگاه مکانیکی شروع کنی حتما مقاله : ۱۱ راز خرید بهترین دستگاه مکانیکی را مطالعه کن .

دوم:کجا آموزش ببینم؟

برای آموزش کار با دستگاه جوراب بافی دو پیشامد وجود دارد . اول: اگر با کامپیوتری کارتان را شروع کنید شرکت  فروشنده بصورت رایگان به شما آموزش خواهد داد. و دوم : اگر با مکانیکی شروع کنید باید فردی را برای آموزش پیدا کنید . افرادی که حاضر باشند به شما آموزش بدهند . در گروه تلگرامی ” متخصصین جوراب بافی ” می توانید به راحتی این افراد را پیدا کنید.آموزش کار با دستگاه‌های جوراب بافی مکانیکی تقریبا  ۳۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت.

سوم: کارکردن با یک دستگاه ، چه کامپیوتری ، چه مکانیکی توجیه اقتصادی ندارد اگر کامپیوتری میخواهید بگیرید حداقل ۲ دستگاه و مکانیکی حداقل ۴ دستگاه نیاز است تا حجم تولید به مقدار مطلوبی برسد.

نکته: با یک دستگاه شروع کنید و آهسته آهسته کار را گسترش دهید. اول کار به هیچ وجه بیشتر از یکی نگیرید.

چهارم: حتما با یک مشاور شروع بکار کنید
شاید  مشاور برای شروع  هزینه هایی داشته باشد ، اما به شما یاد خواهد داد که چگونه وارد شوید و چگونه شروع کنید که بهترین شروع را داشته باشید و کمترین ریسک را تقبل کنید. مشاور به شما خواهد گفت چه طرح جورابی تولید کنید تا در فروش به مشکل نخورید از چه نخی استفاده کنید که هزینه های تولید کاهش پیدا کند. در فروش چگونه عمل کنید که در آخر ماه به مشکل بر نخورید در ضمن این نکته را در نظر داشته باشید که مشاوری که انتخاب می‌کنیدد حتما در کار تولید جوراب و تعمیرات دستگاه باشد و سابقه کافی را در این صنعت دارا باشد. 

متاسفانه بعضی شرکتها در شهرهای مختلف حضور دارند که با تبلیغات گسترده این مدل دستگاههارو بالای سه میلیون به جویندگان شغل و حرفه میفروشند . توجه داشته باشید اخرین مدل ساخت دستگاههای مکانیکی برای ۱۳ سال پیشه .و اگه این دستگاهها بازسازی کامل و دوباره رنگ بشه با این وجود قیمت دستگاه گرونتر از یک و هشتصد الی دو میلیون نمیشه موقع خرید دستگاه حواستون باشه گیر این شرکتها نیافتید. اگر نیاز به مشاوره داشتید، زیر همین پست سوالتان را مطرح کنید، و در سال ۹۸ مشاوره تلفنی هم به سایت اضافه خواهد شد. بدانید و آگاه باشید که تمام مشاوره های ما رایگان هستند.


پنجم: جوراب بی عیب تولید کنید قیمت را یکم بیارید پایین مشتری خودش میاد دنبالتون ، منظور از بی عیب جوراب اعلا نیست فقط ایراد نداشته باشه کافیه.

یه سال سختی تحمل کن با خودت بگو باید یاد بگیرم ، حتما موفق میشی یه سال میگذره به هر سختی که باشه ولی بعدش صاحب شغل میشی
اگه دستگاه سالم بگیری ، تعمیراتو تا یه حدودی بلد باشی و اینکه پشتکارت خوب باشه حتما موفق میشی!!!

بدون که تولید جوراب شغل راحتی نیست در بعضی از شهرها شرکتهایی فعالیت دارند که کارشون فروش دستگاه‌های جوراب بافیه این شرکتها تبلیغات گسترده ای انجام می‌دهند از جمله آموزش جوراب بافی و همچنین در تبلیغاتشان اظهار می‌کنند که ما دستگاه های مکانیکی را بازسازی کامل و یا اوورحال می‌کنیم و تضمین خرید محصول داریم . عزیزان توجه داشته باشید کسی که میخواهد تولید را شروع کند باید خودش توان فروش جنس تولیدیشو داشته باشه در غیر اینصورت حتما شکست می‌خوره . اغلب شرکتهایی که دستگاههای مکانیکی میفروشند متاسفانه به چندین برابر قیمت واقعی میدهند و دستگاه‌های بیکیفیت می‌فروشند . برای خرید دستگاه مکانیکی بهترین گزینه خریدن از تولیدکنندگان جورابه که میخوان دستگاه بفروشند . قیمت دستگاه های مکانیکی از ۵۰۰ هزار تا بهترینش یک میلیون و پانصد هزار تومانه . برای شروع اینکار اول در مورد بازار فروش بیشتر تحقیق کن!!! 

خیلی از دوستان سوال میکنند که جوراب به تولید کننده چند درمیاد؟

عرض کنم خدمتتون که قیمت تمام شده جوراب برای تولید کننده  به نوع و کیفیت نخ مصرفی بستگی دارد برای مثال یک جین جوراب مردانه با نخ چینی با وزن ۵۰۰ گرم پول نخش تقریبا ۶۰۰۰ هزار تومان میشه یه بافنده موفق همیشه باید همه هزینه ها رو حساب کنه مثال پول برق استحلاک دستگاه و بقیه هزینه ها و جنسشو با یه سود معقول بفروشه . تو بازار تهران بعضی از عزیزان جوراب میفروشند ۱۳ هزار بعضی ها هم ۱۸ هزار این بستگی به سلیقه شما داره که جوراب را چطور بافت اطو و بسته بندی و با تنوع ببافید و فروش جنس با سود معقول به هنر شما در فروش جنس دارد.

از تجربه های تولید کننده‌ها استفاده کنید حتی برای بدست آوردن این تجربه‌های ناب هزینه کنید، ارزشش را دارد! جلوی ضررهای بسیاری را خواهد گرفت

برای شروع تولید اول از همه کسب تجربست . این تجربه نیز با کارکردن شما در یک تولیدی بدست خواهد آمد . گزینه بعدی تحقیق در مورد بازار فروش و نوع جنس مصرفی شهرتون باید باشه . برای تولید شما نسبت به سرمایتون هم میتونید با دستگاه مکانیکی شروع کنید هم کامپیوتری . قیمت دستگاههای مکانیکی از ۵۰۰ هزار تومان تا بهترینش و بازسازی کامل و رنگ شدش دو میلیون تومانه . و یه چرخ سردوز و یه چرخ پسدوز و قالب اطو و لوازم بسته بندی و نخ و مواد اولیه لازم دارید و سرمایه مورد نیاز برای شروع تولید با سه تا دستگاه حداقل باید ۱۵ میلیون تومان باشه تا بتونید راحت کار کنید. در ضمن یه سری دلال و شرکتهای فروشنده دستگاههای مکانیکی به تازه واردین میگوند که برای شروع تولید اول باید با دستگاه مکانیکی اغاز کنید که این حرف کاملا نادرست و غلطه چون دستگاه مکانیکی و کامپیوتری هیچ ربطی به هم ندارند حتی کسانی که ۱۰ سال هم با دستگاه مکانیکی کارکرده باشند اگه دستگاه کامپیوتری بخرند باید اموزش ببینند . برای شروع تولید با دستگاه کامپیوتری شما باید حتما دو هفته اموزشهای اولیه رو ببینید درسته دستگاههای کامپیوتری خیلی راحتتر و اصولیتر از دستگاههای مکانیکی هستند ولی اشتباه نشه کامپیوتری هم نیاز به تجربه داره . بغیر دستگاه کامپیوتری شما یه پمپ باد و یه چرخ سردوز و قالب اطو و لوازم بسته بندی و نخ و مواد اولیه هم نیاز دارید . قیمت دستگاههای کامپیوتری از ۱۷ میلیون تا ۲۵ میلیون میباشد نسبت به برندشون و هم با برق سه فاز کار میکنند و هم قابلیت تکفاز شدن دارند . سرمایه مورد نیاز برای شروع تولید با دو تا دستگاه کامپیوتری خوب و نخ و لوازم دیگه حداقل ۶۰ میلیون تومانه . و اما سود کار . سود تولید بستگی داره به نوع جنس تولیدی و کیفیت اون چه از لحاظ مواد مصرفی و چه بسته بندی و طرح و حتی نواوری و صد البته هنر فروش شما در فروش جنس تولید شده . تولید دستگاههای کامپیوتری دو الی سه جین میتونه بیشتر از مکانیکی باشه و اونم بخاطر اینکه سرعت بافت دستگاههارو میتونید تغییر بدید و برعکس دستگاههای مکانیکی محدودیت طرح و مدل ندارند .

توصیه‌ای که باید با طلا نوشته شود

برای شروع تولید اخرین گزینه شما خرید دستگاه باشه قبل از هر کاری اول در مورد بازار فروش و کیفیت و نوع جنسی که در شهرتون بیشترین فروش را دارد تحقیق کنید . برای خرید دستگاه مشورت بگیرید . حواستون باشه به قول قدیمی‌ها هیچ ماست بندی نمیگه ماست من ترشه شما در بازار تهران پیش هر فروشنده و وارد کننده دستگاه که تشریف ببرید همچین از دستگاه خودش تعریف میکنه که فکر میکنید عجب جایی برای خرید رفتید . بیشتر تحقیق کنید تا متضرر و اذیت نشید . در ضمن از کسانی مشورت بگیرید که چندین ساله دستگاه دارند چون رو حرف کسانی که یکی دو ساله دستگاه کامپیوتری خریدند نمیشه حساب کرد چون بیکیفیت ترین دستگاههای کامپیوتری هم دو سه سال اول خوب کار میکنند . بیشتر تحقیق کنید تا انشاالاه خرید خوبی داشته باشید .

توصیه الماسی یکی از پیش کسوتان صنعت جوراب بافی برای افرادی که قصد تاسیس کارگاه دارند

دوستانی که میخواهید وارد این کار شوید : بهتون کلی میگم من خودم ۱۵ سال تو این کار هستم الانه الانم بازم در میزان کاری و تعمیرات دستگاه‌های جوراب بافی خیلی جاها کم میارم اما خدا رو شکر من تهران هستم اگر به مشکل بخورم زنگ میزنم سرویس کار ۱ ساعته  میاد  دم تولیدی و دستگاه رو سرویس می‌کنه حالا شما حساب کن کار بلد نیستید و در شهرستان فعالیت دارید اگه دستگاهتون خراب بشه میخوای چیکار کنی؟ پس اول از همه برین جای مشغول بشین بعد که راه افتادین تصمیم به خرید بگیرید چون واقعا کار سختی هست این کار و پشتکار زیادی نیاز داره.

معرفی آدم های نادرست در صنعت جوراب بافی

مراقب باشید تا شما هم گیر شرکت های فعال در زمینه فروش دستگاه جوراب بافی مکانیکی و کامپیوتری که از افراد نا آگاه (عوام) به صورت کاملا قانونی کلاه برداری می کنند نیوفتید. این شرکت ها شاید با شما قرار داد ببندند اما… مطمئن باشید پشت این قراردادها حقه‌هایی وجود دارد که اصلا به نفع شما نخواهد بود.

این شرکت ها با تبلیغات فریبنده و اغوا کننده و با وعده های واهی و فریبنده از جمله قرارداد تضمین خرید محصول و این حرف‌ها و با تبلیغ دستگاه های جوراب بافی مکانیکی که ما بازسازی کامل میکنیم و از این چرت و پرتها  دستگاههای بیکیفیت ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومانی را بالای سه چهار میلیون به مردم و جویندگان کار میفروشند. تولید جوراب شغلی نیست که با سه چهار روز کارکردن بشه شروع کرد بخصوص دستگاههای مکانیکی برای شروع حداقل به سه چهار ماه تجربه کار نیازه . پس شما تا سه چهار ماه اول کار دنبال سود نباشید.

نمونه ای از وعده‌هایی که این شرکت های به شما می‌دهند.

تاریخ تحویل:

دوستان حواستان باشد اگر پیش پرداختی بابت خرید دستگاه انجام دادید در قرار داد، تاریخ تحویل آن مشخص باشد و همچنین اگر دستگاه جوراب بافی در تاریخ مقرر تحویل داده نشد حتما این نکته را قید کنید که در به ازای هر روز دیر کرد مبلغ Y تومان جریمه از شرکت دریافت نمایید. خیلی اتفاق افتاده است: شخصی کل مبلغ دستگاه را پرداخت کرده و شرکت ادعا کرده است بلافاصله بعد از آماده شدن دستگاه ، آن را به مشتری تحویل نماید اما این آماده شدن ۶ الی ۱۲ ماه طول کشیده است.

قیمت :

قیمت دستگاه های مکانیکی به هیچ وجه بیشتر از ۱٫۵ میلیون تومان نمی باشد پس اگر مبلغی بیشتر از این پرداخت کرده اید مطمئن باشد سرتان کلاه رفته است. هزینه معقولی که می توان برای خرید ماشین جوراب بافی انجام داد چیزی حدود ۱ پ میلیون تومان می باشد.

خرید تصمین جوراب از شما:

دوستان دلتان به این خوش نباشد که شرکت فروشنده قرار است محصولات بافته شده را از شما تضمینی خواهد خرید. شرکت هایی که اینچنین ادعایی می کنند اصولا دستگاه جوراب بافی را به شما با قیمت بیشتری می فروشند، همچینی برای خرید تضمینی محصولات ، شما را موظف می کند نخ و مواد اولیه دیگر را از خودشان تهیه کنید ، و معمولا این افراد مواد اولیه را نسبت به بازار گران تر می فروشند. و در دیگر موارد ادعا می کنند که شما بفرض ۴۰۰ جین در ماه تحویل نمایید تا شرکت از شما خرید انجام دهد، در نتیجه برای تولید ۴۰۰ جین شما مجبور هستید مواد اولیه بیشتری از شرکت خریداری کنید و برنده این ماجرا شرکت فروشنده دستگاه جوراب بافی خواهد بود.

فاکتور خرید دستگاه جوراب بافی

تصویر بالا هم پیش فاکتور یک شرکت مشهدی است که دستگاه شان را در قالب پک ۱۰ میلیونی ارائه میکنند و به شما خرید تضمینی ماهیانه ۳۰۰ الی ۴۰۰ جین را می‌دهند.

در زیر هم یک فاکتور از شرکتی در شمال کشور رو میبینید ،به قیمت دستگاه جوراب بافی دقت کنید.

جوراب بافی

هر سوالی داشتید زیر همین پست بپرسید!!

38 پاسخ
 1. رضا توانا
  رضا توانا گفته:

  سلام دوست عزیز
  من یک طرح جدید در رابطه با استفاده راحت تر از جوراب را در حال ثبت دارم. با توجه به مشکلات مالی که دارم. به نظر شما آیا کار درستی است که با یک تولید کننده معتبر همکاری کنم.
  یا خودم با گرفتن وام اقدام کنم. چون اطلاعاتی از جوراب بافی ندارم. و در طرح من شکل فیزیکی جوراب کمی تغییر می کنه. و برای شرایط خاصی بهینه می شود. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 2. رضا بوشهر
  رضا بوشهر گفته:

  جناب راهبی سلام
  خسته نباشید
  تشکر ویژه بابت مطالب پر بارتون.واقعا دلسوزانه و صادقانه بود.همه پرسش و پاسخ ها رو خوندم.اگر میشه لطف کنید شمارتون رو بذارید من تلفنی با شما صحبت کنم.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   آقا رضای عزیز سلام- ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰ – خوشحالم که مطالب سایت برای شما مفید واقع شده – بنده تا دو ونیم ماه دیگه سربازم – گوشی نمیتونم دست بگیرم – لطفا هر سوالی داشتید در تلگرام مطرح کنید در خدمتیم – احتمالا سه چهار طول بکشه این جواب دادن ما – ۹۷٫۷٫۲۰ ایام به کام

   پاسخ
 3. Marzieh
  Marzieh گفته:

  سلام وقتتون بخیر. من به پیشنهاد یکی از دوستان میخواستم درباره راه اندازی کارگاه جوراب بافی تحقیق کنم بطور اتفاقی مطالبتون رو خوندم. جالب , مفید ودلسوزانه بود ..خیلی متشکرم و براتون آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون دارم .

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   محمد عزیز سلام – اگر سایتی مثل ما که دلسوزانه در مورد لیوان نوشته پیدا کردید ، برید سمت تولید – متاصفانه اکثر سایت ها توسط فروشندگان دستگاه تولید لیوان ساخته شده در نتیجه این فروشنده های عزیز همه چیز را نخواهند گفت و مطالب را جوری خواهند نوشت که فقط از خوبی های این صنعت کفته شده – تقریبا یک سال پیش قبل از اینکه این سایتو بسازم ، جوراب بافی هم همینطور بود و خیلی ها بخاطر مطالب اغوا کنننده فروشندگان دستگاه جوراب بافی بدون برنامه وارد این صنعت شدند و کلی سرمایشون رو از دست دادند. موفق باشید ۲۰٫۷٫۹۷

   پاسخ
 4. نسترن قبادی
  نسترن قبادی گفته:

  سلام همین الان مطلب تون رو خوندم من خیاط ام مانتو دوزم ولی درامدم کمه اگه کار جوارب بافی همیشه هست بازارش خوبه منم یک سرمایه جورکنم تو این کاربیام ؟؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   دوست عزیز در شرایط کنونی اقتصاد کشور و مشخص نبودن قیمت مواد اولیه و از طرف دیگه پایین اومدن قدرت خرید مردم به خاطر تورم ۲۰۰ درصدی ایجاد شغل جدید به نظر بنده زیاد عقلانی نیست. صبر کنید تا ارز به ثبات نسبی برسد. تقریبا ۷۰ روز پیش که ارز به این نحو جولان نمیداد ، بازار تولید جوراب واقعا خوب بود البته برای آن دسته از تولید کننده هایی که پشتکار و برنامه ریزی داشتند. موفق باشید- ۱۳٫۷٫۹۷

   پاسخ
 5. بنده خدا
  بنده خدا گفته:

  سلام وقتتون بخیر میخاستم بدونم برای گرفتن مجوز کارگاه جوراب بافی باید به کجا مراجعه کنم،و نزدیک ترین شهر برای تهیه ی دستگاه برای من مشهد هست با گفته های شما که خوندم و چیزهایی که توی سایت های مختلف دیدم خرید از شرکت هایی که خودشون مواد اولیه رو تامین میکنند به صرفه نیست و به فکر سود خودشون هستند. از طرفی میگن در حال حاضر تهیه ی نخ اولیه یا سخته یا خیلی گرون تکلیف چیه؟
  واگه لطف کنید وراهنمایی کنید من برای خرید دستگاه باید به کجا مراجعه کنم ممنون میشم و آیا میشه از دستگاه های دست دوم استفاده کنم یا نه(به صرفه هست یا هزینه ی نگهداری و تعمیرش دوبرابر هزینه ی دستگاه نو هست)؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و وقت بخیر – دوست عزیز ، اگر قصد خرید دستگاه های مکانیکی دارید پیشنهاد میدم دگ سمتش نرید ، این نوع دستگاه ها منسوخ شده اند. و با این گرانی نخ و ضایعات نسبتا بالای مکانیکی دگ به صرفه نیست. مگر اینکه برنامه خاصی داشته باشید. دوباره میگم : دستگاه های جوراب بافی مکانیکی فقط برای تولید جوراب های ساده مناسب است.
   در ضمن بدلیل نوسان شدید ارز فعلا دست نگه دارید . نخ فروش نخ نمیفروشه ، دستگاه فروش دستگاه نمیفروشه !!! بد اوضاعی شده .
   چند روزه ارز کشیده پایین اما فعلا تغییری در بازار ایجاد نشده.
   برای خرید مکانیکی فعلا مناسب ترین مکان ، شهر سلماس ، پیش آقای اشرفی جو هست. با دستگاه کار میکنید و اگر از دستگاه راضی بودید میخرید. هزینه آموزش هم تقریبا ۳۰۰ هزار تومانه . و هر چقدر نیاز داشتید میتونید با دستگاه کار کنید تا یاد بگیرید!!
   و در مورد سوال آخرتون : مکانیکی ها همه دست دوم هستند و نو پیدا نمیشه ، اگر هم پیدا شد گرونه توجیه نداره ، دست دوم کارتونو راه میندازه ، به شرطی که سالم باشه !
   .
   .
   سعی کنید کامپیوتری بگیرید و در بین کامپیوتری ها هم بهترین ها ، دو برند تیانگ و ویلته و اگر دستگاه ارزون تر خواستید Tf تی اف است. به غیر از این سه مورد سمت برند دیگه ای نرید !!!
   شرکت فروشنده آموزش کار با دستگاه رو رایگان به شما باد میده

   پاسخ
 6. محمدهادی علیزاده
  محمدهادی علیزاده گفته:

  سلام
  وقت بخیر
  من چندوقت هست که دنبال کاری برای خودم می باشم.
  پس اندازی هم ندارم.
  برای این کار ، آیا می توان این کار رو شروع کرد و برای تهیه لوازم وام گرفت؟ آیا ارزش کاری دارد؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و وقت بخیر – داداش به هیچ وجه با وام وارد نشید ، ۱۰۰% بازنده خواهید بود آن هم با این وضع دلار و دلال بازی ها !!! تولید جوراب رو بیخیال شوید !!!
   بازار فعلا خراب است.
   اگر احیانا باز هم دلتون خواستید در امر تولید شرکت داشته باشید حتما در گروه تلگرامی ما حضور داشته باشید تا از نزدیک شاهد بازار جوراب بافی باشید. (لینکشو همین زیر گذاشتم) موفق باشید ۱۲٫۷٫۹۷

   https://t.me/joinchat/BoKCHUC08dNBeErVfwTNVw

   پاسخ
 7. ذورقی
  ذورقی گفته:

  میخواستم بدونم تعمیرات دستگاه هارو خودم میتونم تا ی حدی یاد بگیرم و کجا باید برم؟ چون هنوز کار نکردم و اطلاعات کافی ندارم ولی میخوایم سه تا برادر ی کارگاه جوراب تو استان گلستان راه اندازی کنیم. بعد میخواستم بدونم میتونم تو ی ماه یا کمتر برم جایی واسه آموز جوراب بافی تا بتونم یاد بگیرم بعد خودم شروع ب کار کنم؟
  ی سؤال دگ اینکه اگ بخوام دستگاه بخرم ازکجا بخرم بهتره؟ تا سرم کلاه نره
  با ۲۰ میلیون میتونم چهار یا پنج دستگاه و لوازم جانبی دگ و مواد اولیه خریداری کنم یا ن نیاز ب هزینه ی بیشتری هست؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام – دوست عزیز تعمیرات دستگاه های مکانیکی رو حتما خودتون باس یاد بگیرید و این یادگیری هم به مرور زمان اتفاق میوفته و اینجور نیست که یکی بیاد بهتو صفر تا ۱۰۰ تعمیرات رو یجا یاد بده چون بعضی از ایراد ها هستند که تا دو سال شاید باهاشون مواجه نشید. برای یاد گیری هم باس یا دستگاه کار کنید و با سوال و جواب از اینو اون به مرور یاد بگیری و یا به عبارتی learn by doing باشه .
   – برای یاد گیری اصول اولیه تولید جوراب نهایتا ۱ هفته وقت لازمه بعدش باس دستگاه بگیری خودت پای دستگاه خودت بشینی و به کار تسلط پیدا کنی. در شروع کار باس کلی جوراب خراب کنی کلی زحمت بکشی!!
   – از هرجا دستگاه میخوای بگیری بگیر اما سمت مشهد نرو !!!
   – دوست عزیز این نکته رو در نظر بگیرید که دستگاه های مکانیکی دگ منسوخ شده و پیشنهاد میشه یا کامپیوتری بگیرید یا اینکه اصلا وارد این کار نشید. استفاده از دستگاه مکانیکی موقعی توجیه داره که با برنامه ریزی پیش برید و دقیقا بدونید چی میخوایید تولید کنید.
   قیمت کامپیوتری خوب هم تقریبا ۳۵ الی ۴۵ میلیونه
   – احتمالا در اینترنت هم از مزایای دستگاه های مکانیکی خوندید ! همه اون افراد فروشنده دستگاه مکانیکی هستند بخاطر همین همش از مزایای این دستگاه ها حرف زدن.
   – در ضمن بازار جوراب هم چون مواد اولیه از چین تامین میشد به شدت بدلیل نوسان دلار به گند کشیده شده. تا دلار به ثبات نرسه وارد این کار نشید
   – شماره موبایلتون + فامیل شریفتونو محبت کنید وقتی دوره آموزشی در تهران برگزار شد خبرتون بدم تا اگه تمایل داشتید شرکت کنید – به تلگرام بنده ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰ ارسال کنید. موفق باشید – دوران راهبی – ادمین سایت- ۹٫۶٫۹۷

   پاسخ
 8. یه دوست
  یه دوست گفته:

  مطالب گفته شده کاملا درسته و یک مورد که باید به این مطالب اضافه بشه اینه که تولیدکننده های قدیمی هيچوقت همه اطلاعات و تجربیات و در اختیار یک مبتدی قراردادنمیدن، تجربه کردم متاسفانه یکساله این کار و شروع کردم وهرکسی از راه رسید یه چیزی گفت و حرف نفر قبلی و رد کرد و تا تونست سر مارو شیره مالید بهترین کار اینه که واسه یه مدت توی یک تولیدی مشغول بکار بشین بعد تصمیم بگیرین که اینکارو انجام بدین یا نه

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   خیلی ممنون از پیگیری شما و کامنت مفیدتون. منطقی ترین کار اینه که شما فرمودید ، یعنی چند وقتی در یک کارگاهی مشغول شوید ، اما کمتر کسی پیدا میشه که بخواد یکیو توو کارگاش راه بده برای یاد دادن کار .
   بنظرم بهترین کار هزینه کردن برای آموزشه ( تقریبا ۱ الی ۲ میلیون) و بریم سراغ کسی که حد اقل -۷-۸ سال توو این کار بوده باشه.
   خوشحال میشیم شما هم در گروه ما حضور داشته باشید:
   بحث و تبادل نظر برای راه اندازی کارگاه ، خرید فروش دستگاه جوراب بافی و مواد اولیه.

   کلی مطلب مفید در کانالمون داریم ، حتما سر بزنید!
   لینک کانال:
   https://t.me/sockscenter
   لینک گروه برای دعوت دوستانتان:
   (لینک این گروه فقط در اختیار افرادی قرار میگیرد که کتاب راه اندازی کارگاه جوراب بافی را تهیه کرده باشند

   پاسخ
 9. محمد بامدی
  محمد بامدی گفته:

  با یک دستگاه کامپیوتری توجیه اقتصادی داره این کار و در صورت درست پیش رفتن کارها چقدر درآمد میتونه داشته باشه؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   دوست عزیز با یک دستگاه توجیه چندانی نخواهد داشت ، حداقل دو دستگاه نیاز است. هر دستگاه ساعتی یک جین تولید دارد و هر جین بین ۲ الی ۴ هزار تومان سود خالص دارد.

   پاسخ
 10. محمد بامدی
  محمد بامدی گفته:

  سلام دوستان عزیز من جوانی ۲۳ ساله هستم تازه خدمت سربازی رو تمام کردم با کمک پدرم میخام تو جوراب بافی سرمایه گذاری کنم حدودا ۲۵ میلیون سرمایه دارم نمیدونم دستگاه مکانیکی تهیه کنم یا کامپیوتری، از نظر بازاریابی و فروش کارم خوبه و وارد هستم با یک دستگاه کامپیوتری به شرط فروش اجناس چقدر درآمد میتونم داشته باشم ممنون از لطف پاسخ دهندگان

  پاسخ
 11. بهاره
  بهاره گفته:

  سلام. ببخشید منظورتون چیه از اینکه روزی ۲۵ هزار تومان درآمد (سود) داره این کار؟ یعنی میشه ماهی ۷۵۰ هزار تومن؟ واقعا این همه دم و دستگاه و سرمایه گزاری برای ماهی ۷۵۰ هزار تومن؟ در بهترین حالت؟؟؟؟؟ اگه اینطورر باشه که هیچ کس سراغ این کار نمیره.

  پاسخ
 12. اسماعیل
  اسماعیل گفته:

  سلام خسته نباشید می‌خوام برم تو این کار تولید جوراب در کنارش هم دستگاه تولید اسکاج و سیم ظرفشویی بخرم.البته می‌خوام با چهار دستگاه تولید جوراب شروع کنم.به نظر شما دستگاه کامپیوتری یا مکانیکی خریداری کنم .می‌خوام بخاطر هزینه کرایه در روستا راه اندازی کنم راهنمایی کنید .البته بیشتر برای پسرم که خدمت رفته و تازه در رشته کارشناسی حسابداری دانشجو می‌باشد و ۲۱ سال دارد

  پاسخ
  • doran_rahebi@yahoo.com
   doran_rahebi@yahoo.com گفته:

   سلام وقت بخیر – این کارو در روستا بخاطر هزینه کرایه شروع نکنید بلکه در شهر اقدام به تولید نمایید ، بهتره ، و فروشتون هم بالا تره .
   اگه سرمایه دارید حتما با کامپیوتری شروع کنید و سمت دستگاه مکانیکی نرید.
   در مورد دستگاه های اسکاج و سیم هم اطلاعی ندارم.
   موفق باشید.
   ۲۴٫۱۱٫۹۶
   در صورت صلاحدید کتاب زیر را هم حتما تهیه و مطالعه فرمایید:
   https://tehrangerdbaf.ir/بسته-آموزشی-صفر-تا-صد-راه-اندازی-کارگاه

   پاسخ
 13. م ح
  م ح گفته:

  سلام/جوراب بافی که بده/دنبال لیوان یکبار مصرف هم نرید/خب دنبال چی باید رفت/این همه دارن اینکارها رو میکنن و جواب هم داده

  پاسخ
  • doran_rahebi@yahoo.com
   doran_rahebi@yahoo.com گفته:

   از ” سمت این کار نرید ” منظورم ورود بدون برنامه ریزی هست ، مثلا بنده خداهایی داریم ۴۰-۵۰ میلیون پول دستشون اومده ( وام و هرچیز دیگر) و یه شبه تز کارآفرینی و اشتغال برای مستضعفین میگیردشون . بدون تحقیق و مطالعه میان وارد کار میشن… و علاوه بر اینکه سرمایه شونو از بسادگی از دست میدن ، گند میزنن به روحیه خودشون .
   دوست من اگر میدانید چطور وارد صنعت جوراب بافی شوید و میدانید چه چیزی با چه طرحی و با چه رنگی تولید کنید و به چه کسی بفروشید و چگونه با چه شرایطی بفروشید و بعد از ۵ سال قصد دارید در کجای این صنعت قرار بگیرید ، یک لحظه هم شک نکیند و وارد شوید.
   طبق معمول باز هم میگم ، تولید هیچ کاری نداره ، مهم فروشه ، اگه بازار دارید بسم االله ،
   موفق باشید – دوران راهبی. سیزدهم بهمن ماه یکهزار سیصد و نود و شش

   پاسخ
  • doran_rahebi@yahoo.com
   doran_rahebi@yahoo.com گفته:

   سلام . دنبال هر کاری رفتید لطفا دنیال تولید لیوان یکبار مصرف نرید. در ضمن در صنعت جوراب بافی پشتکار و بازاریابی حرف اول را می زند .

   پاسخ
 14. منصور
  منصور گفته:

  با سلام
  دوست گرامي خرمشهر هستم جهت کار آفرینی وکمک به فقرا میخواهیم کاری با درآمد مکفی برای حداقل ۳۰ نفر ایجاد کنیم .سرمایه از ما راهنمایی از شما
  ممون میشم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.