جوراب بافی

قبل از خرید دستگاه جوراب بافی بخوانید (قسمت۱)

هزینه راه اندازی کارگاه جوراب بافی با دستگاه های جوراب بافی مکانیکی و کامپیوتری 

با توجه به تبلیغاتی که در محیط اطرافمان از جمله تلوزیون، اینترنت درباره جوراب بافی میشه و همچنین نام گذاری امسال بنام ” حمایت از تولید داخلی و کالای ایرانی” شما هم احتمالا علاقمند شدید که در کنار کارمند بودن و یا در کنار خانه داری برای خانم ها  کسب و کار جدیدی راه بیاندازید و پا در زمین کارآفرینی بگذارید. دوستان اگر صفر کیلومتر هستید و هیچ اطلاعی از صنعت تولید جوراب ندارید حتما تمام مطالب سایت بخصوص مطالبی که در این نوشته لینک آنها گذاشته شده را کامل مطالعه کنید.  همچنین من یک کتاب با عنوان  ” آموزش راه اندازی کارگاه جوراب بافی ” نوشته ام اگر مصمم به راه اندازی کارگاه هستید حتما این کتاب را مطالعه نمایید و بی گدار به آب نزنید. با هم تاکید میکنم فقط افرادی این کتاب را تهیه کنند که قصد خرید دستگاه  دارند و میخوانند برای تاسیس کارگاه هزینه کنند و دوست ندارند مثل خیلی از مبتدی های دیگر سرمایه تقریبا ۱۰ میلیونی را از دست بدهند.

 

لینک خرید کتاب (کلیک کنید)

 

اولین گام برای موفقیت در این صنعت اعتقاد به جمله : ” بزرگ فکر کنید اما کوچک شروع کنید ” است رمز موفیت شما در این صنعت فقط همین یک جمله‌ست و بس. پس درابتدا شما باید کوچک شروع کنید بعد کارگاتان را به نسبت پیشرفتی که دارید بزرگ کنید.

 

قبل از خرید دستگاه جوراب بافی از مفهوم داستان زیر استفاده کنید

بی احترامی نشه و بلا نسبت همه:
یروز الاغی گشنه در صحرا راه میرفته و یهو به دو بسته علف میرسه، یکشون سبز بوده و اون یکی یه بسته علف زرد ، الاغه شروع میکنه به فکر کردن ، که آیا از علف سبزه بخوره یا زرده !  هی فکر میکرده : سبز بخورم یا زرد ، از بس فکر میکنه تا از گشنگی می‌میره!!!

حکایت  خیلی از ماها شده همین داستان بالا، بقدری خودمونو درگیر مسائل حاشیه ای از جمله ، ریسک کار ، سود جوراب بافی ، هزینه های کار و… میکنیم که اصل کار یادمون میره و  از گشنگی می‌میریم.  دوستان، ما قرار نیست آپولو هوا کنیم، قرار نیست شکافت هسته ای ایجاد کنیم یا قرار نیست راکت بالستیک به مریخ بفرستیم تا نیازمند محاسبات دقیق باشه. قراره طبق قاعده کوچک شروع کن و بزرگ فکر کردن یه دستگاه بخریم و کارگاه جوراب بافی راه اندازی کنیم!!!

درسته ، شما قراره سرمایتون رو بزارید توو این کار، و باید از جزئیات آگاه باشید، اما خواهشی که از شما داریم که اینقدر فکر نکنید ، بجاش شروع کنید. نه صرفا جوراب بافی ، هر کاری که صلاح میدونید ، شروع کنید !!! همین !! ما افرادی رو داریم که هیچ کاری نمیکنن ، فقط فکر میکنن !! الان داره ۶ ماه فکر میکنه که کارگاه راه بندازه یا نه …
دوستان جای فکر کردن دو سه روز تحقیق کنید ، شروع کنید، نمیگم فکر نکنید، همون اندازه که فکر می کنید عمل هم کنید. نیاز نیست بری دستگاه جوراب بافی بخری ، برو شروع کن ، از فروش جوراب ، از شاگردی کردن در یه کارگاه ، از پخش و بازاریابی، اصلا برای شروع سری به بازار بزنید ببنید توو بازار چه جورابایی وجود داره ، قیمتشون چنده، فروشنده ها از کجا میخرن  و… از یه جایی شروع کنید!!! اینقدر عمرتونو برای فکر کردن هدر ندید. حیفه!!!

قسمت دوم این نوشته را حتما مطالعه کنید: قبل از خرید دستگاه بخوانید (قسمت دوم)

 

 سود جوراب بافی و تولید جوراب

هر کاری سود خودشو داره، اگه سود نداشت این همه تولید کننده بلانسبت مغز خ.ر. نخوردن که  سرمایشونو بزارند در این کار. درسته چند وقتیه بازار متشنجه اما این خرابی بازار فقط برای صنعت جوراب بافی نیست بلکه همه صنایع گرفتار این بحران شدند.

برای موفقیت در این صنعت شما هر طور شده باید برای خودتان مزیت رقابتی ایجاد کنید، کافیه یخورده خلاق باشید و مطالعه کنید. مطمئن باشید بازار را صاحب خواهید شد. خدارو شکر جوراب بافی هم برعکس صنف طلا فروشی و بعضی صنف های دیگر  بازار مافیایی ندارد که نگران خالی شدن زیر پایتان باشید. 

 

اگر پشتکار دارید شروع کنید 

استیو جابز میگه: اگر ۱۰۰ دلار داشتم ، ۹۹ دلارش را برای تبلیغات کنار میگذاشتم.  دوست من شما هم در این صنعت باید از این فن استفاده کنید. و اکثر تمرکزتان را بر روی بازاریابی و پخش بگذارید. 

اگر روزی ۶ ساعت کار میکنید، ۱۲ ساعت برای بازاریابی بگذارید، تنها رمز موفقیت شما بازاریابیست، تولید هیچ کاری ندارد. فروش حرف اول را در همه صنایع میزند. تا میتوانید در زمینه فروش و بازاریابی کتاب بخوانید، تحقیق کنید.

سخت ترین کار جوراب بافی: شرکت تویوتا برای اینکه کارمنداشون بتونن سمت مدیریتی بگیرند، باید به مدت یک هفته در بازار هفتگی دستفروشی کنند تا غرورشان بشکند. شما هم برای موفقیت در این صنعت باید روی این را داشته باشید که بتوانید دستفروشی هم کنید.  در این صنعت حرف اول را برنامه ریزی بعد پشتکار و بعد از آن سرمایه اولیه می زند.

با شروع این کار قراه شب ها بخوابی بکشید ، قراره با هزار جور آدم دهن به دهن شید ، شاید قرار شد برید دستفروشی تا چکتون پاس شه و هزاران شاید دیگر … اما اگر درست عمل کنید کشور های همسایه از جمله کردستان عراق و افغانستان را برای صادرات دارید ، چه بسا توانستید به کشور های اوراسیا هم صادرات داشته باشید . بازار ایران هم گفتن ندارد ، بازار تشنه کیفیت و نوآوریست .  و فراموش نکنید ه جوراب فوق العاده کالای مصرفیست.

از مزیت های دیگر این صنعت میتوان به سرمایه کم هم اشاره کرد شما برای شروع نیاز به سرمایه آنچنانی ندارید و اگر درست و با برنامه عمل کنید میتوانید با سود حاصل از کارتان ، کارگاهتان را گسترش دهید. 

بعد از خرید دستگاه جوراب بافی کامپیوتری – مکانیکی ایرانی

بدلیل این که شما تازه وارد  بازار  جوراب شده اید بازاریان شناخت کافی از شما ندارند در نتیجه تا موقعی که بقول معروف در بازار جا بیوفتید درست مثل تمام صنایع و کسب و کار ها  مجبورید سختی های شروع کار را تحمل کنید و چند ماه اول را حتی شده از جیب بخورید.. اما خدا را شکر جوراب یک کالای فوق العاده مصرفی است چه زمستان باشد چه تابستان چه مرد باشد چه زن و بچه همه به جوراب نیاز دارند و مجبورند از این کالا استفاده می کنند. پس نگران بازار نباشید. ایران ۸۰ میلیون جمعیت دارد و به عبارتی ۱۶۰ میلیون پا در این وطن وجود دارد که حداکثر هر سه ماه یک بار جورابشان سوراخ میشود یا گم میشود که مجبورند دوباره بخرند.

 

حرف های خطرناک:

هر کاری شروعش سخته و این کار یکم سخت تر . کلی سوزن میشکنید کلی گیر میکنید کلی جوراب بدقواره میبافید کلی ضایعات خواهید داشت تا همه خم و چم دستگاه دستتون بیاد .اگه از دستگاه های جوراب بافی کامپیوتری استفاده کنید که دگ نورعلی نوره ، کارکردن باهاشون واقعا سادست و بعد یک ماه میتوانید حرفه ای تولید کنید!! فقط دستگاه های مکانیکی بدلیل سیستم مکانیکیشون یخورده اذیتتان خواهد کرد.

خانم های خانه دار بدانند

دستگاه های مکانیکی بدرد شما نمیخورد اگر شما خانم عزیز قصد راه اندازی کارگاه دارید حتما با کامپیوتری شروع کنید. هر کی هم غیر این گفت شک نکنید که داره چرت میگه و میخواد دستگاهشو به شما بفروشه !!!!

 

دروغ در آمد یک میلیونی با جوراب بافی

چند جای اینترنت خوندم با یک دستگاه جوراب بافی مکانیکی میتوانید ماهیانه یک میلیون درآمد داشته باشید. دوست من بدانید :

برای تولید هر جین جوراب با کیفیت با دستگاه های سیلندر ۲۰۰-۱۸۰ مکانیکی بطورنرمال به ۱٫۵ ساعت وقت نیاز است پس شما در هر شیف ۸ ساعته کاری ۵ جین جوراب در روز تولید خواهید داشت و حداقل سه ساعت زمان نیاز دارید تا جوراب های تولید شده را سردوزی، پس دوزی ، اتوزنی و بسته بندی کنید و فرضا سود هر جین جوراب ۵۰۰۰ تومان باشد(سود روزانه شما با ۱۱ ساعت کار در روز ۲۵ هزارتومان خواهد بود) و یک حساب کتاب سر انگشتی کنید متوجه خواهید شد که ماهیانه در آمدی حدودا ۷۵۰ هزار تومان خواهید داشت البته به شرط اینکه جمعه ها هم کارکنید و هر روز حداقل ۱۰-۱۱ ساعت فعالیت نماییدو سودتان هم ۵۰۰۰ تومان باشد.
و از همه مهم تر ، دستگاه جوراب بافی شما اصلا خراب نشود !!!!!!!!!!!!!!!!! که این غیر ممکن است که دستگاه مکانیکی یک ماه بدون هیچ عیبی کار کند ( هر ماه حداقل ۱۰ ساعت دستگاه شما دچار مشکل خواهد شد).
و خارج از این مسائل فنی برای دستیابی به این مقدار درآمد ، بازار شما باید بگونه ای باشد که هر چه تولید کردید همان روز فروخته شود و محصولات شما انبار نگردد. و اگر در فروش به مشکل بر بخورید دیگر سرمایه ای برای خرید مواد اولیه جدید از جمله نخ نخواهید داشت.

پس دوستان دستیابی به درآمدی حدود ۱ میلیون تومن و آنهم با یک دستگاه  غیر ممکن است. و بطور معمول در آمد شما با ۴ الی ۵ دستگاه جوراب بافی و فعالیت ۸ ساعت در روز و در شرایط  ایده آل ۱٫۵ میلیون الی ۲ م تومان در ماه خواهد بود و البته اگر به تعمیرات دستگاه مسلط باشید و در فروش تجربه کافی داشته باشید.

 

گروه تلگرامی تولید کنندگاه جوراب های مردانه ، زنانه ، بچگانه و همچنین فروشندگان و خرید اران دستگاه جوراب بافی

وسایل و لوازمی که برای راه اندازی تولیدی جوراب نیاز است :

چرخ سردوز . چرخ پسدوز . قالب اطو . قیچی . میز پشت و رو کردن جوراب یک عدد قالب پشت و رو کن جوراب . تعدادی فیبر به ابعاد لازم که جوراب رو بعد اطو کردن روی ان به ترتیب بچینید .

 

دوستان توجه داشته باشید یک عدد دستگاه مکانیکی توجیح اقتصادی ندارد حداقل برای شروع کار باید چهار پنج دستگاه داشته باشید تا ارزش وقتی که صرف تولید میکنید داشته باشه .

حداقل مبلغی که شما بخواهید با سه تا دستگاه شروع به کار کنید با احتساب نخ مصرفی بشرح زیر است :
۳ عدد دستگاه خوب مکانیکی تقریبا ۳.۶ م تومان
چرخ سردوز خوب ۱م تومان
چرخ پسدوز خوب ۱م تومان
یک جفت قالب بخار ۱۷۰ هزار تومان
نخ مصرفی برای دو ماه ۵م تومان
این قیمتها تقریبیه که برای شروع کار باید هزینه بشه .

 

شروع با دستگاه های کامپیوتری

برای شروع تولید با دستگاه جوراب بافی کامپیوتری شما نیاز به چرخ پسدوز ندارید چون خود دستگاه کامپیوتری جوراب را براتون پسدوز میکنه .

دوستانی که میخواند دستگاه کامپیوتری بخرند برای شروع کار بخصوص مبتدیها حتما دستگاه با کیفیت بخرند درسته دستگاههای کامپیوتری مثل مکانیکی زیاد ازار و اذیت نداره و راحت تره ولی اگه دستگاه بیکیفیت بخرید چون قطعات برقی داره بعد دو سه سال کل  درامدشو باید خرج خود دستگاه کنید.

دستگاه های کامپیوتری نیاز به پمپ باد هم داره چون ابزارهای دستگاههای کامپیوتری جوراب با سیستم پنوماتیک کار میکنند ‌و همه ابزارها برای فعال شدن نیاز به باد دارند موقع خرید پمپ باد حتما سعی کنید در حد توان ظرفیتش بیشتر باشه مثال شما برای دو تا دستگاه ۲۵۰ لیتری بخرید چون در طی روز کمتر کار میکنه.

 

اندازه  – وزن و قیمت دستگاه جوراب بافی مکانیکی

دستگاه های مکانیکی در بازار با نام ­های اتومکانیک ، اتوماتیک ، ایرانی و… شناخته می شوند و قیمتی تقریبا ۱ میلیونی دارند.سرعت تولید این نوع دستگاه تقریبا ۱ جین در ۱٫۵ ساعت می­باشد و وزنی حدود ۳۵۰ کیلوگرم دارد و اندازه آن تقریبا ۶۰*۶۰*۱۲۰ سانتی متر می­باشد.

حتما با دستگاه تک توپ شروع کنید که قیمت بهترین آن بیشتر از یک میلیون و دویست هزار تومان نیست و اگر بیشتر از این هزینه کردیم مطمئن باشید سرتان کلاه رفته.

قیمت دستگاه جوراب بافی کامپیوتری چینی و کره ای

دستگاه­ های جوراب بافی کامپیوتری در بازار ایران در دو مدل چینی و کره به فروش می­رسند. و در بین محصولات ساخت کره می توان به برند “تیانگ” و دستگاه های چینی به “تی اف و ویلت” اشاره نمود.

قیمت دستگاه جوراب بافی کامپیوتری چینی تقریبا بین ۲۰ الی ۲۸ میلیون تومان و کره ای آن ۶۰ م می­باشد .

 

 

امیدوارم توضیحات مفید بوده باشه. اگر سوالی داشتید در زیر همین مطالب بپرسید. مطمئن باشید جواب خواهیم داد.

مطالب مرتبط :

قبل از خرید دستگاه جوراب بافی بخوانید (قسمت۲)

 

دستگاه جوراب بافی

25 دیدگاهها

 1. با سلام
  دوست گرامي خرمشهر هستم جهت کار آفرینی وکمک به فقرا میخواهیم کاری با درآمد مکفی برای حداقل ۳۰ نفر ایجاد کنیم .سرمایه از ما راهنمایی از شما
  ممون میشم

 2. خدا خیرتون بده کلی نظرم عوض شد

 3. درود بر شما

  مرسی از راهنمایی صادقانتون

  کلا منصرف شدم :)))))))

  میرم دنبتل یه کار دیگه

  • سلام . دنبال هر کاری رفتید لطفا دنیال تولید لیوان یکبار مصرف نرید. در ضمن در صنعت جوراب بافی پشتکار و بازاریابی حرف اول را می زند .

 4. سلام/جوراب بافی که بده/دنبال لیوان یکبار مصرف هم نرید/خب دنبال چی باید رفت/این همه دارن اینکارها رو میکنن و جواب هم داده

  • از ” سمت این کار نرید ” منظورم ورود بدون برنامه ریزی هست ، مثلا بنده خداهایی داریم ۴۰-۵۰ میلیون پول دستشون اومده ( وام و هرچیز دیگر) و یه شبه تز کارآفرینی و اشتغال برای مستضعفین میگیردشون . بدون تحقیق و مطالعه میان وارد کار میشن… و علاوه بر اینکه سرمایه شونو از بسادگی از دست میدن ، گند میزنن به روحیه خودشون .
   دوست من اگر میدانید چطور وارد صنعت جوراب بافی شوید و میدانید چه چیزی با چه طرحی و با چه رنگی تولید کنید و به چه کسی بفروشید و چگونه با چه شرایطی بفروشید و بعد از ۵ سال قصد دارید در کجای این صنعت قرار بگیرید ، یک لحظه هم شک نکیند و وارد شوید.
   طبق معمول باز هم میگم ، تولید هیچ کاری نداره ، مهم فروشه ، اگه بازار دارید بسم االله ،
   موفق باشید – دوران راهبی. سیزدهم بهمن ماه یکهزار سیصد و نود و شش

 5. سلام خسته نباشید می‌خوام برم تو این کار تولید جوراب در کنارش هم دستگاه تولید اسکاج و سیم ظرفشویی بخرم.البته می‌خوام با چهار دستگاه تولید جوراب شروع کنم.به نظر شما دستگاه کامپیوتری یا مکانیکی خریداری کنم .می‌خوام بخاطر هزینه کرایه در روستا راه اندازی کنم راهنمایی کنید .البته بیشتر برای پسرم که خدمت رفته و تازه در رشته کارشناسی حسابداری دانشجو می‌باشد و ۲۱ سال دارد

  • سلام وقت بخیر – این کارو در روستا بخاطر هزینه کرایه شروع نکنید بلکه در شهر اقدام به تولید نمایید ، بهتره ، و فروشتون هم بالا تره .
   اگه سرمایه دارید حتما با کامپیوتری شروع کنید و سمت دستگاه مکانیکی نرید.
   در مورد دستگاه های اسکاج و سیم هم اطلاعی ندارم.
   موفق باشید.
   ۲۴٫۱۱٫۹۶
   در صورت صلاحدید کتاب زیر را هم حتما تهیه و مطالعه فرمایید:
   https://tehrangerdbaf.ir/بسته-آموزشی-صفر-تا-صد-راه-اندازی-کارگاه

 6. سلام. ببخشید منظورتون چیه از اینکه روزی ۲۵ هزار تومان درآمد (سود) داره این کار؟ یعنی میشه ماهی ۷۵۰ هزار تومن؟ واقعا این همه دم و دستگاه و سرمایه گزاری برای ماهی ۷۵۰ هزار تومن؟ در بهترین حالت؟؟؟؟؟ اگه اینطورر باشه که هیچ کس سراغ این کار نمیره.

 7. سلام دوستان عزیز من جوانی ۲۳ ساله هستم تازه خدمت سربازی رو تمام کردم با کمک پدرم میخام تو جوراب بافی سرمایه گذاری کنم حدودا ۲۵ میلیون سرمایه دارم نمیدونم دستگاه مکانیکی تهیه کنم یا کامپیوتری، از نظر بازاریابی و فروش کارم خوبه و وارد هستم با یک دستگاه کامپیوتری به شرط فروش اجناس چقدر درآمد میتونم داشته باشم ممنون از لطف پاسخ دهندگان

 8. با یک دستگاه کامپیوتری توجیه اقتصادی داره این کار و در صورت درست پیش رفتن کارها چقدر درآمد میتونه داشته باشه؟

  • دوست عزیز با یک دستگاه توجیه چندانی نخواهد داشت ، حداقل دو دستگاه نیاز است. هر دستگاه ساعتی یک جین تولید دارد و هر جین بین ۲ الی ۴ هزار تومان سود خالص دارد.

 9. مطالب گفته شده کاملا درسته و یک مورد که باید به این مطالب اضافه بشه اینه که تولیدکننده های قدیمی هيچوقت همه اطلاعات و تجربیات و در اختیار یک مبتدی قراردادنمیدن، تجربه کردم متاسفانه یکساله این کار و شروع کردم وهرکسی از راه رسید یه چیزی گفت و حرف نفر قبلی و رد کرد و تا تونست سر مارو شیره مالید بهترین کار اینه که واسه یه مدت توی یک تولیدی مشغول بکار بشین بعد تصمیم بگیرین که اینکارو انجام بدین یا نه

  • خیلی ممنون از پیگیری شما و کامنت مفیدتون. منطقی ترین کار اینه که شما فرمودید ، یعنی چند وقتی در یک کارگاهی مشغول شوید ، اما کمتر کسی پیدا میشه که بخواد یکیو توو کارگاش راه بده برای یاد دادن کار .
   بنظرم بهترین کار هزینه کردن برای آموزشه ( تقریبا ۱ الی ۲ میلیون) و بریم سراغ کسی که حد اقل -۷-۸ سال توو این کار بوده باشه.
   خوشحال میشیم شما هم در گروه ما حضور داشته باشید:
   بحث و تبادل نظر برای راه اندازی کارگاه ، خرید فروش دستگاه جوراب بافی و مواد اولیه.

   کلی مطلب مفید در کانالمون داریم ، حتما سر بزنید!
   لینک کانال:
   https://t.me/sockscenter
   لینک گروه برای دعوت دوستانتان:
   https://t.me/joinchat/BoKCHUC08dNBeErVfwTNVw

 10. خیلی دل سرد کننده بود

 11. عام بیشی بیخیال بیکاری به از سرکاریست

 12. سلام حدود قیمت یه دستگاه دوخت کامپیوتری با کیفیت حدودا چقدر اگه کسی اطلاع داره بگه لطفا .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *