تولید جوراب – هزینه راه اندازی کارگاه جوراب بافی با دستگاه های جوراب بافی مکانیکی و کامپیوتری

در تلوزیون و اینترنت از  تولید جوراب و جوراببافی تبلیغات فراوونی  میشه ، صدا و سیما مستندهای فراوانی رو پخش کرده و همچنین با نام گذاری امسال بنام ” حمایت از تولید داخلی و کالای ایرانی” شاید شما هم کنجکاو شدید و قصد دارید  تحقیقی در مورد این صنعت انجام دهید و اگر شرایط کار مناسب بود در کنار کارمند بودن و یا در کنار خانه داری  کسب و کار جدیدی راه بندازید و علاوه بر کارآفرینی،  افزایش درآمدی هم داشته باشید. با بازخوردهایی که گرفتیم مخاطبان سایت اکثرا افرادی هستند که تقریبا ۱۰ -۱۵ میلیون سرمایه دارند و یا می‌خواهند ۱۰-۱۵ میلیون تومان وام بگیرند و بزنند به کار تولید جوراب ولی نمیدانند چگونه وارد این صنعت شوند و هیچ سر رشته از تولید جوراب ندارند. اگر شما هم یکی از این عزیزان هستید و در حال تحقیق در این زمینه اید سعی کنید دوساعت از وقتتان را به این سایت اختصاص دهید و تمام مقاله‌ها و بخصوص چهار مطلبی که لینک آن در زیر گذاشته ایم را مطالعه نمایید تا تقریبا با ۶۰% این صنعت آشنا شوید .  همچنین هر سوالی داشتید زیر مطالب سایت بپرسید تا راهنماییتون کنم.

بعد از مدت ها کمی وقت ازاد پیدا کردم تا موضوع مهمی را با شما در میان بگذارم.

چیزی که قرار است بخوانی شاید به نظرت شوکه کننده بیاید اما ما در این سایت مواردی نوشتیم که بزرگان جوراب بافی و فروشندگان دستگاه های بافندگی علاقه ندارند شما از آنها اطلاع پیدا کنید

من احتمال می دهم به این دلیل که کسی نمی خواهد با بیان این موضوعات تبدیل به آدم بده داستان شود. اما خیلی برای من مهم نیست که چه برداشتی از من خواهد شد چون می دانم بالاخره کسی باید در این میان باشد که حقایق را عنوان کند

خدا را چه دیدی شاید سایت ما هم رابین هود این صنعت شد…  لطفا لطفا لطفا قبل از هر کاری همه مطالب سایت را مطالعه کنید مخصوصا آنهایی که لینکشان را در آخر این مطلب گذاشته ایم.

اولین گام برای موفقیت در این صنعت اعتقاد به جمله : ” بزرگ فکر کنید اما کوچک شروع کنید ” است رمز موفقیت شما در این صنعت فقط همین یک جمله‌ است و بس. درابتدا شما کوچک شروع خواهید کرد و به نسبت بازخوردی که از بازار خرید و فروش جوراب می‌گیرید کارگاهتان آهسته آهسته بزرگ می‌کنید.

جوراب بافی

مراحل تولید جوراب

در این جا با نحوه ی بافت، مراحل تولید جوراب و آماده سازی آن در خدمت شما هستیم. در ادامه بخش های مختلف را توضیح خواهیم داد:

+ بافت قيطاني : مرحله آغازين بافت مي باشد كه از در رفتن رج ها جلوگيري كرده و در شكل بندي اوليه جوراب نقش اساسي دارد.

+ بافت كش : بنا بر تنظيمات و بر مبناي تناسب قواره جوراب شل و سفت ميشود.

+ بافت ساق : مرحله ی بعدي است كه داراي درجه بندي مخصوص به خود مي باشد ، نقش بندي نيز در اين قسمت انجام مي گيرد.

+ بافت پاشنه : يكي از مهمترين قسمتها است ، در اين قسمت دستگاه به صورت رفتي و برگشتي منظم و برنامه ريزي شده به وسيله ابزارهاي سوزن كش و سوزن خواب اين قسمت را انجام مي دهد اين قسمت از اهميت ويژه اي برخوردار است زيرا تنظيم دستگاه در اين مرحله باعث استحكام و دوام پاشنه مي شود.

+ بافت پنجه : قسمت نهايي بافت است كه مشابه بافت پاشنه مي باشد با اين تفاوت كه انتهاي بافت بازمانده قسمت پنچه گيري انجام ميشود.

+ پس از مراحل بافت، مرحله دوخت انجام مي گيرد كه مشتمل بر زيگزال ، پنجه گيري و پس دوز مي باشد.

+ و در آخر .اتو، فينيش و در نهايت بسته بندي مراحل پاياني امر توليد جوراب مي باشد.

هم اکنون محصول شما آماده فروش به مشتری می باشد.

شروع کنید ، حتی کوچک ، نیازی نیست هنگام شروع تولید کننده بزرگی باشید !

بی احترامی نشه و بلا نسبت همه:
یروز الاغی گشنه در صحرا راه میرفته و یهو به دو بسته علف میرسه، یکشون سبز بوده و اون یکی زرد ، الاغه شروع میکنه به فکر کردن ، که  از علف سبزه بخورم یا زرده !  هی فکر می‌کرده : سبز بخورم یا زرد ، از بس فکر می‌کنه تا از گشنگی می‌میره!!!

حکایت  خیلی از ماها شده همین داستان بالا، بقدری وقتمان را درگیر مسائل حاشیه ای از جمله ، ریسک کار ، سود جوراب بافی ، هزینه های کار و… می‌کنیم که اصل مطلب را یادمان میرود و  از گشنگی می‌میریم. اغلب ما مثل شکست خورده ها زندگی میکنیم چون منتظر هستیم “زمان مناسب ” برسد تا کاری ارزشمند را شروع کنیم. منتظر نشوید، از همانجایی که هستید شروع کنیدو با هر ابزاری که در دسترس دارید کار کنید، ابزار های بهتر را در ادامه کارتون پیدا خواهید کرد.  دوستان، ما قرار نیست آپولو هوا کنیم، قرار نیست شکافت هسته ای بر روی اتم هیدروژن ایجاد کنیم ، قرار نیست راکت بالستیک به مریخ بفرستیم تا نیازمند محاسبات دقیق باشیم. قراره طبق قاعده کوچک شروع کردن و بزرگ فکر کردن یک دستگاه جوراب بافی مکانیکی بخریم به قیمت حداکثر یک و نیم میلیون تومان بخریم و شروع کنیم به مرور زمان با یاد گرفتن کار و تقریبا بعد از سه الی چهار ماه که به تولید مسلط شدیم کارگاهمان را توسعه خواهیم داد و به امید خدا یک کارخانه جوراب بافی خواهیم داشت.

بله درسته ، شما قراره سرمایتون رو بزارید در این کار، و باید از جزئیات آگاه باشید، اما خواهش می‌کنم اینقدر اهمال کاری نکنید ، بجاش شروع کنید. نه صرفا جوراب بافی ، هر کاری که صلاح میدانید ، شروع کنید !!! همین !! ما افرادی را داریم که هیچ کاری نمیکنند ، فقط فکر میکنند !! الان داره ۶ ماه فکر میکنه که کارگاه راه بندازه یا نه …
دوستان جای فکر کردن دو سه روز تحقیق کنید ، شروع کنید، نمیگم فکر نکنید، همون اندازه که فکر می کنید عمل هم کنید. نیاز نیست بری دستگاه جوراب بافی بخری ، برو شروع کن ، از فروش جوراب ، از شاگردی کردن در یه کارگاه ، از پخش و بازاریابی، اصلا برای شروع سری به بازار بزنید ببنید چه جورابایی وجود داره ، قیمتشون چنده، فروشنده ها از کجا میخرند  ، چطور می‌فروشند ، آیا چکی کار می‌کنند ، نقدی عرضه می‌کنند … خلاصه از یه جایی شروع کنید!!! اینقدر قضیه رو کش ندهید … 

ببین داداش یا خواهر من ، هر چی که برای تاسیس کارگاه نیاز دارید را در این سایت نوشتیم ، مطالب و سایت رو بخون و هر مشکلی داشتی زیر مطالب کامنت بزار ، مطمئن باش من کامنتتو می‌خونم و راهنماییت می‌کنم.

درضمن دانشجوی نساجی دانشگاه یزد هستم نه دستگاه میفروشم نه دستگاه میخرم ، این سایت رو هم بخاطر دل خودم و برای ایجاد یه رزومه کاری برای خودم ساختم و شکر خدا الان شده یه مرجع برای راه اندازی کارگاه جوراب بافی و تولید جوراب و بهتر از مطالب اینجا گمون نکنم جایی گیرت بیاد. 

حالا بریم سر سوالات و دغدغه اصلی شما

سود جوراب بافی و تولید جوراب چقدر است

هر کاری سود خودشو داره، اگه سود نداشت این همه تولید کننده بلانسبت مغز پلنگ (!) نخوردن که  سرمایشونو بزارند در این صنعت. درسته چند وقتیه بازار متشنجه اما این خرابی بازار فقط برای صنعت جوراب بافی نیست بلکه همه صنایع گرفتار این بحران شدند.

سود شما کاملا وابسته به کیفیت محصولی است که تولید می‌کنید از ۳۰۰۰ هزار تومان برای هر جین بگیرید تا ۲۰ هزار تومان.
منظورم از کیفیت هم شامل نوع بسته بندی ، نحوه بسته بندی ، نحوه اتو زدن ، دقت در سردوزی و دوخت ، دقت در کش جوراب و هزاران دقت دیگر است مثلا بعضی طرح‌ها هستند که فوق العاده پر فروشند و کسی بازار را دست خواهد گرفت که بتواند این طرح ها را پیدا کند.  یکی هست با یک دستگاه مامپیوتری ماهی دومیلیون سود خالص بدست میاره ، یکی دیگه با همون دستگاه در خرج اجاره کارگاهش مونده.

یکی از دوستان پرسیده بود:

آقای راهبی من توی یه شهرستان کوچیک زندگی میکنم که هنوز کارگاه جوراب بافی نداره و میخوام شروع کنم ۲۵میلیون وام بگیرم با اقساط ماهی ۹۰۰تومن …ازکجا وچه طور شروع کنم؟

و جواب ما:

اول: باید به نسبت سرمایه و یا پولی که در اختیار دارید تصمیم بگیرید با چه دستگاهی می‌خواهید شروع کنید؟ کامپیوتری یا مکانیکی !
چند نکته را هم مد نظر داشته باش: مکانیکی برای شروع خوبه چون قیمت فوق العاده پایینی دارد. ولی کارکردن با آن دنگ و فنگش زیاده و در شروع کار به پشتکار و صبر  زیادی نیاز داره تا بتونی به تعمیرات تسلط پیدا کنی. کامپیوتری عالیه و میتونی هر جورابی که دلت خواست باهاش تولید کنید اما مکانیکی به شدت محدودیت طرح داره!

خطر بزرگی که دستگاه های مکانیکی را تهدید می‌کند
رقیبان شما در بازار با دستگاه های کامپیوتری فعالیت دارند در نتیجه تنوع جوراب آنها فوق العاده بالا خواهد بود و  اگر شما قصد شروع با دستگاه مکانیکی داشته باشید عرصه رقابت برای شما تنگ تر خواهد شد.

اگر میخوای با دستگاه مکانیکی شروع کنی حتما مقاله : ۱۱ راز خرید بهترین دستگاه مکانیکی را مطالعه کن .

دوم:کجا آموزش ببینم؟

برای آموزش کار با دستگاه جوراب بافی دو پیشامد وجود دارد . اول: اگر با کامپیوتری کارتان را شروع کنید شرکت  فروشنده بصورت رایگان به شما آموزش خواهد داد. و دوم : اگر با مکانیکی شروع کنید باید فردی را برای آموزش پیدا کنید . افرادی که حاضر باشند به شما آموزش بدهند . در گروه تلگرامی ” متخصصین جوراب بافی ” می توانید به راحتی این افراد را پیدا کنید.آموزش کار با دستگاه‌های جوراب بافی مکانیکی تقریبا  ۳۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت.

سوم: کارکردن با یک دستگاه ، چه کامپیوتری ، چه مکانیکی توجیه اقتصادی ندارد اگر کامپیوتری میخواهید بگیرید حداقل ۲ دستگاه و مکانیکی حداقل ۴ دستگاه نیاز است تا حجم تولید به مقدار مطلوبی برسد.

نکته: با یک دستگاه شروع کنید و آهسته آهسته کار را گسترش دهید. اول کار به هیچ وجه بیشتر از یکی نگیرید.

چهارم: حتما با یک مشاور شروع بکار کنید
شاید  مشاور برای شروع  هزینه هایی داشته باشد ، اما به شما یاد خواهد داد که چگونه وارد شوید و چگونه شروع کنید که بهترین شروع را داشته باشید و کمترین ریسک را تقبل کنید. مشاور به شما خواهد گفت چه طرح جورابی تولید کنید تا در فروش به مشکل نخورید از چه نخی استفاده کنید که هزینه های تولید کاهش پیدا کند. در فروش چگونه عمل کنید که در آخر ماه به مشکل بر نخورید در ضمن این نکته را در نظر داشته باشید که مشاوری که انتخاب می‌کنیدد حتما در کار تولید جوراب و تعمیرات دستگاه باشد و سابقه کافی را در این صنعت دارا باشد. 

متاسفانه بعضی شرکتها در شهرهای مختلف حضور دارند که با تبلیغات گسترده این مدل دستگاههارو بالای سه میلیون به جویندگان شغل و حرفه میفروشند . توجه داشته باشید اخرین مدل ساخت دستگاههای مکانیکی برای ۱۳ سال پیشه .و اگه این دستگاهها بازسازی کامل و دوباره رنگ بشه با این وجود قیمت دستگاه گرونتر از یک و هشتصد الی دو میلیون نمیشه موقع خرید دستگاه حواستون باشه گیر این شرکتها نیافتید. اگر نیاز به مشاوره داشتید، زیر همین پست سوالتان را مطرح کنید، و در سال ۹۸ مشاوره تلفنی هم به سایت اضافه خواهد شد. بدانید و آگاه باشید که تمام مشاوره های ما رایگان هستند.


پنجم: جوراب بی عیب تولید کنید قیمت را یکم بیارید پایین مشتری خودش میاد دنبالتون ، منظور از بی عیب جوراب اعلا نیست فقط ایراد نداشته باشه کافیه.

یه سال سختی تحمل کن با خودت بگو باید یاد بگیرم ، حتما موفق میشی یه سال میگذره به هر سختی که باشه ولی بعدش صاحب شغل میشی
اگه دستگاه سالم بگیری ، تعمیراتو تا یه حدودی بلد باشی و اینکه پشتکارت خوب باشه حتما موفق میشی!!!

بدون که تولید جوراب شغل راحتی نیست در بعضی از شهرها شرکتهایی فعالیت دارند که کارشون فروش دستگاه‌های جوراب بافیه این شرکتها تبلیغات گسترده ای انجام می‌دهند از جمله آموزش جوراب بافی و همچنین در تبلیغاتشان اظهار می‌کنند که ما دستگاه های مکانیکی را بازسازی کامل و یا اوورحال می‌کنیم و تضمین خرید محصول داریم . عزیزان توجه داشته باشید کسی که میخواهد تولید را شروع کند باید خودش توان فروش جنس تولیدیشو داشته باشه در غیر اینصورت حتما شکست می‌خوره . اغلب شرکتهایی که دستگاههای مکانیکی میفروشند متاسفانه به چندین برابر قیمت واقعی میدهند و دستگاه‌های بیکیفیت می‌فروشند . برای خرید دستگاه مکانیکی بهترین گزینه خریدن از تولیدکنندگان جورابه که میخوان دستگاه بفروشند . قیمت دستگاه های مکانیکی از ۵۰۰ هزار تا بهترینش یک میلیون و پانصد هزار تومانه . برای شروع اینکار اول در مورد بازار فروش بیشتر تحقیق کن!!! 

خیلی از دوستان سوال میکنند که جوراب به تولید کننده چند درمیاد؟

عرض کنم خدمتتون که قیمت تمام شده جوراب برای تولید کننده  به نوع و کیفیت نخ مصرفی بستگی دارد برای مثال یک جین جوراب مردانه با نخ چینی با وزن ۵۰۰ گرم پول نخش تقریبا ۶۰۰۰ هزار تومان میشه یه بافنده موفق همیشه باید همه هزینه ها رو حساب کنه مثال پول برق استحلاک دستگاه و بقیه هزینه ها و جنسشو با یه سود معقول بفروشه . تو بازار تهران بعضی از عزیزان جوراب میفروشند ۱۳ هزار بعضی ها هم ۱۸ هزار این بستگی به سلیقه شما داره که جوراب را چطور بافت اطو و بسته بندی و با تنوع ببافید و فروش جنس با سود معقول به هنر شما در فروش جنس دارد.

از تجربه های تولید کننده‌ها استفاده کنید حتی برای بدست آوردن این تجربه‌های ناب هزینه کنید، ارزشش را دارد! جلوی ضررهای بسیاری را خواهد گرفت

برای شروع تولید اول از همه کسب تجربست . این تجربه نیز با کارکردن شما در یک تولیدی بدست خواهد آمد . گزینه بعدی تحقیق در مورد بازار فروش و نوع جنس مصرفی شهرتون باید باشه . برای تولید شما نسبت به سرمایتون هم میتونید با دستگاه مکانیکی شروع کنید هم کامپیوتری . قیمت دستگاههای مکانیکی از ۵۰۰ هزار تومان تا بهترینش و بازسازی کامل و رنگ شدش دو میلیون تومانه . و یه چرخ سردوز و یه چرخ پسدوز و قالب اطو و لوازم بسته بندی و نخ و مواد اولیه لازم دارید و سرمایه مورد نیاز برای شروع تولید با سه تا دستگاه حداقل باید ۱۵ میلیون تومان باشه تا بتونید راحت کار کنید. در ضمن یه سری دلال و شرکتهای فروشنده دستگاههای مکانیکی به تازه واردین میگوند که برای شروع تولید اول باید با دستگاه مکانیکی اغاز کنید که این حرف کاملا نادرست و غلطه چون دستگاه مکانیکی و کامپیوتری هیچ ربطی به هم ندارند حتی کسانی که ۱۰ سال هم با دستگاه مکانیکی کارکرده باشند اگه دستگاه کامپیوتری بخرند باید اموزش ببینند . برای شروع تولید با دستگاه کامپیوتری شما باید حتما دو هفته اموزشهای اولیه رو ببینید درسته دستگاههای کامپیوتری خیلی راحتتر و اصولیتر از دستگاههای مکانیکی هستند ولی اشتباه نشه کامپیوتری هم نیاز به تجربه داره . بغیر دستگاه کامپیوتری شما یه پمپ باد و یه چرخ سردوز و قالب اطو و لوازم بسته بندی و نخ و مواد اولیه هم نیاز دارید . قیمت دستگاههای کامپیوتری از ۱۷ میلیون تا ۲۵ میلیون میباشد نسبت به برندشون و هم با برق سه فاز کار میکنند و هم قابلیت تکفاز شدن دارند . سرمایه مورد نیاز برای شروع تولید با دو تا دستگاه کامپیوتری خوب و نخ و لوازم دیگه حداقل ۶۰ میلیون تومانه . و اما سود کار . سود تولید بستگی داره به نوع جنس تولیدی و کیفیت اون چه از لحاظ مواد مصرفی و چه بسته بندی و طرح و حتی نواوری و صد البته هنر فروش شما در فروش جنس تولید شده . تولید دستگاههای کامپیوتری دو الی سه جین میتونه بیشتر از مکانیکی باشه و اونم بخاطر اینکه سرعت بافت دستگاههارو میتونید تغییر بدید و برعکس دستگاههای مکانیکی محدودیت طرح و مدل ندارند .

توصیه‌ای که باید با طلا نوشته شود

برای شروع تولید اخرین گزینه شما خرید دستگاه باشه قبل از هر کاری اول در مورد بازار فروش و کیفیت و نوع جنسی که در شهرتون بیشترین فروش را دارد تحقیق کنید . برای خرید دستگاه مشورت بگیرید . حواستون باشه به قول قدیمی‌ها هیچ ماست بندی نمیگه ماست من ترشه شما در بازار تهران پیش هر فروشنده و وارد کننده دستگاه که تشریف ببرید همچین از دستگاه خودش تعریف میکنه که فکر میکنید عجب جایی برای خرید رفتید . بیشتر تحقیق کنید تا متضرر و اذیت نشید . در ضمن از کسانی مشورت بگیرید که چندین ساله دستگاه دارند چون رو حرف کسانی که یکی دو ساله دستگاه کامپیوتری خریدند نمیشه حساب کرد چون بیکیفیت ترین دستگاههای کامپیوتری هم دو سه سال اول خوب کار میکنند . بیشتر تحقیق کنید تا انشاالاه خرید خوبی داشته باشید .

توصیه الماسی یکی از پیش کسوتان صنعت جوراب بافی برای افرادی که قصد تاسیس کارگاه دارند

دوستانی که میخواهید وارد این کار شوید : بهتون کلی میگم من خودم ۱۵ سال تو این کار هستم الانه الانم بازم در میزان کاری و تعمیرات دستگاه‌های جوراب بافی خیلی جاها کم میارم اما خدا رو شکر من تهران هستم اگر به مشکل بخورم زنگ میزنم سرویس کار ۱ ساعته  میاد  دم تولیدی و دستگاه رو سرویس می‌کنه حالا شما حساب کن کار بلد نیستید و در شهرستان فعالیت دارید اگه دستگاهتون خراب بشه میخوای چیکار کنی؟ پس اول از همه برین جای مشغول بشین بعد که راه افتادین تصمیم به خرید بگیرید چون واقعا کار سختی هست این کار و پشتکار زیادی نیاز داره.

معرفی آدم های نادرست در صنعت جوراب بافی

مراقب باشید تا شما هم گیر شرکت های فعال در زمینه فروش دستگاه جوراب بافی مکانیکی و کامپیوتری که از افراد نا آگاه (عوام) به صورت کاملا قانونی کلاه برداری می کنند نیوفتید. این شرکت ها شاید با شما قرار داد ببندند اما… مطمئن باشید پشت این قراردادها حقه‌هایی وجود دارد که اصلا به نفع شما نخواهد بود.

این شرکت ها با تبلیغات فریبنده و اغوا کننده و با وعده های واهی و فریبنده از جمله قرارداد تضمین خرید محصول و این حرف‌ها و با تبلیغ دستگاه های جوراب بافی مکانیکی که ما بازسازی کامل میکنیم و از این چرت و پرتها  دستگاههای بیکیفیت ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومانی را بالای سه چهار میلیون به مردم و جویندگان کار میفروشند. تولید جوراب شغلی نیست که با سه چهار روز کارکردن بشه شروع کرد بخصوص دستگاههای مکانیکی برای شروع حداقل به سه چهار ماه تجربه کار نیازه . پس شما تا سه چهار ماه اول کار دنبال سود نباشید.

نمونه ای از وعده‌هایی که این شرکت های به شما می‌دهند.

تاریخ تحویل:

دوستان حواستان باشد اگر پیش پرداختی بابت خرید دستگاه انجام دادید در قرار داد، تاریخ تحویل آن مشخص باشد و همچنین اگر دستگاه جوراب بافی در تاریخ مقرر تحویل داده نشد حتما این نکته را قید کنید که در به ازای هر روز دیر کرد مبلغ Y تومان جریمه از شرکت دریافت نمایید. خیلی اتفاق افتاده است: شخصی کل مبلغ دستگاه را پرداخت کرده و شرکت ادعا کرده است بلافاصله بعد از آماده شدن دستگاه ، آن را به مشتری تحویل نماید اما این آماده شدن ۶ الی ۱۲ ماه طول کشیده است.

قیمت :

قیمت دستگاه های مکانیکی به هیچ وجه بیشتر از ۱٫۵ میلیون تومان نمی باشد پس اگر مبلغی بیشتر از این پرداخت کرده اید مطمئن باشد سرتان کلاه رفته است. هزینه معقولی که می توان برای خرید ماشین جوراب بافی انجام داد چیزی حدود ۱ پ میلیون تومان می باشد.

خرید تصمین جوراب از شما:

دوستان دلتان به این خوش نباشد که شرکت فروشنده قرار است محصولات بافته شده را از شما تضمینی خواهد خرید. شرکت هایی که اینچنین ادعایی می کنند اصولا دستگاه جوراب بافی را به شما با قیمت بیشتری می فروشند، همچینی برای خرید تضمینی محصولات ، شما را موظف می کند نخ و مواد اولیه دیگر را از خودشان تهیه کنید ، و معمولا این افراد مواد اولیه را نسبت به بازار گران تر می فروشند. و در دیگر موارد ادعا می کنند که شما بفرض ۴۰۰ جین در ماه تحویل نمایید تا شرکت از شما خرید انجام دهد، در نتیجه برای تولید ۴۰۰ جین شما مجبور هستید مواد اولیه بیشتری از شرکت خریداری کنید و برنده این ماجرا شرکت فروشنده دستگاه جوراب بافی خواهد بود.

فاکتور خرید دستگاه جوراب بافی

تصویر بالا هم پیش فاکتور یک شرکت مشهدی است که دستگاه شان را در قالب پک ۱۰ میلیونی ارائه میکنند و به شما خرید تضمینی ماهیانه ۳۰۰ الی ۴۰۰ جین را می‌دهند.

در زیر هم یک فاکتور از شرکتی در شمال کشور رو میبینید ،به قیمت دستگاه جوراب بافی دقت کنید.

و کلام آخر

روزی همه ما دست خداست ، اگر قرار باشد روزیمان برسد ، مطمئن باشید خواهد رسید چه با تولید جوراب چه با تولید هر چیز دیگر. شروع به کار کنید چیزی که باید اتفاق بیفتد ، اتفاق خواهد افتاد.

جوراب

جوراب بافی

هر سوالی داشتید زیر همین پست بپرسید!!

جوراب بافی
کتاب آموزش جوراب بافی

آقای راهبی نظر شما در مورد خرید دستگاه دست دوم چیه؟

مکانیکی که همشون دست دوم و استوک هستند ولی کامپیوتری رو به هیچ وجه دست دوم نخرید ، هیچکی دستگاه سالمشو نمیفروشه مگر اینکه ایرادی داشته باشه !!!
مگر آنجایی که خرید شما به قول معروف شکار باشه !!! و الا سمت دست دوم نرید که سخت پشیمون میشید ، در ضمن حتما دستگاه رو از نمایندگی بخرید و از افراد ناشناس بخاطر یکی دو میلیون تومان ارزون خریددن سرمایه چهل میلیونی تون رو به باد  ندید ، هشدار و تجربه دوست عزیزمون رو جدی بگیرید!!!   
 مطلب زیرو بخونید:

ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان و همکاران محترم.
خدمتتون عرض کنم که،به نظرم انصاف نعمتیه که خدا در دل هر انسانی قرارش نداده.
و اون آدمایی که انصاف دارند باید قدر این نعمت رو بدونن،چون حداقلش حق الناس گردنشون باقی نمیمونه.
خدمت همه دوستان عارضم که،من با یه بنده خدایی که توو لتگاه همدان هست صحبت کردم تا یک دستگاه جوراب بافی کامپیوتری رو ازش بخرم.سر همه چیزش به تفاهم رسیدیم،پنجشنبه بهش گفتم که شنبه از تهران میام همدان تا باهات معامله کنم.ایشون هم پذیرفتن.
جمعه شب به زنگ زدم که آیا کارتخوان دارید تا بکشم به کارتت ایشون هم گفتن بله.آدرس دادن و امروز ساعت ۴ صبح با پدرم حرکت کردیم و رفتم روستای لتگاه در استان همدان.دستگاه رو دیدم و ازش بافت گرفتم تا اینکه اون بنده خدا گفت که پدرم و برادرم بهم اجازه فروش نکیدن.
با برادرشون حرف زدم برادرشون گفتن که بخدا ما اصلا قرار نبود اینو بفروشیم و داداشم سرخود این کار و کرده.
با پدرش هم حرف زدم و پدرش هم قبول نکردن.
در صورتی که این آقا پسر به من گفته بود که پدرم و برادرم گفتن که بفروش.
خلاصه این سه نفر اونجا باهم دیگه درگیریه لفظی هم داشتند،اما خب در نهایت به ما گفتن که ما فروشنده نیستیم.
خواستم اینو عرض کنم،گاهی اوقات انسان باید خودش رو بزاره جای طرف مقابل.خداییش توو این شرایط سرکار گذاشتن مردم خوب نیست.حدود ۷۰۰ کیلومتر رفتم و برگشتم.
منم واگذار کردم یه خدا.
اما خداییش اگر چیزی رو قصد فروشش رو ندارید و دو دل هستین مردم رو اذیت نکنید.چون آدمایی مث من هستند که بهشون تا قیام قیامت مدیون هستین.
معذرت میخوام از دوستانی که یه مقدار تند صحبت کردم، اما توو این گروه هستند آدمایی که دیگران رو سر کار میزارند.
یا حق

اگه وقت کافی دارید کامنتهای زیر را مطالعه کنید ، سوال های خوبی پرسیدند!

106 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  با سلام اقا شرمنده من یک مشکلی دارم اونم اینه جایی که دستگاه مواد اولیه بگیرم نمیشناسم شما جایی رو سراغ دارید بهم معرفی کنید تا بتونم دستگاه و مواد اولیه رو از تونجا تهیه کنم ممنون میشم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام رضا جان ، با آقای ایمانی تماس بگیر ، بگو شماره رو از سایت از آقای راهبی گرفتم ، ایشون خدای دستگاه های کامپیوتریه !!! با همه وارد کننده ها آشناست و آدم فوق العاده خداترسیه
   اینم شمارش
   ۰۹۱۲۷۷۰۲۵۹۴
   قرار داد رو هم جوری برات مینویسه که شرکت فروشنده نتونه زیر حرفاش بزنه

   پاسخ
 2. زهرا
  زهرا گفته:

  سلام آقای راهبی من یک هفته پیش از مشهد ی دستگاه مکانیکی سفارش دادم ب قیمت۳۵۰۰۰۰۰تومن متأسفانه یک تومن پیش پرداخت از من گرفتن راهنماییم کنید باید چیکار کنم چطور میتونم پولمو ازشون بگیرم؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر ، با شرکت تماس بگیرید بگید از خرید منصرف شدید، اما گمون نکنم بتونید پس بگیرید ، متاسفانه قرارداد جوری نوشته میشه که تنها فرد بازنده شما باشید – ۲۰٫۹٫۹۷

   پاسخ
 3. مرتضی
  مرتضی گفته:

  من خودم میخواهم جوراب بافی رو شروع کنم اگر کسی هست با هم شریک شویم در ضمن من مشتری به اندازه کافی برای فروش دارم حتی یک جین هم نمی مونه

  پاسخ
 4. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام اقای راهبی بااین همه کاروخدمت برای دوستان ولی متاسفانه بعنوان یک بچه مسلمان متاسفم که درراهنمایی شخصی بنام رویا ازکتاب دین وزندگی واخلاق اسلامی دردوران دانشجویی بعنوان مباحث مزخرف یاد کردید فقط میتوانم براتان دعاکنم. متاسفم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام بر ناشناس عزیز – لزوما صحبت و نظر من نمی تواند درست باشد، گذر زمان و هزار و یک چیز دیگری که در آن دخیل است در سال های آینده نشان می دهد که چه چیز درست بود و چه چیز غلط. به نظر من مهم نیست که چه دیدگاهی غلط است، مهم این است که چند دیدگاه درست در ما وجود دارد. همیشه مثال می زنم که زیباترین بینی دنیا با خوشرنگ ترین چشم و بهترین فرم صورت و زیبا ترین ابرو و … اگر روی هم جمع شوند دلیل بر این نمی شود که شما زیباترین چهره دنیا را ساخته اید. مهم این است که اگر این بینی بزرگ است بقیه المان های صورت در کنار هم ترکیب زیبایی را بسازند.
   – ۱۷٫۹٫۹۷

   پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام اگر سرمایه کافی دارید حتما با کامیپوتری شروع کنید ،
   دو برند تیانگ و ویلت بهترین دستگاه های چینی حاضر در ایران هستند ، برند های ایتالیایی و کره ای رو فعلا کسی نمیاره .

   پاسخ
 5. رضا
  رضا گفته:

  با سلام اقا ما بخواییم شروع کنیم یک چیزی فقط خواستم بدونم چقدر سرمایه اولیه میخواد برای شروع و از کجا دستگاه بگیریم
  اموزش میدهند هم در مورد کار کردن هم نحوه تعمیر دستگاه

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   اگر با کامپیوتری میخوایید شروع کیند قیمت هر دستگاه تقریبا ۴۰ میلیونه و اگر کمتر از ۸۰ میلیون دارید دور کامپیوتری را خط بکشید!!
   از هرجا دستگاه کامپیوتری بگیرید رایگان آموزش میدن
   و اگر مکانیکی بخوایید باید برای آموزش تقریبا ۵۰۰ هزار تومان هزینه کنید
   مکانیکی رو تعمراتش رو بعد از چند وقت خودتون یاد میگیرید ولی کامپیوتری رو باید تکنسین ددستگاه تعمیر کنند تا احیانا مشکلی برای دستگاه پیش نیاد

   پاسخ
 6. محمد
  محمد گفته:

  سلام
  میشه یک شرکت فروش دستگاه جوراب بافی کامپیوتری به من معرفی کنین ترجیحا دریکی از استان های تهران و یا مازندران و یا گیلان شعبه فروش داشته باشه.

  پاسخ
 7. شكوري
  شكوري گفته:

  سلام خسته نباشيد
  من ميخوام يه كارگاه جوراب بافي راه بندازم ولي اول بخاطر ريسكش و كم كردن هزينه ها ،با يك دستگاه ميخوام شروع كنم و در منزلمون توي يك اتاق ك اپارتمان هم هست . سوالم اينه كه ميشه اصلا تو اپارتمان اين دستگاهو گذاشت؟؟ از نظر صدا و ابعاد منظورمه.
  اگر بشه ب طور متوسط تو اين شرايط اقتصادي باهاش كار كرد چند وقته پول خود دستگاهو در مياره؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   آقای شکوری عزیز سلام ، در آپارتمان نمیشه کار کرد ، بعضیا میگن میشه ، اما واقعا نمیشه سر و صداش همسایته هارو اذیت میکنه !! شما میتونید یجا دگ تولید کنید و بیایید در خونه سردوزی اتو و بسته بندی کنید ،
   بابت سوال دوم هم باید در فروش حرفه ای عمل کنید ، اگر در فروش مشکل نداشته باشید نرسیده به یک سال بازگشت سرمایه خواهید داشت

   پاسخ
 8. زهرا امیرپور
  زهرا امیرپور گفته:

  سلام.شب بخیر.درموردجوراب بافی تحقیق میکردم که باسایت شما آشنا شدم.میخوام برادرانه راهنماییم کنید به نظر شما این کار واقعا نتیجه میده هنوز هیچ تجربه ای ندارم فقط چون مغازه داربودم درمورد کیفیت جواب یه مقدار اطلاعات دارم شما راهنمایی کنید وارد این عرصه بشم یانه؟
  البته ناگفته نماند چون خیاط بودم در مورد چرخ و دوخت و دوز هم تجربه دارم.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   در شرایط الان تولید واقعا سخت شده ، حالا تولید هرچی باشه !!
   اگر با دستگاه کامپیوتری شروع کنید نتیجه خواهد داد و با کمی تلاش میتوانید در بازار جای خود را پیدا کنید . چند وقتی هست که مواد اولیه تقریبا ۳ برابر شده در نتیجه برای تولید به سرمایه در گردش زیادی نیاز خواهید داشت تا بتوانید توان رقابتی خودتان را حفظ کنید – حد اقل ۱۰۰ میلیون نیاز است آن هم برای شروع با فقط یک دستگاه – موفق باشید ۹۷٫۹٫۲

   پاسخ
 9. مسعود
  مسعود گفته:

  آقای راهبی عزیز درحال حاضر با این اوضاع اقتصادی با چه مبلغی میشه کارگاهو راه اندازی کرد??فضای لازم برای انجام کار چقدر باید باشه?? ممن ن میشم پاسخ بدید

  پاسخ
 10. مسعود
  مسعود گفته:

  باسلام،،جناب این دو نمونه فاکتور ک گذاشتین کدوم بهتره??چون اجناسی ک خریداری شده باهم متفاوت هستند

  پاسخ
 11. محسن
  محسن گفته:

  سلام مجدد و عرض تشکر
  دوتا سوال دیگه هم داشتم یکی اینکه دستگاه دست دوم بخرم یا نو؟
  ودوم اینکه دستگاه zxچطوره؟

  پاسخ
 12. محسن
  محسن گفته:

  سلام وقت بخیر آقای راهبی
  میخواستم راجع به قیمت دستگاه کامپیوتری و حدود قیمت تمام شده یک جفت جوراب اطلاعاتی داشته باشم
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر آقا محسن عزیز
   محسن جان بع غیر برند های تیانگ و ویلت سمت دستگاه دیگه ای نری شاید این دوتا نسبت به بقیه برند ها گرونتر باشند اما ارزششو داره ، در آینده کمتر اذیت خواهد کرد و اگه خواستی بفروشی هم راحت تره میخرن !!
   قیمتاشون هم تقریبا ۳۸ الی ۴۵ میلیونه ! نسبت به دلار تغییر میکنه !
   بابت هزینه تمام شده یه جین جوراب هم بستگی داره چی تولید میکنی ما جوراب داریم جیتی ۱۵ تومن جوراب داریم جینی ۱۲۰ تومان !!
   قبلا که نخ ارزون تر بود و دلار اینجور اوج نگرفته بود با ۱۶ هزار تومان یه جین جوراب خوبی میتونستی بخری اون جوراب برای تولید کننده در میومد ۱۰٫۵ !!
   حالا خودت یه نسبت بگیر !! الان همون جوراب ۱۶ تومنی شده ۴۰!!!
   موفق باشی – ۲۹٫۸٫۹۷

   پاسخ
 13. حکیمی
  حکیمی گفته:

  بعد از عرض سلام خدمت شما آقایی راهبی . انشاالله از صحت کامل برخوردار باشید و همچنان موفق ….
  ببخشید آقایی راهبی من حکیمی هستم … خودم کارخانه دارم ۳۰ دستگاه میکانیک و ۷ دستگاه کامپیوتری….
  شما بخاطر کمک کردن برای هموطنانم شماره من را برای شان در اشتراک گذاشتن .. و همه میگفتند شماره شما را از نزد آقایی دروان راهبی گرفتم … و بنده میخاستم که با شما یک بار حرف بزنم اگر خواسته باشید در تلگرام من یک پیام بزارید… تشکر میکنم .
  وقت خوش خدا حافظ

  پاسخ
 14. roya safian
  roya safian گفته:

  با سلام خوب هستید؟؟
  اقای راهبی من دانشجوی یزد بود رشته کامپیوتر و اینکه خیلی علاقه داشتم از بچگی ب اینکه تولیدی جوراب و زیرپوش داشته باشم.واقعا از اینکه به ی سری افراد کمک کنم ک بتونن ب درامد برسن خیلی خوشحال میشم.
  اگر بخام حضوری خدمتتون برسم و باهم صحبت کنیم که راهنماییم کنید ایا امکانش هست؟؟
  و اینکه الان با این شرایط اقتصادی ایا هنوزم سود خوبی داره یا نه؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   رویای عزیز سلام وقت بخیر – علایق شما بسیار قابل تقدیره و اینکه میخواهید به بقیه خیر برسانید روحیه کاری شما رو میرسونه –
   بابت سوال اول : بنده فعلا سربازم و در شهر بیرجند حضور دارم در نتیجه امکان ملاقات حضوری وجود ندارد –
   پاسخ سوال دوم:احتمالا شما هم مثل تمام دانشجوها درس دین و زندگی و اخلاق اسلامی را پاس کردید- ما در ان دروس مزخرف مبحثی داشتیم با عنوان “علت و معلول ” و ایجاد ” دور ”

   شرایط کنونی ایران دوری ایجاد کرده که باعث سردرگمی خیلیها شده ، در شرایط الان بحث تولید و صحبت کردن از تولید چه جوراب چه چیز های دیگر منطقی نیست و ریسک فوق العاده بالایی خواهد داشت و بدلیل نوسانات شدید قیمت ارز و کاهش شدید قدرت برنامه ریزی صنعتگران امکان شکست بسیار بالا خواهد بود.
   ولی اگر شما تسلیم این شرایظ شوید در آینده که شرایط اقتصادی بهبود یافت افرادی برنده خواهند بود که در شرایط سخت زنده مانند و تجربیات و دانش لازم را کسب کردند و منتظر بودند که شرایط مطلوب شود تا در عرصه تولید پیشتازی کنند.
   خلاصه اینطوری بکم که: فعلا با کم شروع کنید تا تجربه کسب کنید و کار رو یاد بگیرید ، انشالله که شرایط کشور بهتر شد کسب و کارتان را گسترش دهید – موفق باشید
   ۹۷٫۸٫۱۷

   پاسخ
   • roya safian
    roya safian گفته:

    اول از همه ممنون از جواب گویی شما و اینکه تایم قرار دادید چون اصلا فکر نمیکردم جواب بدید.
    واقعا ممنون.
    اخه من هیچ تجربه ای ندارم و کاملا صفر هستم بخاطر همین از شما سوال کردم چون راستشو بخام بگم برای اینکه تجربه کسب کنم اول باید شاگردی کنم.
    بخاطر همین مزاحم شما شدم ک ببینم اگر بخام از صفر شروع کنم باید چیکار کنم .
    ممنون

    پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     اتفاقا کاری که شما میکنید منطقی ترین کار ممکنه ، بیایید چند مدت پیش یکی کار کنید بعد که کارو یاد گرفتید برای خودتون کارگاه بزنید . اما متاسفانه جوراب بافی اینجور نیست ، هیچ تولید کننده ای حاضر نیست به کسی چیزی یاد بده ، چون هر لحظه امکان داره کارو از فرد یاد بگیرید و چون تولید جوراب کار ساده ایی بعد چند مدت با همون فردی که کارو یاد داده رقابت کنید – در نتیجه کسی حاضر نمیشه به کسی چیزی یاد بده – تنها راه حل شما اینه که خودتون دستگاه بگیرید و شروع کنید به کار کردن ، شرکت های فروشنده دستگاه آموزش های لازم رو به خریدار میدن

     پاسخ
 15. محمدعزیز احمدی
  محمدعزیز احمدی گفته:

  سلام اقای راهبی. من از افغانستان مینویسم.
  خیلی میبخشین مزاحم تان شدم. غرض از مزاحمت ام این بود. مشوره که شما دادید خیلی برایم خوب بود. ودر ضمن آن مطالب سایت شمارا هم خاندم خیلی عالی و جامع بود متشکرم جهت زحمات بی پایان تان.
  کتاب که آنجا گزاشته بودید و معرفی کردید که موئلیفه خودی تان بود نتوانستم دانلود کنم چون قیمت شان را از اینجا نمیشد ارسال کنم امکانات شان نیست. خوب اگر بدست رسم قرار میگیرفت خیلی خوب میشد. خوب به هر صورت.
  یک سوال داشتم. برای ابتدا یک کارگاه ابتدائی چند دستگاه ضرورت به پروسیس جوراب بافی است. هرکی یک چیزی میگه من گیچ شدم.
  چون آدم تازه وارید زیاد شور حیه جان داره به آن خاطر سوال کردم.
  تشکر

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   محمد عزیز احمدی سلام ممنون از کامنتی که گذاشتید –
   دوست من چون شما از افغانستان هستید و قادر به پرداخت هزینه ریالی نیستید این کتاب را از طریق تلگرام به شماره ای که ثبت کردید برای شما ارسال کردم. امیدوارم بهره کافی را از کتاب ببرید.
   + اینکه میفرماییید هر کسی چیزی میگوید واقعا حق دارید ، و احتمالا گفته های ما با بقیه افراد شاید متفاوت باشد و دلیل آن را اینطوری بگم که : ما و سایت ما دستگاه نمیفروشه و فعلا فقط سیاست راهنمایی و مشاوره را در پیش گرفته برای همین ما چیز هایی میگیم که بقیه نمیتونن بگن ، چون اگر شما این موارد را بدانید شاید از خرید دستگاه منصرف بشید .
   اگر قصد شروع با دستگاه مکانیکی دارید با ۲ دستگاه شروع کنید و بعد از اینکه کار را یاد گرفتید و تسلط کافی پیدا کردید تعداد آنها را به ۶ الی ۸ مورد افزایش دهید.
   موفق باشید . ۱۶٫۸٫۹۷

   پاسخ
 16. پروین 1360
  پروین 1360 گفته:

  سلام ، ببخشید من می تونم مستقیماٌ ازتون مشاوره بگیرم؟
  من دو سه تا کارخونه جوراب بافی تو استانبول رفتم بازدید کردم علت اینکه تو ایران نمیتونن مثل اونها محصولات باکیفیت تولید کنند چیه ؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز – بله حتما – با شماره ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰ تماس بگیرید –
   بابت سوال دومتون باید بگم:
   تولید کننده های ما عادت کردند جنس ضعیف تولید کنند و الا دستگاهی که داره جوراب ضعیف تولید میکنه میتونه جوراب با کیفیت هم تولید کنه ، و از نظر بحث تکنیکال و تجهیزات ما مشکلی نداریم .
   تولید کننده قدر و قدرتمند در کشور زیا داریم مثل » جوراب پاآرا ، آراکس ، نانو مهیار : اما متاسفانه هیچ کدوم از این ها بطور جد پیگیر مسئله برندینگ و بسته بندی و طراحی مناسب و روبه عالی نیستند .
   این چند برندی که فرمودم به نسبت بقیه تولید کننده ها واقعا دارند عالی عمل میکنند.

   پاسخ
 17. Dani
  Dani گفته:

  جناب راهبی قیمت دستگاه کامپیوتری که انواع طرحهای مردانه زنانه و بچه گانه را باهاش بتوان زد در چه حدودی است؟ این دستگاهها هم مثل مکانیکی کارکرده هستند یا تازه هستند؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   آقا دانیال عزیز سلام
   دستگاه های کامپیوتری را سعی کنید حتما نو تهیه کنید مگر آنجایی که واقعا یک دست دوم مطمئن و یا به عبارتی “شکار” گیر شما بیوفتند به هیچ وجه سمت دستگاه های کار کرده نرید.
   دستگاهی که جوراب بچگانه میبافد چون سیلندر کوچکی دارد نمیتواند جوراب مردانه تولید کنید . در نتیجه برای تولید جوراب مردانه و بچگانه دستگاه های جدایی نیاز دارید و تفاوت این دستگاه ها فقط در اندازه سیلندر آنها است. دوست من دستگاه های کامپیوتری در برند ها و کیفیت های مختلف در بازار وجود دارد که بهترین آنها تیانگ و ویلت هستند که قیمت تقریبی آن ۴۰ میلیون تومان است.
   اگر منظور شما هم از زنانه ، جوراب های شیشه ای پارازین است توصیه میکنم که به هیچ وجه سمت تولید این نوع جوراب نرید که دردسرش زیاده و وبرای یک مبتدی سنگینه.
   موفق باشید – ۱۶٫۸٫۹۷

   پاسخ
 18. محمد فیلو
  محمد فیلو گفته:

  سلام
  آقا این دستگاه هارو از کجا باید خرید
  و میشه راهنمایی کنید که میتونم با این کار تو زنجان پول در بیارم؟

  پاسخ
 19. phattmao
  phattmao گفته:

  با سلام خسته نباشید. ببخشید من تمامی مطالب وبسایت شمارو مطالعه کردم.
  + اما تفاوت خیلی زیادی بین مطالب شما و مطالب وبسایت های دیگه بود. که مهم ترینش قیمت دستگاه ها بود.
  + من فارغ التحصیل رشته نساجی هستم. قصد دارم یکارگاه جوراب بزنم. بصورت حضوری یشرکت برای فروش این دستگاه هارو رفتم توی شهر شیراز. که میگفتن دستگاه های ۱ و ۲میلیونی بدرد نمیخورن
  و فقط ۳ و ۶ میلیون بکار میان. میگفتن با یک دستگاه میشه کارگاه زد. من میخوام اینکارو درست انجام بدم و خوب مطالعه کنم. میخواستم بدونم چه شهری برای دیدن کارگاه ها مناسبه؟ مثلا اگر من برم یزد بافنده ها بمن کمک میکنن؟ برای خرید دستگاه و آموزش و خرید نخ
  + و راستش اصلا از جوراب های موجود خوشم نمیاد و با توجه به نخ هایی که مبشناسم و طرح هایی که دیدم دوست دارم جوراب های متنوعی تولید کنم.
  ممنون میشم اگر بتونید منو راهنمایی کنید. تشکر

  پاسخ
 20. saya
  saya گفته:

  سلام خسته نباشید
  در مورد کتاب چه صفر تا صد جوراب چند تا سوال دارم . من این کتابچه رو برای کنفرانس میخوام به صورت ورد دارید که استفاده کنم.
  قیمتها مال چه سال یه و چقدر باید تغییر کنه?
  در کل به درد کار من میخوره یا نه?
  در مورد کارگاه جوراب بافی از صفر تا صد باید کنفرانس بدم . هیچ اطلاعاتی هم از قبل ندارم. یه مقدار اطلاعات از اینترنت گرفتم ولی کافی نیست
  مثلا نمی دونم چند نوع بافت جوراب داریم.
  از دانشکده طراحی لباس الزهرا هستم. اینو استاد اشاره کرد ” جوراب گردباف ” خودم نمیدونم مدل بافت دیگه ای داره یا نه
  لطفا جواب بدین!
  خیلی ممنون از اطلاعاتتون

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز – بله کتاب حتما بدرد شما خواهد خورد. همینجا هم یه کوچولو توضیح میدم که احیانا کتاب رو نتونستید بخرید و علاقه ای به پرداخت هزینه نداشتید تا حدودی مشکل شما حل بشه!
   + در تولید پارچه دو مدل دستگاه بافندگی داریم : ۱٫ دستگاه های تخت باف ۲٫ دستگاه های حلقوی بافت
   دستگاه های تخت بافت : سیستم تاری پودی دارند و چندین توع بافت میتونه بزنه و از معروف ترین بافت ها :
   ۱٫ تافته : مثل پارچه پیراهن مردانه
   ۲٫ سرجه (سرژه) : مثل پارچه شلوار مردانه

   + دستگاه های حلقوی بافت : دو نوع هستند : حلقوی تاری و حلقوی پودی
   دستگاه های حلقوی تاری دو نوع هستند. کتن و راشل ——- از پارچه های تولید شده این دستگاه ها میتوان به : توری که قدیم های به درب و پنجره وصل میکردیم تا پشه نیاد توو میتوان اشاره کرد

   + دستگاه های حلقوی پودی : معروف است به دستگاه های گردبافی : چرا میگن گرد؟ چون موقع بافت پارچه محصول نهایی مثل لوله گرد است و در نهایت از وسط قیچی میکنند تا شبیه پارچه شود. از محصولات آن میتوان به جوراب و پارچه های تیشرتی و همچنین پارچه های زیرپوش های مردانه اشاره کرد

   + پس با توضیحات بالا : جوراب بافت آن حلقوی پودی است و با دستگاه های گردباف تولید میشود . اما اکثرا در بازار به آن ها دستگاه های جوراب بافی میگویند . و وقتی دستگاه گردباف استفاده میشود منظور دستگاهی است که پارچه های تیشرتی تولید میکند

   دستگاه های جوراب بافی خودشون چند مدل هستند:
   ۱٫ زنانه باف : که قادر به تولید جوراب های شیشه ای پارازین زنانه است.
   ۲٫ مردانه باف: با این دستگاه های میتوان هر نوع جورابی از بچگانه ، مردانه ، دخترانه ، اسپرت و…. تولید کرد
   ۳٫ دستگاه های دوسیلندر و گاها به دستگاه های ژاکارد و یا دوفس معروف است: این نوع دستگاه های قادر به تولید جوراب هایی با طرح برجسته هستند

   ” امیدوارم توضیحات مفید بوده باشه ” ۱۶٫۸٫۹۷

   پاسخ
 21. هومن
  هومن گفته:

  مهندس یه مقدار اطلاعات میخواستم در مورد دستگاه جوراب بافی

  قیمت ها چه جوریه
  و دستگاه کامپیوتری بهتره یا مکانیکی

  و اینکه درآمدزایی چطوره
  و یه جوراب جنس خوب
  چقدر هزینه داره براتولید
  یه جورابی که ۵ تمن قیمت فروشش هست تو بازار

  چقدر هزینه برمیداره برا تولیدی

  پاسخ
 22. مجی
  مجی گفته:

  حوصله زیاد میخواد، با سود کم نسبت به سرمایه ای که میزارین و زحمتی ک میکشین درآمد ندارین، کلا اگه راه دیگه ای نداشتین بیاین سمتش

  پاسخ
 23. عظیمی
  عظیمی گفته:

  سلام آقای راهبی عزیز خسته نباشید آقا من تو دو راهی گیر کردم ک میتونم این کار جوراب بافی رو راه بندازم یا نه از نظر فنی و حتی فن بیان از خودم مطمنم اما تو یه برهه زمانی هستم ک اگه ریسکم اشتباه در بیاد نابود میشم کلا و باید برم سر گذر کار کنم هم صفر میشم هم جلو خانواده زنم خورد
  لطفا کمکم کنید راهنمایی کنید ک چطور راه بندازم اصلا به درد من میخوره این کار یا نه و یا آینده ای داره این کار چون دست هم زیاد شده!
  ممنون

  پاسخ
 24. شهریار
  شهریار گفته:

  سلام وقت بخیر من یه مدت هست که عضو گروه شدم و پیامها رو میخونم میخواستم باهاتون مشورت کنم، میخوام برای ایجاد اشتغال چند نفر که واقعا به کار نیاز دارند تولیدی جوراب بزنم بنطرتون به صرفه هست و درآمد داره؟پیامهای داخل گروه رو خوندم بعضا میگن سود انچنانی نداره..
  برای شروع باید از کجا شروع کنم و مجوز ایجاد تولیدی رو بگیرم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
 25. آغ - ارومیه
  آغ - ارومیه گفته:

  با سلام. جناب راهبی بنده در مورد دستگاههای جوراب بافی و نخ های ان میخواستم اطلاعاتی کسب کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید. آغ هستم. در ارومیه جایی هست که این دستگاهها و نخها را داشته باشند؟ بزرگواری میکنید. اگر سایتی هم باشد که کار فروش دستگاهها و نخها را انجام بدهند. معرفی کنید ممنون میشوم. برای شروع و رقابت در بازار امروزی با دستگاههای مکانیکی میشود طرحهای مناسب و مشتری پسند دراورد؟ یا باید حتما نوع کامپیوتری داشته باشیم؟

  پاسخ
 26. وحید عبدللهی
  وحید عبدللهی گفته:

  سلام
  من جوراب فروشی دارم .میخوام بدونم موقع خرید جوراب از کجا بدونیم داریم جورابی میخریم که وقتی میدیم دست مشتری هم جورابش جنسش خوب باشه .منظور از جنس خوب اینه که دیر پاره .۲تو پاش راحت باشه ۳٫پلاستیکی نباشه
  در کل اینکه مشتری برگرده واسه جوراب .

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز – این چیزی که میگم تجربه خودمه شاید بدردتون بخوره
   بهترین کار اینه جورابایی که میفروشی رو اول خودت و اطرافیانت مثل اقوام درجه یک امتحان کنند .
   ۱٫ اگه دیدی مشتریت میگه جوراباش خیلی زود سوراخ میشه ، کفشش ایراد داره. ملاک نو بودن کفش نیست ، بعضی کفشا هر چند نو باشند ، اما سریع جورابو سوراخ میکنه !
   ۲٫ برای اینکه بفهمی پلاستیک نباشه : اولین کار قیمت جورابه ، جوراب پنبه ای زیر ۵-۶ تومن نیست – در ضمن این نکته رو بدونید که جوراب پنبه ای زود تر از جوراب پلاستیکی سوراخ میشه . اما پا توو پا راحت تره ، همچنین سریع دون دون میشه و یا به عبارت علمی تر سریع NEP میزنه ، که این یکی از خاصیت نخ های پنبه ای کم کیفیته ، موقع ریسندگی نخ در کارخانه تاب نخ رو کم میگیرن تا سرعت تولید نخ بالا بره نخی هم که کم تاب داشته باشه نپ اون بیشتر ، همچنین نخ های دولا نپ نسبتا کمتری دارند.
   ۳٫ منظور از نخ پلاستیک اکثرا نخ های پلی استری هستند ، نخ های پلی استری دو نوع اند :
   یک . فیلامنتی : این نخ ها از الیاف یکسره تولید شده مثل ترویرا : ساده ترین نوع نخ فیلامنتی پلی استر ترویراست که هیچ تاب و… نداره :
   جورابی که با نخ فیلامنتی بافته میشه موقعی که دست میگیرید خیلی راحت متوجه میشید که پلاستیکه : کار موقعی سخت میشه که تولید کننده از نخ استیپل استفاده کنه
   دو. نخ استیپل : کارخونه ریسندگی و تولید الیاف مصنوعی میاد نخ های فیلامنی رو در اندازه های تقریبا هم اندازه الیاف پنبه با دستگاه های مخصوص برش میشه در ضمن قبل برش دادند با دستگاه های مخصوص افکت هایی(پیچ و تاب هایی) روی نخ اعمال میکنه که به این عملیات میگن تکسچرایزینگ ، بعدش فیلامنت هارو در اندازه پنبه برش میدن و ازش نخ میریسند. نخی که اینجوری ریسیده میشه بسیار شبیه نخ پنبه ای میشه : از این نخ ها میشه به نخ های چینی جوراب بافی اشاره کرد . جورابی رو که با این نخ میبافند رو اکثرا بسم جوراب نخی میفروشند و مشتری هم اکثرا فریب میخوره .
   برای تولید نخ های چینی استیپل هم در کشور چین این نخ ها رو از بطری نوشابه های بازیافتی درست میکنند بخاطر همینه که نخ چینی خیلی ارزون تره . اگه شما جورابی بخرید که نخش از پلی استر درجه اول باشه واقعا جورابش خوبه
   امیدوارم توضیحات مفید بوده باشه
   ۹۷٫۸٫۹

   پاسخ
 27. مردی از بوشهر
  مردی از بوشهر گفته:

  سلام من از استان بوشهر مزاحم میشم.
  میخواستم با توجه به نظرات و تجربیات دوستان ببینم آیا خوب هست که من در این کار هزینه کنم؟

  پاسخ
 28. مسعود شاه محمدی
  مسعود شاه محمدی گفته:

  سلام خسته نباشید من کارم فنی تو شرکت موادغذایی هستم بیست روز در ماه را وقت آزاد دارم و تصمیم گرفتم یک دستگاه جوراب بافی خرید کنم وکار کنم چند دستگاه هم پرس و جو کردم از کسانیکه در کار جوراب بافی هستن و دستگاه خود را می فروشند دستگاه مکانیکی هست به قیمت یک میلیون و دویست با آموزش .در محل زندگی ما هم شش الی هفت تا تولیدی جوراب با سابقه کار بالا هست میخوام بدونم میتونم با یک دستگاه شروع کنم

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   آقا/خانم گودرزی عزیز سلام – دوست عزیز بنده باهاتون تماس گرفتم ، پاسخگو نبودید – متاسفانه فعلا تا بهمن ماه سرباز هستم ، بخاطر هیمن اکثرا گوشی خاموشه ! اگر سوالی داشتید از طریق تلگرام بپرسید در خدمتیم – هفته ای یک بار تلگرامو چک میکنم ! موفق باشید ۱٫۸٫۹۷

   پاسخ
 29. مصطفی مقصودی
  مصطفی مقصودی گفته:

  آقای راهبی ممنون از مطالب دلسوزانه و مفیدتون واقعا استفاده کردیم ، در مورد جوراب های فله ای میتونید توضیحی بدید داستانش چیه ؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر
   دوست من ما دو مدل جورال فله داریم :
   ۱٫ جوراب سردوز شده ، فقط بسته بندی نشده و مارک نخورده ، و قابل فروش در بازار هست و گه گاهی جوراب زنونه های شیشه ای پارازین رو اینجوری میفروشند ، ولی برای جوراب های مردونه فله فروختن چیز جالبی در نمیاد و تقریبا فروشی نداره.
   ۲٫ یه تولید کننده ای دستگاه خریده و گاها بدلیل رکود در بازار نمیتواند با راندمان بالا کار کند و مجبور است دستگاه ها را دوشیفت خاموش کند و این خاموشی دستگاه یعنی ضرر ، پس تولید کننده میاد تبلیغ میکنه که من جوراب فله میفروشم ، یعنی ، جوراب رو میبافم و بدون بسته بندی و بدون اتو و گاها بدون سردوز میفروشم . خریدار میاد از تولید کننده این جوراب خام رو میخره میبره سردوزی میکنه ، اتو میزنه و در آخر برند خودشو میچسبونه و بفروش میرسونه !
   هزینه اتو برای هر جین تقریبا ۵۰۰ تومان
   هزینه سردوزی تقریبا ۸۰۰ تومان
   هزینه بسته بندی و مارک تقریبا ۶۰۰ تومان است
   در نتیجه جوراب برای فروشنده ارزون تر درمیاد و همچنین چون بسته بندی نشده قدرت چونه زنی خریدار بیشتر است و از تولید کننده میتواند تخفیف بیشتری بگیرد.
   در ضمن موقعی که بازار قدرت دارد شما نمیتوانید به این سادگی جوراب فله گیر بیارید و در شرایط خوب اقتصادی کمتر تولید کننده ای پیدا میشود که جورابش را فله بفروشد.
   (راستی قیمت های بالا تقریبی است – دوستان ایراد نگیرند)
   موفق باشید ۲۷٫۷٫۹۷

   پاسخ
 30. نيما
  نيما گفته:

  سلام و خسته نباشيد ممنون بابت توضيحاتتون ولي شرمنده من اخرش متوجه نشدم بريم سمت اين كار يا خير ، البته كه هركاري پشت كار ميخواد ، ولي نميدونم الان ميشه رفت سمت اين كار يا نه يعني به زبون راحت تر ميشه ازش پول دراورد يا نه

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   نیمای عزیز سلام- نوشته ما هم مثل فیلم های آقای اصغر فرهادی شده ، انتها باز هست و تصیمیم نهایی را به اختیار مخاطب گذاشته ایم .
   با شرایط دلار الان واقعا شرایط سخت شده و تولید سخت تر از همه چی …
   اگر پشتکار دارید لحظه ای شک نکنید ، در بین صنایع تولیدی که کمترین سرمایه را برای راه اندازی نیاز دارند جوراب بافی بهترین گزینه است … اگر شکست هم خوردید لا اقل براحتی دستگاهاتون رو میتونید بفروشید .
   آتش به اخیار کنید و بسم الله شروع نمایید …. بر خلاف خیلی از سایت های دیگه ،متاسفانه ما جزئیات زیادی رو در زیمنه تولید جوراب منتشر کردیم و همین عامل سبب شده کاربر دودل شود . هر کاری سختی های خودش رو داره و فعلا کاری سراغ نداریم که بشه راحت ازش پول در آورد … موفق باشید – ۲۷٫۷٫۹۷
   در ضمن در گروه تلگرامی ما هم عضو شوید ۱۴۰۰ نفر کنار هم هستند که تقریبا ۳۰۰ تولید کننده حضور دارند لینکشو همین زیر گذاشتم براتون:
   https://t.me/joinchat/BoKCHUC08dNBeErVfwTNVw

   پاسخ
   • نيما
    نيما گفته:

    ممنونم ازتون ، بنده توليد كننده بوده قبلا ولي متاسفانه شكست خورده ، بنظر شما سودهي مناسب داره اين شغل حتي در كام اول از كم بخوايم شروع كنيم!؟ من در اصفهان هستم و بازارش با شهر هاي ديگه خيلي متفاوت هستش.
    الان تو اين شرايط تحريمي مواد اوليش گير مياد يا خير !؟
    حتي مكان از خودم دارم فقط دستگاه دارم توش كه بايد بفروشم و كار توليدي جديدي انجام بدم حتي فكر ميكنم مكانم براي اينكار متراژش بالا باشه هم مكان هم دستگاهامو گذاشتم براي فروش و در فكر كار جديدي هستم

    پاسخ
    • دوران راهبی
     دوران راهبی گفته:

     نیمای عزیز دوباره سلام – الان که به کلی وضعیت صنعت و بخصوص واحد های تولیدی اسفناک است، در نتیجه این شرایط برای همه سخت است و رقیبان بالقوه شما هم دچار این مشکلات هستند. مزیتی که شما دارید اینه که در اصفهان قطب نخ ایران هستید و میتوان به کارخانهپلی اکریل شاره کرد. متاسفانه با هزینه کم بدلیل گران شدن مواد اولیه و دستگاه ها هم گومون نکنم بتونید سرپا وایسید، مگر اینکه تولیدیتان را با دستگاه های مکانیکی شروع کنید. پشنهاد کینم این کارو شریکی جلو ببرید هم سرمایه به اندازه کافی تامین شه هم نیروی کارتون کافی باشه. – مواد اولیه گیر میاد خدارو شکر . و در این زمینه نگرانیی وجود ندارد . با یک بسم الله شروع کنید … کافیه پشتکار داشته باشید و در شروع کار به کم قانع باشید . موفق باشید ۱٫۸٫۹۷
     (با اجازتون برای انسجام مطالب و راحتی مخاطبان سایت سه کامنت شما را در یک کامنت گنجاندم )
     راستی نیما جان در این صنعت جا و مکان کارگاه کمترین و پیش پا افتاده ترین مسئله است . با ماهی دویست هزارتومان فرضا در درغوزآباد به سادگی میتوانید یک مغازه نسبتا بزرگ اجاره کنید – تولید به آورده های بیشتری نیاز دارد.

     پاسخ
     • نيما
      نيما گفته:

      درود بر شما ممنون بابت اينكه وقت ميذاريد ، يعني پيشنهاد شما اين هستش كه براي بار اول كه ميخوام يك دستكاه بخرم بجاي اتوماتيك با مكانيكي شروع كنم!؟ اينجوري نيروي كاري بيشتري نميخواد !؟ و درصد خطاها بيشتر نميشه!؟

      پاسخ
 31. رضا توانا
  رضا توانا گفته:

  سلام دوست عزیز
  من یک طرح جدید در رابطه با استفاده راحت تر از جوراب را در حال ثبت دارم. با توجه به مشکلات مالی که دارم. به نظر شما آیا کار درستی است که با یک تولید کننده معتبر همکاری کنم.
  یا خودم با گرفتن وام اقدام کنم. چون اطلاعاتی از جوراب بافی ندارم. و در طرح من شکل فیزیکی جوراب کمی تغییر می کنه. و برای شرایط خاصی بهینه می شود. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   رضای عزیز سلام ، صنعت نساجی ایران بر محور ” حاجی ” میچرخد ، هر کاخانه ای برای خودش حاجی دارد و این حاجی ها صاحب کارخانه و ارباب کارگران هستند. حاجی ها علاقه ای به نوآوری ندارند اما کپی کاری را خوب میپسندند، با رصد بازار طرح های بازار پسند را کپی و وارد بازار میکنند.
   یکی از ایراد هایی هم که به قوه قضاییه وارد است به نحو احسنت از حق اختراع دفاع نمیکند و به سادگی طرح شما کپی خواهد شد، بیخودی هزینه نکنید. اگر قصد همکاری با تولید کننده ها بزرگ دارید پیشنهاد میکنم با کارخانه های : جوراب ایاق ، جوراب پاآرا ، جوراب مهیار ، جوراب مورچه ، جوراب نگین ، مشورتی داشته باشید ، این چند برند طبق تحقیقات بنده بزرگان این صنف هستند. مخصوصا جوراب مهیار که با نوآوری و جوانان عرصه را باز گذاشته است.
   شماره تماس هر کدوم از این ها در اینترنت وجود دارد. موفق باشید – ۲۷٫۷٫۹۷

   پاسخ
 32. رضا بوشهر
  رضا بوشهر گفته:

  جناب راهبی سلام
  خسته نباشید
  تشکر ویژه بابت مطالب پر بارتون.واقعا دلسوزانه و صادقانه بود.همه پرسش و پاسخ ها رو خوندم.اگر میشه لطف کنید شمارتون رو بذارید من تلفنی با شما صحبت کنم.

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   آقا رضای عزیز سلام- ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰ – خوشحالم که مطالب سایت برای شما مفید واقع شده – بنده تا دو ونیم ماه دیگه سربازم – گوشی نمیتونم دست بگیرم – لطفا هر سوالی داشتید در تلگرام مطرح کنید در خدمتیم – احتمالا سه چهار طول بکشه این جواب دادن ما – ۹۷٫۷٫۲۰ ایام به کام

   پاسخ
 33. Marzieh
  Marzieh گفته:

  سلام وقتتون بخیر. من به پیشنهاد یکی از دوستان میخواستم درباره راه اندازی کارگاه جوراب بافی تحقیق کنم بطور اتفاقی مطالبتون رو خوندم. جالب , مفید ودلسوزانه بود ..خیلی متشکرم و براتون آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون دارم .

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   محمد عزیز سلام – اگر سایتی مثل ما که دلسوزانه در مورد لیوان نوشته پیدا کردید ، برید سمت تولید – متاصفانه اکثر سایت ها توسط فروشندگان دستگاه تولید لیوان ساخته شده در نتیجه این فروشنده های عزیز همه چیز را نخواهند گفت و مطالب را جوری خواهند نوشت که فقط از خوبی های این صنعت کفته شده – تقریبا یک سال پیش قبل از اینکه این سایتو بسازم ، جوراب بافی هم همینطور بود و خیلی ها بخاطر مطالب اغوا کنننده فروشندگان دستگاه جوراب بافی بدون برنامه وارد این صنعت شدند و کلی سرمایشون رو از دست دادند. موفق باشید ۲۰٫۷٫۹۷

   پاسخ
 34. نسترن قبادی
  نسترن قبادی گفته:

  سلام همین الان مطلب تون رو خوندم من خیاط ام مانتو دوزم ولی درامدم کمه اگه کار جوارب بافی همیشه هست بازارش خوبه منم یک سرمایه جورکنم تو این کاربیام ؟؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   دوست عزیز در شرایط کنونی اقتصاد کشور و مشخص نبودن قیمت مواد اولیه و از طرف دیگه پایین اومدن قدرت خرید مردم به خاطر تورم ۲۰۰ درصدی ایجاد شغل جدید به نظر بنده زیاد عقلانی نیست. صبر کنید تا ارز به ثبات نسبی برسد. تقریبا ۷۰ روز پیش که ارز به این نحو جولان نمیداد ، بازار تولید جوراب واقعا خوب بود البته برای آن دسته از تولید کننده هایی که پشتکار و برنامه ریزی داشتند. موفق باشید- ۱۳٫۷٫۹۷

   پاسخ
 35. بنده خدا
  بنده خدا گفته:

  سلام وقتتون بخیر میخاستم بدونم برای گرفتن مجوز کارگاه جوراب بافی باید به کجا مراجعه کنم،و نزدیک ترین شهر برای تهیه ی دستگاه برای من مشهد هست با گفته های شما که خوندم و چیزهایی که توی سایت های مختلف دیدم خرید از شرکت هایی که خودشون مواد اولیه رو تامین میکنند به صرفه نیست و به فکر سود خودشون هستند. از طرفی میگن در حال حاضر تهیه ی نخ اولیه یا سخته یا خیلی گرون تکلیف چیه؟
  واگه لطف کنید وراهنمایی کنید من برای خرید دستگاه باید به کجا مراجعه کنم ممنون میشم و آیا میشه از دستگاه های دست دوم استفاده کنم یا نه(به صرفه هست یا هزینه ی نگهداری و تعمیرش دوبرابر هزینه ی دستگاه نو هست)؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و وقت بخیر – دوست عزیز ، اگر قصد خرید دستگاه های مکانیکی دارید پیشنهاد میدم دگ سمتش نرید ، این نوع دستگاه ها منسوخ شده اند. و با این گرانی نخ و ضایعات نسبتا بالای مکانیکی دگ به صرفه نیست. مگر اینکه برنامه خاصی داشته باشید. دوباره میگم : دستگاه های جوراب بافی مکانیکی فقط برای تولید جوراب های ساده مناسب است.
   در ضمن بدلیل نوسان شدید ارز فعلا دست نگه دارید . نخ فروش نخ نمیفروشه ، دستگاه فروش دستگاه نمیفروشه !!! بد اوضاعی شده .
   چند روزه ارز کشیده پایین اما فعلا تغییری در بازار ایجاد نشده.
   برای خرید مکانیکی فعلا مناسب ترین مکان ، شهر سلماس ، پیش آقای اشرفی جو هست. با دستگاه کار میکنید و اگر از دستگاه راضی بودید میخرید. هزینه آموزش هم تقریبا ۳۰۰ هزار تومانه . و هر چقدر نیاز داشتید میتونید با دستگاه کار کنید تا یاد بگیرید!!
   و در مورد سوال آخرتون : مکانیکی ها همه دست دوم هستند و نو پیدا نمیشه ، اگر هم پیدا شد گرونه توجیه نداره ، دست دوم کارتونو راه میندازه ، به شرطی که سالم باشه !
   .
   .
   سعی کنید کامپیوتری بگیرید و در بین کامپیوتری ها هم بهترین ها ، دو برند تیانگ و ویلته و اگر دستگاه ارزون تر خواستید Tf تی اف است. به غیر از این سه مورد سمت برند دیگه ای نرید !!!
   شرکت فروشنده آموزش کار با دستگاه رو رایگان به شما باد میده

   پاسخ
 36. محمدهادی علیزاده
  محمدهادی علیزاده گفته:

  سلام
  وقت بخیر
  من چندوقت هست که دنبال کاری برای خودم می باشم.
  پس اندازی هم ندارم.
  برای این کار ، آیا می توان این کار رو شروع کرد و برای تهیه لوازم وام گرفت؟ آیا ارزش کاری دارد؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام و وقت بخیر – داداش به هیچ وجه با وام وارد نشید ، ۱۰۰% بازنده خواهید بود آن هم با این وضع دلار و دلال بازی ها !!! تولید جوراب رو بیخیال شوید !!!
   بازار فعلا خراب است.
   اگر احیانا باز هم دلتون خواستید در امر تولید شرکت داشته باشید حتما در گروه تلگرامی ما حضور داشته باشید تا از نزدیک شاهد بازار جوراب بافی باشید. (لینکشو همین زیر گذاشتم) موفق باشید ۱۲٫۷٫۹۷

   https://t.me/joinchat/BoKCHUC08dNBeErVfwTNVw

   پاسخ
 37. ذورقی
  ذورقی گفته:

  میخواستم بدونم تعمیرات دستگاه هارو خودم میتونم تا ی حدی یاد بگیرم و کجا باید برم؟ چون هنوز کار نکردم و اطلاعات کافی ندارم ولی میخوایم سه تا برادر ی کارگاه جوراب تو استان گلستان راه اندازی کنیم. بعد میخواستم بدونم میتونم تو ی ماه یا کمتر برم جایی واسه آموز جوراب بافی تا بتونم یاد بگیرم بعد خودم شروع ب کار کنم؟
  ی سؤال دگ اینکه اگ بخوام دستگاه بخرم ازکجا بخرم بهتره؟ تا سرم کلاه نره
  با ۲۰ میلیون میتونم چهار یا پنج دستگاه و لوازم جانبی دگ و مواد اولیه خریداری کنم یا ن نیاز ب هزینه ی بیشتری هست؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام – دوست عزیز تعمیرات دستگاه های مکانیکی رو حتما خودتون باس یاد بگیرید و این یادگیری هم به مرور زمان اتفاق میوفته و اینجور نیست که یکی بیاد بهتو صفر تا ۱۰۰ تعمیرات رو یجا یاد بده چون بعضی از ایراد ها هستند که تا دو سال شاید باهاشون مواجه نشید. برای یاد گیری هم باس یا دستگاه کار کنید و با سوال و جواب از اینو اون به مرور یاد بگیری و یا به عبارتی learn by doing باشه .
   – برای یاد گیری اصول اولیه تولید جوراب نهایتا ۱ هفته وقت لازمه بعدش باس دستگاه بگیری خودت پای دستگاه خودت بشینی و به کار تسلط پیدا کنی. در شروع کار باس کلی جوراب خراب کنی کلی زحمت بکشی!!
   – از هرجا دستگاه میخوای بگیری بگیر اما سمت مشهد نرو !!!
   – دوست عزیز این نکته رو در نظر بگیرید که دستگاه های مکانیکی دگ منسوخ شده و پیشنهاد میشه یا کامپیوتری بگیرید یا اینکه اصلا وارد این کار نشید. استفاده از دستگاه مکانیکی موقعی توجیه داره که با برنامه ریزی پیش برید و دقیقا بدونید چی میخوایید تولید کنید.
   قیمت کامپیوتری خوب هم تقریبا ۳۵ الی ۴۵ میلیونه
   – احتمالا در اینترنت هم از مزایای دستگاه های مکانیکی خوندید ! همه اون افراد فروشنده دستگاه مکانیکی هستند بخاطر همین همش از مزایای این دستگاه ها حرف زدن.
   – در ضمن بازار جوراب هم چون مواد اولیه از چین تامین میشد به شدت بدلیل نوسان دلار به گند کشیده شده. تا دلار به ثبات نرسه وارد این کار نشید
   – شماره موبایلتون + فامیل شریفتونو محبت کنید وقتی دوره آموزشی در تهران برگزار شد خبرتون بدم تا اگه تمایل داشتید شرکت کنید – به تلگرام بنده ۰۹۳۳۸۷۶۰۱۴۰ ارسال کنید. موفق باشید – دوران راهبی – ادمین سایت- ۹٫۶٫۹۷

   پاسخ
 38. یه دوست
  یه دوست گفته:

  مطالب گفته شده کاملا درسته و یک مورد که باید به این مطالب اضافه بشه اینه که تولیدکننده های قدیمی هيچوقت همه اطلاعات و تجربیات و در اختیار یک مبتدی قراردادنمیدن، تجربه کردم متاسفانه یکساله این کار و شروع کردم وهرکسی از راه رسید یه چیزی گفت و حرف نفر قبلی و رد کرد و تا تونست سر مارو شیره مالید بهترین کار اینه که واسه یه مدت توی یک تولیدی مشغول بکار بشین بعد تصمیم بگیرین که اینکارو انجام بدین یا نه

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   خیلی ممنون از پیگیری شما و کامنت مفیدتون. منطقی ترین کار اینه که شما فرمودید ، یعنی چند وقتی در یک کارگاهی مشغول شوید ، اما کمتر کسی پیدا میشه که بخواد یکیو توو کارگاش راه بده برای یاد دادن کار .
   بنظرم بهترین کار هزینه کردن برای آموزشه ( تقریبا ۱ الی ۲ میلیون) و بریم سراغ کسی که حد اقل -۷-۸ سال توو این کار بوده باشه.
   خوشحال میشیم شما هم در گروه ما حضور داشته باشید:
   بحث و تبادل نظر برای راه اندازی کارگاه ، خرید فروش دستگاه جوراب بافی و مواد اولیه.

   کلی مطلب مفید در کانالمون داریم ، حتما سر بزنید!
   لینک کانال:
   https://t.me/sockscenter
   لینک گروه برای دعوت دوستانتان:
   (لینک این گروه فقط در اختیار افرادی قرار میگیرد که کتاب راه اندازی کارگاه جوراب بافی را تهیه کرده باشند

   پاسخ
 39. محمد بامدی
  محمد بامدی گفته:

  با یک دستگاه کامپیوتری توجیه اقتصادی داره این کار و در صورت درست پیش رفتن کارها چقدر درآمد میتونه داشته باشه؟

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   دوست عزیز با یک دستگاه توجیه چندانی نخواهد داشت ، حداقل دو دستگاه نیاز است. هر دستگاه ساعتی یک جین تولید دارد و هر جین بین ۲ الی ۴ هزار تومان سود خالص دارد.

   پاسخ
 40. محمد بامدی
  محمد بامدی گفته:

  سلام دوستان عزیز من جوانی ۲۳ ساله هستم تازه خدمت سربازی رو تمام کردم با کمک پدرم میخام تو جوراب بافی سرمایه گذاری کنم حدودا ۲۵ میلیون سرمایه دارم نمیدونم دستگاه مکانیکی تهیه کنم یا کامپیوتری، از نظر بازاریابی و فروش کارم خوبه و وارد هستم با یک دستگاه کامپیوتری به شرط فروش اجناس چقدر درآمد میتونم داشته باشم ممنون از لطف پاسخ دهندگان

  پاسخ
 41. بهاره
  بهاره گفته:

  سلام. ببخشید منظورتون چیه از اینکه روزی ۲۵ هزار تومان درآمد (سود) داره این کار؟ یعنی میشه ماهی ۷۵۰ هزار تومن؟ واقعا این همه دم و دستگاه و سرمایه گزاری برای ماهی ۷۵۰ هزار تومن؟ در بهترین حالت؟؟؟؟؟ اگه اینطورر باشه که هیچ کس سراغ این کار نمیره.

  پاسخ
 42. اسماعیل
  اسماعیل گفته:

  سلام خسته نباشید می‌خوام برم تو این کار تولید جوراب در کنارش هم دستگاه تولید اسکاج و سیم ظرفشویی بخرم.البته می‌خوام با چهار دستگاه تولید جوراب شروع کنم.به نظر شما دستگاه کامپیوتری یا مکانیکی خریداری کنم .می‌خوام بخاطر هزینه کرایه در روستا راه اندازی کنم راهنمایی کنید .البته بیشتر برای پسرم که خدمت رفته و تازه در رشته کارشناسی حسابداری دانشجو می‌باشد و ۲۱ سال دارد

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام وقت بخیر – این کارو در روستا بخاطر هزینه کرایه شروع نکنید بلکه در شهر اقدام به تولید نمایید ، بهتره ، و فروشتون هم بالا تره .
   اگه سرمایه دارید حتما با کامپیوتری شروع کنید و سمت دستگاه مکانیکی نرید.
   در مورد دستگاه های اسکاج و سیم هم اطلاعی ندارم.
   موفق باشید.
   ۲۴٫۱۱٫۹۶
   در صورت صلاحدید کتاب زیر را هم حتما تهیه و مطالعه فرمایید:
   https://tehrangerdbaf.ir/بسته-آموزشی-صفر-تا-صد-راه-اندازی-کارگاه

   پاسخ
 43. م ح
  م ح گفته:

  سلام/جوراب بافی که بده/دنبال لیوان یکبار مصرف هم نرید/خب دنبال چی باید رفت/این همه دارن اینکارها رو میکنن و جواب هم داده

  پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   از ” سمت این کار نرید ” منظورم ورود بدون برنامه ریزی هست ، مثلا بنده خداهایی داریم ۴۰-۵۰ میلیون پول دستشون اومده ( وام و هرچیز دیگر) و یه شبه تز کارآفرینی و اشتغال برای مستضعفین میگیردشون . بدون تحقیق و مطالعه میان وارد کار میشن… و علاوه بر اینکه سرمایه شونو از بسادگی از دست میدن ، گند میزنن به روحیه خودشون .
   دوست من اگر میدانید چطور وارد صنعت جوراب بافی شوید و میدانید چه چیزی با چه طرحی و با چه رنگی تولید کنید و به چه کسی بفروشید و چگونه با چه شرایطی بفروشید و بعد از ۵ سال قصد دارید در کجای این صنعت قرار بگیرید ، یک لحظه هم شک نکیند و وارد شوید.
   طبق معمول باز هم میگم ، تولید هیچ کاری نداره ، مهم فروشه ، اگه بازار دارید بسم االله ،
   موفق باشید – دوران راهبی. سیزدهم بهمن ماه یکهزار سیصد و نود و شش

   پاسخ
  • دوران راهبی
   دوران راهبی گفته:

   سلام . دنبال هر کاری رفتید لطفا دنیال تولید لیوان یکبار مصرف نرید. در ضمن در صنعت جوراب بافی پشتکار و بازاریابی حرف اول را می زند .

   پاسخ
 44. منصور
  منصور گفته:

  با سلام
  دوست گرامي خرمشهر هستم جهت کار آفرینی وکمک به فقرا میخواهیم کاری با درآمد مکفی برای حداقل ۳۰ نفر ایجاد کنیم .سرمایه از ما راهنمایی از شما
  ممون میشم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.