دانشکده جوراب بافی

دستگاه جوراب بافی مکانیکی ایرانی – اتومکانیک + قیمت

دستگاه جوراب‌بافی مکانیکی

دستگاه جوراب بافی مکانیکی + اتومکانیکی + ایرانی

دستگاه جوراب بافی مکانیکی دیگر منسوخ شده است به هیچ وجه سمت این نوع دستگاه نروید، دستگاه های کامپیوتری فراگیر شده اند در نتیجه عملا رقابت برای شما غیر ممکن خواهد شد. مواد اولیه گران است و این دستگاه ها ضایعات بالایی دارد. درست مانند این است که الان بخواهید ژیان بگیرید. اگر سرمایه خرید دستگاه جوراب بافی کامپیوتری را هم ندارید کلا وارد صنعت جوراب بافی نشوید. مطمئن باشید با مکانیکی بسادگی از بازار حذف خواهید شد. بجای خرید دستگاه مکانیکی با همان مبلغ میوه بخرید و با خانوانده بخورید، لذت و ارزش‌اش بیشتر خواهد بود.

دستگاه جوراب بافی مکانیکی ایرانی معروف به اتومکانیکی ۱۰۰ سال پیش در آمریکا استفاده می‌شد و تا ۱۰ سال پیش هم در ایران کاربرد خیلی خوبی داشت اما با فراگیر شدن دستگاه جوراب‌بافی کامپیوتری این ماشین آلات دیگر منسوخ شده‌اند و از سال ۱۳۷۳ به بعد این دستگاه تولید نشد.

سیلندر در دستگاه جوراب‌بافی چیست؟

هر کسی به شما گفت دستگاه مکانیکی نو داریم، بدانید قصد فریب شما را دارد، بهترین دستگاه مکانیکی هم سرطان است اگر دست دوم اورهال شده و تعمیر اساسی شده هم پیدا کردید نخرید یه جورایی گنجشک رنگ کرده اند می‌خواهند بفروشند.

اکر شیطون گول‌تان زد می‌توانید مقاله زیر را بخوانید تا اطلاعاتی از این ماشین بافندگی جوراب پیدا کنید.

دستگاه جوراب بافی مکانیکی

تولید جوراب با کیفیت با دستگاه مکانیکی

اگر طرح جوراب را کنار بگذاریم و بر کیفیت دخیلش نکنیم کیفیت جوراب ربطی به نوع دستگاه ندارد.

با دستگاه مکانیکی می‌توان جوراب با کیفیت تولید کرد. اما سعی کنید جوراب های با کیفیت را با دستگاه های کامپیوتری تولید نمایید تا بتوان اندک طرحی روی آن پیاده کرد. اما اگر قصد تولید جوراب حراجی دارید ماشین مکانیکی بهترین گزینه است. الان جوری شده که هر بلایی سر دستگاه میارند که وزن جوراب پایینتر بیاد و در واقع نخ مصرفی کمتر شود  تا بتوان جوراب را ارزان‌تر فروخت مثلا با سیلندر ۱۳۲  جوراب مردانه میبافند !!! و یه چیزی تولید میکنن که فقط شبیه جوراب هست . اما در این بین هستند کسانی که فارغ از نوع دستگاه‌شان محصولات عالی تولید میکنند و سود بیشتر و مشتری دائمی دارند.

هنگام خرید ماشین جوراب باف  سه نکته را در نظر بگیرید 

۱. دستگاه را به شما گران نفروشند. ۲. مواد اولیه را گران نفروشند. ۳. بعد از خرید دستگاه شما را راهنمایی کنند و رهایتان نکنند چون همه مشکلات این دستگاه بعد از خرید نمایان خواهد شد  و اگر فروشنده آدم مومنی نباشد جوری دستگاه را تنظیم می‌کند که در جلوی شما مثل بنز کار میکند اما بعد چند روز وا خواهد رفت. ( در ضمن نترسید که اینقد دارم منفی بافی میکنم ، سیستم این دستگاه جوراب بافی همین طوریه، اذیتش بالاست اما قلق که اومد دستتون کارتون راحت میشه). بدلیل قدیمی بودن سیستم این مدل دستگاه ها انتظار نداشته باشید که انعطالف پذیریی که دستگاه های کامپیوتری دارند را این دستگاه هم داشته باشد.

دستگاه جوراب بافی مکانیکی

ویژگی های دستگاه های جوراب بافی مکانیکی :

 1. قیمت بسیار پایین 
 2. کم جا بودن
 3. کار کردن با برق خانگی (تک فاز) 
 4. بر خلاف دستگاه کامپیوتری به پمپ باد نیاز ندارید.

 آیا با دستگاه های مکانیکی می‌توان جورابی تولید کرد که کف آن یک رنگ ، پاشنه و پنجه رنگ دیگر باشد؟

بله میشه زد ، اقا این دستگاه میکانیکی ایرانی مثل خمیره همه جوره حالت پذیره اما چون شما مبتدی هستید این کار را نکنید پشیمان خواهید شد.

تولید جوراب طرح دار

سعی کنید با این دستگاه های مکانیکی جوراب طرح دار نزنید ، این مدل دستگاه ها باب تولید جوراب با طرح ساده هستند و می توان گفت دستگاه را ساختند تا فقط طرح ساده بزنید. اگر خلاف گفته عمل کنید مطمئن باشید در بازاریابی محصولات خود شکست خواهید خورد.

اگر قصد تولید جوراب طرح دار را دارید حتما از دستگاه های جوراب بافی کامپیوتری استفاده کنید. طریقه کار با دستگاه کامپیوتری فوق العاده ساده می باشد و با زدن یک دکمه می توان طرح روی جوراب را تغییر دهید. اما در دستگاه های مکانیکی برای تغییر طرح و ایجاد طرح جدید باید کلی زحمت بکشید و در نهایت هم طرح جالبی از آب در نمی آید.

معایب دستگاه مکانیکی

  ۱. محدودیت در طرح زنی ۲. قیافه ترسناک ۳. قدیمی بودن سیستم بافندگی  ۴. اعصاب خورد کنی در هنگاه ایراد پیدا کردن بگونه ای که اپراتور دستگاه همیشه باید آچار بدست باشد. ۵. ضایعات آن از دستگاه کامپیوتری بیشتر است. ۶. به دستگاه سردوز و پسدوز نیاز دارد.

این دستگاه ها در سیلندر های۹۶ ۱۰۸ ۱۲۰ ۱۳۲ ۱۴۴ ۱۵۶ ۱۶۰ ۱۷۲ ۱۸۰ ۲۰۰ در بازار موجود است.

تولید جوراب بچگانه با دستگاه مکانیکی

میشود با آن جوراب بچگانه تولید کرد اما چون جوراب های بچگانه نیاز به طرح و نقشه فانتزی دارند  توانایی اعمال طرح فانتزی را ندارد بیخیال تولید این محصول شوید ، در فروش به مشکل بر خواهید خورد.

نحوه خرید صحیح دستگاه مکانیکی 

دوباره می‌گویم، دستگاه مکانیکی منسوخ شده است، فراموش‌اش کنید.

۱. از هر جایی که دستگاه خرید میکنید از فروشنده بخواهید که مهلت تست به شما بدهد.
۲. اگر حرفه ای هستید با یک لنگه بافت هم میتوانید بفهمید دستگاه خوب است یا بد .
۳. اگر تازه کار هستید دو روز تمام انرژی تان را روی بافت با دستگاه بذارید اگر اذیتتان نکرد و کارش خوب بود گزینه ی خوبی برای خرید است.
۴. دستگاهی که خوابیده را نخرید.
۵. دستگاه را هر چند هم حرفه ای باشید ندیده نخرید.
۶. دستگاهی را بخرید که مارکش بهتر باشد.
۷. دستگاهی را انتخاب کنید که جوش و ضخم نداشته باشد.
۸. زیبا بودن ظاهر دستگاه همیشه دلیل خوب بودن دستگاه نیست.

آموزش دستگاه جوراب بافی مکانیکی

آموزش کار با دستگاه جوراب بافی بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد. خیلی از فروشندگان دستگاه جوراب بافی آموزش را رایگان برای خریدار برگزار میکنند اما متاسفانه در دوره آموزشی فقط کار با دستگاه را به کارآموز آموزش میدهند. باید گفت این کار خیانت به اعتماد مشتری است و بعضی دیگر از فروشندگان آموزش کار با دستگاه جوراب بافی مکانیکی را با دریافت هزینه انجام میدهند  و با شعار هایی از جمله ارائه جزوه تئوری که باز هم مشاهده شده در این حالت هم شرکت فروشنده (دلال) آموزش خاصی ارائه نمیدهد و با دادن شعار های قلمبه سلمبه و با اعتماد سازی مشتری را به دام خود می اندازد و بعد از فروش دستگاه آن هم با چند برابر قیمت واقعی ، فرد مبتدی را رها میکند.

باید توجه داشته باشید که دستگاه جوراب بافی اتومکانیک (مکانیکی - ایرانی) از لحاظ قطعات معمولا خرابی ندارند و به ندرت دچار نقص میشوند اما پس از هر جابجایی یاحتی خاموش و روشن کردن دستگاه ، ممکن است تنظیمات دستگاه به هم بخورد (مثل عکس زیر) ، البته جای نگرانی نیست زیرا اگر به درستی آموزش( ۶ ماه باید خودتان شخصا با دستگاه کارکنید تا قلق دستتان بیاید و لازم است بدانید این ۶ ماه برای شما بسیار سخت خواهد گذشت و اعصاب خوردی زیادی را مجبورید تحمل نمایید) دیده باشید می توانید در ظرف چند دقیقه مجددا دستگاه جوراب بافی اتومکانیک را تنظیم و راه اندازی نمایید.

دستگاه جوراب بافی مکانیکی

برای خرید دستگاه هم اگر حضوری اقدام کنید خیلی بهتر است و دستگاه را ببینید و بعد پول واریز نمایید و در حمل و نقل دستگاه بشدت مواظب باشید که تکان های شدید و ضربه ای اعمال نشود. دستگاه ها همه نوع مشکل واسشون پیش میاد.مخصوصا در جابجایی.اجلشون جابجاییه. در ضمن اگه کسی بخواد با دستگاه مکانیکی کار کنه باید یه فرد فنی باهوش با حوصله باشه و الا شکست میخورید.

- قانون نانوشته ای درجوراب بافی وجود دارد که مواکدا تاکید دارد با دستگاه مکانیکی طرح پیچیده و سخت نزنید ، چون نه قابل رقابت با کامپیوتری هستش ونه راضی کننده است و در نهایت در فروش به مشکل خواهید خورد. تا میتوانید جوراب با طرح ساده تولید کنید.

 قیمت دستگاه های جوراب بافی مکانیکی - ایرانی - اتومکانیک ( در ضمن این سه اسم متعلق به یک نوع دستگاه است ):

✔دوستان توجه داشته باشید . در چند تا شهر و وبسایت یک سری دلال و کلاهبردار هستند که با تبلیغات فریبنده و دروغین دستگاههای مکانیکی جوراب بافی رو به چند برابر قیمت می فروشند عزیزان  قیمت دستگاه های مکانیکی یک توپ حدود ۱۵ میلیون قیمت دارد . یکی از شهر ها مشهد است که شرکتی اقدام به گران فروشی میکند و دیگری شیراز میباشد که دستگاه ۱۵ میلیونی را ۴۵ میلیون میفروشد.

 توضیحات بیشتر از ماشین جوراب بافی مکانیکی

در این سیستم چون طرح بوسیله توپ طرح بر روی جوراب پیاده میشود شما بشدت محدودیت طرح دارید  و فقط میتوانید همان طرحی را روی جورابتان پیاده کنید که بر روی دستگاه تنظیم شده است و برای اینکه بتوانید طرح را تغییر دهید تا جوراب مختلفی تولید نمایید باید پلاتین ها و طرح نقشه را دوباره بپچینید که اینکار بسیار وقت گیر است و توجیه زمانی و اقتصادی ندارد که شما مدام طرح را تغییر دهید و خلاصه وار میتوان گفت که شما با هر دستگاه مکانیکی میتوانید یک مدل جوراب با یک طرح تولید نمایید مثلا جوراب مردانه با طرح لوزی.  در نهایت اگر بخواهید ۵ طرح تولید نمایید باید ۵ عدد دستگاه داشته باشید.

 شهر هایی که میتوانید خرید کنید

تهران - تبریز - مشهد - همدان - یزد - ارومیه - خوزستان - کرج - قم . برای خرید میتوانید در سایت دیوار جنستجو نمایید

 اگر از مراکز فروش و تعمیرات دستگاه بدور هستید شروع نکنید  مگر آنکه پشتکار و حوصله بسیار بالایی داشته باشید

چون محل سکونت شما از تهران ، تبریز و مشهد که قطب های جوراب بافی ایران هستند فاصله زیادی دارد، دسترسی شما عملا به تکنسین و سرویس کار دستگاه وجود نخواهد داشت ولی اگر در تهران و یا یکی از این قطب ها بودید میتوانستید از تجربه اساتید بهره ببرید و در نهایت تسلط شما به دستگاه جوراب بافی سریع تر می شد

و احیانا دستگاه شما دچار مشکلی میشد  (خراب شود) با  هزینه خیلی خیلی پایین می توانستید  دستگاهتان را سرویس و راه اندازی نمایید ، ولی چون شهر شما از این مراکز بدور است قاعدتا تعمیرکار و سرویس کار در منطقه شما حضور ندارد در نتیجه هرباری که دستگاه شما  خراب و یا دچار مشکل شود و از تبریز یا تهران بخواهد تکنسین در کارگاه شما حضور یابد تا دستگاهایتان را تعمیر نماید حداقل یک میلیون تومان برای شما آب خواهد خورد، و تا بخواهید رو دور کار بیافتید مجبور هستید کلی باید از جیب مبارکتان خرج کنید.

پس مزیت شهر های بزرگ حضور تعمیرکاران است و در هنگام بروز مشکل ،نیم ساعته مشکلتان رفع خواهد شد اما اگر در شهر دور افتاده ای باشید کافیست ماشین های جوراب بافیتان عیب پیدا کند ، کارگاهتان حداقل یک هفته تعطیل میشود تا سرویسکار حوصله کند به شهر شما بیاید و با هزینه چند برابری نسبت به تهران ماشین ها را تعمیر نماید. و بزرگ ترین چالش شما در امر تولید همین مورد است.

لوازم جانبی مورد نیاز برای تولید 

اولین وسیله ای که نیاز دارید دستگاه جوراب بافی است که نوع تک توپ آن حدود ۱۵ میلیون قیمت دارد.

دومین دستگاهی که نیاز دارید اتو است که در انواع سایز بفروش می رسد که یک جفت آن قیمت آن حدود ۳ میلیون تومان می باشد. تصویر اتو را در پایین مشاهده می کنید

تصویری از اتوی المنتی

سومین وسیله سردوز (زیگزال) است که برای بستن سر جوراب یا همان پنجه جوراب کار برد دارد. قیمت تقریبی آن حدود ۱۰ میلیون تومان است.  تصویر زیر سردوز را نشان می دهد.

چهارمین دستگاه ، دستگاه پس دوز است که کش جوراب را تنظیم و منظم میکند. قیمت آن تقریبا۷ میلیون میباشد. تصویر زیر پس دوز را نشان میدهد.

خلاصه کلام: 

برای شروع این کار اول کسب تجربه بعد تحقیق در مورد بازار فروش محصول و نوع جنس تولیدی و گزینه اخر خرید دستگاه جوراب بافی مکانیکی خوب و سرحال.

چه جورابی را می‌توان با دستگاه مکانیکی تولید کرد؟

توصیه دوستانه: سعی کنید جورابی با دستگاه های مکانیکی تولید نمایید که ساده ترین طرح را داشته باشد. شیک و ساده...

 کار در خانه -  برق و سروصدای دستگاه ؟

از نظر برق که مشکلی نخواهید داشت و اتفاقا مصرف برق پایینی دارد.  اما از نظر سر و صدا کمی دچار مشکل خواهید شد،صدای دستگاه جوراب بافی مکانیکی نسبتا زیاد است اما اگر عایق کاری کنید اصلا اذیت نخواهید شد. این دستگاه ها هنگام کار لرزش دارند در نتیجه برای ساختمان های آپارتمانی مناسب نیستند. بدلیل سکوتی که در شب حاکم است در مناطق مسکونی اصلا دستگاه را روشن نکنید ، مطمئن باشید همسایه ها حمله خواهند کرد.

سرعت تولید این دستگاه های چقدر است؟

بطور میانگین در هر یک ساعت و نیم  قادر به تولید یک جین است. (۲۴ لنگه).

چند ساعت میشه با این دستگاه ها کار کرد؟

هر چقدر بیشتر کار کنید دستگاه روانتر خواهد شد . پس در طول روز ۲۴ ساعت هم میتوانید کار کنید.

نخ لمه

سود این دستگاه ها چقدر است؟

جواب این سوالا کاملا به کیفیت محصول شما همچنین نحوه فروش  و استعداد شما در بازار یابی بستگی دارد.هر جفت جوراب بطور میانگین برای تولید کننده با این دستگاه ۳۰۰۰ تومان سود دارد.

تولید جوراب کف دوبل

  اگر دقت کرده باشید جورابهایی که در بازار وجود دارد که کف دوبل میباشند ، این نوع جوراب را هم میتوان با دستگاههای مکانیکی بافت فقط یک قطعه جانبی به دستگاه اضافه میگردد تا وقتی که دستگاه جوراب بافی به ناحیه کف بافی رسید به جای یک نخ ، دو نخ تغذیه کند ( به همین سادگی) . نکته : موقع خرید دستگاه حتما امتحان کنید که دستگاه مورد نظر جوراب رنگ تیره و روشن رو تمیز دربیاره و رنگ های روشن رو روغنی نکنه.

وزن و اندازه ماشین مکانیکی

دستگاه ها ۴۵ سانت در ۴۵ سانت هستند و حدودا ۲۵۰ کیلو وزن دارند تهیه و تنظیم : دوران راهبی

تجربیات من

من دوران راهبی تمام تجربیات خودم را در صتعت جوراب در قالب یک کتاب ارائه داده‌ام، اگر قصد راه اندازی کارگاه جوراب‌بافی با دستگاه کامپیوتری را دارید مطالعه آن را توصیه می‌کند. این کتاب ۱۳۰ صفحه‌ای حداقل از ضرر ۲۰ میلیون تومانی شما جلوگیری خواهد کرد.
قیمت : ۹۹ هزار تومان ( این کتاب PDF است و نسخه چاپی ندارد).

برای تهیه و خرید آن بر روی عکس زیر کلیک کنید.

دستگاه جوراب بافی مکانیکی

267 دیدگاه در “دستگاه جوراب بافی مکانیکی ایرانی – اتومکانیک + قیمت

 1. عباس ابراهیمی گفت:

  سلام دستگاه میکانیکی هم دارید

  1. ناشناس گفت:

   من دارم‌ دوست عزیز در خدمتم ۰۹۳۶۸۷۳۹۳۴۳

 2. وحید گفت:

  آخه این چه کاریه که به مردم توصیه میکنید الان همه کشد. این شغل می‌دونن که در جوراب بافی سود رو فقط بنکدار می‌بره تولید کننده هم هم خودش هم سرمایه اشد کارگر بنکدارن تازه این که گفتم در مورد بافنده های حرفه ای که ۳۰ساله تولید کننده هستن تازه وارد که تکلیفش معلومه

  1. سلام و درود ای کاش کتاب جوراب بافی را مطالعه میکردید و بعد فرمایشاتتون رو میفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *