دانشکده جوراب بافی

منم اینجوری گول خوردم

در این نوشته تصمیم داریم تجربیات دوستان را  در زمینه فریب هایی که هنگام خرید دستگاه ، خرید نخ ، فروش جوراب عمده  و هر موردی که در صنعت تولید جوراب  خوردند را  بنویسیم ! اگر شما هم تجربه این چنینی دارید زیر همین نوشته کامنت بگذارید تا همه دوستان استفاده کنند.

بیایید کاری کنیم تا کسی در این صنعت نتواند از کسی سوء استفاده کند!!  -  از آوردن اسم فردی به جد خود داری کنید!!!

تجربه اول:   دستگاهشو نفروخت

خدمت همه دوستان عارضم که،من با یه بنده خدایی که در شهر لتگاه همدان هست صحبت کردم تا یک دستگاه جوراب بافی کامپیوتری ازش بخرم.سر همه چیزش به تفاهم رسیدیم ، پنج شنبه گفتم که شنبه از تهران میام همدان تا باشما معامله کنم.ایشون هم پذیرفتند . جمعه شب به زنگ زدم که آیا کارتخوان دارید تا بکشم به کارتت ایشون هم گفتن بله.آدرس دادن و امروز ساعت ۴ صبح با پدرم حرکت کردیم و رفتم روستای لتگاه در استان همدان.دستگاه رو دیدم و ازش بافت گرفتم تا اینکه اون بنده خدا گفت که پدرم و برادرم بهم اجازه فروش نکیدن. با برادرشون حرف زدم برادرشون گفتن که بخدا ما اصلا قرار نبود اینو بفروشیم و داداشم سرخود این کار و کرده. با پدرش هم حرف زدم و پدرش هم قبول نکردن. در صورتی که این آقا پسر به من گفته بود که پدرم و برادرم گفتن که بفروش. خلاصه این سه نفر اونجا باهم دیگه درگیریه لفظی هم داشتند،اما خب در نهایت به ما گفتن که ما فروشنده نیستیم. خواستم اینو عرض کنم،گاهی اوقات انسان باید خودش رو بزاره جای طرف مقابل.خداییش توو این شرایط سرکار گذاشتن مردم خوب نیست.حدود ۷۰۰ کیلومتر رفتم و برگشتم. منم واگذار کردم یه خدا. خداییش اگر چیزی رو قصد فروشش رو ندارید و دو دل هستیند مردم رو اذیت نکنید .چون آدمایی مث من هستند که بهشون تا قیام قیامت مدیون خواهید بود.

تجربه دوم:  پول گرفت اما جوراب تحویلم نداد

با سلام خدمت دوستان عزیز . اعضا گروه توجه داشته باشید در گروه های تلگرامی برای خرید یا فروش جوراب و یا هر چیزی تا شناخت کافی از طرف فروشنده یا خریدار پیدا نکردید هیچ مبلغی واریز و هیچ جنسی ارسال نفرمایید متاسفانه چند نفر بابت خرید جوراب پول به حساب یه ادم بیشرف و حرومخوری واریز کردن که ادعا میکرده جوراب بافه متاسفانه دیگه جواب تلفن نمیده . به همین سادگی فریب خواهید خورد و چند صدهزارتومان ضرر خواهید کرد.

تجربه سوم:  پول میگیره نخ تحویل نمیده

دوستان گرامی تو این آشفته بازار نخ یک سری افراد تو جاهای مختلف نخ آگهی میکنند به قیمت پایین تر به این بهونه که مثلا کارگاه رو جم کردم و .. ( تو شیپور و دیوار و ..) متاسفانه چن تا از دوستان خوب ما هم مبالغی واریز کردن و گوشی طرف الان کلا خاموشه . (حتما از نزدیک جنس رو ببینید بعد بخرید )

تجربه چهارم: بیا از من بگیر  دستگاه من هم گرون تره هم بهتر : خاطره یکی از با انصاف ترین فروشندگان دستگاه جوراب بافی در آذربایجان غربی

تقریبا دو ماه قبل دوستانی اومدن برای آموزش دستگاه جوراب بافی و از ما خواستن که براشون دستگاه پیدا کنیم و بخریم براشون (با اینکه خودمون دستگاه داشتیم ولی به افراد تازه کار فروش نداریم ) دستگاههای خیلی خوب براشون پیدا کردیم به قیمت خیلی مناسب . بعد از چند روز تست و آموزش نهایتا برای هر دستگاه صد تومن بابت آموزش و راه اندازی دادن . تو شهر خودشون گویا کسی بوده که خودش رو میزون کار این دستگاها معرفی کرده و از این ایرادهای الکی که روی دستگاهها میذارن رو دستگاهها گذاشته . انقد گفته که بنده خداها دستگاهها از چشمشون افتاده . با ما تماس گرفتن که دستگاهها خرابه و ما نمیخوایم . ما هم با کمال میل قبول کردیم که دستگاهها رو پس بگیریم با خبر شدیم که این شخص بهشون دستگاه فروخته به قیمت ۳۲۰۰ ( تقریبا سه برابر قیمتی که ما فروختیم ) و گفته که این دستگاه ها محشره و .. ولی متاسفانه میگن این دستگاهها اصلا کار نمیکنه و شخص حاضر ب پس گرفتنشون نیست . از این بابت اصلا خوشحال نیستیم که این مورد براشون پیش اومده ولی امیدواریم که تجربه ای بشه برا افرادی که شروع به کاری میکنن که حرف مردم نباید زیاد براشون مهم باشه . یک سری از میزان کارها واقعا بی انصافن . یا سر در نمیارن . یا سر در میارن و فقط ب قصد اینکه پول بیشتری بگیرن کارهای عجیب غریب میکنن که واقعا بی ربط هست به مشکل دستگاه . امیدوارم یخورده حواستون بیشتر جم باشه

تجربه پنجم : خرید تضمینی اسکاچ - اسکاج

حدود ۷-۸ سال پیش شرکتی در اهواز که اتفاقاً محل آن در شهرک صنعتی شماره یک بود تبلیغات وسیعی در مورد عرضه دستگاه های تولید اسکاچ به راه انداخت. مضمون آگهی شرکت به این شکل بود: "درآمد ماهانه حداقل یک میلیون تومان با خرید دستگاه تولید اسکاچ با تضمین خرید مواد اولیه و خرید محصول، قیمت دستگاه ۵میلیون تومان مکان مورد نیاز یک اتاق ۳در۴متر" در آن زمان درآمد یک میلیون در ماه مبلغ کمی نبود! تعداد زیادی از مردم دستگاه را خریدند و شروع به تولید اسکاچ کردند و شرکت هم مشتریان را به خرید یکجای چند دستگاه میکرد! از جمله چند نفر از آشنایان که اطلاع دارم یک یا دو دستگاه خریده بودند و آن را از نزدیک دیدم. دستگاه چیزی شبیه به چرخ خیاطی با ارتفاع حدود ۱۵۰cm و سوزنهای بسیار زیاد که شکستن مرتب سوزنها از اشکالات اصلی آن بود و دارنده آن باید همیشه مقداری سوزن دم دست داشته باشد به اضافه اینکه خرابی قطعات دیگر را هم توسط شرکت پشتیبانی نمیشد و دستگاه برای تعمیر به محل شرکت و با هزینه مشتری حمل میشد و چند هفته و گاهی چند ماه در تعمیرگاه میخوابید. اما مشکل اصلی اینجا نبود! یک بار که با یکی از دارندگان این دستگاه به محل شرکت رفته بودم یک سوله بسیار بزرگ مملو از اسکاچ تولیدی مشتریان شرکت را دیدم و وقتی از او پرسیدم گفت که چند ماه است که دستگاه را خریده و شرکت به جز مواد اولیه حتی یک ریال هم به او پرداخت نکرده است! همانجا از افرادی که جمع شده بودند پرسیدم و همگی همین وضعیت را داشتند و ناراضی بودند. نتیجه قابل پیش بینی بود! شرکت بعدها قیمت دستگاه را به صورت تدریجی تا یک میلیون هم تنزل داد ولی مبالغ بسیار کمی به معدود افرادی که میلیونها تومان از شرکت طلبکار بودند پرداخت میکرد. اکنون که سالها از پایان ماجرا میگذرد، شرکت تعطیل شده و بسیاری از افراد که همان زمان دستگاه ها را پس دادند هیچوقت پول خود را دریافت نکردند، محصول تولیدی شاید هنوز هم در انبارهای شرکت خاک میخورد و بابت آن پولی به تولیدکنندگان پرداخت نشد، صاحبان شرکت تحت تعقیب دادگاه هستند و مردمی که سرمایه خود را از دست داده اند امیدی به بازپس گیری سرمایه خود ندارند! در واقع هدف اصلی آن شرکت فروش هرچه بیشتر دستگاه بود و برای فروش محصول تولیدی خریداران دستگاه فکری نکرده بودند یا شاید هم به مشکل برخوردند.

بنده نمیخواهم کسی را ناامید کنم اما این ماجرا را گفتم تا عزیزان گول تبلیغات خرید تضمینی محصول و تولیدات را نخورند و با چشم باز اقدام به سرمایه گذاری کنند.

تجربه ششم : دزدی زن چادر به سر 

 

تجربه هفتم : نخ اسپاندکس ۵۰۰۰ تومان زیر فیمت بازار

جدید تبلیغی در گروه های جوراب بافی میبینیم که حاکی از فروش نخ اسپاندکس زیر قیمت بازار است. این تبلیغ با شعار گران نخرید همراه است. دقت کنید که نخ ها همه خیس و  وزن نخ ها بیشتر از استاندارد کارتن میباشد خواهشا هنگام خرید نخ ها را با باسکول چک کنید از خشک بودن نخ اطمینان داشته باشید اسپاندکس اصلا امکان نداره خیس تولید شود. (این اتفاق سمت مشهد رخ داده است).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *